Muzika - Forum

[ Updated threads · New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Generalna diskusija » Svastara » Muzika ("Without music, life would be a mistake." F. Nietzsche)
Muzika
PollyDate: Saturday, 09 June 2018, 10:16:48 | Message # 1
Marioneta
Group: Game host
Messages: 1756
Awards: 9
Reputation: 65
Status: Offline



U nevjerici što ovo već ne postoji, otvaram temu o muzici.
ESC je dokazao koliko nam se ukusi razlikuju, a neki su usput navodili i da se o ukusima ne raspravlja. Ako već nećemo raspravljati, možemo razmjenjivati mišljenja i novosti iz svijeta muzike, vjerujem da nas je dosta ovdje koji imamo što reći.

Da ne dužim bezveze, ovdje možete pisati o apsolutno svemu što ima veze s muzikom: postavljati nove singlove i spotove, najavljivati albume koje jedva čekate da preslušate, pisati mišljenja o preslušanim pjesmama/albumima, pogledanim spotovima, izdvojiti tekstove pjesama koji su vam se posebno svidjeli, praviti playliste s različitim temama, ostaviti vašu "pjesmu dana" uz objašnjenje, pisati o najdražim izvođačima, o koncertima na kojima ste bili, ostaviti preporuku za neke forumaše... što god vam još padne na pamet.


Sinners judging sinners for sinning differently.
 
YoungWolfDate: Saturday, 09 June 2018, 10:36:13 | Message # 2
Revijalni član
Group: Publika
Messages: 1722
Awards: 6
Reputation: 29
Status: Offline
Za mene i Elia...

 
PollyDate: Saturday, 09 June 2018, 11:20:37 | Message # 3
Marioneta
Group: Game host
Messages: 1756
Awards: 9
Reputation: 65
Status: Offline
Jedna sam od onih zaluđenika koji moraju preslušati cijele albume pa i diskografije, a ne samo nekoliko pjesama izvođača koji mi se sviđaju i zato uvijek pratim datume izdavanja albuma i budem na iglama kada me neki baš zanima. Kao npr. sada ovaj...

Najava albuma: Florence and the Machine - High as Hope

Četvrti studijski album indie rock benda Florence and the Machine bit će objavljen u petak, 29. juna. Do sada su ga predstavila dva singla: "Sky Full of Song" i "Hunger".
Florence me oduševila od prve pjesme koju sam čula, prije desetak godina, i ljubav ne prestaje.  heart  Sjajna su mi sva tri do sada objavljena albuma, a sudeći prema singlovima, ništa manje ne očekujem ni od novog albuma. Držim palčeve da "procuri" i prije službenog datuma.  laugh

Sky Full of Song:

Hunger: 


Sinners judging sinners for sinning differently.

Message edited by Polly - Saturday, 09 June 2018, 11:21:35
 
PollyDate: Saturday, 30 June 2018, 19:11:30 | Message # 4
Marioneta
Group: Game host
Messages: 1756
Awards: 9
Reputation: 65
Status: Offline
Quote Polly ()
Florence and the Machine - High as Hope

Samo da znate da je novi album božanstven.  heart Bit ću rječitija kad ga preslušam još desetak puta.


Sinners judging sinners for sinning differently.
 
papi_gm993Date: Saturday, 30 June 2018, 20:50:43 | Message # 5
Moralna Drolja
Group: Publika
Messages: 467
Awards: 4
Reputation: 4
Status: Offline
Inace slusam electro muziku (najvise psycho i deep house), no ovo je jedna od malobrojnih koja ne speda u taj zanr i kojom sam odusevljen - Ritmom, glasom, igrom, spotom, tekstom



Financially free means being able to change the world
 
PollyDate: Wednesday, 18 July 2018, 15:40:26 | Message # 6
Marioneta
Group: Game host
Messages: 1756
Awards: 9
Reputation: 65
Status: Offline
Ne znam hoće li vam ovo uopće biti zanimljivo i hoće li pitanje čamiti samo bez odgovora, ali pokušat ću s jednom temom o kojoj sam nedavno razmišljala...

Postoje li pjesme koje vas podsjećaju na određene forumaše? Koje su to pjesme i zašto vas upravo one podsjećaju? Usput, povezujete li inače pjesme s događajima i/ili osobama?


Sinners judging sinners for sinning differently.
 
tiksiDate: Wednesday, 18 July 2018, 20:19:18 | Message # 7
Krtica
Group: Publika
Messages: 3086
Awards: 16
Reputation: 138
Status: Offline
Mene vecina nekih starijih romanticnih pesama koji su tipa klasicni pop nekako podseca na troyu i desava se da kada ih cujem (a to stvarno nije cesto jer ne slusam takve pesme) pomislim na njega <3 

Ima pesama koje ovako ja volim da slusam i npr prepoznajem u njima Stignemma, kao sto sam npr nedvosmisleno znala da je njegova od prekrstene Cruel Youth.

Takodje mi je i Sac upecatljiv i ima pesama u kojem osetim njegov sentiment, kao recimo ona koju sam slala iz Pijaniste kada su bili instrumentali iz filmova.

Ne verzujem konkretne pesme za ljude, ali da stil i sentiment koji pesme prenose.


Ne čitaj s usana. Usne izgovore stotinu laži. Čitaj iz očiju. Oči ispričaju stotinu istina.
 
EthanMorascaDate: Wednesday, 18 July 2018, 23:43:02 | Message # 8
Vašljivi glodar
Group: Game host
Messages: 4270
Awards: 44
Reputation: 241
Status: Offline
Što se mene tiče, uglavnom me pesme podsećaju na osobe koje su mi ih preporučile ili su ih slale na ESC, pa su mi se tamo baš dopale. Znaš da me par pesama od Brandona Flowersa podseća na tebe zato što si mi ih ti preporučila. biggrin Npr. California Numb od Cloves me podseti uvek na Žiksa, Black od Pearl Jama na tebe, a Erämaan viimeinen od Nightwisha na Saca, koji mi je to jednom prilikom (pre 7 godina otprilike) preporučio, pa sam je ja odmah poslao na ESC. laugh

Postoje neke pesme koje ću uvek vezivati za neke događaje, pri čemu se uglavnom radi o nekim naizgled običnim trenucima koje su baš te pesme učinile vrednim sećanja. Npr. Mirrors od Justina Timberlakea me uvek podseti na momenat u kojem koleginica i ja pripiti igramo pored nekih kola iz kojih se čuje ova pesma, a sve se to dešava u jednom selu pored Pirota gde smo bili u nekom letnjem kampu. Lune, lune me uvek podseti na moju prvu posetu Sarajevu, a Sakin ol na letovanje u Kušadasiju gde se pesma čula bukvalno svuda - kafići, brze hrane, plaža, a ljudi su je čak i usput puštali sa telefona.


yeah, you may be good looking
but you're not a piece of art
 
NikolaKhaitDate: Thursday, 19 July 2018, 03:12:08 | Message # 9
Masa with an S
Group: Publika
Messages: 371
Awards: 2
Reputation: 7
Status: Offline
Maltene sve pesme koje znam povezujem sa nekim osobama ili nekim dogadjajem, bilo da je u pitanju pesma koju volim ili ne. Uglavnom me neka pesma ne podseca na nekog zbog samog teksta koji me asocira na nju, nego vise zbog toga u kom periodu zivota sam je slusao i sa kim najcesce. Slicno vazi i za dogadjaje. Recimo, mnoge pesme koje sam ranije obozavao igrom slucaja sam slusao u periodu kad mi se nesto lose desilo, i od tad ne mogu da ih smislim i vise nikada u zivotu ih nisam pustio, a kad ih negde cujem, jako se lose osecam i bukvalno zamolim tu osobu koja ju je pustila da promeni pesmu. Stingemmm najbolje zna koliko puta sam ga zamolio da ugasi tako neku pesmu ako je slucajno pusti, ali retko kad to radi jer zna da me to pogodi.
Sve u svemu, mnoge pesme vezujem za neke dogadjaje i osobe, pa me tako i mnoge podsecaju na razlicite forumase. Mrzi me sad da pisem za sve, ali evo recimo nekih primera: pesma Instruction me podseca na celo pleme Yin iz Survivor Chine, i osetim neku tugu i bes kad je cujem, jer sam tu pesmu slusao ceo taj dan pre nego sto sam ispao iz igre laugh
Na Ethana me podseca Zemlja cuda jer smo se tad najvise culi i komentarisali zajedno Beosong i navijali za Maju heart
Na Anchy me podseca Anne-Marie - Do It Right, jer sam je slusao najvise dok sam se dopisivao sa njom kao Perisic biggrin Na Tic-Taca me podseca grcka predstavnica sa ovogodisnje Evrovizije, jer smo ustanovili da nam je obojici favorit i u tom nekom periodu smo se bas zblizili, na Tiksi me podseca Anywhere od Rite Ore jer mi ju je ukrala za ESC itd., da ne nabrajam sad sve smile


Why do all good things come to an end?
 
stingemmmDate: Thursday, 19 July 2018, 04:16:00 | Message # 10
Trainwreck diktator
Group: Publika
Messages: 674
Awards: 4
Reputation: 19
Status: Offline
Polly, koje pesme su ti omiljene od Florens sa starijih albuma? I kako bi rangirala albume? Novi još uvek nisam stigao da preslušam, šejm on mi.
Tiksiiiii heart Cruel Youth i Natalia Kills će i mene od sada večno podsećati na tebe, jaaaaako malo ljudi znam koji to slušaju. Inače mi često govore ljudi da ih pesme podsećaju na mene, recimo i Ana ima običaj da na escu odmah nanjuši šta sam ja slao.
Ja isto često vezujem pesme za osobe i periode života, kao i Kejt, samo što ja volim da im se vraćam čak i kada su negativne emocije, a Kejt je nepodnošljiv kada poveže pesmu sa lošim događajem. Dancing on my own od Robin je recimo pesma koja me podseća na veoma tužne trenutke a ipak mi je jedna od omiljenih i stalno volim da je čujem. Gunshot kojom sam pobedio pre nekoliko ESC-ova je takođe jedna od pesama koja me vraća u prošlost i bilo mi je mnogo drago što sam baš tada pobedio.
A od forumaša me najviše diskografija Seksi Sandre podseća na Anu i Živana heart Osim toga, Black Widow me ekstremno podseća na Muminu jer je baš ta pesma išla kada smo se videli na žurki i počeli da komuniciramo na višem nivou od “ćao-ćao” na faksu. Pored toga, i Baby boy je nova pesma koja me asocira na nju jer smo uz to baš divljali sad skoro. Na Kelera me podsećaju hitovi iz 2011. poput Mr. Saxobeat, Wet, Pitbulove i Getine diskografije itd, jer smo te godine bili na ekskurziji u Rumuniji gde se to puštalo 24/7 i tada smo se najviše i družili. I na Kejta me naravno podseća brdo pesama, verovatno najviše rep/hip-hop stvari sa početka dvehiljaditih uz koje smo igrali yugioh karte heart


Go fuck your prototype
I'm an upgrade of your stereotype.


Message edited by stingemmm - Thursday, 19 July 2018, 04:23:35
 
EthanMorascaDate: Thursday, 19 July 2018, 09:53:45 | Message # 11
Vašljivi glodar
Group: Game host
Messages: 4270
Awards: 44
Reputation: 241
Status: Offline
Quote NikolaKhait ()
Na Ethana me podseca Zemlja cuda jer smo se tad najvise culi i komentarisali zajedno Beosong i navijali za Maju

Muoja je zuemlja ćudaaa! heart


yeah, you may be good looking
but you're not a piece of art
 
PollyDate: Tuesday, 24 July 2018, 19:40:03 | Message # 12
Marioneta
Group: Game host
Messages: 1756
Awards: 9
Reputation: 65
Status: Offline
Quote stingemmm ()
Polly, koje pesme su ti omiljene od Florens sa starijih albuma? I kako bi rangirala albume? Novi još uvek nisam stigao da preslušam, šejm on mi.

Može nešto lakše?  laugh
Počela sam ih slušati 2011. godine kada su imali samo jedan album, ali je ubrzo objavljen i drugi, tako da mi je "Lungs" i "Ceremonials" teško razdvojiti, oba ih obožavam. Moj Last.fm profil kaže da sam "Lungs" slušala više pa ako baš moram odabrati, neka bude taj na prvom mjestu. biggrin Uh, i "How Big, How Blue, How Beautiful" mi je jako drag i sad mi ga je žao staviti na treće mjesto, ali moram. xD "High as Hope" još mi se nije uspio uvući pod kožu, ali sviđa mi se.

Omiljene pjesme sa starijih albuma (svejedno kojim redom): Shake It Out, Queen of Peace, Never Let Me Go, Drumming Song, I'm Not Calling You a Liar, What the Water Gave Me...

Nadoveži se i ti! biggrin A i svi koji vole Florence.


Sinners judging sinners for sinning differently.
 
stingemmmDate: Saturday, 28 July 2018, 08:14:29 | Message # 13
Trainwreck diktator
Group: Publika
Messages: 674
Awards: 4
Reputation: 19
Status: Offline
Ja kada sam pred tako teškim pitanjem ograničim sebe na jednu pesmu po albumu i kud koji mili moji. Stoga: Drumming song, Seven devils, Long and lost heart

Go fuck your prototype
I'm an upgrade of your stereotype.
 
EthanMorascaDate: Saturday, 28 July 2018, 10:08:56 | Message # 14
Vašljivi glodar
Group: Game host
Messages: 4270
Awards: 44
Reputation: 241
Status: Offline
Nikako da napišem koje pesme ne volim da slušam zato što ih vezujem za neke događaje.

Just Give Me a Reason od Pink i Natea Ruessa sam besomučno slušao u jednom periodu i čvrsto verovao u poruku pesme, a kasnije mi se zgadila i nekako je doživljavam kao potpunu laž. biggrin Baš ne volim da je slušam zato što me podseća na to grozno stanje u kojem sam se nalazio.

Who Knew od Pink (jao, ta Pink) sam obožavao ranije, ali mi je već dugo vremena previše tužna da bih mogao da je slušam i uživam u njoj.




Imam jednu čudnu priču vezanu za jednu pesmu koju jako volim. Pesma se zove Oblivion i izvodi je Bastille. Ima jako lep tekst i emotivna je, ali nije sad nešto posebno tužna. Međutim, jednom prilikom sam je slušao dok sam bio u šetnji uz reku i ne znam ni sam kako, ali asocirala me je nekako na one scene u filmovima/serijama kad neko umre, pa ga kao "iza svetla" dočekaju svi ljudi koje je tokom života izgubio. Od tada mi bukvalno nekontrolisano kreću suze kad god je čujem. Sad sam je pustio dok sam pisao ovo i guess what. biggrin


yeah, you may be good looking
but you're not a piece of art
 
PollyDate: Sunday, 29 July 2018, 10:03:00 | Message # 15
Marioneta
Group: Game host
Messages: 1756
Awards: 9
Reputation: 65
Status: Offline
Da kažem i ja nešto na temu povezivanja muzike s događajima i osobama... Ne mogu to izbjeći ni da hoću, nekako me prati otkad znam za sebe. Hrpa pjesama mi je okidač na neke važne i manje važne događaje u životu, bilo da je u tom trenutku svirala u pozadini, bilo da sam ju neposredno prije ili poslije tog događaja slušala pa povezala. S osobama je isto tako, s tim da to ne moraju biti samo pjesme, nego i određeni izvođači. Naravno, što sam bliža s nekim, to imam i više pjesama i izvođača koji me podsjećaju.

Kada su forumaši u pitanju, najčešće povezujem pjesme s ESC, a neke druge ako smo privatno razgovarali i spominjali ih... Pa evo ukratko, po "skupinama" kako sam koga upoznavala.

Sac: Disturbed - The Sound of Silence; Alexander Rybak - Fairytale  :laugh:; Nightwish; Jelena Tomašević; GoT soundtrack... za njega stvarno imam hrpu jer se najduže poznajemo
Ethan: The Killers; Brandon Flowers; Lana Del Rey; Tom Odell; kad čujem pjesmu na njemačkom  :D; Natalia Kills - Mirrors (jer mi se na prvu nije baš nešto svidjela, a kasnije sam ju non-stop slušala)
Troya: Massimo - Stranac u noći, definitivno prva asocijacija  :lol:; Denis & Denis
Lavica: Sassja & Remi - Etikete (ovu jednom u duetu da otpjevamo!  :D); Severina - Dalmatinka; Beyonce
Tiksi: Birdy, uvijek
Urke: Vesna Pisarović; Giorgia & Marco Mengoni - Come neve; dosta pjesama s dva zadnja Eurosonga jer smo ih zajedno komentirali
Matija: Hozier - Take Me to Church (otkad je rekao da ju ne može smisliti xD)
Tic: Florence + The Machine - Never Let Me Go; Marco Mengoni - L'Essenziale; Lena Kovačević - Cafe (još jedna od onih koja mi na prvu nije sjela, a kasnije sam ju često slušala); Cyndi Lauper - True Colors
Naup: Athena - For Real (valjda jedini put kad nam se poklopio ukus xD)


Sinners judging sinners for sinning differently.
 
Forum » Generalna diskusija » Svastara » Muzika ("Without music, life would be a mistake." F. Nietzsche)
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search: