Kazne za ubistvo Brisa Tatona - Forum

[ Updated threads · New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
Forum » Generalna diskusija » Svastara » Kazne za ubistvo Brisa Tatona (vase misljenje o presudi)
Kazne za ubistvo Brisa Tatona
LaraCroftDate: Thursday, 27 January 2011, 13:52:33 | Message # 1
Imperija
Group: Publika
Messages: 4135
Awards: 30
Reputation: 145
Status: Offline
evo da i ja otvorim jednu temu na ovom sajtu...

nadam se samo da nisam otvorila Pandorinu kutiju sa raspravama i prepucavanjima smile

licno mislim da su kazne adekvatne dogadjaju za koji je ceo svet saznao, ukljucujuci i nepoznata plemena u Amazoniji...


I pričali su svašta o njoj. Da je loša. Da je zlo. Đavo sa licem anđela. Bahata i arogantna.
I jeste, bila je loša. Bila je najgora onda, kada su drugi bili loši prema njoj!
 
DonnieBrascoDate: Thursday, 27 January 2011, 14:10:02 | Message # 2
Gelipter
Group: Publika
Messages: 3677
Awards: 23
Reputation: 52
Status: Offline
Mislim da je kazna ridikulozna iz razloga , sto su ljudi dobili preko 240 godina a pola njih nije ni ucestvovalo u smrti Brisa Tatona.
Mislim da su ga ubile 2-3 osobe a ostali bili posrednici a ti posrednici su dobili po 10 godina zatvora sto je stvarno smesno , ako nasa vlada misli tako da se uvuce u guzicu Evropi , ok , rekao sam nasa jer cu se i ja verovatno uskoro seliti u Srbiju smile , ali ovakvo izviljavanje nad nekim ljudima i dodijeliti 30 godina za ubistvo , gde to ima ?
 
EthanMorascaDate: Thursday, 27 January 2011, 14:10:59 | Message # 3
Vašljivi glodar
Group: Game host
Messages: 4270
Awards: 44
Reputation: 241
Status: Offline
Miko, ti misliš da je 30 godina mnogo za ubistvo?

yeah, you may be good looking
but you're not a piece of art
 
DonnieBrascoDate: Thursday, 27 January 2011, 14:13:38 | Message # 4
Gelipter
Group: Publika
Messages: 3677
Awards: 23
Reputation: 52
Status: Offline
Mislim da je to uredno i slazem se da za svako ubistvo takvo treba kazniti sa tom kaznom , ali je glupo sto recimo kod nas takva ubistva se kaznjavaju sa 10-17 godina a recimo navijace Partizana su kaznili sa 35 godina , duplo , ne kazem da je puno , kazem da nije fer jer su drugi za takvu vrstu ubistva kaznjavani sa puno manje
 
RafaeloDate: Thursday, 27 January 2011, 14:48:22 | Message # 5
Colonel
Group: Publika
Messages: 153
Awards: 4
Reputation: 12
Status: Offline
ovo je jedan od diplomatskih problema jer je taj covjek strani drzavljanin...sto se mene tice u redu je sto su kaznjeni...mozda malo previse godina...al na nekom se koplja moraju slomiti....
Uros je dobio desetku za ranjavanje ....

Drzava je sama stvorila takve navijace sada nek se bakce sa njima....


"Teško da na Balkanu nešto možeš nazvati urbanim, jer svako od nas ima kacu kiselog kupusa u šteku."
Dr. Nele Karajlić
 
LaraCroftDate: Thursday, 27 January 2011, 15:25:52 | Message # 6
Imperija
Group: Publika
Messages: 4135
Awards: 30
Reputation: 145
Status: Offline
Quote (Miko)
jer su drugi za takvu vrstu ubistva kaznjavani sa puno manje

ovakvog ubistva nikada nije bilo kod Srba, od kako smo se doselili na Balkan, a verovatno ni ranije...
10-15 njih "hrabrih" idu da UBIJU jednog ili dvojicu, naglasavam rec UBIJU jer nisu hteli samo da ga nokautiraju i pobegnu, nego je to trajalo 2-3 minuta...
da sam sudija i da mi je rodjeni brat medju optuzenima, isto bih ga osudila...

BTW, posebno su mi smesni komentari roditelja osudjenih - jao, moje dete je zlatno, uzorno, namesta svako jutro krevet...
a oni svi dileri droge...

i kako bas njih da uhapse i osude, tog dana slucajno sam i ja prolazila Obilicevim vencem, od Trga prema Zelenom vencu, pa me niko nije osumnjicio...
a njih uhapsise, decu za primer...

Added (27 January 2011, 3:25 PM)
---------------------------------------------
smatram da se sud opredelio za toliku kaznu zbog NAMERE i ORGANIZOVANJA, delo nije pocinjeno u afektu, nego je smisljeno i pripremano...


I pričali su svašta o njoj. Da je loša. Da je zlo. Đavo sa licem anđela. Bahata i arogantna.
I jeste, bila je loša. Bila je najgora onda, kada su drugi bili loši prema njoj!
 
MarkoNGDate: Thursday, 27 January 2011, 16:02:29 | Message # 7
The Punisher
Group: Publika
Messages: 2557
Awards: 15
Reputation: 129
Status: Offline
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=1586464697025&set=at.1423038971484.2054130.1098011334.1780089246&ref=nf

Slika objasnila

 
LazarDate: Thursday, 27 January 2011, 17:38:11 | Message # 8
Colonel general
Group: Publika
Messages: 1147
Awards: 25
Reputation: 90
Status: Offline
Totalno se slazem sa sudijom i kaznama! To nisu navijaci nego moroni koji koriste priliku da divljaju. I to im je malo!

A ti sto nisu "ucestvovali" u ubistvu, zasto se druze sa ubicama? Sve se plasim da su ih ovi "nevini" pokusali odgovoriti od tog cina... More stoka, mars iza resetaka!

Added (27 January 2011, 5:38 PM)
---------------------------------------------
Da, da ne pominjem relativno DIREKTAN odnos dogadjaja u Italiji sa nasom razmenom ucenika sa nemackom skolom. Posle tog dogadjaja, poslali su mail kako "ucenici ne znaju dovoljno o nasoj zemlji, pa nema dovoljnozainteresovanih za razmenu". Zato nam je odlazak odlozen, sve do osvajanja Davis kupa, kada su poslali mail da su spremni da dodju na prolece. Muka mi je od apsurdnog etiketiranja zbog eksremnih pojedinaca! Zelim sto pre da se odselim odavde jer nas svi smatraju za nesto opasno po okolinu (Srbe).

 
tiksiDate: Thursday, 27 January 2011, 17:47:31 | Message # 9
Krtica
Group: Publika
Messages: 3086
Awards: 16
Reputation: 138
Status: Offline
Ne ubijam bas svaki dan pa ne znam kolike su to kazne doboljne, ali sto se tice mene za ovakav vandalizam i necovestvo sto vise to bolje da bi se sprecili slicni slucajevi za ubuduce...Razumem ratove, ali ubistva iz dosade i to na takav nacin su za svaku osudu.

Ne čitaj s usana. Usne izgovore stotinu laži. Čitaj iz očiju. Oči ispričaju stotinu istina.

Message edited by tiksi - Thursday, 27 January 2011, 17:48:46
 
DonnieBrascoDate: Saturday, 29 January 2011, 09:41:33 | Message # 10
Gelipter
Group: Publika
Messages: 3677
Awards: 23
Reputation: 52
Status: Offline
IZJAVA JEDNE GROBARKE

Prvo da vam kažem da, da "Word" gde kucam ovaj tekst može da plače, on ne bi plakao, on bi se der'o.

Dalje, da se razumemo, ne pišem ovo zbog toga što sam "grobarka", verujte mi, uradila bih isto i da je tog 17. septembra 2009. godine, Crvena zvezda, OFK Beograd, Vojvodina ili bilo koji drugi klub igrao protiv Tuluza i da su navijači bilo kog drugog kluba "ubili" Tatona. Jer, mi navijači smo posebna nacija, a hvala Bogu, familiju imamo svuda u svetu. I ne zaboravljam ja ni Uroša Mišića!!! Naravno, to ne znači da ne treba "sportski" da se psujemo, to samo znači da treba da se poštujemo. Međusobno. Kad nas već niko drugi ne poštuje i ne razume.

Dakle, osuđeno ih je (čitaj: UBIJENO) 15.
A Srbiju treba da je sramota bar jedno 15 puta 240 godina. I to ne zbog sveta, jer svet je rekao da je presuda "okej", već zbog nas, koji u ovoj Srbiji živimo.

Verujem da su svi navijači, koje god boje nosili na sebi, pratili suđenje "grobarima". Sve ste videli. Ja nisam ni javni tužilac, ni advokat, ni sudija...
A nisam ni onaj drugi sudija, proevropski podanik. To su vam ovi najgori. To su ovi koji sude umesto sudija.

Ali da ne primetim - ne mogu. Da žmurim pred istinom, a ona mi, pritom, bode oči - ne mogu.

E sad, ja imam tri teorije:
1. Ovakva presuda je doneta za primer drugima i zato što hoće da nas zabrane, pa čisto da imaju na osnovu čega.
2. Da dođu do Evrope preko kreveta i stave silikone u svoj politički imidž.
3. Prvo i drugo zajedno (što mi se čini kao najrealnije).

Ljudi su osuđeni za Teško ubistvo. Njih dvanaestorica. A njih su ubili.
Ljudi su osuđeni za Nasilničko ponašanje. Njih dvojica. A nad njima je izvršeno.
Čovek je osuđen za Pomaganje izvršiocu posle počinjenog ubistva. Jedan. Bolje da su ga obesili.

Da li je moguće da 12 osoba (i slovima: DVANAEST osoba) bude osuđeno za Teško ubistvo, sa sve propustima na koje su zažmurili. Drugo, dečko je osuđen za Pomaganje izvršiocu posle počinjenog ubistva. Ja pitam: Ko je izvršilac??? Kome je taj momak pomagao??? Sačuvaj Bože.

U trenutku kada se naširoko razglaba o reformi pravosuđa i poštovanju ljudksih prava, srpsko pravosuđe je donelo nezapamćeno sramotnu presudu. Usled kliničke smrti pravosuđa i političkih pritisaka, ovi momci su dobili nenormalno visoke kazne. Ovo se u Francuskoj nikada ne bi desilo. Jasno je da su samo jedan ili dvojica mogli biti direktni počinioci (što opet nije dokazano). Sve to vrlo jasno implicira da ostali nikako nisu smeli dobiti tolike kazne. Vi ćete da se reformišete? Pa vi bolje da izvršite transplantaciju od poslednjeg sloja malog mozga do stopala. Jer ste truli, da je to strašno.

Reformisala se gospoda, pa osudila DEVET pripadnika "Gnjilanske grupe" OVK na ukupno 101 godinu zatvora zbog ubistava i mučenja do smrti (masakra, ali ne smeju ovi naši jevropejci da koriste takve reči da ne bi dobili packe) najmanje 32 civila srpske i nealbanske nacionalnosti. A da ne zaboravimo da su petorica iz ovog "tima" puštena pre Nove godine u 'ladovinu.

Podelite, pomnožite, saberite, pa vidite koliko vaš život vredi u vašoj Srbiji.

Added (29 January 2011, 9:41 Am)
---------------------------------------------
A izvolite paralelu, crno na belo:

"Gnjilanska grupa":
15 godina Samet Hajdar
15 godina Selimon Sadiku
15 godina Aguš Memeši
10 godina Nazif Hasani
10 godina Ahmet Hasani
10 godina Faton Hajdari
10 godina Burim Fazliju
8 godina Ferat Hajdari
8 godina Kamber Sahiti

*žrtava najmanje 32
*Ajdari, Aliji i Šaćiri su, prema optužnici, kao starešine gnjilanske jedinice tzv. OVK, naređivali ostalim pripadnicima jedinice da hapse Srbe i zatvaraju ih u podrumske prostorije srednjoškolskog Internata u Gnjilanu, gde su im klještima čupali nokte, ubadali jezike nožem, zakucavali upaljače u lobanju, davili kesom i žicama, a da bi prikrili zločine, tela su sekli na komade, potom ih stavljali u džakove i ubacivali u kontejnere pored Internata ili bacali u Livočko jezero.

"Grobari":
35 godina Đorđe Prelić
32 godine Dejan Puzigaća
30 godina Ljubomir Marković
30 godina Ivan Grković
14 godina Vladan Suvajac
14 godina Jovan Karbić
14 godina Milan Vujović
14 godina Branimir Četnik
12 godina Dragan Tomasović
12 godina Stefan Veličković
12 godina Milan Tarlać
12 godina Bojan Matijević
5 godina Stepa Petrović
4 godine Dejan Stanković

*žrtva jedna

Najjadnija stvar u celoj priči: Odšteta 200.000 evra!
Advokat porodice "ubijenog" navijača Slobodan Ružić: "Tražićemo po 100.000 evra za Brisove roditelje. Znamo da optuženi huligani nemaju taj novac. Oni nisu zaposleni, niti imaju bilo kakve prihode ili imovinu".
Pa naravno da nemaju gospodine Ružiću. Nemamo, zbog toga što nam se dešava da ne plaćamo račune, da bismo išli na utakmice i navijali za Partizan.

I da, šta je sa dečkom koji je ostao bez prstiju u Mostaru posle prekomerne upotrebe sile tamošnje policije?
I da, šta je sa dečkom koji je ostao bez oka u Briselu?

Svaki zločin treba da bude kažnjen. Slažem se. Ali po zakonu, a ne po slobodnom sudskom uverenju i što je još gore zbog političke trgovine.

ŽALIM SMRT BRISA TATONA, ALI VIŠE ŽALIM ŽIVOTE GROBARA!!!

 
SuljomirDate: Saturday, 29 January 2011, 10:10:15 | Message # 11
Major general
Group: Publika
Messages: 346
Awards: 35
Reputation: 91
Status: Offline
TIKISI OPET:

Message edited by tiksi - Thursday, 27 January 2011, 5:48 PM biggrin haha

 
tiksiDate: Saturday, 29 January 2011, 15:54:57 | Message # 12
Krtica
Group: Publika
Messages: 3086
Awards: 16
Reputation: 138
Status: Offline
Haha biggrin

Edit: Haha


Ne čitaj s usana. Usne izgovore stotinu laži. Čitaj iz očiju. Oči ispričaju stotinu istina.

Message edited by tiksi - Saturday, 29 January 2011, 15:55:12
 
SuljomirDate: Saturday, 29 January 2011, 16:19:41 | Message # 13
Major general
Group: Publika
Messages: 346
Awards: 35
Reputation: 91
Status: Offline
Uvijek biggrin
 
LazarDate: Saturday, 29 January 2011, 17:42:58 | Message # 14
Colonel general
Group: Publika
Messages: 1147
Awards: 25
Reputation: 90
Status: Offline
Kako bih ovu jadnicu izolovao na desetak dana ("Grobarku")!

Prvenestveno mislim da se smrt turiste treba kazniti 10 puta ostrije nego domaceg drzavljanina. Kad bi bilo tako, mozda se vremenom ljudi i ne bi plasili da dodju kod nas. To mi je nesto najgore!

Kao drugo, sam biras drustvo. Odgovorni su, svesni sta rade i niko ih nije terao da "budu tu" kad se "to deslio". Mogli su otici ili ih pokusati spreciti. Zato nemoj neko da propoveda njihovu nevinost! Ne, Bris Taton se sam ubio, sve nevinasca!!! Uh :@

 
RafaeloDate: Sunday, 30 January 2011, 19:22:47 | Message # 15
Colonel
Group: Publika
Messages: 153
Awards: 4
Reputation: 12
Status: Offline
Quote (Lazar)
Kako bih ovu jadnicu izolovao na desetak dana ("Grobarku")!

Prvenestveno mislim da se smrt turiste treba kazniti 10 puta ostrije nego domaceg drzavljanina. Kad bi bilo tako, mozda se vremenom ljudi i ne bi plasili da dodju kod nas. To mi je nesto najgore!

Kao drugo, sam biras drustvo. Odgovorni su, svesni sta rade i niko ih nije terao da "budu tu" kad se "to deslio". Mogli su otici ili ih pokusati spreciti. Zato nemoj neko da propoveda njihovu nevinost! Ne, Bris Taton se sam ubio, sve nevinasca!!! Uh :@

Bris je izazivao, imao drogu i alkohol u krvi ...oni su ga istukli (bili su usprovocirani da je mene provocirao kao njih mozda bih ga i ja udarila) ...umro je tako sto je pao sa zida bjezeci.....
Oni jesu izazvali njegvu smrt, ubili ga nisu....

35 godina je dobio momak koji ga je udario sakom 3 puta......

Jedan zivot ne vrijedi vise od desetine zivota i NEMOJ DA LUPAS GLUPOSTI.

TREBA DA JE SRAMOTA INSTITUCIJE SRBIJE I CIJELU DRZAVU !!!!


"Teško da na Balkanu nešto možeš nazvati urbanim, jer svako od nas ima kacu kiselog kupusa u šteku."
Dr. Nele Karajlić
 
Forum » Generalna diskusija » Svastara » Kazne za ubistvo Brisa Tatona (vase misljenje o presudi)
Search: