13. emisija - Page 3 - Forum

[ Updated threads · New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
Archive - read only
Forum » Virtual Survivor 8 - Cambodia: All Stars vs Challengers 2 » Boulevard Of Broken Dreams » 13. emisija (Džejkobs)
13. emisija
DonnieBrascoDate: Tuesday, 27 November 2018, 12:39:12 | Message # 31
Gelipter
Group: Publika
Messages: 3677
Awards: 23
Reputation: 52
Status: Offline
Sad iscitah ove emisije sto su se izdesavale zadnjih 5-6 ispadanja, mene samo jedna stvar zanima, mozes li napisati tvoju ideju igre od pocetka do kraja? Tj. kakvi su ti planovi bili posle prvog plemenskog dugorocni, kakvi posle switcha, a kakvi na prvom plemenskom u mergeu, a i posle do ovog ispadanja?

I jos jedno pitanje, da li je neko u igri znao da si toliko dobar sa Matejom i da si imao dil sa njim? Ako nije, svaka vam cast na tome, ja recimo nisam ni posumnjao.

Da si usao u finale, verovatno bih glasao za tebe, u zavisnosti nekih drugih stvari koje bi me zanimale oko toga ko je i na koji nacin vodio igru...

U svakom slucaju, mislim da je pobednik poprilicno izvestan.
 
RooDate: Tuesday, 27 November 2018, 12:58:19 | Message # 32
Colonel
Group: Publika
Messages: 166
Awards: 4
Reputation: 2
Status: Offline
Quote Kacha ()
O jooj, pa jakov je toliko toga nepotrebno lagao.. Sam mi je kasnije priznao da nije trebao tako, za igru bi bilo dovoljno puuuno manje manipulacije.. Mislim ja to sve poštujem u terminima igre, samo su mi ove izlike prilično glupe.. A još je i jedna, po meni krucijalna razlika, a to je da je milan cijelo vrijeme govorio da je ovo samo igra i da ga nije pretjerano briga kome šta napravi jer je ovo igra, dok se jakov "slamao" na svaku odluku i glumio kao da mu je teško, dok je cijelo vrijeme u glavi imao ruthless plan... Ponavljam, jakov i ja smo si sad dobri, i ja njegovu igru cijenim, ali ovu su mi gluposti za čitat. Također, ti ne možeš znat kakav je on bio prema nama jer nisi bio na toj strani, s tobom je jakov bio iskren, tako da ne možeš branit što nisi iskusio.


Ja sam rekao da je moj dojam takav, Milan je imao bolju poziciju i nije morao puno lagat, to je moja poanta, možda je Jakov mogao i manje lagat, no opet nisam ja ni pričao o tome koliko je on morao lagat
, nego o odnosu Sanja-Jakov i Sanja-Milan, gdje je ipak Jakov određivao više posla nego Milan, to ja govorim iz onoga što znam, eto možda sam u krivu pa ti znaš bolje... ja sam samo reagirao na ovo "Milan me nikad nije lagao", pa da te nije lagao i radio iza leđa ne bi rano ispala, opet se sve svede na lažni odnos, a sad koliko je tko koga lagao i zašto to je jasno iz pozicija u igri, ja sam bio u poziciji gdje se Sanji nisam morao kroz cijelu igru ni obratit
A isto tako ni ti ne možeš govorit dal je on glumio da mu je teško ili mu je zbilja teško, ja znam situaciju što se toga tiče, vi imate svoje mišljenje naravno... Jakov je takav da ne može gledat kao Milan ovo je se igra i nije me briga šta ću napravit nekome kroz igru... Jakova je briga no opet je odlučio radit te poteze jer smo igrali igru samo, no znaš i sama da je bilo teško...
Svaka osoba u ujedinjenju je pretrpila neka emocionalna sranja osim Milana i Eme...


Message edited by Roo - Tuesday, 27 November 2018, 13:01:53
 
DonnieBrascoDate: Tuesday, 27 November 2018, 13:10:50 | Message # 33
Gelipter
Group: Publika
Messages: 3677
Awards: 23
Reputation: 52
Status: Offline
Mnogo se vi palite na te odnose. Ja tu podrzavam Milana, ovo jeste samo igra i tako je treba posmatrati, ali svejedno onda nemas potrebe da odrzavas neki kontakt i pravis se. Mislim njima svaka cast, ja licno u ovim godinama nikako ne bih mogao biti toliko ljigav i odrzavati kontakt sa nekim samo zbog igre... Mene je mrzelo i ovako sto sam morao chatovati jer sam morao, a ne zbog glasa u virtualnoj igri da se 20 dana pravis i chatujes s nekim satima samo da bi imao njegov glas.  priest 

Iskreno, iz te perspektive je meni igra Jakova dosta ljigavija nego igra Maski i Guardiana, s tim da bih za Jakova glasao da je dosao u finale jer je odigrao bolje od njih, dok je njihova igra na kraju ispala smesna. Mada su po tom pitanju Jakov i Guardian dosta slicni.

A to da li je nekome tesko ili ne  pray  laugh Pa ako neces da dovedes sebe u takvu poziciju, igras cistu igru. Ako vec hoces da ujebes nekoga, onda nema tu tesko mi je, nije... Ti sto pricaju da im je teske su najvece ljige, ne mislim na igru, nego pravi karakter.

Na kraju krajeva, ako racunamo da je Jakov zajebao i povredio Vandu, Sanju i koga jos, sigurno da je ispao ljigaviji od recimo Milana koji ne vidim koga je zajebao u igri (ako ne racunamo mene i Vandu mada smo ih mi provalili davnih dana, pa moje ispadanje nije bio blindside).
 
KachaDate: Tuesday, 27 November 2018, 13:18:17 | Message # 34
Major general
Group: Publika
Messages: 292
Awards: 10
Reputation: 4
Status: Offline
Quote DonnieBrasco ()
Mnogo se vi palite na te odnose. Ja tu podrzavam Milana, ovo jeste samo igra i tako je treba posmatrati, ali svejedno onda nemas potrebe da odrzavas neki kontakt i pravis se. Mislim njima svaka cast, ja licno u ovim godinama nikako ne bih mogao biti toliko ljigav i odrzavati kontakt sa nekim samo zbog igre... Mene je mrzelo i ovako sto sam morao chatovati jer sam morao, a ne zbog glasa u virtualnoj igri da se 20 dana pravis i chatujes s nekim satima samo da bi imao njegov glas.   

Iskreno, iz te perspektive je meni igra Jakova dosta ljigavija nego igra Maski i Guardiana, s tim da bih za Jakova glasao da je dosao u finale jer je odigrao bolje od njih, dok je njihova igra na kraju ispala smesna. Mada su po tom pitanju Jakov i Guardian dosta slicni.

A to da li je nekome tesko ili ne     Pa ako neces da dovedes sebe u takvu poziciju, igras cistu igru. Ako vec hoces da ujebes nekoga, onda nema tu tesko mi je, nije... Ti sto pricaju da im je teske su najvece ljige,


pray pray


"You miss 100% of the shots you don`t take.
- Wayne Gretzky"
- Michael Scott
 
RooDate: Tuesday, 27 November 2018, 13:26:59 | Message # 35
Colonel
Group: Publika
Messages: 166
Awards: 4
Reputation: 2
Status: Offline
Donnie , pa ja ti opet govorim o pozicijama u igri smile , naravno da je Jakov ispao ljigaviji od Milana, pa ispao je najljigaviji od svih igrača, no takva mu je bila uloga i pozicija u igri, i kako se igra razvijala nasao se u takvoj poziciji dok smo recimo ja i Milan jasno bio na jednoj strani i nismo morali radit takve stvari, ja nisam uopće bio u kontaktu sa tobom, Vandom, Sanjom, Draganom, Emom... nisam morao i nisam htio bespotrebno lagat ljude, bio sam jasno na drugoj strani i nije bilo potrebe da ja sad tu lažem nekoga, Jakov nije bio te sreće i morao je lagat zbog našeg saveza, Maski također nije morala puno lagat osim tebi i Vandi vjv, Milan je odlučio pričat sa što više ljudi, to je njegova igra i tu smo ja i on recimo drugačiji, i dobro je odradio i Sanju i Emu koja je još uvijek u zabludi da bi ona bila u finalu čak i da nije osvojila zadnju igru i imunitet jer kao Milan je protiv Jakova, a dobar je s njom itd. , po mom mišljenju izbacili bi je i zadržali Jakova, ali eto Milan je tu dobro odradio posao s njom

Message edited by Roo - Tuesday, 27 November 2018, 13:27:28
 
DonnieBrascoDate: Tuesday, 27 November 2018, 13:44:03 | Message # 36
Gelipter
Group: Publika
Messages: 3677
Awards: 23
Reputation: 52
Status: Offline
Quote Roo ()
naravno da je Jakov ispao ljigaviji od Milana, pa ispao je najljigaviji od svih igrača, no takva mu je bila uloga i pozicija u igri, i kako se igra razvijala nasao se u takvoj poziciji

Ispao je ljigav jer ste obojica bili amateri po tom pitanju u igri. Meni je drago sto sam ispao u top10, jer bih sigurno bio blindsideovan posle od strane vas dvojice biggrin

Jakov uopste nije morao igru ovu sezonu ljigavo da je znao pravilno da odigra, ali nije znao kao ni ti, zato ste obojica u poroti, a ne u finalu. A imali ste zicer da odete u finale jer je Jakov imao u dzepu Vandu i mene plus Sanju, sa tobom je to pet glasova.

Ali on je od pocetka hteo da igra ljigavo i bude villain i u 90% sezona sa tom igrom ne bi pobedio, ali ovde bi imao dobru sansu jer su igraci ostali bili katastrofa u ovoj sezoni (ukljucujuci i mene koji sam se minimalno cimao oko iste). To ne menja cinjenicu da je to losa Survivor igra.

Kad vec imas nekoga na drugoj strani kao sto je Jakov imao tebe, trebao je prosto da od pocetka ili makar od sredine igre stavi do znanja jednoj strani da igra sa njima (tu mislim na strane Guardian-Maski i ja-Vanda). On se tako nasao u situaciji da igra sa 4 osobe i da ce sigurno zajebati dve.

A da je recimo odlucio da igra sa dve osobe cistu igru i da ima Sanju/Draganu plus tebe, imao bi top6 lagani gde bi preostalih 5 igraca, kod bar 4 bio u planovima za top3 i na kraju bi verovatno pobedio na osnovu argumenta da je od pocetka igrao sa tobom i ja bi u tom scenariju sigurno glasao za njega u finalu, a verujem i ostali koje bi blindsideovao na tim pozcijama 4-6 (uzmimo Sanju, Vandu i mene kao primer). To bi recimo bio spektakularan potez jer bi mi mislili do top6 da smo sigurni u finalu sa njim (Vanda i ja), a to ne bi bio slucaj.

Ovako je odlucio od pocetka da komunicira sa svima, da bude dobar sa Guardianom i Maski, da ima laznu alijansu sa mnom i Vandom, da prica sa Sanjom i ubedjuje je kako je super sa njom, da komunicira sa Emom, a na sve to da ima finale dil sa tobom. Znaci komunikacija sa 8 od 9 ljudi u mergeu, od kojih 7 veruje da je sa njim u alijansi. Kad igras tako, znas da ako zelis do finala, moraces sjebati 3-4 ljudi minimum.

Tako da ta prica da nije hteo ali morao je da igra ljigavo moze proci samo kod nekoga ko nema cim da razmislja.
 
SanjaDate: Tuesday, 27 November 2018, 14:12:17 | Message # 37
Major general
Group: Publika
Messages: 280
Awards: 2
Reputation: 0
Status: Offline
Miko sve si rekao. smile
 
RooDate: Tuesday, 27 November 2018, 14:15:58 | Message # 38
Colonel
Group: Publika
Messages: 166
Awards: 4
Reputation: 2
Status: Offline
Slažem se s većinom, ne kažem ja da smo super odigrali bez greške, nije bilo ni užasno.... no kroz igru smo radili greške no svejedno gurali dalje, a najveća greška je bio savez s Maski i izbacivanje Katje... a Jakov je tako igrao jer je slijepo vjerovao u taj top3 ja, on i Maski, i upravo smo i radili greške u odlukama zbog Maski jer je dosta često ona bila meta u ujedinjenju, i moglo se izbjeći i ovo sa Sanjom i ovo sa Vandom, usrali smo baš sa tim savezom s njom i tu se nema šta više reći, da smo u top6 izbacili nju, a ne Katju bili bi vjv u finalu ili ja ili on, možda i oboje, ovako smo ostali slijepci do kraja jer smo se pridržavali tog saveza i zbog tog saveza smo i radili greške sa ostalim igračima
 
DonnieBrascoDate: Tuesday, 27 November 2018, 14:32:05 | Message # 39
Gelipter
Group: Publika
Messages: 3677
Awards: 23
Reputation: 52
Status: Offline
Najveca greska u ovoj igri je kad biras kome ces verovati, a najveci zicer je kad imas osobe koje samo tebi veruju. 

Kao sto ti rekoh, Vanda i ja smo samo imali dil sa Jakovom, znaci imao je sigurna 3 glasa i sa tobom 4. A Sanja je najvise njemu verovala, a vi se odlucili da verujete Maski koja je dobra sa Guardianom, a tu je i Kaca za koju niste mogli biti 100% sigurni sa kim je najbliza.  priest 

Jedini majstorski potez ove sezone je vasa alijansa za koju ocito niko nije znao. Ali sta vam vredi kada to niste uspeli materijalizovati, stavise, niti jedan nije usao u finale. Pa isto tako kao sto ste imali majstorski potez sezone, ispali ste i najsmesniji igraci jer ste u ujedinjenju (na 10 igraca) mogli biti 100% sigurni kako razmislja 5-6 igraca, a za ostala 2 da pretpostavite. Imalo ozbiljan igrac bi odigrao do kraja rutinski i bez trzavica dosao do finala (osim ako HIi ne bi negde iskocio i izbacio te), a vi ste verovali jednom od ona dva za koja nikako niste mogli 100% biti sigurni.  hooray 

Tako da kad se malo bolje razmisli, da ste usli u finale, ovo bi zaista bila jedna od kvalitetnijih pobeda u VS, a umesto toga ste odigrali ocajno. E tu je razlika izmedju dobrog i loseg Survivor igraca. Mislim Jakov ima potencijal za ovu igru, samo je ocito zelen i treba mu vise sezona da nauci na svojim greskama. Mada on vec sada dolazi u situaciju u kojoj sam ja bio nakon svoje prve 2-3 sezone, u svakoj sledecoj u kojoj bude igrao, posle ovoga mu niko ziv od starih igraca nece verovati i pratice ga da je villain koji sve laze. Tako da mislim da mu je ovo bila jedina sansa da ikada zaigra finale u ovoj igri.

Sve u svemu, kada se podvuce crta i pogleda rezultat, ni za koga se ne moze reci da je odigrao majstorski sezonu. Jer eto, vas dvojica ste bili fazon mastermindovi koji nisu dosli do finala, a Ema bez ozbiljne alijanse i znanja o Survivoru vas pretece.  respect 

Ne samo sto je vas pretekla, nego je njena igra bila apsolutno herojska u ovoj sezoni.
 
DžejkobsDate: Tuesday, 27 November 2018, 14:44:32 | Message # 40
Jednooki pirat
Group: Publika
Messages: 770
Awards: 6
Reputation: 9
Status: Offline
Sve si rekao u detalje pa ne vidim šta bih tu previše doprineo. Niko nije znao da smo toliko bliski sem normalno Maski. Ali ona je to tek kasnije saznala.

Iskreno kad razmišljam o sezoni normalno da bih puno toga promenio sad. Tad nisam dobro razmislio o svemu pa je ispalo kako je ispalo. Nema ni mesta za pravdanje niti neko žaljenje. Niti ja namerno izigravam žrtvu joj užasno mi je sad šta sam sve uradio. Nije užasno već je nekad bilo bespotrebno a to je sve deo moje loše procene. Mogao sam da izaberem skroz različiti put i da završim u finalu ali nisam i to je apsolutno samo moja greška. Ovako su se ovo dvoje skrili iza mojih poteza hejtovanja kog je bilo i na kraju uradili lagan potez i izbacili nas. Ništa ja ovde ne smatram lično a to što sam druge povredio pa nauk je da ako ću već tako da igram a boleće me ili šta već onda bolje da se ne upuštam u to.
 
RooDate: Tuesday, 27 November 2018, 14:48:24 | Message # 41
Colonel
Group: Publika
Messages: 166
Awards: 4
Reputation: 2
Status: Offline
Donnie, pa da, igrali smo od početka za taj savez i gotovo, zato što smo htjeli nju s nama, a ne bilo koga od vas, vas smo poizbacivali, Maski je nama rekla ako idete na Guardiana da ne želi znat... i htjeli smo no uvijek nam je neka nova meta dolazila ispred njega, nekoga koga smo trebali riješiti, i ja znam da je greška što drugačiji redoslijed izbacivanja nije bio... nakraju je za Maski ostalo ili ja ili Guardian, a s njim je napravila prvi savez... ja sebe ne smatram nekim dobrim igračem iskreno, ušao sam u ovu igru sa 0 entuzijazma, to znaju neki ljudi, i nažalost nisam ni dao sve od sebe koliko znam da sam mogao, znao sam da će savez sa Jakovom bit dobar jer će bit neočekivan i očekivao sam da vas većinu poizbacamo... no nismo ni mi odigrali super, činjenica... sad pričati da je Emina igra bila herojska mi je previše, no iskoristila je to što je dobra u igrama, što se nikome nije zamjerila jer nije htjela saveze i eto to je sve, a mi smo sami sebe zajebali nekim odlukama zbog neiskustva jbg

Message edited by Roo - Tuesday, 27 November 2018, 14:48:45
 
troyaDate: Tuesday, 27 November 2018, 14:57:05 | Message # 42
The Grim Reaper
Group: Game host
Messages: 15630
Awards: 87
Reputation: 223
Status: Offline
Pa Ana je valjda znala za vas savez biggrin
 
RooDate: Tuesday, 27 November 2018, 15:02:10 | Message # 43
Colonel
Group: Publika
Messages: 166
Awards: 4
Reputation: 2
Status: Offline
Nije znala da smo ja i on u čvrstom savezu, barem mi je takav dojam ostavila dok sam pričao s njom, samo je znala da ja poznajem Jakova i to je sve, poznajem i nju pa nismo u savezu bili haha, ona je vjv mislila da mi je prva Kacha i da smo se prikrpili Maski i Guardijanu
 
KachaDate: Tuesday, 27 November 2018, 15:08:30 | Message # 44
Major general
Group: Publika
Messages: 292
Awards: 10
Reputation: 4
Status: Offline
Znala sam ja, al sam mislila da sam dio tog saveza hahaha

"You miss 100% of the shots you don`t take.
- Wayne Gretzky"
- Michael Scott
 
troyaDate: Tuesday, 27 November 2018, 15:13:15 | Message # 45
The Grim Reaper
Group: Game host
Messages: 15630
Awards: 87
Reputation: 223
Status: Offline
Quote Roo ()
Nije znala da smo ja i on u čvrstom savezu, barem mi je takav dojam ostavila dok sam pričao s njom, samo je znala da ja poznajem Jakova i to je sve, poznajem i nju pa nismo u savezu bili haha

Ali ja i ona smo bili svedoci biggrin kad ti je predavao igre javno, pa na kraju i ispao jer ti je dao domaci film biggrin

Cudi me da nije znala biggrin
 
Forum » Virtual Survivor 8 - Cambodia: All Stars vs Challengers 2 » Boulevard Of Broken Dreams » 13. emisija (Džejkobs)
Search: