Komentari o sezoni VS 7 - Page 8 - Forum

[ Updated threads · New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
Archive - read only
Forum » Virtual Survivor 7 - New Zealand: A Fresh Start » Magacin » Komentari o sezoni VS 7 ((verna publika))
Komentari o sezoni VS 7
papi_gm993Date: Sunday, 17 June 2018, 23:42:16 | Message # 106
Moralna Drolja
Group: Publika
Messages: 467
Awards: 4
Reputation: 4
Status: Offline
Quote EthanMorasca ()
Dve.

Od jutros ih imam 8  heart 

Nisam opsovao od prvog srednje, a kamoli nekog uvredio ili povredio, o cemu god da se radi  google 

Ne planiram da nesto takvo open dozivljavam, posebno ne na igrama


Financially free means being able to change the world
 
EthanMorascaDate: Sunday, 17 June 2018, 23:55:00 | Message # 107
Vašljivi glodar
Group: Game host
Messages: 4270
Awards: 44
Reputation: 241
Status: Offline
Quote papi_gm993 ()
Od jutros ih imam 8
Lepo, podržavam. biggrin

Što se tiče VS, uvek treba imati na umu da je sve ovo prvenstveno igra. Neke stvari koje ljudi učine u igri mogu da povrede, ali to ne treba doživljavati lično i nipošto nečije akcije u igri ne treba da služe kao orijentir za procenu karaktera te osobe u stvarnom životu. Što se tiče uvreda, to ne podržavam i jedino opravdanje može da bude afekt.


yeah, you may be good looking
but you're not a piece of art
 
ChrisKellerDate: Monday, 18 June 2018, 00:14:43 | Message # 108
Podguzna muva
Group: Publika
Messages: 695
Awards: 2
Reputation: 21
Status: Offline
Quote EthanMorasca ()
Ne kapiram zašto dramite toliko. Šta se to toliko strašno desilo?
glas razuma


Can't stop, so shut your mouth
 
ivana123Date: Monday, 18 June 2018, 00:17:00 | Message # 109
Lieutenant general
Group: Publika
Messages: 669
Awards: 3
Reputation: 10
Status: Offline
Quote EthanMorasca ()
Što se tiče VS, uvek treba imati na umu da je sve ovo prvenstveno igra. Neke stvari koje ljudi učine u igri mogu da povrede, ali to ne treba doživljavati lično i nipošto nečije akcije u igri ne treba da služe kao orijentir za procenu karaktera te osobe u stvarnom životu. Što se tiče uvreda, to ne podržavam i jedino opravdanje može da bude afekt.


Potpuno se slažem sa ovim.  smile


Ma fai rumore, sì
Ché non lo posso sopportare
Questo silenzio innaturale
Tra me e te
 
DžejkobsDate: Monday, 18 June 2018, 00:20:19 | Message # 110
Jednooki pirat
Group: Publika
Messages: 770
Awards: 6
Reputation: 9
Status: Offline
Quote EthanMorasca ()
Lepo, podržavam. Što se tiče VS, uvek treba imati na umu da je sve ovo prvenstveno igra. Neke stvari koje ljudi učine u igri mogu da povrede, ali to ne treba doživljavati lično i nipošto nečije akcije u igri ne treba da služe kao orijentir za procenu karaktera te osobe u stvarnom životu. Što se tiče uvreda, to ne podržavam i jedino opravdanje može da bude afekt.

Apsolutno se slažem. Od reči do reči.

Survivor je igra koja je osmišljena kao jedan socijalni eksperiment. Svako ovde ima svoj način kako igra igru i nikada i nikako ne bi smeli da se napadamo na ličnoj osnovi. Znam da se nekima od vas ne svidja kako neki igraju igru ali to je njihov način vi igrajte na svoj i ne odstupajte od njega osim ako ne vidite da nešto možete da popravite u igri. Nema potrebe da ne igrate više ili da mislite kako je ovo ne znam kakav haos. Desilo se i to je to. Uvek ima i lepih i ružnih stvari kako u životu tako i u igri  smile
 
papi_gm993Date: Monday, 18 June 2018, 00:49:15 | Message # 111
Moralna Drolja
Group: Publika
Messages: 467
Awards: 4
Reputation: 4
Status: Offline
I don't care

Ako moram da dozivljavam ruzne stvari u zivotu, u igri ne moram


Financially free means being able to change the world
 
DžejkobsDate: Monday, 18 June 2018, 00:56:22 | Message # 112
Jednooki pirat
Group: Publika
Messages: 770
Awards: 6
Reputation: 9
Status: Offline
Tačno :). Sve zavisi šta smatramo ružnim. Ono što mi se desi u igri pokušavam da razgraničim i trudim se da me sve to uopšte ne dotiče. Nekad su emocije jače od mene ali brzo zaboravim na sve to i onda mogu da uživam u igri bez obzira na bilo šta  smile
 
tiksiDate: Monday, 18 June 2018, 08:24:09 | Message # 113
Krtica
Group: Publika
Messages: 3086
Awards: 16
Reputation: 138
Status: Offline
Ovo je zanimljiva tema jer zastupam stav obe strane i dosta puta sam pomisljala na ovo sto papi pise samo je kod mene bilo drugacije formulisano ("Sta ce meni ovo u zivotu"), jer me u osnovi nepravde i osecanja drugih ljudi pogadjaju kako rl tako i bilo gde (pa i ovo je neka forma rl jer ovde spucavamo realno vreme, ulazemo neke emocije, pokusavamo da spoznamo druge i sebe, da nekoga oraspolozimo i slicno).

Sa druge strane i to sto radimo u igri je po meni negde posledica nasih prioriteta u kontekstu vrednosti pa cak i emotivnih izbora koje pravimo, jer imamo u vidu da neki od nas ovo dozivljavaju delom licno i da izaziva neke posledice i po njih i po nas i po nase odnose. Tako da ne podrzavam ni stav da je sve strogo cist "business" jer mora da ima neku licnu konotaciju, inace nas ne bi na neki nacin ni usrecivali i ne bismo ni igrali, jer od ovog biznisa nemamo nista drugo. Ipak, mislim da ima i lepih stvari i momenata i da kroz ovo mozemo da jacamo i trenramo sebe i svoju trpeljivost.


Ne čitaj s usana. Usne izgovore stotinu laži. Čitaj iz očiju. Oči ispričaju stotinu istina.
 
LaraCroftDate: Monday, 18 June 2018, 09:40:43 | Message # 114
Imperija
Group: Publika
Messages: 4135
Awards: 30
Reputation: 145
Status: Offline
Koliko je samo sukoba bilo izmedju mene i Ethana proteklih godina, pa smo u VS China kod Saca docekali da njegov mukotrpno zaradjen HI spasava mene preko Polly (za koju sam u VS Kiska ishitreno rekla da je marioneta), a protiv Magdalene, sa kojom su njih dvoje (posebno Ethan) bili mnogo bolji nego sa mnom svih ovih godina.

Ili Srdjan i ja - sjajna i uspesna saradnja za oboje u VS China posle svega u Kiski...

Quote papi_gm993 ()
podsecanje o prevarama, izdajama, malverzacijama, svadjama, vredjanjima i ostalim desavanjima

To je otprilike "storyline" Game Of Thrones-a, kako ga predstavljaju po raznim specijalizovanim sajtovima smile


I pričali su svašta o njoj. Da je loša. Da je zlo. Đavo sa licem anđela. Bahata i arogantna.
I jeste, bila je loša. Bila je najgora onda, kada su drugi bili loši prema njoj!
 
TheGuardianDate: Monday, 18 June 2018, 10:17:07 | Message # 115
Trojin šegrt
Group: Moderators
Messages: 1425
Awards: 4
Reputation: 17
Status: Offline
Sve je to normalno, ovo je igra.


THERE CAN ONLY BE ONE.
 
EthanMorascaDate: Monday, 18 June 2018, 13:05:53 | Message # 116
Vašljivi glodar
Group: Game host
Messages: 4270
Awards: 44
Reputation: 241
Status: Offline
Quote tiksi ()
i to sto radimo u igri je po meni negde posledica nasih prioriteta u kontekstu vrednosti
Sa ovim se duboko ne slažem. Velika većina nas u ovoj igri je bar jednom išla protiv svojih emocija (uključujući tebe i mene) da bi unapredila svoju poziciju u igri (ili zato što smo mislili da tako unapređujemo svoju poziciju, nebitno). To nas ne čini osobama sa poremećenim prioritetima vrednosti, već učesnicima u igri čiji karakter svi znamo.

Quote tiksi ()
Tako da ne podrzavam ni stav da je sve strogo cist "business"
Niko nije rekao da je ovo čist biznis. To je nemoguće, s obzirom na to da nismo roboti i da je prirodno da nas nečija izdaja zaboli. Poenta je da treba da budemo svesni da nas niko nije izbacio da bi nas povredio, već usled specifičnog spleta okolnosti unutar igre. Dakle, smatram da je prirodno biti ljut u prvom trenutku, ali da kada se strasti smire ipak treba oprostiti.


yeah, you may be good looking
but you're not a piece of art
 
NikolaKhaitDate: Monday, 18 June 2018, 13:45:02 | Message # 117
Masa with an S
Group: Publika
Messages: 371
Awards: 2
Reputation: 7
Status: Offline
Bravo, Tiksii love hands

Why do all good things come to an end?
 
TheGuardianDate: Monday, 18 June 2018, 13:50:04 | Message # 118
Trojin šegrt
Group: Moderators
Messages: 1425
Awards: 4
Reputation: 17
Status: Offline
Bravo za sve
 
tiksiDate: Tuesday, 19 June 2018, 10:18:11 | Message # 119
Krtica
Group: Publika
Messages: 3086
Awards: 16
Reputation: 138
Status: Offline
Quote EthanMorasca ()
osobama sa poremećenim prioritetima vrednosti

biggrin Pa svaka akcija je posledica nekih prioriteta koje negde imamo pa tako je bilo i ovde i mi snosimo odgovornost za to, a ne igra. Cinjenica je da smo svesno ulazili u situacije gde povredjujemo i sebe i druge i gde smo pri punoj svesti znali da cemo govanca pojesti i debelo rizikovati nas odnos sa nekom osobom (gde nam ostaje samo nada da ce ta osoba to shvatiti na pravi nacin, ali cinjenica odnos je na neki nacin vrv nepovratno srozan i oslabljen) pre svega iz interesa (a mozemo to nazvati i postovanjem prema ovoj igri i reputaciji koju u igri imamo), uz pokrice da igra to zahteva. Tako da eto to pokazuje tu neku nasu vrednost, a to je mozda da je igra iznad odnosa sa pojedinim ljudima. Slicne su situacije Lose - lose gde medju vise dragih osoba biramo jedne ispred drugih, mada je i ta situacija jednako nezgodna i opet se svodi na kombinaciju toga ko je kome bolji (ili ko ce bolje da prihvati takvu situaciju) i kakav nam je interes u igri.


Ne čitaj s usana. Usne izgovore stotinu laži. Čitaj iz očiju. Oči ispričaju stotinu istina.
 
Lavica88Date: Tuesday, 19 June 2018, 10:43:07 | Message # 120
Vučica
Group: Publika
Messages: 2584
Awards: 7
Reputation: 128
Status: Offline
Igrice su samo to, igrice. Emocijama tu nema mjesta. Ali, dobro, svi smo razliciti.

~ Radi kako misliš, živi kao lavica! ~
 
Forum » Virtual Survivor 7 - New Zealand: A Fresh Start » Magacin » Komentari o sezoni VS 7 ((verna publika))
Search: