Kazne za ubistvo Brisa Tatona - Page 2 - Forum

[ Updated threads · New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
Forum » Generalna diskusija » Svastara » Kazne za ubistvo Brisa Tatona (vase misljenje o presudi)
Kazne za ubistvo Brisa Tatona
LazarDate: Sunday, 30 January 2011, 19:24:44 | Message # 16
Colonel general
Group: Publika
Messages: 1147
Awards: 25
Reputation: 90
Status: Offline
Onda nisam dobro upucen, ako je ovo sto pricas istina.

Ukoliko je istina, to totalno menja moj pogleda situaciju... o.O

 
RafaeloDate: Sunday, 30 January 2011, 19:27:15 | Message # 17
Colonel
Group: Publika
Messages: 153
Awards: 4
Reputation: 12
Status: Offline
Drzao je dvije klipace u ruci i glumio avion i ispustivsi iste asocirao na bombardovanje Srbije, nadjen mu je alkohol u krvi i opijati, dokazano je da nije umro od batina nego od pada sa zida bjezeci......

To su cinjenice.....


"Teško da na Balkanu nešto možeš nazvati urbanim, jer svako od nas ima kacu kiselog kupusa u šteku."
Dr. Nele Karajlić
 
LazarDate: Sunday, 30 January 2011, 19:51:55 | Message # 18
Colonel general
Group: Publika
Messages: 1147
Awards: 25
Reputation: 90
Status: Offline
U tom slucaju... je kazna preostra... Iako mislim da su krivi (donekle) svi pripadnici "klana" koji su i osudjeni... Ali svakako ne na toliko dugo!
 
LaraCroftDate: Sunday, 30 January 2011, 20:00:35 | Message # 19
Imperija
Group: Publika
Messages: 4135
Awards: 30
Reputation: 145
Status: Offline
Rafa, ne znam kako sve to sto si napisala nisam procitala u sluzbenom izvestaju koji mi je bio u rukama...

to si verovatno procitala na nekom navijackom forumu, toga nema cak ni u komentarima opozicionih partija...

odavno sam cula da mi Srbi ni za sta nismo krivi, da smo nebeski narod, da smo najlepsi, najpametniji, Kahlobag, Ogulin, Kahlovac, Vihovitica, zardjale kasike i slicno...
i da, da ce nam Rusi pomoci - to sam cula 20 puta od Karadjordjevog ustanka 1804. godine naovamo tongue

verovatno je Bris Taton dosao u Beograd da postavi eksploziv na most Gazelu...


I pričali su svašta o njoj. Da je loša. Da je zlo. Đavo sa licem anđela. Bahata i arogantna.
I jeste, bila je loša. Bila je najgora onda, kada su drugi bili loši prema njoj!
 
LazarDate: Sunday, 30 January 2011, 20:09:08 | Message # 20
Colonel general
Group: Publika
Messages: 1147
Awards: 25
Reputation: 90
Status: Offline
Quote (LaraCroft)
to sam cula 20 puta od Karadjordjevog ustanka 1804. godine naovamo

Imas 206 godina? biggrin

Ne znam, rekao sam sta mislim, ali obicno smo mi "nevini svi"... Dobili su kaznu i to je to...

 
RafaeloDate: Monday, 31 January 2011, 18:21:47 | Message # 21
Colonel
Group: Publika
Messages: 153
Awards: 4
Reputation: 12
Status: Offline
Laro...mnogo ti toga nisi cula niti procitala dok mjesas babe i zabe...
Moje misljenje nema veze sa programom "Velike srbije, Plavom knjigom niti Nacertanijama.....
Tako da nemoj mi tih prica.....

Svi se slazemo da su trebali biti osudjeni ono oko cega se ja ne slazem je visina kazne....Sve je to izrezirano i moralo tako biti, zbog EU, Bilaterale, Napoleona i proslogodisnjeg ajvara....

Nas pravosudni sistem je u buli zestokoj tako da pravda ne postoji. Ne zelim da navodim primjere kada je ona (skoro uvjek) zestoko zakazala kada se radi o drugim slucajevima. Brisa Tatona, kojeg mi je jako zao, ne smatram vaznijim od 32 ljudi .....zbog te konstatacije da je njegov zivot vazniji sam reagovala....

A SVIMA KOJI SMATRAJU DA SU DRUGI VAZNIJI OD NJIH SAMIH NEKA SLOBODNO IDU ODAVDE. Ne znam zasto ne ides u Francusku.

Svi koji su pocinili bilo koji zlocin treba da budu kaznjeni za to djelo, al nemoj da mi "prodajes m.da pod bubrege"....


"Teško da na Balkanu nešto možeš nazvati urbanim, jer svako od nas ima kacu kiselog kupusa u šteku."
Dr. Nele Karajlić
 
LaraCroftDate: Monday, 31 January 2011, 18:47:06 | Message # 22
Imperija
Group: Publika
Messages: 4135
Awards: 30
Reputation: 145
Status: Offline
Quote (Rafaelo)
Brisa Tatona, kojeg mi je jako zao, ne smatram vaznijim od 32 ljudi .....zbog te konstatacije da je njegov zivot vazniji sam reagovala....

ne znam ko je to rekao i gde...
Quote (Rafaelo)
A SVIMA KOJI SMATRAJU DA SU DRUGI VAZNIJI OD NJIH SAMIH NEKA SLOBODNO IDU ODAVDE. Ne znam zasto ne ides u Francusku.

borim se za bolju Srbiju, bez sumanutih alkoholisanih i drogiranih "navijaca" koje primecujem svaki dan...
Quote (Rafaelo)
Svi se slazemo da su trebali biti osudjeni ono oko cega se ja ne slazem je visina kazne....

po ponasanju onih "profesionalnih navijaca" i roditelja optuzenih ispred Suda, ucinilo mi se da je svaka kazna osim oslobadjajuce uz nadoknadu troskova za vreme boravka u pritvoru - previsoka tongue
vec sam napisala - i da mi je rodjeni brat medju optuzenima a da sam ja tuzilac, trazila bih onoliku kaznu...
ali ti to RAFA ne razumes i ne verujes, izgleda...


I pričali su svašta o njoj. Da je loša. Da je zlo. Đavo sa licem anđela. Bahata i arogantna.
I jeste, bila je loša. Bila je najgora onda, kada su drugi bili loši prema njoj!
 
RafaeloDate: Monday, 31 January 2011, 21:23:48 | Message # 23
Colonel
Group: Publika
Messages: 153
Awards: 4
Reputation: 12
Status: Offline
To je tvoj stav. Koji ja postujem ali se sa njim ne slazem "ni u ludilu", sto ne znaci da podrzavam vandalizam i radikalne navijace. S obzirom na cijelu situaciju a i na to da je strani drzavljanin i koliko je to odjeknulo bas u nezgodnom momentu za Srbiju ocekivano je bilo da ce kazna biti tolika. Oni su kolateralna steta zarad visih ciljeva.

Zasto se ne boris za obicne ljude. Zasto se ne boris za djecaka od desetak godina koga je ubio pijani vozac bivsi pripadnik JNA kome je to bio drugi slucaj a dobio je minumalnu kaznu od nekoliko mjeseci. Zasto tada nisi pokazala interes i svoju velikodusnost i dobrodusnost. Zasto prilikom takvih slucajeva, a ima ih svaki dan, ne reagujes. Zasto se tada ne boris.

Nije nego... biggrin


"Teško da na Balkanu nešto možeš nazvati urbanim, jer svako od nas ima kacu kiselog kupusa u šteku."
Dr. Nele Karajlić
 
LazarDate: Monday, 31 January 2011, 22:25:47 | Message # 24
Colonel general
Group: Publika
Messages: 1147
Awards: 25
Reputation: 90
Status: Offline
Zato sto takve slucajeve niko ne odobrava i svi zele da smeste tog pijanog vozaca iza resetaka (sto i urade cesto, bar koliko sam upucen!), a ove morone izvestan broj "navijaca" podrzava!
 
RafaeloDate: Monday, 31 January 2011, 22:49:07 | Message # 25
Colonel
Group: Publika
Messages: 153
Awards: 4
Reputation: 12
Status: Offline
Sta cesto....ko ne odobrava....
Svima je apsolutno svejedno...kada si procitao crnu hroniku....
Nikog to ne zanima i kada spomenes slucajno odgovor je isti, NEMOJ DA SMARAS ili NIJE TO MOJ PROBLEM ili NE MOZE SE NISTA PROTIV TOGA.
Taj isti vozac uradio je to dva puta uradice opet a dobio je minimalnu kaznu da bi bio "opomenut"
po drugi put.
Za ubistvo se izlazi posle 7, 8 godina a sada smo odjednom svi pravicni pa se dosudjuje na 250.
Ma daj....

Isti taj "izvjestan broj" navijaca je bio potreban vlasti kada je trebalo skinuti Milosevica, isti oni su tada bili svima podobni.
Isti oni kada se trebaju iskoristi su dobri.... kada treba isprljati ruke.

A sada kada smo sjeli u stolicu se kao borimo protiv vandalizma. lol


"Teško da na Balkanu nešto možeš nazvati urbanim, jer svako od nas ima kacu kiselog kupusa u šteku."
Dr. Nele Karajlić


Message edited by Rafaelo - Monday, 31 January 2011, 22:50:38
 
LazarDate: Monday, 31 January 2011, 23:18:46 | Message # 26
Colonel general
Group: Publika
Messages: 1147
Awards: 25
Reputation: 90
Status: Offline
Vidim da ti navijas za navijace biggrin

O Milosevicu necu da pricam, znam da smo u njegovo vreme ziveli u restrikcijama struje, sa velikim cenama i da je bilo lose. To je sve.

Pa niko ne odobrava, niko nije rekao "sto je osudjen, nije kriv" kao sto pricaju za navijace...

 
RafaeloDate: Monday, 31 January 2011, 23:57:46 | Message # 27
Colonel
Group: Publika
Messages: 153
Awards: 4
Reputation: 12
Status: Offline
Ne navijam samo nemam problem sa duplim sistemom vrijednosti ....nisam dvolicna

Niko ne prica sto su osudjeni nego da su dobili previse.
A o tom slucaju kao i o milion drugih ni ti niti vecina ne zna nista niti ih zanima. Niti je bilo ko ustao da podrzi porodicu i kaze sto je dobio minimalnu kaznu pored svih otezavajucih okolnosti.
Niti je bilo ko upoznat sa slucajem u kom su dvojica likova za silovanje retardirane maloljetnice dobili 6 mjeseci ako se ne varam.

Da nabrajam dalje. Zasto se tada nije trazila pravda.


"Teško da na Balkanu nešto možeš nazvati urbanim, jer svako od nas ima kacu kiselog kupusa u šteku."
Dr. Nele Karajlić
 
LazarDate: Tuesday, 01 February 2011, 00:03:46 | Message # 28
Colonel general
Group: Publika
Messages: 1147
Awards: 25
Reputation: 90
Status: Offline
A sta ja tu kao 17-godisnjak mogu? Iznosim svoje misljenje o svim slucajevima. I ne, nisam upoznat sa situacijama (tacnije sta se dalje desavalo) jer ne zivim u "mocnom" Beogradu (nazalost), a samim tim ne mogu nista ni da uradim povodom toga.

P.S. Ako pricam nebuloze, to je zato sto imam temperaturu i tesku upalu...

 
RafaeloDate: Tuesday, 01 February 2011, 00:11:14 | Message # 29
Colonel
Group: Publika
Messages: 153
Awards: 4
Reputation: 12
Status: Offline
Ne kazem da ti kao pojedinac mozes nesto da promjenis. Ali mi jako smeta sto se frka dize oko mediski eksponiranih slucajeva kao sto je ovaj i slucajeva u kojima se radi o strancu, a niko se ne dize oko obicne RAJE.
Niti se otvaraju teme, niti se komentarise.

nemoj pogresno da me shvatis, meni je zao njega, i treba da budu kaznjeni za taj napad....ali kada se radi o obicnim ljudima onda nikog nije briga niti se daju vece kazne i ako su mnogo vise potrebne nego za ovaj slucaj.


"Teško da na Balkanu nešto možeš nazvati urbanim, jer svako od nas ima kacu kiselog kupusa u šteku."
Dr. Nele Karajlić
 
tiksiDate: Tuesday, 01 February 2011, 15:28:04 | Message # 30
Krtica
Group: Publika
Messages: 3086
Awards: 16
Reputation: 138
Status: Offline
Zanimljiv pogled na stvari Rafaelo i kad malo o tome razmislim potpuno si u pravu. Ako drzava smatra i javno istice da su zivoti stranih lica vrednijih od nasih, dal to znaci da mozemo komotno da se ubijamo radimo razna zlodela drugima jer smo manje vredni? Covek je covek, a pravda je pravda.

Ne čitaj s usana. Usne izgovore stotinu laži. Čitaj iz očiju. Oči ispričaju stotinu istina.
 
Forum » Generalna diskusija » Svastara » Kazne za ubistvo Brisa Tatona (vase misljenje o presudi)
Search: