History is a fake ! - Forum

[ Updated threads · New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Generalna diskusija » Svastara » History is a fake ! (Zanimljiva tematika :))
History is a fake !
NeoDate: Monday, 07 March 2011, 18:29:16 | Message # 1
Generalissimo
Group: Publika
Messages: 2773
Awards: 19
Reputation: 97
Status: Offline
Ono sto smo medju prvim stvarima naucili u osnovnoj skoli je cuvena recenica" Ovo je mali korak za coveka, a veliki za covecanstvo " Ucili smo najvecu glupost koja je samo losa rezija i nista vise ...Ko nije odgledao ovaj dokumentarac neka obavezno pogleda,ima ga iz delova na YT ...ja sam ih odgledao mnogo , i procitao mnogo stvari na tu tematiku i sl. i jasno mislim da zivimo u lazima

Added (07 March 2011, 6:18 PM)
---------------------------------------------
Nakon 42 godine ,ljudski rod nije leteo na mesec ..obrazlozenje je da NASA nema toliko novca ?! tehnologija je otisla 300 svetlosnih godina napred, od pomenute "69. i zanimljivost koju sam cuo 2009 godine na RTS-u, i coveka koji je tad direktno prenosio taj dogadjaj, je da 70 % ljudi u svetu ne veruje da su amerikanci leteli u svemir .

Added (07 March 2011, 6:29 PM)
---------------------------------------------
If you can maked ...faked... pogledajte na 7.24 :DD

 
LaraCroftDate: Monday, 07 March 2011, 18:57:32 | Message # 2
Imperija
Group: Publika
Messages: 4135
Awards: 30
Reputation: 145
Status: Offline
citala sam i ja dosta o tome...
da su Ameri u trci sa Sovjetima hteli da covecanstvu prikazu da su sposobniji...
da su te 1969 godine napravili foru sa poletanjem sa Cape Canaverala i sletanjem u pustinju Jute...

ali, ne verujem...

suvise ljudi je bilo ukljuceno u to (oko 10.000 njih) da bi svi cutali svih ovih godina...

a jel znate...
...da je Kolumbo tacno znao gde ide 1492 godine ?


I pričali su svašta o njoj. Da je loša. Da je zlo. Đavo sa licem anđela. Bahata i arogantna.
I jeste, bila je loša. Bila je najgora onda, kada su drugi bili loši prema njoj!
 
NeoDate: Monday, 07 March 2011, 19:46:05 | Message # 3
Generalissimo
Group: Publika
Messages: 2773
Awards: 19
Reputation: 97
Status: Offline
Quote
ali, ne verujem...

suvise ljudi je bilo ukljuceno u to (oko 10.000 njih) da bi svi cutali svih ovih godina...


odgledaj dokumentarac ...sve je lepo obijasnjeno ..neke stvari nisu moguce jednostavno ,
da ne duzim , i ne obijasnjavam ...jednostavno pitanje i logicno .
dali je moguce da od 1969 godine ljudski rod nije leteo na mesec ?
ko je citao dosta o tome zna pravu istinu ..Tacan je pocetak sto si navela da su amerikanci u trci sa sovjetima napravili za samo 3 meseca letelicu koja leti na mesec ??? pogledaj lepo testiranje letelice hahahah kad se strusi ko pokosena , posto si zavrsila prava a ja ETF ..malo vise znam o mehanici i fizici nego ti smile , tako da nije moguce, i teoretski da letelica poleti verikalno pod uglom od 90 stepeni naspram zemlje .tj na snimku koji je prikazan kao da ga je neka sajla povukla ...a tek kad je sletela ..nema nigde kratera dubine min. 3 metra ...npr kad polece avion znas sta se desava ?i to cuveno vijorenje zastave kad su je zaboli .negde gde nema pritiska to je jednostavno ne moguce ...a fotografije i snimci su tek komedija ..posto su ovde u dok. doveli coveka koji je jedan od osnivaca tadasnjeg nazovi fotoaparata ,lepo kaze ..tad nisu postojali blicevi niti jedna svetlost kao izvor ..a fotografije kristalno ciste u senci ? a senka je jasan dokaz ..kad se lepo vidi da ima jos izvora svetlosti sem sunca i ..naravno idu u 2 pravca i ukrstaju se ko zna gde ..to nije moguce ...a to sto je 10 000 ljudi radilo ..radilo je na letenju oko zemljine orbite draga laro ...a snimci su snimljeni u pustinji koja je bila vojno zatvorena ...mnoge stvari su ne logicne i 100 % sam siguran da je to LAZ ..tako posto vidim da nisi odgledala dokumentarac ,savetujem ti da odgledas pa onda da polemisemo smile

Added (07 March 2011, 7:46 PM)
---------------------------------------------

a zastava se vijori kao da je duno neki vetric .a gravitacije 1/6 od zemljine hahahah

 
urkeDate: Monday, 07 March 2011, 19:53:53 | Message # 4
Biberče
Group: Moderators
Messages: 2421
Awards: 58
Reputation: 215
Status: Offline
Ja o ovome nisam niti cu opucati mozak biggrin
 
NeoDate: Monday, 07 March 2011, 19:59:09 | Message # 5
Generalissimo
Group: Publika
Messages: 2773
Awards: 19
Reputation: 97
Status: Offline
Quote
Ja o ovome nisam niti cu opucati mozak

opucati mozak je slusanje i ucenje necega sto je laz smile ,ovo mi je zanimljivije nego ijedan survivor smile

Added (07 March 2011, 7:59 PM)
---------------------------------------------

malo o astronautima smile

 
LaraCroftDate: Monday, 07 March 2011, 19:59:58 | Message # 6
Imperija
Group: Publika
Messages: 4135
Awards: 30
Reputation: 145
Status: Offline
Quote (Neo)
posto si zavrsila prava a ja ETF ..malo vise znam o mehanici i fizici nego ti

to je tacno, ja se u mehaniku, fiziku i kompjutere uopste ne razumem, ali stvarno...

na Pravnom sam naucila dobro da lazem i mazem... cool

ostalo sto sam naucila je nebitno za rad u Srbiji... tongue

cekaj, a to za vijorenje zastave... jel na Mesecu ima nesto malo atmosfere, pa je to od toga valjda ? wacko


I pričali su svašta o njoj. Da je loša. Da je zlo. Đavo sa licem anđela. Bahata i arogantna.
I jeste, bila je loša. Bila je najgora onda, kada su drugi bili loši prema njoj!
 
NeoDate: Monday, 07 March 2011, 20:06:27 | Message # 7
Generalissimo
Group: Publika
Messages: 2773
Awards: 19
Reputation: 97
Status: Offline
Quote
cekaj, a to za vijorenje zastave... jel na Mesecu ima nesto malo atmosfere, pa je to od toga valjda ?

molim te odgledaj samo 2 video odozgo sto sam postavio smile
sovjeti su rekli da i da stvore letelicu ne bi mogli proci kroz pojas zracenja kad se brodje orbita ,jer ljudsko bice bi moralo i teoretski imati celik na sebi , a ne vodene cevi, i neku glupost kao kad se ide kod pcela .kao sto je imao nill amstrong , tj oni su imali vodene cevi ..nasta su se sovjeti samo namsejlai ..to je u video 3 odozgo pri kraju snimka smile

Added (07 March 2011, 8:06 PM)
---------------------------------------------
video 3 min. 7.00 sto se tice radijacije, i prolaska ljudskog oblika kroz to ...teoretski ne moguce smile

 
tiksiDate: Monday, 07 March 2011, 20:29:01 | Message # 8
Krtica
Group: Publika
Messages: 3086
Awards: 16
Reputation: 138
Status: Offline
Zanimljiva tema pogledala sam video...Nisam nesto upucena u tematiku i nije me puno birga dal je ovo fake ili nije(iako mi je otac pilot), mada u teroije zavere puno i ne verujem.

Sto se tice zvezda tj njihove nevidljivosti na slikama, bilo je i ranije slika Zemlje iz kosmosa gde se nisu videle ostale zvezde, valjda zbog ekspozicije objektiva u uslovima kretanja koje postoji u takvim uslovima i iluminacije tj refleksije koja dolazi sa Sunca (povrsina Meseca reflektuje suncevu svetlost mnogo vise nego Zemlja). Ovo sa zastavom je glupost jer se jasno vidi da se ona pomera pod uticajem sile kojom na nju deluje astronaut(ukopava je u zemlju - bar na ovom snimku). Postoje avioni koje polecu pod pravim uglom i uglavnom se koriste na morima gde polecu direktno sa pomorskih nosaca. Ovo sa senkama nemam pojma o cemu se tu radi, ali i mnoge senke na slikama napravljenim na zemlji nisu paralelne.

Kazem nisam stvarno upoznata sa nekim detaljima vezanim za Apolo misiju, tako da nagadjam. Ono sto ostaje kao cudno, a nije vezano za sve ove detalje je kako kaze Neo da se na Mesec nije letelo sve ove godine a jeste 1969.

Cek da vidim drugi video.
---------------------------------
Jadni svi ovi ljudi...posebno ako su poginuli uzalud.


Ne čitaj s usana. Usne izgovore stotinu laži. Čitaj iz očiju. Oči ispričaju stotinu istina.

Message edited by tiksi - Monday, 07 March 2011, 20:48:34
 
NeoDate: Monday, 07 March 2011, 21:00:13 | Message # 9
Generalissimo
Group: Publika
Messages: 2773
Awards: 19
Reputation: 97
Status: Offline
Quote
Sto se tice zvezda

sto se toga tice ajde da kazes da je relativna stvar ..znaci ajde nek bude ispravno da ne moraju biti prikazane ..a ovo sa senkama , ne mogu senke ici u razlicitim pravcima ,ako je sunce jedini izvor svetlosti ?!
Quote
Postoje avioni koje polecu pod pravim uglom i uglavnom se koriste na morima gde polecu direktno sa pomorskih nosaca.

govorimo o 69 godini a ne o apacima ,avionima koji polecu sa nosaca smile tj to se ne moze ni porediti ....ovo nije avion pogledaj kako je napravljena letelica ..pri poletanju mora napraviti krater dubine bar 3 metra ispod sebe
Quote
Ovo sa zastavom je glupost jer se jasno vidi da se ona pomera pod uticajem sile kojom na nju deluje astronaut(ukopava je u zemlju - bar na ovom snimku).

pa da i mora da se pomera pod uticajem logicno zar ne ? al ne mora da se vijori jer je gravitacije 1/6 od zemljine ...znaci kad je zabo treba ici 6 x sporije ,kao i kretanje asutronauta po mesecu
Quote
mada u teroije zavere puno i ne verujem.

Vidis to teorija zavere je uvek diskutabilno ..posto istoriju pisu pobednici jer tako ?...sta ce pisati relativno bliskoj srpskoj istoriji vezano za kosovo ? to me bas interesuje smile
Uzgled nasa istorija je cela diskutabilna ..al to je od coveka do coveka sta ko prihvati u svojoj glavi a sta ne ..reci cu samo da je moc medija strasno jak faktor uticaja na ljudski razum ...recimo da ja ne verujem da je Vuk Brankovic izdajnik ..i da sam citao gomilu stvari o tome i tu tematiku , a to direktno znaci da je to teorija zavere :),ja ne mislim tako

Added (07 March 2011, 9:00 PM)
---------------------------------------------
isao sam na takmicenje iz istorije u srednjoj ,i dan danas smatram da je moj profesor iz srednje bio gluperda ,voleo bih da ga nekad vidim, i procevrljamo o stvarima ...tj razlika ljudi koji su odrasli u komunizmu, i nacinu razmiljanja, i pogledu na svet sa njihove strane ..

 
tiksiDate: Monday, 07 March 2011, 21:08:57 | Message # 10
Krtica
Group: Publika
Messages: 3086
Awards: 16
Reputation: 138
Status: Offline
Pa da bez kritickog razmisljanja nema ni istine...

U istoruju avio industrije se ne razumem biggrin Sto se tice zastave u odsustvu atmosfere tj. pritiska vazduha valjda je logicno da vise i drugacije viori nego obicno i na dejstvo sile relativno slabog intenziteta. Ovo sa senkama moze da bude opticka varka tj. nesto sto se desava i kod drugih fortografija, citala sam o tome kada se na 2D nacin prikazuju 3D objekti(ako nadjem tekst o tome saljem). Da smrde neke stvari u celoj toj prici, smrde stoji, to ne sporim. Ali ono sto smrdi najvise je ta daleka godina, da li verovati da je tehnologija u to vreme toliko bila napredna i da je toliko malo napredovala do danas(tj da je nazadovala)?

Evo nadjoh jednu sliku oko toga:

mada opet ponavljam ne razumem se u tematiku ni malo, mada volim misterije. Ko zna kakve su to senke i kako su se ukrstale. U svakom slucaju nije lose nikada nesto novo saznati, kao ja danas sa ovom temom..


Ne čitaj s usana. Usne izgovore stotinu laži. Čitaj iz očiju. Oči ispričaju stotinu istina.

Message edited by tiksi - Monday, 07 March 2011, 21:15:31
 
NeoDate: Monday, 07 March 2011, 21:21:52 | Message # 11
Generalissimo
Group: Publika
Messages: 2773
Awards: 19
Reputation: 97
Status: Offline
Quote
Ovo sa senkama moze da bude opticka varka tj. nesto sto se desava i kod drugih fortografija, citala sam o tome kada se na 2D nacin prikazuju 3D objekti(ako nadjem tekst o tome

pa moze da bude varka na 1 -2 slike , al ovde ima dosta fotografija , mada sad imas zum ,pa direktno vidis na svakoj sta zelis ..sto tad nije imalo smile
pazi kako god ..ljudi mogu da veruju, il da ne veruju , opet cu reci da je licna stvar ..al sta meni nije jasno ,je to sto sam vec rekao ,zasto nije ljudski rod leteo od 69 na mesec ? a kazemo da smo najsavrseniji , a od 2008 do 2011 otkriju se jos xxx planeta daljih od plutona .citao sam clanak gde ce kinezi napraviti TELOSKOP gde ce se jasno videti ta daljina i razresiti misterija ..ako su leteli videce se zastava, i vozilo koje su koristili na mesecu , a dotle mozemo da sumnjamo ..kao sto ja sumnjam da ce videti zaista zastavu i vozilo na mesecu smile , tj kroz par godina ce se dokazati da je to najveca svetska obmana kao sto se i zove dvd koji je preplavio inernet traziste svojim izlaskom smile

Added (07 March 2011, 9:21 PM)
---------------------------------------------
ja licno sumnjam da su leteli na mesec , to je bar moje miljenje ..preporucujem da skines dokumentarac i odgledas,ovo slika je bas interesantna ...nisam video do sad tako nesto ...tj to nije moguce ..moze biti varka neka za oci

Message edited by Neo - Monday, 07 March 2011, 21:22:47
 
LaraCroftDate: Monday, 07 March 2011, 21:22:25 | Message # 12
Imperija
Group: Publika
Messages: 4135
Awards: 30
Reputation: 145
Status: Offline
ma, bili su ljudi na Mesecu... cool

ima i pesma o tome...

Mujo kuje, konja po Mjesecu...
Mujo kuje, a majka ga kune...


I pričali su svašta o njoj. Da je loša. Da je zlo. Đavo sa licem anđela. Bahata i arogantna.
I jeste, bila je loša. Bila je najgora onda, kada su drugi bili loši prema njoj!
 
NeoDate: Monday, 07 March 2011, 21:25:47 | Message # 13
Generalissimo
Group: Publika
Messages: 2773
Awards: 19
Reputation: 97
Status: Offline
Quote
ima i pesma o tome...

ima i dosta pesama o kosovu ,pa vise nije nase , a bilo je

Added (07 March 2011, 9:25 PM)
---------------------------------------------
volim da citam knjige o piramidama , bermudskom trouglu itd ..kao i dokumenarce, i filmove na tu temu

Message edited by Neo - Monday, 07 March 2011, 21:24:22
 
EthanMorascaDate: Monday, 07 March 2011, 21:29:48 | Message # 14
Vašljivi glodar
Group: Game host
Messages: 4270
Awards: 44
Reputation: 241
Status: Offline
Quote (Neo)
ima i dosta pesama o kosovu ,pa vise nije nase , a bilo je

thumb


yeah, you may be good looking
but you're not a piece of art
 
LaraCroftDate: Monday, 07 March 2011, 21:33:41 | Message # 15
Imperija
Group: Publika
Messages: 4135
Awards: 30
Reputation: 145
Status: Offline
Quote (Neo)
ima i dosta pesama o kosovu ,pa vise nije nase , a bilo je

Miko ga je juce u svojoj igri proglasio nezavisnim...

Quote (Neo)
volim da citam knjige o piramidama , bermudskom trouglu itd ..kao i dokumenarce, i filmove na tu temu

isto i ja...


I pričali su svašta o njoj. Da je loša. Da je zlo. Đavo sa licem anđela. Bahata i arogantna.
I jeste, bila je loša. Bila je najgora onda, kada su drugi bili loši prema njoj!
 
Forum » Generalna diskusija » Svastara » History is a fake ! (Zanimljiva tematika :))
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search: