Knjige - Page 9 - Forum

[ Updated threads · New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
Forum » Generalna diskusija » Svastara » Knjige (Book Club)
Knjige
ivana123Date: Tuesday, 22 May 2018, 15:41:29 | Message # 121
Lieutenant general
Group: Publika
Messages: 669
Awards: 3
Reputation: 10
Status: Offline
Quote Maski ()
i jeste Ivana upravu i dalje su knjige kao takve neprevazidjene ceo jedan sloj se gubi preko audija ali ja citam mnogo vise nego sto mogu da priustim sebi trenutno tako da spadam na PDFove i audioknjige i imam vec preveliki spisak knjiga koje sm citala na kompu ili slusala a zelim da ih imam kao deo svoje lepotica i zver bibliotekejer kad god zamislim kako bi mi idealna bibliteka izgledala prvo mi ta scena flesuje pred ocima pa tek onda neka realnija resenja (:

Sa ovim i ja imam "problem" (uglavnom zavisim od biblioteke) tako da sam se, u poslednje vreme (kolikogod volim da čitam u štampanom izdanju) takođe morala preorijentisati na PDF varijante knjiga i tako uglavnom iščitala neke novije naslove koji su mi interesantni. 

Što se najstarije knjige u kolekciji tiče, datira verovatno još iz osnovne škole, ali ne bih znala da kažem tačno koja je u pitanju..


Ma fai rumore, sì
Ché non lo posso sopportare
Questo silenzio innaturale
Tra me e te
 
JasonDate: Tuesday, 22 May 2018, 16:21:11 | Message # 122
Generalissimo
Group: Publika
Messages: 1977
Awards: 5
Reputation: 14
Status: Offline
Ja nikada nisam "citao" knjige u pdf-u jer mi nema tu car dok ne uzmem pravu knjigu u ruke.  sad 

U svojoj biblioteci imam 207 knjiga a najstarija tj. najstarije jer su dobijene istog dana u prvom razredu osnovne skole Guliverova putovanja (za 5.00) i "Pesme" Grigora Viteza (za osobu koja je u mestu procitala najvise knjiga u biblioteci biggrin )

Pre sam citao bas dosta medjutim od kada sam krenuo na fakultet oko 15-20 godisnje jer jednostavno ne stizem vise knjige su mi i onako preobimne.
 
MaskiDate: Tuesday, 22 May 2018, 16:58:42 | Message # 123
The Idol Queen
Group: Publika
Messages: 831
Awards: 9
Reputation: 32
Status: Offline
meni je Ivana diptrija 2 puta veca samo zbog tih pdfova dok sam ceo Polaris iscitala vec sam bila  corava biggrin

pa iskreno moram priznati da sam odavno odustala od toga da se ogranicavam na materijalne knjige jer ta car koja je u istim nije toliko vredna da propustim sve te svetove i da se ne zaljubim u sve te karaktere i osetim njhovu bol i srecu i da putujem s njima (:

meni bi licno zivot bio mnogo siromasniji i pogled na isti mnogo uzi da sam citala smo ono sto sam mogla uzeti u ruke ali kontam da je svakom razlicit pogled i razumem da neki ljudi ne mogu uzivati u nekom delu ako nije servirano na nacin na koji zele tj vole, sva sreca pa sam svastojed ^^

Joj meni su samo dali pocasnu clansku kartu kad su shatili da gutam knjige biggrin
par puta su me ispitivali jer su mislili da se zajebavam kad sam bila mala kad uzmem 3 knjige i vratim ih za 4-5 dana i kao ma vazi aj reci ti meni mala sta kaze ta knjiga...


You know what they say: People in glass houses sink sh... sh... sh... ships.
 
MaskiDate: Tuesday, 22 May 2018, 17:08:46 | Message # 124
The Idol Queen
Group: Publika
Messages: 831
Awards: 9
Reputation: 32
Status: Offline
e da i najstarije sto imam bi bili Ben Akiba iz 1907 i Antologija novije srpske lirike iz 1911 koja je u Zagrebu stampana sto mi je nekako bas drago ^^
sledece je tipa Jovanoviceva pevanija al to je vec 1933...

a najinteresantnije su mi Don Kihot iz zagreba isto neko izdanje u 4 knjige sa prelepim gravurama  ne mogu opisati koliko sam uzivala u citanju toga kad sam bila mala (:

broj knjiga ne znam tacan ali nemam ih puno... za sad :P


You know what they say: People in glass houses sink sh... sh... sh... ships.
 
ivana123Date: Tuesday, 22 May 2018, 17:14:14 | Message # 125
Lieutenant general
Group: Publika
Messages: 669
Awards: 3
Reputation: 10
Status: Offline
Apsolutno se slažem, davno sam prestala da se ograničavam samo na štampane knjige (iako jeste lepše kada tako čitaš) sad imam toliki folder sa pdf knjigama da pojma nemam ni šta sam sve potrpala tamo.. biggrin Inače su mi i na fakultetu profesori govorili da se primeti da dosta čitam jer baratam prilično "bogatim" rečnikom.

Ma fai rumore, sì
Ché non lo posso sopportare
Questo silenzio innaturale
Tra me e te
 
MaskiDate: Tuesday, 22 May 2018, 17:21:31 | Message # 126
The Idol Queen
Group: Publika
Messages: 831
Awards: 9
Reputation: 32
Status: Offline
uf blago tebi meni se negde izmedju ociju/usiju zavisi dal citam ili slusam pa do mozga sve pobrka...
samo mi se sve pretvori u slike i druge asocijacije i onda nakon neke knjige postanem elokvetna na par dana i setim se da postoji tako nesto kao gramatika biggrin
a onda samo opet degradiram u rambling storenje kakvo sam recimo sada biggrin

mislim da se jedino trudim da pricam ko ljudsko bice kad se raspravljam sa nekim, jer ako ne mogu preneti argument kako valja onda nema poente :P
a ovako ko razume shvatice ^^

inace zaboravih ti reci procitala sam sve od Agate biggrin tj ovih 10ak sto imam kuci na papiru pap jos u pdfovima i onda odslusala ostatak (:
ona je jedna od nekih 20ak pisaca koje sam iscitala skroz ja msm ^^


You know what they say: People in glass houses sink sh... sh... sh... ships.
 
troyaDate: Tuesday, 22 May 2018, 17:38:39 | Message # 127
The Grim Reaper
Group: Game host
Messages: 15630
Awards: 87
Reputation: 223
Status: Offline
Quote Jason ()
U svojoj biblioteci imam 207 knjiga

Samo jos jedna osoba na forumu zna na sta tacno ciljam biggrin
 
JasonDate: Tuesday, 22 May 2018, 18:01:44 | Message # 128
Generalissimo
Group: Publika
Messages: 1977
Awards: 5
Reputation: 14
Status: Offline
Strasno  biggrin
 
ivana123Date: Tuesday, 22 May 2018, 18:52:05 | Message # 129
Lieutenant general
Group: Publika
Messages: 669
Awards: 3
Reputation: 10
Status: Offline
Quote Maski ()
uf blago tebi meni se negde izmedju ociju/usiju zavisi dal citam ili slusam pa do mozga sve pobrka...samo mi se sve pretvori u slike i druge asocijacije i onda nakon neke knjige postanem elokvetna na par dana i setim se da postoji tako nesto kao gramatika
a onda samo opet degradiram u rambling storenje kakvo sam recimo sada

mislim da se jedino trudim da pricam ko ljudsko bice kad se raspravljam sa nekim, jer ako ne mogu preneti argument kako valja onda nema poente :Pa ovako ko razume shvatice ^^

inace zaboravih ti reci procitala sam sve od Agate tj ovih 10ak sto imam kuci na papiru pap jos u pdfovima i onda odslusala ostatak (:
ona je jedna od nekih 20ak pisaca koje sam iscitala skroz ja msm ^^


Možda je malo i do koncentracije a i pojedinca..Svako ima neki svoj način kojim pristupa čitanju ipak. Recimo, nemam uopšte problem i da čitam dve knjige u isto vreme, bez da mi se pomešaju likovi i događaji.  biggrin 

Agata mi je jedan od omiljenih pisaca, mislim da sam pročitala sve (ili skoro sve) knjige gde je Herkul Poaro u glavnoj ulozi, najinteresantnija mi je "Ubistvo u Orijent Ekspresu."


Ma fai rumore, sì
Ché non lo posso sopportare
Questo silenzio innaturale
Tra me e te
 
MaskiDate: Friday, 25 May 2018, 14:37:47 | Message # 130
The Idol Queen
Group: Publika
Messages: 831
Awards: 9
Reputation: 32
Status: Offline
e pa to ti je super (:
poznajem dosta ljudi kojima jako brzo ispare detalji pa onda kad izadje sledeci deo serijala moraju iz pocetka da citaju ili da se podsecaju barem...
ja uglavnom pamtim sve ako mi je iole interesantno, pa mogu i za par godina da nastavim da citam ili uporedo razne stvari, vise su mi reci problem :P
i imena... joj imena...

e znas onog lika sto je bio heroj ljudi, e sto se smuvo sa vilenjackom princezom i bio zaglavljen u gondoru neko vreme i ima brda poznatog sina sto je nosio vezdu i branio je gondor i sad je besmrtan jer je toliko kul i prihvatili ga vilenjaci i mama mu svisnula od tuge.. .nesto Tuor Huor Turin Duor Tirion Tereon Didiron Dandelion :P
e, to mi je problem (:

meni su i on i marpl interesantni ali Poaroa obozavam zbog licnostii te fine sujete/ponosa i jos vise zbog glumca stvarno je bio fenomenalan, a secam se da ima i onaj par sto resava isto slucajeve oni su vise u nekom noar fazonu bili...


You know what they say: People in glass houses sink sh... sh... sh... ships.
 
PollyDate: Wednesday, 30 May 2018, 09:26:16 | Message # 131
Marioneta
Group: Game host
Messages: 1756
Awards: 9
Reputation: 65
Status: Offline
Nisam nikada brojala koliko imam knjiga u svojoj biblioteci jer i svi moji vole čitati pa su nam knjige na policama pomiješane. Što se tiče najstarije knjige, a da je baš moja: Ranko Marinković - Novele iz 1966., kupljena u antikvarijatu. Još uvijek nisam pročitala sve novele iz zbirke jer se malo teže probijam kroz njegove tekstove. Moram biti daleko više načitana da bih shvatila neke dijelove. Zato se toj knjizi uvijek i vraćam, da vidim kad ću moći reći - to je to, sad razumijem u potpunosti.

Quote Maski ()
ona je jedna od nekih 20ak pisaca koje sam iscitala skroz ja msm ^^
Imaš možda popis tih pisaca ili znaš ovako napamet navesti većinu? Meni to još uvijek nije uspjelo. Diskografije - da. S nekim filmografijama sam uspjela, s nekoliko sam blizu. S knjigama mi ni kod jednog pisca još nije kraj na vidiku.

Quote ivana123 ()
Recimo, nemam uopšte problem i da čitam dve knjige u isto vreme, bez da mi se pomešaju likovi i događaji.
Također, što mi je odlično došlo kada sam trebala u isto vrijeme čitati nekoliko lektira za različite kolegije. Sada obično čitam jednu tiskanu i jednu u pdfu.

Inače, nakon Na zapadu ništa novo, uzela sam Ja, Lucifer Glena Duncana. Ukratko: Duncan je smjestio Vraga u tijelo književnika samoubojice. Ne mogu zapravo ništa više ni reći, jer sam još na početku. biggrin


Sinners judging sinners for sinning differently.
 
MaskiDate: Thursday, 31 May 2018, 17:36:33 | Message # 132
The Idol Queen
Group: Publika
Messages: 831
Awards: 9
Reputation: 32
Status: Offline
uf popis nemam ali mogu ih nabrajati kolko znam biggrin
Isac Asimov                        Arthur C Doyle
Jrr Tolkien                           Robert e howard
Philip K Dick                        Agatha Cristie
Artur C clark                        Guy Gavriel Kay
Frank Herbert                       Jim Butcher
Roger Zelazny                     Steven Ericson  
HP Lovecraft                        Miroslav Antic
Terry Prachet                       Branislav Nusic
Neil Gaiman                         Maksim Gorki
Clifford Simak                      Ivo Andric
George Martin                      Milorad Pavic
Brandon Sanderson              Gradimir Stojkovic
                   
i ajde da ne bude da nisam stavila sekspira cisto da nabijem broj jos malo biggrin
i moze i E A Po cisto jer je zasluzio :P

i iostalo mi jos po par stvari od
Stephen King
A Exiperi
Ian C Esslemont (upravo citam poslednju njegovu u serijalu i onda ima jos par novela)
i Dostojevski kog prihvatam samo u malim dozama biggrin
i sa Remarkom sam negde na pola...

kontam da se stripovi ne racunaju, i isto ne znam sto se pesnika tice, to nikad necu znati dal sam procitala sve ili ne (:
ima vrv jos ali su to ljudi koji se nakako ne vaze imaju tipa jedno vece delo i par pricica to su one hit wonderi uglavnom biggrin

e eto mislim da sad imam spisak skoro kompletan biggrin


You know what they say: People in glass houses sink sh... sh... sh... ships.
 
MaskiDate: Thursday, 31 May 2018, 17:41:56 | Message # 133
The Idol Queen
Group: Publika
Messages: 831
Awards: 9
Reputation: 32
Status: Offline
e a kojie filmografije i diskografije su u pitanju? biggrin
ili za to treba preci na neku drugu temu?

od Duncana sam mislila da krenem od last werewolf trilogije sad kad zavrsim Esslemonta pa da vidim kakav je biggrin


You know what they say: People in glass houses sink sh... sh... sh... ships.
 
PollyDate: Saturday, 09 June 2018, 09:41:51 | Message # 134
Marioneta
Group: Game host
Messages: 1756
Awards: 9
Reputation: 65
Status: Offline
Maski,  pray za popis! biggrin

Quote Maski ()
i iostalo mi jos po par stvari odStephen King
Kingovo bih i ja voljela sve pročitati, ali teško da ću i pola od one gomile. biggrin Tek sam ga načela, 10-15 knjiga pročitala.
O Dostojevskom da ne pričam, za njega moram biti posebno raspoložena.

Quote Maski ()
kontam da se stripovi ne racunaju
Zanima me što od stripova čitaš. Ja sam tek prije nekoliko godina počela pa sam jako malo pročitala i još uvijek nemam neko izgrađeno mišljenje. Trenutno čitam Preachera. Davna preporuka, krenula sam s čitanjem prije nego što se počela prikazivati serija, ali još uvijek nisam stigla završiti, jer pdf. biggrin

Quote Maski ()
e a kojie filmografije i diskografije su u pitanju?
Možemo na druge teme. Za filmove je ova, a za muziku ću otvoriti.


Sinners judging sinners for sinning differently.
 
MagdalenaDate: Sunday, 10 June 2018, 14:52:41 | Message # 135
Colonel general
Group: Publika
Messages: 911
Awards: 14
Reputation: 77
Status: Offline
Kad sam počela da čitam knjige na engleskom trudila sam se da istovremeno i slušam audio knjigu. To je baš fin način da se vežba jezik, a i zna da bude baš zabavno. Pre nekoliko godina sam probala i neku knjigu na srpskom da slušam dok sam bila u busu. Mislim da sam uspela da čujem 2-3 rečenice pre nego što sam se komirala biggrin

Mislim da su mi najstarije knjige Žila Verna iz 1927. godine. Imaju prelepe korice heart One nam se vode kao poklon za dan zaljubljenih biggrin
 
Forum » Generalna diskusija » Svastara » Knjige (Book Club)
Search: