Muzika - Page 2 - Forum

[ Updated threads · New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Forum » Generalna diskusija » Svastara » Muzika ("Without music, life would be a mistake." F. Nietzsche)
Muzika
PollyDate: Sunday, 29 July 2018, 10:13:38 | Message # 16
Marioneta
Group: Game host
Messages: 1756
Awards: 9
Reputation: 65
Status: Offline
(nastavak)

Marko (preskočila sam ga gore): Portugal.The Man: Feel It Still

Džejkobs: Pentatonix - White Winter Hymnal (tj. u bilo čijoj izvedbi da čujem tu pjesmu)
Anchy: Marčelo; Art Diler - Oči crnog anđela
Stingemmm: Lykke li - Gunshot i evo od sada i Florence biggrin
Nikola: Ariana Grande i Selena Gomez, kad mi slučajno zasviraju biggrin
Stefan: Hladno pivo (posebno Mlohava ćuna laugh ); KUD idijoti; Goblini
Jason: Emeli Sande - Hurts
Bole: Coldplay - Yellow
Pejko: Viktorija - Rat i mir

Elio: Call Me By Your Name soundtrack 
Papi: Nipplepeople - Frka
Wolf: Imany - Don't Be So Shy

Za ostale mi treba još vremena. biggrin


Sinners judging sinners for sinning differently.
 
EthanMorascaDate: Sunday, 29 July 2018, 10:37:48 | Message # 17
Vašljivi glodar
Group: Game host
Messages: 4270
Awards: 44
Reputation: 241
Status: Offline
Quote Polly ()
Ethan: The Killers; Brandon Flowers; Lana Del Rey; Tom Odell; kad čujem pjesmu na njemačkom :D; Natalia Kills - Mirrors (jer mi se na prvu nije baš nešto svidjela, a kasnije sam ju non-stop slušala)

love


yeah, you may be good looking
but you're not a piece of art
 
PollyDate: Wednesday, 19 September 2018, 09:53:04 | Message # 18
Marioneta
Group: Game host
Messages: 1756
Awards: 9
Reputation: 65
Status: Offline
Potaknuta čestim spominjanjem mainstreama na muzičkim takmičenjima, učinilo mi se ok da ovdje bar malo zagrebemo tu temu, ako ima zainteresiranih...

Što je za vas mainstream, kako biste ga definirali (bez Googlea  biggrin )?
Gdje je granica između onoga što je mainstream i onoga što nije?
Smatrate li neku pjesmu automatski lošijom ako je, prema vašoj procjeni, mainstream?
Je li bolji "stariji" ili "noviji" mainstream?
U kolikoj mjeri slušate mainstream i obraćate li uopće pažnju na to ili vam je potpuno svejedno, sve dok vam se neka pjesma sviđa?


Sinners judging sinners for sinning differently.
 
ElioDate: Wednesday, 19 September 2018, 12:45:34 | Message # 19
Božen
Group: Publika
Messages: 701
Awards: 4
Reputation: 19
Status: Offline
Pod mainstreamom podrazumevam pesmu koja je bila jako aktuelna u nekom periodu mog života ili je trenutno. Aktuelni mainstreamovi su mi više ok od onih prošlih jer su mi oni baš onako dosadili usled čestog slušanja. U real lifeu mi nije toliko nepodnošljivo da slušam mejnstrimčine, ali iz nekog razloga na ovim forumskim takmičenjima prevelike mainstreamove često smatram taktičkim potezom sa kojim se cilja na pobedu, a ne šalje se ono što se verovatno češće sluša i više voli. Mada neću da grešim dušu i ja znam da ubodem mainstream na ESCovima, ali ipak mi se čini da nisu toliko opštepoznati biggrin

Nema tu zavlačenja, idemo konkretno...
 
SacDate: Wednesday, 19 September 2018, 15:55:29 | Message # 20
Izjahani jahač
Group: Publika
Messages: 2988
Awards: 19
Reputation: 113
Status: Offline
Mainstream je pesma koju odredjena grupa forumasa voli, ali nije je poslao neko iz njihove bande, pa je oni onda nazovu mainstream kako bi je potkopali i opravdali to sto joj ne daju poene, vec poene daju svojm pajtasima. Slicno je i sa pesmama koje su vec bile.

Imam 99 problema, ali ti nisi jedan od njih.
 
anchyDate: Wednesday, 19 September 2018, 18:57:45 | Message # 21
Bočica
Group: Publika
Messages: 1050
Awards: 5
Reputation: 18
Status: Offline
Ja kontam kao pesmu koja se neko vreme mnoooogo vrtela svuda - kafići, radio, klubovima (gde se pušta takva muzika, uglavnom, jel, to bude neki pop, mada ima izuzetaka)... Koja je granica, baš ne znam, zato sam i pitala Aleksu, kad su se beše slale neke pesme sa mnogo pregleda, da li je Faded mainstream biggrin Potpuno mi je svejedno da li jeste ili nije, ako mi se nešto sviđa, nego čisto radoznalosti radi smile

Inače, sad vidim da se pisalo koja pesma nas na koga podseća, imam tako neke koje sam izdvajala sa ESC-ova, evo nečeg:
stingemmm - Grimes - World Princess Part II, Charli XCX - White Roses, Years and Years - Sanctify
Ivana - The Script - Six Degrees of Separation
Pejko - Goran Bare & Majke - Teške boje
Polly - Pearl Jam - Black, Detour - Snijeg
Nikola - Calvin Harris - Outside ft. Ellie Goulding, Timbaland - Morning After Dark ft. Nelly Furtado, Soshy
Guardian - Ed Sheeran - Perfect
Chris - "You and I" (Zeds Dead & Omar LinX)
Lavica - Sean Paul, David Guetta - Mad Love ft. Becky G
Mumina - Muse - Time Is Running Out

(ovo je što je na jednoj plejlisti, dodaću kad se setim još nečeg biggrin )
Mum


Kad se bojiš - ne postojiš!
 
EthanMorascaDate: Wednesday, 19 September 2018, 20:40:47 | Message # 22
Vašljivi glodar
Group: Game host
Messages: 4270
Awards: 44
Reputation: 241
Status: Offline
Mejnstrimovi su pesme koje su dosadile i bogu i narodu. laugh

Ja bih mejnstrim definisao kao onu pesmu koju znaju čak i ljudi koji generalno ne slušaju taj žanr, odnosno tog izvođača. To je ujedno i neka granica.

Npr. Summertime Sadness i Blue Jeans su mejnstrimovi zato što mislim da ih zna dosta ljudi koji Lanu Del Rej generalno ne slušaju.

Ne smatram da je nešto automatski lošije samo zato što je mejnstrim, ali mislim da su mnoge pesme koje ne mogu da dođu do izrađaja od mejnstrimova mnogo bolje.

Kao što Luka reče, mislim da su stariji mejnstrimovi izlizaniji, pa me samim tim više nerviraju od novih.

Slušam mejnstrimove, ali je na mojoj plejlisti uvek više manje poznatih pesama. Na prvom mestu mi je naravno pesma, mislim da niko nije u fazonu: jao, ovo mi se sviđa, ali neću da slušam zato što je mejnstrim! laugh

Ume da me iznervira kada neka pesma krene da se siluje, odnosno kada svi počnu da je slušaju, a ja sam je na primer slušao i izgustirao mesec dana ranije. Tada je slušam manje ili potpuno prestanem da je slušam, ali ne zato što je mejnstrim, pa kao: "bljaaak, neću to da slušam sad namerno", nego zato što mi se smuči i ne prija mi više.


yeah, you may be good looking
but you're not a piece of art
 
PollyDate: Tuesday, 25 September 2018, 12:33:09 | Message # 23
Marioneta
Group: Game host
Messages: 1756
Awards: 9
Reputation: 65
Status: Offline
Za definiciju se uglavnom slažemo - mainstream su pjesme koje su u određenom periodu iskakale i iz paštete. Meni su prve asocijacije na to Gangnam Style i Despacito. Kad bih to čula, redovito bih prebacivala stanicu na radiju ili ga ugasila.

Moram priznati da sam o toj temi počela razmišljati tek kad ste počeli spominjati na ESC, inače recimo nikad nisam gledala broj pregleda na YT, a sad mi to dođe kao neki "znak" što je više, što manje popularno. No i dalje mi je potpuno svejedno, slušam što mi se svidi, bez obzira slušaju li to svi ili je pjesma potpuni underground.

Bolji mi je stariji mainstream jer je to povezano s prošlom temom o kojoj smo ovdje razgovarali - više je takvih pjesama koje povezujem s nekim događajima i ljudima. Sada, uz internet, dođem do onoga što mi se sviđa uz nekoliko klikova pa me hrpa onoga što je popularno naprosto zaobiđe. Tu recimo prolazim suprotno od onoga što je Ethan napisao: otkrijem pjesmu kad je već svima poprilično dosadila. Npr. Havana Camile Cabello ušla mi je u uho sigurno pola godine nakon što je postala popularna, a ima još hrpa takvih primjera.

Općenito, mislim da jako malo slušam mainstream i da me vrlo često zaobiđe. Ono što čujem, najčešće je preko radija, ali i to sve slabije slušam pa eto... živim u "neznanju".

Quote anchy ()
Polly - Pearl Jam - Black, Detour - Snijeg

Za Black mi je posebno drago! Sjećam se da sam na taj ESC poslala Yellow koja mi je prva pala na pamet, ali je nekom drugom pala još brže. biggrin I onda se sjetila ove koja mi je daleko draža. Inače preporuka za Pearl Jam ako ih već nisi istražila, imaju predivnih pjesama.


Sinners judging sinners for sinning differently.
 
PejkoDate: Sunday, 30 September 2018, 10:31:59 | Message # 24
Major general
Group: Publika
Messages: 441
Awards: 1
Reputation: 13
Status: Offline


wiggle  hello
 
LaraCroftDate: Saturday, 21 December 2019, 12:26:51 | Message # 25
Imperija
Group: Publika
Messages: 4135
Awards: 30
Reputation: 145
Status: Offline
Ja tek sad vidim ovu temu, pa da se ukljucim, ujedno i da ozivim komentarisanje na forumu, ako je to uopste vise i moguce...

Quote Polly ()
Što je za vas mainstream, kako biste ga definirali (bez Googlea   )?

Da bi nesto postalo mainstream, treba da prodje odredjeno vreme i da se to nesto zadrzi, a ne da bude zaboravljeno za godinu - dve, uprkos brojnim masmedijalnim platformama (YT i slicno).

Za mene su mainstream - Cojle Manojle, Udade se jagodo Zivka Sirinicka, Aj mene majka jednu ima, Kaludjeru moj, Danka... - svidjale se meni te pesme ili ne.

Jer traju. Odes na neku proslavu i cujes pesmu koja se trazila i pre WW2 ili mnogo pre raspada SFRJ.


I pričali su svašta o njoj. Da je loša. Da je zlo. Đavo sa licem anđela. Bahata i arogantna.
I jeste, bila je loša. Bila je najgora onda, kada su drugi bili loši prema njoj!
 
ErinNavanDate: Thursday, 20 May 2021, 12:40:51 | Message # 26
Kućna pomoćnica
Group: Publika
Messages: 1309
Awards: 8
Reputation: 24
Status: Offline
Ja bih možda razdvoijila i unutar mainstream-a klasiku od prolaznog trenda. Sve što je široko dostupno, široko zastupljeno, čak i ako traje kratko, i ne zadrži se, bi bio mainstream. Klasika, uneverzalno poznato, prihvaćeno i zapamćeno, je takođe mainstream.

E sad, postoji ono što nije postalo mainstream ili zato što prosto naprosto ne valja, ili zato što nije isplativo, čak i ako je dobro, ili se prosto autor nije interesovao da se bavi reklamom svog rada. Pa je poznato i dostupno samo relativno malom broju ljudi.


Koviljka za predsednika!
http://www.forum.epskafantastika.com/index.php
 
Forum » Generalna diskusija » Svastara » Muzika ("Without music, life would be a mistake." F. Nietzsche)
  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Search: