Knjige - Page 7 - Forum

[ Updated threads · New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
Forum » Generalna diskusija » Svastara » Knjige (Book Club)
Knjige
EthanMorascaDate: Monday, 24 April 2017, 13:09:24 | Message # 91
Vašljivi glodar
Group: Game host
Messages: 4270
Awards: 44
Reputation: 241
Status: Offline
Quote Polly ()
Ima vas još koji volite stripove?

Ja sam slabo jako čitao, pretpostavljam da bi mi se dopalo kad bih baš nešto kvalitetno pročitao. smile


yeah, you may be good looking
but you're not a piece of art
 
LaraCroftDate: Monday, 24 April 2017, 13:34:58 | Message # 92
Imperija
Group: Publika
Messages: 4135
Awards: 30
Reputation: 145
Status: Offline
Quote Polly ()
Ima vas još koji volite stripove?

Naravno, ali one stare - Alan Ford, Marti Misterija, Zagor...


I pričali su svašta o njoj. Da je loša. Da je zlo. Đavo sa licem anđela. Bahata i arogantna.
I jeste, bila je loša. Bila je najgora onda, kada su drugi bili loši prema njoj!
 
Lavica88Date: Monday, 24 April 2017, 13:53:29 | Message # 93
Vučica
Group: Publika
Messages: 2584
Awards: 7
Reputation: 128
Status: Offline
Ja sam citala isto Zagora i Alana Forda, ali bas davno. smile

~ Radi kako misliš, živi kao lavica! ~
 
PollyDate: Sunday, 22 April 2018, 10:24:31 | Message # 94
Marioneta
Group: Game host
Messages: 1756
Awards: 9
Reputation: 65
Status: Offline
O Simmonsu...


Quote
Probaj, ako volis fantastiku, svidece ti se. Meni se cak svidja sto u mnogim knjigama ima istinite likove/dogadjaje (kao i u Teroru), a, pored toga, i njegovu zamisljenu pricu sta im se desavalo. 

Skinula sam u pdf-u, ali ima preko 600 str.  surprised Inače ne bježim od debelih knjiga, ali oči će mi ispasti, teško mi je tako čitati. biggrin Tako da ne znam kad ću se baciti na to, jer sad tako čitam Američke bogove (Gaiman).
Pa sad... nisam neki veliki obožavatelj fantasyja, ali s vremena na vrijeme volim nešto dobro pročitati. Zapisujem sve preporuke pa će valjda sve jednom doći na red.

Trenutno odmaram mozak uz prvi hrvatski kriminalistički roman - Kneginja iz Petrinjske ulice (Zagorka).


Sinners judging sinners for sinning differently.
 
anchyDate: Sunday, 22 April 2018, 19:59:47 | Message # 95
Bočica
Group: Publika
Messages: 1050
Awards: 5
Reputation: 18
Status: Offline
Uh, ova tema godinu dana nije imala postove, ccc.

Svinje su debele, a knjige su opširne  laugh  Jeste, velika je, ali baš drži pažnju, za razliku od serije (bar meni). Ja nijednu knjigu nisam čitala na kompu (osim stručnih), nije mi to to nekako, a i dosta provodim vremena buljeći u ekran, pa ne moram baš i dok čitam. Čula sam za Bogove, javi kad završiš kakva je smile Od njega sam čitala samo Dobra predskazanja (pisao je zajedno sa Terijem Pračetom), super je knjiga smile A od Zagorke daaavno čitala Gričku vješticu, tada mi je bila zanimljiva biggrin

Kod Simonsa mi je dosta zanimljivo to što ubacuje istinite stvari - u Teroru su stvarno postojali ti brodovi i ta ekspedicija, u Strvinarskoj utehi priča o 2.svetskom ratu, a u Drudu o Čarlsu Dikensu.
Serijal o Hiperionu je čisti SF, tako da to možeš da preskočiš biggrin Ostalo nisam čitala, a sve planiram...


Kad se bojiš - ne postojiš!
 
MagdalenaDate: Sunday, 22 April 2018, 21:00:51 | Message # 96
Colonel general
Group: Publika
Messages: 911
Awards: 14
Reputation: 77
Status: Offline
Ja sam loše krenula sa Simonsom. Pročitala sam samo decu noći i baš mi je bila bezveze. Verovatno više kao posledica prevelikog očekivanja ali mi se sad ne čita sad

Quote anchy ()
Ja nijednu knjigu nisam čitala na kompu (osim stručnih), nije mi to to nekako, a i dosta provodim vremena buljeći u ekran, pa ne moram baš i dok čitam.

Kindle  heart
 
PollyDate: Monday, 23 April 2018, 12:22:11 | Message # 97
Marioneta
Group: Game host
Messages: 1756
Awards: 9
Reputation: 65
Status: Offline
Uf, možda sam već i pisala ovdje o tome, ne znam... ali nemam ovdje knjižnicu pa knjige ili kupujem ili čitam u pdf-u. Nije isti doživljaj kad čitam na računalu, naravno, jer obožavam osjetiti stranice pod prstima i ušuškati se bilo gdje, ali eto, za sada je tako.
Magdalena, ni to nije loša opcija. biggrin Sad sve tako čitaš ili ipak ugrabiš i knjigu?

Što se Gaimana tiče, ja sam samo Zvjezdanu prašinu pročitala (prema tom romanu snimljen je i film Stardust); nije ostavio neki poseban dojam, ali lako se čita pa je bio dobar odmor od neke teže literature. Američke bogove uzela sam zbog serije, za sada je sasvim ok.

S Gričkom vješticom sam i ja otkrila Zagorku, negdje u srednjoj školi. Kasnije sam dosta istraživala o njoj i pročitala još nekoliko knjiga, zanimljiva mi je. Istina, nije sad ne znam koliko kvalitetna, ima tu baš dosta naivnih zapleta, ali eto, i dalje mi je draga. Npr. lik se ošiša i obrije, malo se drugačije obuče i nitko ga više ne prepoznaje - u ovom romanu koji sad čitam.  lol 

E, vidiš, vrlo moguće da sam naišla na Hyperion i automatski otpisala Simmonsa jer ne volim SF. Sviđa mi se to što si napisala o istinitim događajima, tako da ću mu svakako dati šansu.


Sinners judging sinners for sinning differently.
 
troyaDate: Monday, 23 April 2018, 12:26:14 | Message # 98
The Grim Reaper
Group: Game host
Messages: 15630
Awards: 87
Reputation: 223
Status: Offline
Zašto vas 3 niste mogle ovako lepo da se slažete i u HvsV? biggrin
 
EthanMorascaDate: Monday, 23 April 2018, 13:34:21 | Message # 99
Vašljivi glodar
Group: Game host
Messages: 4270
Awards: 44
Reputation: 241
Status: Offline
Zbog mene, hihi. laugh

yeah, you may be good looking
but you're not a piece of art
 
MagdalenaDate: Monday, 23 April 2018, 13:50:15 | Message # 100
Colonel general
Group: Publika
Messages: 911
Awards: 14
Reputation: 77
Status: Offline
Quote Polly ()
Sad sve tako čitaš ili ipak ugrabiš i knjigu?

 Čitam i "obične" knjige. Nekad mi se desi da kupim knjigu pa shvatim da mi je zgodnije da čitam na kindlu. Nekad pročitam neku knjigu na kindlu ali mi se baš svidi pa želim da je imam i na polici. Onda se setim da odavno nemam mesta na polici ali je ipak kupim biggrin
 
anchyDate: Monday, 23 April 2018, 18:13:16 | Message # 101
Bočica
Group: Publika
Messages: 1050
Awards: 5
Reputation: 18
Status: Offline
Najbolje je od njega da probate Strvinarsku utehu, mislim da bi i Ethan to preporučio smile Da, i Kindle je opcija, ali i to mi je ekran biggrin Mnogo više volim da okrećem stranice, a ovde u bibiloteci ima svačega, tako da još nisam bila "primorana" da čitam drugačije.

Quote Polly ()
Npr. lik se ošiša i obrije, malo se drugačije obuče i nitko ga više ne prepoznaje - u ovom romanu koji sad čitam.
   Genijalno  lol
Quote troya ()
Zašto vas 3 niste mogle ovako lepo da se slažete i u HvsV?
 
Quote EthanMorasca ()
Zbog mene, hihi.
Mislim da treba organizovati sezonu devojke vs momci  tongue


Kad se bojiš - ne postojiš!
 
EthanMorascaDate: Monday, 23 April 2018, 21:12:09 | Message # 102
Vašljivi glodar
Group: Game host
Messages: 4270
Awards: 44
Reputation: 241
Status: Offline
Quote anchy ()
Najbolje je od njega da probate Strvinarsku utehu, mislim da bi i Ethan to preporučio
Definitivno jedna od najboljih knjiga koje sam pročitao. smile


yeah, you may be good looking
but you're not a piece of art
 
YoungWolfDate: Tuesday, 15 May 2018, 21:32:53 | Message # 103
Revijalni član
Group: Publika
Messages: 1722
Awards: 6
Reputation: 29
Status: Offline
Poslednje 2 knjige koje sam procitao...

1. Patrisa Hajsmit "Cena Soli"

2. Margaret Atvud "Sluskinjina prica"

Topla preporuka za obe knjige... Posebno damama.
 
PollyDate: Wednesday, 16 May 2018, 09:43:56 | Message # 104
Marioneta
Group: Game host
Messages: 1756
Awards: 9
Reputation: 65
Status: Offline
Je li to ista Patricia Highsmith koja je pisala o Ripleyu? Prvi dio je Talentirani gospodin Ripley (dva puta je i ekraniziran), čitala sam i drugi i treći, ali ne sjećam se naziva.

Što se Sluškinjine priče tiče, nekako mi je serija još bolje sjela. Inače obožavam distopiju kao temu u romanima, filmovima, serijama, samo još nisam stigla dovoljno istražiti pa ako netko ima preporuke, slušam! biggrin

Ja sam s Američkim bogovima malo zapela, ali zato mi se Na zapadu ništa novo (Erich Maria Remarque) sviđa i više nego što sam očekivala. Ratna je tematika, kroz prvih nekoliko stranica sam se malo teže probijala, ali Remarqueov stil pisanja je dosta jednostavan i na neki neobičan način pristupa temi, tako da me je dovoljno uvukao.


Sinners judging sinners for sinning differently.
 
YoungWolfDate: Wednesday, 16 May 2018, 10:18:35 | Message # 105
Revijalni član
Group: Publika
Messages: 1722
Awards: 6
Reputation: 29
Status: Offline
Quote Polly ()
Je li to ista Patricia Highsmith koja je pisala o Ripleyu? Prvi dio je Talentirani gospodin Ripley (dva puta je i ekraniziran), čitala sam i drugi i treći, ali ne sjećam se naziva.

Da, ista... Ona je sjajan pisac trilera, ali "Cena soli" je fenomenalna ljubavna prica o 2 zene u 1950. Film je snimljen po istoimenom romanusa Kejt Blancet i Runi Marom - "Kerol"


Message edited by YoungWolf - Wednesday, 16 May 2018, 10:19:13
 
Forum » Generalna diskusija » Svastara » Knjige (Book Club)
Search: