Filmski klub - Page 5 - Forum

[ Updated threads · New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
Forum » Generalna diskusija » Svastara » Filmski klub
Filmski klub
LaraCroftDate: Wednesday, 05 September 2018, 07:31:02 | Message # 61
Imperija
Group: Publika
Messages: 4135
Awards: 30
Reputation: 145
Status: Offline
Predlazem da sledeci put svako predlozi po jedan film i da samo ostali forumasi mogu da glasaju za njega.

Takodje i da se za svaki film postavi sinopsis od 3-4 recenice, bez spojlovanja epiloga.


I pričali su svašta o njoj. Da je loša. Da je zlo. Đavo sa licem anđela. Bahata i arogantna.
I jeste, bila je loša. Bila je najgora onda, kada su drugi bili loši prema njoj!
 
YoungWolfDate: Wednesday, 05 September 2018, 07:40:43 | Message # 62
Revijalni član
Group: Publika
Messages: 1722
Awards: 6
Reputation: 29
Status: Offline
Quote LaraCroft ()
Predlazem da sledeci put svako predlozi po jedan film i da samo ostali forumasi mogu da glasaju za njega.

Pa, niko nije glasao za svoj film... Barem prema mojoj evidenciji.  biggrin
 
LaraCroftDate: Wednesday, 05 September 2018, 09:21:39 | Message # 63
Imperija
Group: Publika
Messages: 4135
Awards: 30
Reputation: 145
Status: Offline
Quote YoungWolf ()
Pa, niko nije glasao za svoj film... Barem prema mojoj evidenciji.
 
Ma, znam da nije, nego sam htela da predlozim da se salje samo po jedan film i kratak sinopsis  cool


I pričali su svašta o njoj. Da je loša. Da je zlo. Đavo sa licem anđela. Bahata i arogantna.
I jeste, bila je loša. Bila je najgora onda, kada su drugi bili loši prema njoj!
 
EthanMorascaDate: Wednesday, 05 September 2018, 09:42:52 | Message # 64
Vašljivi glodar
Group: Game host
Messages: 4270
Awards: 44
Reputation: 241
Status: Offline
Za 2 od 4 izabrana sam glasao, a 1 je moj - Game Night, koji mi je na spisku već neko vreme. U poslednjih par godina nešto i ne gledam komedije, ali ovaj me je zainteresovao zato što su društvene igre definitivno jedna od stvari koje su mi obeležile ovu godinu do sada. biggrin Za Hereditary nisam glasao, ali horore generalno volim, tako da ćemo videti kako će mi se dopasti. smile

yeah, you may be good looking
but you're not a piece of art
 
papi_gm993Date: Wednesday, 05 September 2018, 10:43:53 | Message # 65
Moralna Drolja
Group: Publika
Messages: 467
Awards: 4
Reputation: 4
Status: Offline

Quote YoungWolf ()
https://i.redd.it/jmqqav1dmuuz.jpg
gde je pocetna tacka na ovoj mapi? biggrin


Financially free means being able to change the world
 
PollyDate: Sunday, 09 September 2018, 12:36:02 | Message # 66
Marioneta
Group: Game host
Messages: 1756
Awards: 9
Reputation: 65
Status: Offline
Pogledala 3/4, Memento mi se trenutno ne reprizira, ali možda se uključim u razgovor (mada sam većinu zaboravila).

Načet ću komentiranje s Hereditary jer mi je on trenutno najsvježiji (zato će možda i rečenice biti nepovezane jer mi dojmovi nisu još do kraja sređeni).
Na IMDb označen kao "drama, horror, mystery", meni je to većinom bila psihološka triler-drama s elementima horora, što mi tako napisano sasvim odgovara. Ali i nije bilo baš tako...



Sinners judging sinners for sinning differently.
 
anchyDate: Sunday, 09 September 2018, 18:52:37 | Message # 67
Bočica
Group: Publika
Messages: 1050
Awards: 5
Reputation: 18
Status: Offline
Skroz se slažem sa Polly.




Kad se bojiš - ne postojiš!

Message edited by anchy - Sunday, 09 September 2018, 18:56:23
 
EthanMorascaDate: Thursday, 13 September 2018, 18:12:13 | Message # 68
Vašljivi glodar
Group: Game host
Messages: 4270
Awards: 44
Reputation: 241
Status: Offline
Ja sam rešio da krenem od najstarijeg, a to je Memento. biggrin Daću jednu recenziju bez spojlera.

Nije mi se dopao film. Kapiram da je takav način predstavljanja priče tada bio nešto potpuno novo i da je to učinilo film dosta interesantnijim nego što zaista jeste. Zaplet je baš slab, a konfuzuja koju film namerno izaziva mi prosto nije prijala. Generalno ne volim filmove u kojima glavni lik ima amneziju i onda kao nešto otkriva tokom filma, a nelinearno pripovedanje je u ovom slučaju bilo šlag na torti. Dopala mi se prelepa glumica koja glumi Natalie (i dalje je prelepa) i naravno savršena Jorja Fox. heart Zbog glumica dajem ocenu 4/10, inače bi bilo manje.


yeah, you may be good looking
but you're not a piece of art
 
ElioDate: Thursday, 13 September 2018, 19:16:38 | Message # 69
Božen
Group: Publika
Messages: 701
Awards: 4
Reputation: 19
Status: Offline
Jedan od mojih omiljenih filmova si iskasapio, Ethane! biggrin

Nema tu zavlačenja, idemo konkretno...
 
PollyDate: Sunday, 16 September 2018, 09:36:24 | Message # 70
Marioneta
Group: Game host
Messages: 1756
Awards: 9
Reputation: 65
Status: Offline
Memento ipak nisam reprizirala. Prvi put gledala sam ga prije 5-10 godina i tada sam mu dala ocjenu 8/10, poprilično mi se svidio. To mi je bio prvi Nolanov film, ali nije mi najdraži (to mjesto rezervirano je za Following). E sad, da ne lupetam bezveze jer se malo toga sjećam, reći ću samo da ima nešto što me baš živcira kad je ovaj film u pitanju, a što zapravo i nema toliko veze sa samim filmom. Ono što sam primijetila tijekom godina (prema čitanjima na kojekakvim forumima i filmskim stranicama) jest to da se neki fanovi prave previše pametnima pa su valjda sve otkrili već nakon pogledanih prvih 10 minuta filma.  rolleyes Ne znam kakva je sramota u tome da te film (ne samo ovaj) toliko sludi da više pojma nemaš što se događa. Ima u tome neke ljepote. biggrin

Kasnije ću i o preostalim filmovima...


Sinners judging sinners for sinning differently.
 
EthanMorascaDate: Sunday, 16 September 2018, 11:11:18 | Message # 71
Vašljivi glodar
Group: Game host
Messages: 4270
Awards: 44
Reputation: 241
Status: Offline
Sad ne znam baš koliko je moguće išta provaliti nakon 10 minuta, ali...



Inače ne volim kad mi se desi da mi je pretpostavka tačna, više volim da zaplet bude toliko dobar da se na kraju ispostavi nešto sasvim deseto. U ovom slučaju me je baš bilo briga šta će se desiti, tako da se nisam iznervirao. laugh Svakako hejt za pametnice koje se naprežu od starta da provale rasplet, kao da je u pitanju enigmatika, a ne film u čijem gledanju treba uživati.

Što se tiče sluđivanja od strane filma, volim kad se cela konfuzija na kraju filma isplati dobrim raspletom, što ovde nije slučaj.


yeah, you may be good looking
but you're not a piece of art
 
EthanMorascaDate: Sunday, 16 September 2018, 12:24:29 | Message # 72
Vašljivi glodar
Group: Game host
Messages: 4270
Awards: 44
Reputation: 241
Status: Offline
Nažalost, nastavljam sa negativnim recenzijama. Ovoga puta je žrtva Возвращение, odnosno Povratak. biggrin

Prvo da naglasim da su drame sa tužnim životnim pričama i duševnim previranjima moj omiljeni žanr, ali ovo mi nekako nije leglo. Deca su mi malo čudno glumila, posebno onaj mlađi klinac, nekako mi je bio usiljen sve vreme. Bilo je par jako emotivnih momenata, ali mi je u globalu sve bilo čudno. Kapiram da je cilj bio da se akcenat stavi na ljude i emocije, a ne toliko na radnju, ali bukvalno ništa nam nisu dali. Nikakve odgovore nismo dobili.



Otac je odlično odigrao svoju, pa zbog toga i onih emotivnih trenutka koje sam pomenuo - 5/10.


yeah, you may be good looking
but you're not a piece of art
 
EthanMorascaDate: Thursday, 20 September 2018, 20:30:15 | Message # 73
Vašljivi glodar
Group: Game host
Messages: 4270
Awards: 44
Reputation: 241
Status: Offline
Zaboravio sam da napljujem film koji sam ja predložio. laugh Game Night je komedija sa ukupno 2-3 zaista smešne scene i gomilom gluposti. Zbog Rachel McAdams i Kylea Chandlera dobija ocenu 2/10, inače bi bila 1/10. biggrin

yeah, you may be good looking
but you're not a piece of art
 
tiksiDate: Sunday, 23 September 2018, 12:43:45 | Message # 74
Krtica
Group: Publika
Messages: 3086
Awards: 16
Reputation: 138
Status: Offline
Quote EthanMorasca ()
Zaboravio sam da napljujem film koji sam ja predložio

cry  biggrin a taman se spremala da pogledam taj i Memento odavde...sad nema veze xD


Ne čitaj s usana. Usne izgovore stotinu laži. Čitaj iz očiju. Oči ispričaju stotinu istina.
 
troyaDate: Sunday, 23 September 2018, 12:50:29 | Message # 75
The Grim Reaper
Group: Game host
Messages: 15630
Awards: 87
Reputation: 223
Status: Offline
Da prokomentarisem i ja filmove redosledom kojim sam gledao biggrin 

The Game Night


The Return

 
Forum » Generalna diskusija » Svastara » Filmski klub
Search: