14. plemenski savet - Page 3 - Forum

[ Updated threads · New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
Forum » Virtual Survivor 5 - Kiska Island: Homecoming » Završeni plemenski saveti » 14. plemenski savet (Poslednji plemenski savet)
14. plemenski savet
urkeDate: Thursday, 13 April 2017, 09:57:01 | Message # 31
Biberče
Group: Moderators
Messages: 2421
Awards: 58
Reputation: 215
Status: Offline
Quote Toni ()
Prvo da vam čestitam što ste dogurali do finala,svaka čast.  Ne sviđaju mi se svi aspekti vaših igara,ali istina je da ste došli do final 3,gdje smo mi svi htjeli biti, bravo za to. To ima posebnu težinu kad pogledamo ovu sezonu i vidimo sve ludosti koje su se u njoj događale. Good job!
Hvala na ovome.  respect

Quote Toni ()
1. Zašto Laru i Saca niste obavijestili da ispadaju nego ste ih pustili da se osjećaju sigurno,pa čak i pola sata prije,kad više nije bilo vremena za promijeniti išta? Znam da je netko od vas rekao Sacu par minuta prije čitanja glasova,ali to je isto šupski.
Sacu niko nije rekao  par minuta prije citanja, vec je Naup na suptilan nacin pokusao da ga upozori. Ja sam bio za to da se Sacu saopsti da ispada i nekoliko puta sam kretao, ali je Zivan opet bio paranoican da ce Sac ubijediti Ninu da odustane. Medjutim, ja sam vec s Ninom razgovarao o mogucem finalu (kojem se ona jako radovala i tad sam znao da nema sanse da odustane). Ali na kraju Sacu ipak nisam saopstio da ne bi bilo shvaceno kao pokusaj da obezbijedim njegov glas u odnosu na Zivana.
Takodje, koliko sam bio oprezan rekao sam Nini da u svojim odgovorima na plemenskom ne djeluje optimisticno, vec da stvori sliku kao da ispada, kako Sac nista ne bi naslutio. Sto se Lare tice, vec sam rekao, bilo je ljudi koji su se vise zblizli sa njom nego ja, tako da je neko od njih trebalo da osjeti tu potrebu. A glavni razlog sto joj nije saopsteno je opet potencijalni HII.

Quote Toni ()
2. Molim vas,usporedite vas troje i 7 članova Porote sa likovima iz Game of Thrones i/ili igračima Survivora

Nauparac - Rob Stark    Ethan - Jon Snow  srdjan - Sandra Diaz-Twine tongue   Lara - Lejdi Brijena
Toni - Tyrion Lannister    Polly - Deneris   Sac - Varys
NiNa - Sansa Stark   Tic-Tac - Dzora Mormont     ja  - Jaime Lannister

Quote Toni ()
3. Koliko ste se promijenili od prošle sezone (prije 3-4 godine) kao igrači? Ipak je prošlo jako puno vremena,ljudi dosta sazriju i ja mogu reći da sam ovu igrao puno drugačije nego neku kad sam imao 18. Kakvo je stanje kod vas?
Promjena je vidljiva i dokazi su tu, konacno sam svojim potezima dosao u finale. Ipak sam tad imao 15 godina tako da sam bio prilicno nezreo. Podsjecanje na prethodne sezone su mi cringe momenti, posebno neke odluke u VS1. Najveca prednost u odnosu na tad je upravo ta zrelost da mogu sa svima da budem ravnopravan sagovornik, da nemam strah da ce me zbog svojih godina neko shvatati neozbiljno.


Message edited by urke - Thursday, 13 April 2017, 10:09:45
 
urkeDate: Thursday, 13 April 2017, 10:04:37 | Message # 32
Biberče
Group: Moderators
Messages: 2421
Awards: 58
Reputation: 215
Status: Offline
Quote Toni ()
dok mi se nisi ponovno javio i počeo razgovor,a to je bilo par rundi pred finale. Molim te,uvjeri me da si ti razgovarao sa mnom jer sam ja prezanimljiv sugovornik,a ne zato što si mislio da će ti to donijeti moj jury vote.
Bas sam provjerio chat na fb-u. Javio sam ti se 3 puta: jedan put kad sam organizovao ESC da promijenis pjesmu, drugi put zbog PLL, a treci je bilo nesto na temu "frenemies". Posljednji put kad smo chatovali si mi se ti javio cestitajuci finale. Provjerio sam chat, zato sto sam bas bio oprezan prethodnih dana da vam ne saljem poruke da ne pomislite da se ulizujem zbog glasova. Sa Polly i Ethanom recimo imam svakodnevnu komunikaciju, ali sam nekoliko puta krenuo nesto interesantno da im posaljem, pa onda odustanem da ne pomisle da je u pitanju tiskanje.

Quote Toni ()
Jučer si također slao srcedrapajuće poruke nakon Sacova izbacivanja
Zaista sam se osjecao lose. Necu sad navoditi razloge zasto mi je bio zao Saca, da ne bih skupljao jeftine poene, ali cu to svakako pomenuti u Reunionu. Toni, nadam se da ces me napomenuti ako zaboravim.

Quote Toni ()
Jasno,zanima me kakvo je vrijeme? Zadnji put kad sam te pitao, rekao si mi da je sunčano,jesu došle kiše?
 Vrijeme je kao u sred ljeta  ok
 
urkeDate: Thursday, 13 April 2017, 10:08:06 | Message # 33
Biberče
Group: Moderators
Messages: 2421
Awards: 58
Reputation: 215
Status: Offline
Quote Sac ()
Kako i zasto?

Sve sam napisao u svom uvodnom govoru. Od pocetka sam se vodio parolom : keep your friends close, but your enemies closer. Nisam ni slutio da ce taj enemy postati friend. Zbog fenomenalnog odnosa jahaca odlagao sam tvoje izbacivanje, sve dok nismo dosli do zavrsne faze u kojoj se to moralo dogoditi, zato sto bi ti u finalu odnio sigurnu pobjedu


Message edited by urke - Thursday, 13 April 2017, 10:08:33
 
urkeDate: Thursday, 13 April 2017, 10:19:20 | Message # 34
Biberče
Group: Moderators
Messages: 2421
Awards: 58
Reputation: 215
Status: Offline
Quote Tic-Tac ()
Jer Urketov pristup je bio agresivan, u grupnom chatu je napisao da će on da glasa za Laru, šta god da ostali odluče. Taj izričit pristup je Saca iznervirao i mogao se loše odraziti na naš savez.

Pristup je bio agresivan, zato sto sam zelio da Sac zaista povjeruje da sam se iznervirao zbog price oko Larinog identiteta i da je to pravi i jedini razlog. Ocekivao sam da Sac nece lako pristati, a s tobom se dogovorio da u pocetku glumis da si neodlucan, pa da se odjednom saglasis sa planom, sto si i uradio. Svakako sam vec imao 4 glasa za Laaru: Polly, Nina, ti i ja. Dakle, jedini preostali dio posla je bio ubijediti Saca da glasa za Laru, a pritom da ne posumnja da je to strateski potez.
 
SacDate: Thursday, 13 April 2017, 10:27:20 | Message # 35
Izjahani jahač
Group: Publika
Messages: 2988
Awards: 19
Reputation: 113
Status: Offline
@urke: Samo toliko? surprised sad

Imam 99 problema, ali ti nisi jedan od njih.
 
urkeDate: Thursday, 13 April 2017, 10:32:21 | Message # 36
Biberče
Group: Moderators
Messages: 2421
Awards: 58
Reputation: 215
Status: Offline
Quote Toni ()
Više sam puta napisao sve tvoje arogantne izjave,vidio si ih i sam u SS koje si dobivao iz teme za publiku. Čemu to? Čemu slanje teksta neke cajke kad je netko na dnu, čemu optuživanje da nisam osvojio HII fair and square, čemu hvalisanje dobrim scoreom na igrici itd itd itd. Da si se ponašao manje bahato,za mene bi ovaj FTC bio puka formalnost.

Preskocih slucajno ovaj dio. Slanje cajke je moja najveca greska u ovoj sezoni. Potpuno nepromisljen potez. Kad je bilo ocigledno da srdjan ispada, na tv-u se ,kao i obicno, zacula Totalna anestezija. Posto smo Ethan i ja lagali uspjesno jedan drugog te veceri, refren me podsjetio na tu situaciju i mahinalno sam poslao pjesmu ne razmisljajuci o posljedicama. Nakon sto sam shvatio sta stihovi zapravo govore, pokusao sam da se izvucem, ali sam samo jos vise tonuo. Inace, i RL-u stalno pjevusim, stalno povezujem situacije sa pjesmama, sto me tog puta kostalo vaseg razocaranja. Medjutim, mislim da ces mi to oprostiti, posto si i ti imao slican potez na prethodnom plemenskom, kada si sa srdjanom na chatu slavio Sacove greske sa HII-jem.
Hvalisanje dobrim skorom je bio strateski potez. To je bilo 30 minuta pred kraj igre. Znao sam da sam jednu ciglu ispred srdjana, tako da sam racunao na to ako saznate da vam je score manji, nece biti lako da vam ruka ostane mirna i koncentracija na nivou.

Nisam te ni u jednom trenutku optuzio da nisi posteno nasao HII. Pogresno si shvatio moje pitanje, cija je prava namjera bila da saznam gdje i kad si ga nasao. Posto u pravom Survivoru kad neko iskoristi HII, odmah se vraca u igru.

Quote
Sac@urke: Samo toliko?

Pa napisao sam sustinu. U uvodnom govoru je to detaljnije razradjeno. Ako je pravo pitanje da li je ulazak u finale bio vrijedan toga da te izdamo, pravi odgovor cu ti dati kroz neko vrijeme. U ovom trenutku, mislim da smo ispravno postupili.


Message edited by urke - Thursday, 13 April 2017, 10:37:09
 
Tic-TacDate: Thursday, 13 April 2017, 10:47:19 | Message # 37
Prvo Mesto
Group: Publika
Messages: 1020
Awards: 10
Reputation: 81
Status: Offline
Quote Sac ()
Imam mnogo pitanja, a za pocetak cu postaviti 2 Urketu i TT: Kako i zasto?
 
Ovako, nas četvorica smo razvili stvarno nešto posebno i ti to znaš. Naup i ti ste ludi ako imate bilo kakvu sumnju oko našeg odnosa, pogotovo nakon nekih stvari o kojima smo pričali, a tiču se nečega što ja ne delim olako sa ljudima. Ali eto, stekli smo poverenje i to je razlog zašto je ovaj potez za mene lično bio težak. Činjenica je da smo Urke i ja krili od vas nešto od početka i to nismo mogli da promenimo, sve i da smo te ostavili na kraju. Ali, nadam se da to razumeš kao strateški potez koji meni drastično povećava šanse u finalu. Ne mislim da bih sigurno izgubio od tebe jer verujem da smo sva trojica igrali dobru igru, ali bio bi favorit. A već sam i pomenuo razlog zašto je bilo važno da Nina ostane sa nama u finalu, a da ne bude u poroti. U svakom potezu sam gledao prvo svoj interes, pa Urketov, a zatim vaš. I trudio sam se da se ti interesi što više poklapaju. Na poslednjem plemenskom je to bilo neizvodljivo i morao sam da donesem odluku. Ne kajem se zbog toga. Neću se kajati ni ako izgubim. U privatnom životu ne stavljam uvek svoje interese ispred tuđih, ali ovo je igra. Uradio sam ono što je bilo najbolje za mene u samoj igri.


Da ih srce vodi, oni ne daju!
 
EthanMorascaDate: Thursday, 13 April 2017, 10:54:07 | Message # 38
Vašljivi glodar
Group: Game host
Messages: 4270
Awards: 44
Reputation: 241
Status: Offline
Quote urke ()
Hvalisanje dobrim skorom je bio strateski potez. To je bilo 30 minuta pred kraj igre. Znao sam da sam jednu ciglu ispred srdjana, tako da sam racunao na to ako saznate da vam je score manji, nece biti lako da vam ruka ostane mirna i koncentracija na nivou.

Notorna glupost.


yeah, you may be good looking
but you're not a piece of art
 
LaraCroftDate: Thursday, 13 April 2017, 10:55:00 | Message # 39
Imperija
Group: Publika
Messages: 4135
Awards: 30
Reputation: 145
Status: Offline
Pitanje za Urketa i Tic-Taca:

Odakle vam ideja da bih ja mogla da imam Tajni Imunitet (HII) ?

Gde sam to mogla da ga osvojim, kada nisam isla ni u Stari japanski bunker ni u Minsko polje ?

Mozda u megamarketu TEMPO na makiskoj strani Ade Ciganlije, kao 1.000 kupac dana ?  tongue 

Pitanje za Ninu (da ne ostane zapostavljena):

Da li smatras da bi u TOP 5 ti bila izbacena, da je Polly osvojila Imunitet u igri ?


I pričali su svašta o njoj. Da je loša. Da je zlo. Đavo sa licem anđela. Bahata i arogantna.
I jeste, bila je loša. Bila je najgora onda, kada su drugi bili loši prema njoj!
 
urkeDate: Thursday, 13 April 2017, 10:56:12 | Message # 40
Biberče
Group: Moderators
Messages: 2421
Awards: 58
Reputation: 215
Status: Offline
Quote LaraCroft ()
Odakle vam ideja da bih ja mogla da imam Tajni Imunitet (HII) ?

Gde sam to mogla da ga osvojim, kada nisam isla ni u Stari japanski bunker ni u Minsko polje ?
To sam uzeo kao minimalnu mogucnost. Ali ipak je Toni nasao imunitet na sajtu. A i ti si vec dugo na forumu, znas da je jedan HII bio onaj slon na logou Gabona
 
Tic-TacDate: Thursday, 13 April 2017, 11:03:06 | Message # 41
Prvo Mesto
Group: Publika
Messages: 1020
Awards: 10
Reputation: 81
Status: Offline
Quote LaraCroft ()
Odakle vam ideja da bih ja mogla da imam Tajni Imunitet (HII) ?

Napisao sam da je taj scenario malo verovatan, ali nismo želei da prepuštamo stvari slučaju. Toni je recimo našao imunitet na logou sezone. Trudio sam se da se uvek obezbedim od svega što može poći po zlu i zato mislim da u mom slučaju sreća nije značajan faktor koji me je doveo ovde. (Mada sreća uvek igra ulogu, nekad manje - nekad više)

EDIT: Sad vidim da sam ponovio neke stvari koje je urke napisao u postu iznad, al neka. U svakom slučaju, to je to.


Da ih srce vodi, oni ne daju!

Message edited by Tic-Tac - Thursday, 13 April 2017, 11:06:07
 
NaupDate: Thursday, 13 April 2017, 11:08:40 | Message # 42
Lepi
Group: Publika
Messages: 1262
Awards: 9
Reputation: 55
Status: Offline
Zic i Urke
Znaci Sac i ja smo vam bili paravan da dogurate do finala (kako ste rekli na grupnom malopre, iz nase perspektive, to je bilo 4, iz vase 2+2)?

Da sam recimo ja ostao u top4 umesto Saca, situacija bi bila ista ili drugacija? (mada mislim da ja ne bih bio izbacen, sigurno ne bih pobedio u finalu.. koliko sam skapirao, ja jedini nisam komunicirao privatno sa nekim iz Kisa.. Osim sa Tiksi, ali mislim da nismo pisali o igrama i ovoj sezoni.. a i mislim da nisam "zanimljiv" kao Survivor igrac)

Nina
Nemam pitanja, samo da ti pozelim srecu u finalu biggrin

Nina definitivno nije sklapala nikakve dogovore, ali je bila na svakoj igri i davala je svoj maksimum, i pored toga sto ima bas puno obaveza oko porodice, posla itd.. ja sam recimo propustio par igara zato sto su se igre poklapale sa utakmicama Rome, dok je ona bila na svakoj od samog pocetka.. Pamtim onu igru i ona ostrva kada smo ti i ja zajedno nasli 90% svih biggrin Valjda je bila subota uvece, ostali smo do 1..
 
urkeDate: Thursday, 13 April 2017, 11:23:25 | Message # 43
Biberče
Group: Moderators
Messages: 2421
Awards: 58
Reputation: 215
Status: Offline
Quote Nauparac ()
Znaci Sac i ja smo vam bili paravan da dogurate do finala (kako ste rekli na grupnom malopre, iz nase perspektive, to je bilo 4, iz vase 2+2)?

Sustina Survivora i jeste u pravljenju saveza i sklapanja odnosa/povjerenja medju ljudima. Logicno je da se nismo mogli svi naci u finalu, al ono sto je bilo izvjesno da je prioritet da nas dvojica budemo tamo. Dakle, bilo je 2+2 = 4

Quote Nauparac ()
Da sam recimo ja ostao u top4 umesto Saca, situacija bi bila ista ili drugacija?

Pa to je sada tesko zamisliti. Da je na onom plemenskom ispao neko drugi, a ne ti, cio tok sezone bi bio drugaciji.
Ali, hipoteticki, da smo u top 4: ti, Zivan, Nina, ja, izabrao bih tebe za finale; razlozi: u tom slucaju bih imao Ninin glas, ti si se zamjerao Kisovcima nekim komentarima, nisi se trudio u strateskom smislu..
 
NaupDate: Thursday, 13 April 2017, 11:27:15 | Message # 44
Lepi
Group: Publika
Messages: 1262
Awards: 9
Reputation: 55
Status: Offline
Urke
Da smo u top4 ostali ti, Nina, Zic i ja, da li bi razmisljao da izbacis Zica (pretpostavka da nije imao HI), posto bi ti on bio glavni konkurent u finalu (mozda)?
 
Tic-TacDate: Thursday, 13 April 2017, 11:31:58 | Message # 45
Prvo Mesto
Group: Publika
Messages: 1020
Awards: 10
Reputation: 81
Status: Offline
Quote Nauparac ()
Znaci Sac i ja smo vam bili paravan da dogurate do finala (kako ste rekli na grupnom malopre, iz nase perspektive, to je bilo 4, iz vase 2+2)?
 
Iz mog ugla nije postojala podela tog tipa. Možda bih mogao reći 2 + 1 + 1, jer smatram da vas dvojica niste imali između sebe ništa protiv nas. Činjenica je da se 99% konverzacija odigravalo unutar saveza 4 jahača, ali je dogovor koji smo Urke i ja napravili nastao pre toga i bio mi je prioritetniji što se same igre tiče.

Quote Nauparac ()
Da sam recimo ja ostao u top4 umesto Saca, situacija bi bila ista ili drugacija?

Uglavnom se slažem sa Urketom, ali teško je predvideti kako bi tekla sezona. Pre svega, ja sam bio ubeđen da će troya ubaciti twist sa top 2 i mogućnošću da jedan od finalista izbaci jednu osobu iz porote.


Da ih srce vodi, oni ne daju!
 
Forum » Virtual Survivor 5 - Kiska Island: Homecoming » Završeni plemenski saveti » 14. plemenski savet (Poslednji plemenski savet)
Search: