Najpotcenjenije ESC pesme - Page 3 - Forum

[ Updated threads · New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
Forum » Generalna diskusija » Svastara » Najpotcenjenije ESC pesme (wtf)
Najpotcenjenije ESC pesme
tiksiDate: Friday, 12 May 2017, 20:15:42 | Message # 31
Krtica
Group: Publika
Messages: 3086
Awards: 16
Reputation: 138
Status: Offline
Te godine je svako bio potcenjen jer mislim da onaj Dima uopste nije zasluzio pobedu. Za Jelenu se slazem, mozda i bolja nego Lane.

Ova mi je bila prelepa stvarno, jedna od najlepsih ne znam koje je mesto zauzela:

Norveska2006


Ne čitaj s usana. Usne izgovore stotinu laži. Čitaj iz očiju. Oči ispričaju stotinu istina.

Message edited by tiksi - Friday, 12 May 2017, 20:21:04
 
LaraCroftDate: Friday, 12 May 2017, 20:22:38 | Message # 32
Imperija
Group: Publika
Messages: 4135
Awards: 30
Reputation: 145
Status: Offline
Najbolje EX YU pesme poslednjih 10-ak godina (redosled nebitan)

- Lejla
- Lane moje
- Vukovi umiru sami
- Molitva
- Mojot svet

Sve na domacim jezicima...

A sad hocemo da budemo "veci katolici od Pape" i saljemo pesme na engleskom. Nemam nista protiv tog jezika, svi bi trebali da ga znaju za komunikaciju, ali svako treba da se drzi svog...


I pričali su svašta o njoj. Da je loša. Da je zlo. Đavo sa licem anđela. Bahata i arogantna.
I jeste, bila je loša. Bila je najgora onda, kada su drugi bili loši prema njoj!
 
tiksiDate: Friday, 12 May 2017, 20:57:20 | Message # 33
Krtica
Group: Publika
Messages: 3086
Awards: 16
Reputation: 138
Status: Offline
Evo moje liste nasih nastupa, posmatrano po broju puta kolko sam ih pregledala i kada se zavrsio esc na kojem su ucestvovali:

1. Lane moje
2. Molitva
3. WhoSee - Igranka
3. Laka - pokusaj
4. Lejla
5. Oro
6. Bojana - Beauty never lies
7. Regina-bistra voda
8.Knez - Adio
9. Tose-Life
10. Sergej - Moj svet
11. Mojot svet

Oznacila sam dve kojih se sad posebno setih, a za koje mislim da su posebno potcenjene. Osim te dve sve su na nasim jezicima.


Ne čitaj s usana. Usne izgovore stotinu laži. Čitaj iz očiju. Oči ispričaju stotinu istina.

Message edited by tiksi - Friday, 12 May 2017, 21:03:03
 
EthanMorascaDate: Friday, 12 May 2017, 22:35:14 | Message # 34
Vašljivi glodar
Group: Game host
Messages: 4270
Awards: 44
Reputation: 241
Status: Offline
Ja ću prokomentarisati za sada za poslednjih par godina. smile

Na ESC 2016 su mu se od slabije plasiranih pesama jako dopale Lighthouse (Hrvatska), Miracle (Azerbejdžan) i No Degree of Separation (Italija).

Na ESC 2015 bih izdvojio Black Smoke (Nemačka), N'oubliez pas (Francuska) i Adio (Crna Gora).

ESC 2014 nisam pratio i znam samo dve pesme. Prva je pobednička Rise Like a Phoenix (Austrija) koja je po mom mišljenju odlična i mislim da bi super prošla i nezavisno od Končite. Druga je Undo (Švedska) koja je završila na trećem mestu i ostvarila dobar plasman, ali je po mom mišljenju dosta nepoznata kod nas zato što nismo učestvovali te godine. Dakle, preporučujem da poslušate Sanna Nielsen - Undo. smile

Na ESC 2013 su sve bile gluposti osim pobedničke pesme, koja je divna - Only Teardrops (Danska). smile

Na ESC 2012 bih izdvojio Beautiful Song (Letonija), Verjamem (Slovenija), Should've Known Better (Danska), Crno i belo (Makedonija). L'amore è femmina (Italija) je zauzela 9. mesto, ali je po mom mišljenju zaslužila više i nije dovoljno poznata, a isto važi i za When the Music Dies (Azerbejdžan), koja je završila na 4. mestu.

Na ESC 2011 bih izdvojio Angel in Disguise (Letonija), Na inat (Bugarska), What About My Dreams? (Mađarska) i No One/Vanilija (Slovenija).


yeah, you may be good looking
but you're not a piece of art
 
Lavica88Date: Friday, 12 May 2017, 22:43:56 | Message # 35
Vučica
Group: Publika
Messages: 2584
Awards: 7
Reputation: 128
Status: Offline
surprised

~ Radi kako misliš, živi kao lavica! ~
 
EthanMorascaDate: Friday, 12 May 2017, 22:52:36 | Message # 36
Vašljivi glodar
Group: Game host
Messages: 4270
Awards: 44
Reputation: 241
Status: Offline
Gledao sam po Vikipediji da se podsetim. laugh

yeah, you may be good looking
but you're not a piece of art
 
tiksiDate: Friday, 12 May 2017, 22:53:50 | Message # 37
Krtica
Group: Publika
Messages: 3086
Awards: 16
Reputation: 138
Status: Offline
Mi smo underground fanovi ESCa Lavice sta se cudis haha

Ne čitaj s usana. Usne izgovore stotinu laži. Čitaj iz očiju. Oči ispričaju stotinu istina.
 
Lavica88Date: Friday, 12 May 2017, 22:59:00 | Message # 38
Vučica
Group: Publika
Messages: 2584
Awards: 7
Reputation: 128
Status: Offline
Cudim se Nikoli biggrin

~ Radi kako misliš, živi kao lavica! ~
 
tiksiDate: Friday, 12 May 2017, 23:05:14 | Message # 39
Krtica
Group: Publika
Messages: 3086
Awards: 16
Reputation: 138
Status: Offline
Polako sad ce jedan po jedan da isplivavaju hehe

Ne čitaj s usana. Usne izgovore stotinu laži. Čitaj iz očiju. Oči ispričaju stotinu istina.
 
Lavica88Date: Saturday, 13 May 2017, 02:44:09 | Message # 40
Vučica
Group: Publika
Messages: 2584
Awards: 7
Reputation: 128
Status: Offline
Dvosmisleno, Tiksi laugh

~ Radi kako misliš, živi kao lavica! ~
 
PollyDate: Saturday, 13 May 2017, 06:56:29 | Message # 41
Marioneta
Group: Game host
Messages: 1756
Awards: 9
Reputation: 65
Status: Offline
Čekamo da se Urke javi. biggrin

Trebat će mi više vremena da se podsjetim starijih pjesama pa za sada evo samo od ove godine one za koje sam se nadala da će proći u finale, a nisu: Norma John - Blackbird (Finska) - na prvu mi se nije pretjerano svidjela, ali oduševili su me u polufinalu, JanaBurčeska – Dance Alone (Makedonija) - među favoritima mi je skoro od samog početka, sigurno ću ju slušati i kad cijela ova strka oko Eurosonga prođe, Timebelle– Apollo (Švicarska) - prekrasna pjesma, ali nije se previše isticala i izgleda da su se zeznuli s nastupom. I Srbija je trebala proći u finale, no o tome ste već sve rekli. smile


Sinners judging sinners for sinning differently.
 
SacDate: Saturday, 13 May 2017, 19:52:28 | Message # 42
Izjahani jahač
Group: Publika
Messages: 2988
Awards: 19
Reputation: 113
Status: Offline
Kad je Lavica spomenula Jutro, da spomenem ja Tvoja - verziju pesme In Too Deep na srpskom jeziku. Iako mi se i engleska verzja mnogo svidja, ova mi je bolja, tekst je bolji, emotivniji, a i njoj vise lezi. Muzika isto. A mogli bi i bolji nastup da pripreme, mada se meni i ovo sto smo dobili dopalo. Mada one fore sa svetlima na pocetku bi vise odgovaralo ovoj verziji. Ili nesto slicno nastupu Velike Britanije. A mislim da se od nas to i ocekuje - da pevamo na srpskom i to neku emotivnu baladu. I mislim da bi razvalili.

Imam 99 problema, ali ti nisi jedan od njih.

Message edited by Sac - Saturday, 13 May 2017, 19:54:58
 
ToniDate: Saturday, 13 May 2017, 20:25:39 | Message # 43
the quoter of the year
Group: Publika
Messages: 1491
Awards: 14
Reputation: 76
Status: Offline
Pogledao sam opet Tijanin nastup kad već pišete toliko o njoj. Ženi fali karizma, anemična je, a pjesma se gotovo ni po čemu ne ističe. Slično je i sa estonskom pjesmom za koju na YT pišu da je trebala proći. Po meni nije, lik je na momente jeziv, a pjesma je u najboljem slučaju prosjek.

Večeras navijam za Rumunjsku, super su mi njih dvoje i osjeti se kemija neka, odličan nastup su imali u SF i Mađarsku. Ne razumijem ni riječi, ali me baš pogodila pjesma, mislim da to puno govori.


"Do you want to lead one day? Well,learn how to follow."
 
tiksiDate: Saturday, 13 May 2017, 20:49:47 | Message # 44
Krtica
Group: Publika
Messages: 3086
Awards: 16
Reputation: 138
Status: Offline
Meni se verzija na srpskom ne dopada, jer je glas ovde jos tanji, pretanak za ovu vrstu pesme. Uglavnom kao što rekoh mora da se držimo svoje muzike.

Veceras navijam za Bugarsku, Francusku, Belgiju i Letoniju. Svedska pesma mi je isto hit, ne bi mi smetalo da pobedi.


Ne čitaj s usana. Usne izgovore stotinu laži. Čitaj iz očiju. Oči ispričaju stotinu istina.

Message edited by tiksi - Saturday, 13 May 2017, 20:51:25
 
SacDate: Sunday, 14 May 2017, 15:08:39 | Message # 45
Izjahani jahač
Group: Publika
Messages: 2988
Awards: 19
Reputation: 113
Status: Offline
Vise pesama od sinoc, ali ja bih izdvojio Veliku Britaniju.

Imam 99 problema, ali ti nisi jedan od njih.
 
Forum » Generalna diskusija » Svastara » Najpotcenjenije ESC pesme (wtf)
Search: