Domaće serije - Forum

[ Updated threads · New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Generalna diskusija » Svastara » Domaće serije (komentari o EX YU serijama)
Domaće serije
LaraCroftDate: Sunday, 29 October 2017, 21:58:21 | Message # 1
Imperija
Group: Publika
Messages: 4135
Awards: 30
Reputation: 145
Status: Offline
Jel gledate SENKE NAD BALKANOM ?

Dve epizode za sada (u stvari tri, prve nedelje prikazane su dve zajedno), a vec nekoliko brutalnih ubistava, odsecanjem glava, plus sto je sve obavijeno tamom, misterijom i politickim intrigama...

Beograd 1928. godine. Ruski kozaci trgovci opijumom iz Turske, makedonski trgovci domacim opijumom i VMRO teroristi, Ante Pavelic iz doba svoje uspesne advokature, legendarni Vrangel, princ Djordje - jedini Karadjordjevic koga su komunisti uvazavali i posle 2. svetskog rata, domace snage...

Potraga za blagom Cara Nikolaja i drevnom sabljom, o cemu ce tek biti reci u sledecim epizodama...

Odlicna pesma Ogija Radivojevica u odjavnoj spici.


Veliki broj glumaca iz MONTEVIDEO serijala. Pretpostavljam da ce na kraju serije svi likovi poci na ono prvo SP u Urugvaju smile


I pričali su svašta o njoj. Da je loša. Da je zlo. Đavo sa licem anđela. Bahata i arogantna.
I jeste, bila je loša. Bila je najgora onda, kada su drugi bili loši prema njoj!


Message edited by LaraCroft - Sunday, 29 October 2017, 22:00:53
 
Lavica88Date: Monday, 30 October 2017, 09:58:14 | Message # 2
Vučica
Group: Publika
Messages: 2584
Awards: 7
Reputation: 128
Status: Offline
Eto, bas Bijela pronadje Longinovo koplje! laugh

Elem, dopada mi se serija. Rano je za reci, ali mislim da je, uz "Vratice se rode", nasa najbolja serija. Odlican istorijski ugao, gluma, kostimografija, scenografija... Zamjerke samo na minimalne, ali ocigledne, slicnosti sa netfliksovim serijama i serijom True detective ( prije svega psiholoska strana likova obojice inspektora ).


~ Radi kako misliš, živi kao lavica! ~
 
Lavica88Date: Tuesday, 31 October 2017, 13:05:01 | Message # 3
Vučica
Group: Publika
Messages: 2584
Awards: 7
Reputation: 128
Status: Offline
Preporucujem i seriju "Meso", prikazuje se na RTS i RTRSu subotom od 21h. Odlicna drama u reziji Nikole Pejakovica.

~ Radi kako misliš, živi kao lavica! ~
 
MagdalenaDate: Saturday, 04 November 2017, 15:43:55 | Message # 4
Colonel general
Group: Publika
Messages: 911
Awards: 14
Reputation: 77
Status: Offline
Quote Lavica88 ()
Zamjerke samo na minimalne, ali ocigledne, slicnosti sa netfliksovim serijama i serijom True detective ( prije sve ga psiholoska strana likova obojice inspektora ).

Izgleda sam ja jedina koja ne vidi vezu između True detective i ove serije. Likovi inspektora su mešavina gomile glavnih junaka krimi priča/serija/filmova, dakle već viđeno. Istorijske činjenice su mi krajnje sumnjive. Stojiljković postaje dosadan sa kopljem. Glavna junakinja mi nije dovoljno lepa za tu ulogu... Ali mi se ipak sviđa smile Netipična je za naše prostore i drži pažnju.
 
LaraCroftDate: Saturday, 04 November 2017, 18:31:55 | Message # 5
Imperija
Group: Publika
Messages: 4135
Awards: 30
Reputation: 145
Status: Offline
Quote Magdalena ()
Istorijske činjenice su mi krajnje sumnjive.

Ima prilicno istine, naravno, ne 100 %.

Tacno je da su 1928. i svih tih godina Makedonci krijumcarili svoj opijum, a da su ruski kozaci (izbegli u Kraljevinu SHS iz SSSR posle poraza od komunistickog olosa Lenjina i Staljina) krijumcarili opijum iz Turske, gde se veliki broj njih nastanio.

To Sveto (Longinovo) koplje je velika misterija. Nema istorijskih dokaza, cak ni kafanskih prica, da je ikad bilo u Beogradu. Cak je veliko pitanje da li je ono ikada i sacuvano ili je sve to samo obicna laz. Evo nesto o tome - https://sh.wikipedia.org/wiki/Sveto_koplje

Nekoliko likova je zaista postojalo - taj vojni general Zivkovic koji je na inkriminisanoj slici zbog koje lete glave, zatim Mustafa Golubic (mada tih godina nije bio u Beogradu), pa onda princ Djordje Karadjordjevic (stariji brat od Aleksandra Prvog, koji je jedini ostao u Jugoslaviji i posle pobede Tita i partije), legendarni general Vrangel (mada je umro u Briselu u aprilu 1928. godine, a u seriji je u toku bas ta 1928. godina), kao i advokat Ante Pavelic, kasnije poglavnik NDH...

Kako god, serija je drugacija od svih dosadasnjih domacih i treba je pogledati.


I pričali su svašta o njoj. Da je loša. Da je zlo. Đavo sa licem anđela. Bahata i arogantna.
I jeste, bila je loša. Bila je najgora onda, kada su drugi bili loši prema njoj!


Message edited by LaraCroft - Saturday, 04 November 2017, 18:41:00
 
Lavica88Date: Saturday, 04 November 2017, 22:34:47 | Message # 6
Vučica
Group: Publika
Messages: 2584
Awards: 7
Reputation: 128
Status: Offline
Magdalena, ako ti nisi primjetila slicnosti, ne znaci da ih nema. smile

~ Radi kako misliš, živi kao lavica! ~
 
MagdalenaDate: Wednesday, 08 November 2017, 18:52:46 | Message # 7
Colonel general
Group: Publika
Messages: 911
Awards: 14
Reputation: 77
Status: Offline
Quote Lavica88 ()
Magdalena, ako ti nisi primjetila slicnosti, ne znaci da ih nema.

Quote Magdalena ()
Izgleda sam ja jedina koja ne vidi vezu između True detective i ove serije.

Samo rekoh da ja ne vidim tu vezu. Daleko od toga da smatram da je moje mišljenje univerzalna istina smile
 
Lavica88Date: Wednesday, 08 November 2017, 19:05:03 | Message # 8
Vučica
Group: Publika
Messages: 2584
Awards: 7
Reputation: 128
Status: Offline
Nisam ni mislila da je tvoje misljenje univerzalna istina, kao sto nije ni moje. wink

~ Radi kako misliš, živi kao lavica! ~
 
LaraCroftDate: Sunday, 12 November 2017, 21:42:03 | Message # 9
Imperija
Group: Publika
Messages: 4135
Awards: 30
Reputation: 145
Status: Offline
Slikar (Ivan Zekic) je uhapsen, ali ne verujem da je on odsekao glave zeni javnog tuzioca i fotografu narkomanu. Posebno ne verujem da je on, zbog one scena kada je stavio secivo pod noz Krojacevom batinasu, dok je ovaj cepao njegove slike.
Nije to ni Krojac (Nenad Jezdic) ni Mustafa Golubic, niti bilo ko od njihovih pomagaca.
Svakako nije ubica ni inspektor Stanko (Andrija Kuzmanovic).

Ovo je snimano na foru prvog dela "Jagodica", kada je visestruki ubica na kraju ispao sasvim nebitan i totalno sporedni lik u seriji.


I pričali su svašta o njoj. Da je loša. Da je zlo. Đavo sa licem anđela. Bahata i arogantna.
I jeste, bila je loša. Bila je najgora onda, kada su drugi bili loši prema njoj!
 
LaraCroftDate: Monday, 27 November 2017, 14:59:21 | Message # 10
Imperija
Group: Publika
Messages: 4135
Awards: 30
Reputation: 145
Status: Offline
Serija je presla u sferu misticizma - jedan lik svojom krvlju crta po zidu zatvorske celije neki simbol dok ne iskrvari potpuno, drugi bude zrtvovan na obredu odsecanjem glave, a Longinovo koplje je kod osobe kojoj ono uopste ne treba, dok ga svi ostali traze.

Sad je odjednom postala sumnjiva i fensi milionerka, koja na tabli svoje banke ima ista slova kao i na koplju.


I pričali su svašta o njoj. Da je loša. Da je zlo. Đavo sa licem anđela. Bahata i arogantna.
I jeste, bila je loša. Bila je najgora onda, kada su drugi bili loši prema njoj!
 
Lavica88Date: Monday, 27 November 2017, 15:21:47 | Message # 11
Vučica
Group: Publika
Messages: 2584
Awards: 7
Reputation: 128
Status: Offline
Laro, zasto prepricavas seriju?

~ Radi kako misliš, živi kao lavica! ~
 
LaraCroftDate: Monday, 27 November 2017, 19:03:00 | Message # 12
Imperija
Group: Publika
Messages: 4135
Awards: 30
Reputation: 145
Status: Offline
Ovo nije prepricavanje, vec kratak komentar par scena, od mnogih u seriji.
Da prepricavam seriju, pomenula bih obojicu inspektora, njihove rodjake, Mustafu Golubica, "krojaca", kao i onu Makedonku koja je na kraju epizode dosla u Beograd.
Takodje nisam napisala ni ko je iskrvario, ni kome je na obredu odsecena glava, a ni kod koga je Sveto koplje.

Trenutno su mi skoro svi bitniji likovi sumnjivi, a i "sumljivi" smile


I pričali su svašta o njoj. Da je loša. Da je zlo. Đavo sa licem anđela. Bahata i arogantna.
I jeste, bila je loša. Bila je najgora onda, kada su drugi bili loši prema njoj!


Message edited by LaraCroft - Monday, 27 November 2017, 19:30:47
 
Lavica88Date: Monday, 27 November 2017, 19:42:45 | Message # 13
Vučica
Group: Publika
Messages: 2584
Awards: 7
Reputation: 128
Status: Offline
Eto, sad si sve ispricala. I opet ne znamo zasto.

~ Radi kako misliš, živi kao lavica! ~
 
LaraCroftDate: Monday, 27 November 2017, 20:29:50 | Message # 14
Imperija
Group: Publika
Messages: 4135
Awards: 30
Reputation: 145
Status: Offline
opet nisam nista ispricala, nikakvog spojlera nema u prethodnom postu

a i osim tebe, Magde i mene, niko od forumasa i ne prati ovu seriju


I pričali su svašta o njoj. Da je loša. Da je zlo. Đavo sa licem anđela. Bahata i arogantna.
I jeste, bila je loša. Bila je najgora onda, kada su drugi bili loši prema njoj!
 
Lavica88Date: Monday, 27 November 2017, 20:34:51 | Message # 15
Vučica
Group: Publika
Messages: 2584
Awards: 7
Reputation: 128
Status: Offline
Nisam ni rekla da spojlujes nego prepricavas. A kako sama kazes, samo nas troje gledamo seriju sto znaci da smo GLEDALI, zato cemu prepricavanje?

~ Radi kako misliš, živi kao lavica! ~
 
Forum » Generalna diskusija » Svastara » Domaće serije (komentari o EX YU serijama)
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search: