Knjige - Page 5 - Forum

[ Updated threads · New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
Forum » Generalna diskusija » Svastara » Knjige (Book Club)
Knjige
MagdalenaDate: Sunday, 20 January 2013, 16:29:51 | Message # 61
Colonel general
Group: Publika
Messages: 911
Awards: 14
Reputation: 77
Status: Offline
Quote (EthanMorasca)
Mislim da je to previše. To je 2.600 dinara! Kod nas prvi deo (Igra prestola) košta 1.090 dinara, što je otprilike 73 kune. Više ti se isplati da ti neko iz Srbije pošalje našu verziju, dva i po puta je jeftinija.

Njihovo izdanje je mnogo kvalitetnije tako da je razlika u ceni opravdana. Ima kod nas da se kupi to izdanje. Ja imam u planu da se nekom prilikom castim. To tada, citam ih u elektronskom obliku.
Super su knjige. Bar ova prva dva dela koja sam procitala. smile
 
LaraCroftDate: Sunday, 20 January 2013, 18:23:05 | Message # 62
Imperija
Group: Publika
Messages: 4135
Awards: 30
Reputation: 145
Status: Offline
Toni, ta knjiga objasnjava klasican "Stokholmski sindrom", kada se zrtva sprijatelji sa otmicarima...
redak, ali zabelezen slucaj u stvarnosti u kriminalistici...


I pričali su svašta o njoj. Da je loša. Da je zlo. Đavo sa licem anđela. Bahata i arogantna.
I jeste, bila je loša. Bila je najgora onda, kada su drugi bili loši prema njoj!
 
ToniDate: Sunday, 20 January 2013, 23:57:13 | Message # 63
the quoter of the year
Group: Publika
Messages: 1491
Awards: 14
Reputation: 76
Status: Offline
Znam na šta misliš,mene Stokholmski sindrom fascinira i pročitao sam dosta o tome,ali ne biggrin Ovdje ona lika mrzi iz dna duše jer joj je uništio život,samo se rijetko kad zbliže i to kad raspravljaju o književnosti i tada je on i nama bliži,a nakon toga kad je nastavi maltretirat,i čitatelju se ponovno zgadi. Htio sam prikazati kako je to sve dobro prikazano.

Inače,ako se ikad budem bavio psihologijom koja me stvarno zanima,jedva čekam proučavati Stokholma.

Quote (Magdalena)
Njihovo izdanje je mnogo kvalitetnije tako da je razlika u ceni opravdana.
U čemu kvalitetnija? Čisto da znam koje izdanje uzeti jer ja sam mislio da je hrvatsko izdanje u debelim koricama,srpsko u tankim i to je to,i dalje je ista knjiga,šta ne biggrin ? Kolika razlika može biti?


"Do you want to lead one day? Well,learn how to follow."
 
MagdalenaDate: Monday, 21 January 2013, 16:02:26 | Message # 64
Colonel general
Group: Publika
Messages: 911
Awards: 14
Reputation: 77
Status: Offline
Quote (Toni)
Čisto da znam koje izdanje uzeti jer ja sam mislio da je hrvatsko izdanje u debelim koricama,srpsko u tankim i to je to,i dalje je ista knjiga,šta ne  ?

Korice, pojedini termini su drugacije prevedeni ... sad kad se ovako pogleda stvarno ispada da ne vredi toliko biggrin

Jesi li citao nesto od Jamesa Pattersona? Neku knjigu iz Alex Cross serijala?
 
ToniDate: Monday, 21 January 2013, 21:35:30 | Message # 65
the quoter of the year
Group: Publika
Messages: 1491
Awards: 14
Reputation: 76
Status: Offline
Quote (Magdalena)
Jesi li citao nesto od Jamesa Pattersona? Neku knjigu iz Alex Cross serijala?
Ne,ali sam za rođendan dobio knjigu od njega i Lize Marklund "Ubojice s razglednice" koju nisam stigao pročitati,to je najbliže Pattersonu što sam došao.
Je li ga se isplati čitati? Inače,ja obožavam psihološke trilere,a ovo mi se čini kao čisti krimić,pa me ne vuče toliko.

BTW,onaj popust u knjižari za "Pjesme vatre i leda" je samo utorkom,a sutra je utorak biggrin Jedva čekam iza posla otići i kupiti prvi dio,pročitao sam negdje da su knjige čarobne i da te uvuku u svoj svijet,pa ne mogu dočekat laugh
Kupit ću prvi dio,ako mi se ne svidi,dijelove od drugog do sedmog ćete mi slat iz Srbije po jefinijim cijenama biggrin Sad ne mogu čekat toliko dugo da mi dođe..


"Do you want to lead one day? Well,learn how to follow."
 
SacDate: Monday, 21 January 2013, 21:51:02 | Message # 66
Izjahani jahač
Group: Publika
Messages: 2988
Awards: 19
Reputation: 113
Status: Offline
Toni i ja ti preporucujem Pesme leda i vatre, najbolje knjige, verujem da ces da se odusevis. Ja prvi put kad sam citao (2009. godine), citao sam ih svuda, cak i u skoli na casovima, kolko je dobro. biggrin Jedva cekam tvoje utiske i ,naravno, cuvaj se spojlera. biggrin

Imam 99 problema, ali ti nisi jedan od njih.

Message edited by Sac - Monday, 21 January 2013, 21:51:15
 
Lavica88Date: Monday, 03 April 2017, 13:57:40 | Message # 67
Vučica
Group: Publika
Messages: 2584
Awards: 7
Reputation: 128
Status: Offline
Mogla bi ova tema malo ozivjeti biggrin

Sto se tice knjiga, preferiram krimi, psiholoske trilere, policijske procedure, istorijske romane. Trenutno citam Val Mcdermid, seriju knjiga o kriminalistickom psihijatru Tony Hillu, odusevljena sam, preporucujem. smile

Ima jos dobrih autora knjiga navedenih zanrova, vidim da je Toni vec spomenuo Tess Gerritsen, tu su jos Stuart McBride, Karin Slaughter, Deborah Crombie, Jo Nesbe, Mo Hayder, Sharon Bolton, Jane Casey...


~ Radi kako misliš, živi kao lavica! ~

Message edited by Lavica88 - Monday, 03 April 2017, 14:05:37
 
PollyDate: Monday, 03 April 2017, 16:17:23 | Message # 68
Marioneta
Group: Game host
Messages: 1756
Awards: 9
Reputation: 65
Status: Offline
Lavice, super što si iskopala ovu temu, ja se uopće nisam potrudila potražiti ju, iako mi je to obično tema koju prvo posjetim na nekom novom forumu (uz one o serijama, filmovima, muzici). biggrin

Književnost me zanima otkad znam za sebe i neka najranija sjećanja vežem upravo uz knjige. Velik dio svoje ušteđevine potrošila sam na knjige, a ogromna želja mi je imati kućnu biblioteku - veliku sobu s policama punim knjiga i savršenim mjestom za čitanje. Onima koji me malo bolje poznaju, knjiga je vjerojatno jedna od prve tri asocijacije na mene (druge dvije su muzika i pivo  biggrin ). Pretpostavljam da zato skoro nikome nije ni bilo čudno kad sam odlučila studirati književnost. No nikako nisam zadovoljna izborom lektira na studiju; istina, tijekom tih 5 godina pročitala sam gomilu knjiga, ali više od pola bilo je iz razdoblja stare hrvatske književnosti (do romantizma), što me je udavilo, dok recimo uopće nismo stigli dalje od moderne pa sam, ono što me je zanimalo, sama istraživala.

Inače svakodnevno čitam, no jednom ili dva puta godišnje na snagu stupa faza kada uopće ne mogu čitati. Ta faza najduže je trajala nakon što sam diplomirala, valjda su mi se u tom trenutku knjige malo i zgadile, ali sam se nakon nekog vremena opet sasvim normalno vratila čitanju.

Uglavnom volim klasičnu književnost, ali i trilere i kriminalističke romane, ponekad i povijesne i one s elementima horora. Najčešće se trudim napraviti takav raspored da čitam prvo jednu "težu" pa jednu "lakšu" knjigu. Neki od najdražih pisaca su mi Mihail A. Bulgakov, Fjodor M. Dostojevski, George Orwell, Stephen King, Haruki Murakami, Carlos Ruiz Zafon, Tracy Chevalier; od domaćih recimo Boris Dežulović, Janko Polić Kamov, Meša Selimović, Ranko Marinković...

Nisam se baš nešto proslavila ove godine, pročitala sam samo 4 knjige, a jedino bih preporučila Maglu Jamesa Herberta, za one koji vole horore. Herbert inače jako dobro pripovijeda, postupno uvodi čitatelja u radnju, a jedino što mi se nije svidjelo je dosta dugačak uvod (nagomilavanje likova koji služe kao primjer toga kako magla djeluje). No kasnije se iskristaliziraju najvažniji likovi, radnja postane zanimljiva, a tu su i nezaobilazni jeza i iznenađenja.

Trenutno čitam Anu Karenjinu, jednu od dvije lektire koju nisam pročitala u srednjoj (i to me je toliko kopkalo da sam prvo prošle godine pročitala Krležinu dramu Gospoda Glembajevi, a ove godine uzela i Tolstoja). U svakom slučaju, Karenjina ostavlja jači dojam na mene sada, nego prije desetak godina.

Iako više volim držati knjigu u rukama, s vremena na vrijeme čitam i knjige preko računala. Oči mi baš ne podnose najbolje kad tako čitam pa to obično ide jako sporo. Tako sada čitam Sluškinjinu priču Margaret Atwood, samo zato što će uskoro krenuti serija koja me jako zanima. biggrin

Vidim da je netko na početku već spominjao odličnu stranicu Goodreads pa preporuka za sve knjigoljupce: https://www.goodreads.com/
Ako ste za to da se i tamo "družimo", evo mene i mojih knjiga: https://www.goodreads.com/user/show/14452098-dajana-leri


Sinners judging sinners for sinning differently.
 
Lavica88Date: Monday, 03 April 2017, 16:41:49 | Message # 69
Vučica
Group: Publika
Messages: 2584
Awards: 7
Reputation: 128
Status: Offline
Drago mi je sto ima jos knjigoljubaca, svaka cast! biggrin
Ne kaze se dzaba da su knjige prozor kroz koji posmatramo svijet... Trenutno, zbog nemogucnosti kupovine prevedenih ili knjiga na engleskom jeziku, ovih koje me zanimaju, a koje jos uvijek nisu "dosle" na Balkan, citam knjige u epub, mobi, pdf formatu na telefonu. Bez obzira sto cijeli dan na poslu buljim u kompjuter, ne smeta mi i dalje nastaviti buljiti u telefon citajuci knjige, to mi je odmor od svega, odlutam...
Jedina mana je to sto sam zeznula vid pa moram cvikare nositi, al sta je tu je biggrin

Naravno, klasici su klasici, to je nesto sto vjecno traje, i tako vazda treba biti. Citala sam vecinu Tolstojevih knjiga, Dostojevskog, Bulgakova, Kapora, Andrica, Selimovica...Sve lektire u srednjoj sam procitala hahah Obozavam knjige "Na Drini cuprija", "Majsor i Margarita", "Dervis i smrt", "Zlocin i kazna", "Prokleta avlija", citala sam ih po 10 puta. "Ana Karenjina" je isto dobra knjiga, ali mi je nekako na marginama, jer ne volim sam Anin lik, zbog cega sam se u srednjoj skoli "posvadjala" sa cijelim razredom biggrin Izdvojila bih jos Salingerovog "Lovca u zitu".

Od "novijih" autora, Zafon me odusevio! Kao i Llosa. Imam njihove 3,4 knjige.
Nedavno sam procitala "Ostrvo" Victorie Hislop, koja govori o djevojci koja zeli vise da sazna o proslosti njene majke i njene porodice, koji poticu sa Krita. Kad dodje na Krit, sa pismom koje joj je majka dala, primjeti da se nalazi tacno preko puta ostrva Spinalonga koje je u doba rata bilo kolonija leproznih i kako je njena porodica vezana za to ostrvo. Divna knjiga, Grci su snimili i seriju po njoj, koja za divno cudo,vjerno predstavlja knjigu. smile

Preporucila bih i dvije knjige Nicka Vujicica, vjerujem da bi bile inspiracija svima.


~ Radi kako misliš, živi kao lavica! ~

Message edited by Lavica88 - Monday, 03 April 2017, 16:43:21
 
EthanMorascaDate: Monday, 03 April 2017, 16:54:30 | Message # 70
Vašljivi glodar
Group: Game host
Messages: 4270
Awards: 44
Reputation: 241
Status: Offline
Quote Polly ()
Inače svakodnevno čitam, no jednom ili dva puta godišnje na snagu stupa faza kada uopće ne mogu čitati.

To se i meni dešava, a posledica je da jednu knjigu "čitam" nekoliko meseci. Kod mene je uzrok toga najverovatnije to što imam običaj da čitam knjige istih žanrova jednu za drugom. Tako su mi se pre neku godinu zgadili malo trileri i misterije, pa sam nakon par meseci nečitanja prešao na non-fiction, pa sam čitao Sentimentalnu povest Britanskog carstva od Borislava Pekića. Jako mi se dopala, preporučujem ljubiteljima istorije i Britanije. smile Uglavnom, sada se trudim da mešam žanrove i izbegavam čitanje istih zaredom. Osim ako nije neki serijal, kao što sada čitam Prostranstvo Džejmsa S. A. Korija.

Quote Polly ()
Haruki Murakami

Ah, Norveška šuma. heart Knjiga zbog koje sam počeo i Bitlse da slušam. biggrin Kakva je Igraj igraj igraj? Imam je već par godina, ali nikako da dođe na red. Žale se ljudi da su mu sve knjige slične, ali ja nisam čitao ništa osim Šume, tako da ne mogu da komentarišem. biggrin


yeah, you may be good looking
but you're not a piece of art
 
tiksiDate: Monday, 03 April 2017, 16:54:48 | Message # 71
Krtica
Group: Publika
Messages: 3086
Awards: 16
Reputation: 138
Status: Offline
Ja trenutno ne mogu ni ovih 100 testova sto treba da pregledam za sutra da pročitam, što neko reče valjda mi se smučilo, pravo je čudo što nemam nikakvu dioptriju, a i neke druge smetnje.

U zadnje vreme sam čitala samo one knjige sa trafike što se prodaju za 300 din. Npr. čitala am od Gijoma Musoa: Možda nebo zna, Ako sutra ne postoji, Zov anđela, Vrt nade od Hulije Navaro i slično i ni jednu od ovih knjiga ne preporučujem (mada vrv svaka grupa natpisa ima svoje čitaoce ). Međutim svakako bolje je i to nego da gledam Parove, što sam se uhvatila par puta.

Sad ste me zaintrigirale za par autora i natpisa i možda se i ja uozbiljim biggrin


Ne čitaj s usana. Usne izgovore stotinu laži. Čitaj iz očiju. Oči ispričaju stotinu istina.
 
troyaDate: Monday, 03 April 2017, 16:58:23 | Message # 72
The Grim Reaper
Group: Game host
Messages: 15630
Awards: 87
Reputation: 223
Status: Offline
Ja cu da procitam Pesme Vatre i Leda kad mi Sac posalje laugh
 
PollyDate: Monday, 03 April 2017, 17:10:11 | Message # 73
Marioneta
Group: Game host
Messages: 1756
Awards: 9
Reputation: 65
Status: Offline
Uh, svaka čast što možeš tako čitati, mislim da bi meni ispale oči. biggrin
A iz nekog razloga više volim čitati prijevode (mada sam svjesna mogućih nedostataka); zadnje što sam pročitala na engleskom bila je biografija Audrey Hepburn koju je napisao njezin sin. S tim da ima više fotografija, nego teksta.

Tolstoja ću tek sad polako otkrivati. Volim Ruse pa sam ove godine uzela i nešto modernije - krimić Borisa Akunjina, Azazel. Ne mogu reći da sam baš zadovoljna, no vjerojatno neću stati na tome.

Andrića se ovdje dosta zaobilazilo, tako da sam ga jako slabo čitala i to obavezno moram ispraviti čim prije.

U Majstora i Margaritu sam zaljubljena. biggrin  heart Da moram odabrati jednu najdražu knjigu, vjerojatno bi bila ta. Čak sam prije nekoliko godina mačka nazvala Behemot (iako nije bio potpuno crn). biggrin

I Lovca u žitu volim, mada mi se tek na drugo ili treće čitanje stvarno svidio i "sjeo" kako treba.

Čula sam za Ostrvo onako usput, ali nitko mi ju nije preporučio pa sam ju uglavnom zaobilazila (inače više volim i čitati i gledati i slušati kad mi netko preporuči, tj. lakše se odlučim; mada i sama često istražujem). Stavljam knjigu na popis pa kad dođe na red. smile


Sinners judging sinners for sinning differently.
 
Lavica88Date: Monday, 03 April 2017, 17:12:11 | Message # 74
Vučica
Group: Publika
Messages: 2584
Awards: 7
Reputation: 128
Status: Offline
Quote
čitao Sentimentalnu povest Britanskog carstva od Borislava Pekića. Jako mi se dopala, preporučujem ljubiteljima istorije i Britanije.


Dobra, dobra, hvala sto si me podsjetio, moram jos bar jednom procitati biggrin

tiksi, ja sam dobila za rodjendan ovu Mozda nebo zna od Musoa, poklonile mi kolege s posla, pa sam je procitala, iako mi se opis knjige nije dopao, reko' poklonu se u zube ne gleda biggrin Ni ja je ne preporucujem, nesto slicno Nori Roberts, dakle bljuc bljuc.


~ Radi kako misliš, živi kao lavica! ~
 
EthanMorascaDate: Monday, 03 April 2017, 17:14:46 | Message # 75
Vašljivi glodar
Group: Game host
Messages: 4270
Awards: 44
Reputation: 241
Status: Offline
Quote Lavica88 ()
Dobra, dobra, hvala sto si me podsjetio, moram jos bar jednom procitati

Konačno neko ko ju je pročitao. biggrin Dopalo mi se kako detaljno prelazi sve, a opet ne gnjavi. Takođe, jako je duhovit, a na momente čak i sarkastičan. Imao sam negde i omiljene citate izdvojene, ali se više ne sećam gde. sad I super je što povezuje Britansku istoriju sa jugoslovenskom i srpskom, te paralele su mi se baš dopale.


yeah, you may be good looking
but you're not a piece of art
 
Forum » Generalna diskusija » Svastara » Knjige (Book Club)
Search: