Knjige - Page 6 - Forum

[ Updated threads · New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
Forum » Generalna diskusija » Svastara » Knjige (Book Club)
Knjige
PollyDate: Monday, 03 April 2017, 17:17:19 | Message # 76
Marioneta
Group: Game host
Messages: 1756
Awards: 9
Reputation: 65
Status: Offline
Quote EthanMorasca ()
Kakva je Igraj igraj igraj?
Tu nisam čitala (još uvijek sam u fazi istraživanja Murakamija) pa javi dojmove kad ju pročitaš. smile
Preporučila bih Murakamijevu Tvrdo kuhana zemlja čudesa i Kraj svijeta; to je prva njegova koju sam pročitala i odmah me je osvojila. Ima nešto kafkijansko u njoj što me je privuklo pa ako vas to ne odbija, čitajte! smile


Sinners judging sinners for sinning differently.
 
Lavica88Date: Monday, 03 April 2017, 17:21:32 | Message # 77
Vučica
Group: Publika
Messages: 2584
Awards: 7
Reputation: 128
Status: Offline
Quote
U Majstora i Margaritu sam zaljubljena. biggrin heart Da moram odabrati jednu najdražu knjigu, vjerojatno bi bila ta. Čak sam prije nekoliko godina mačka nazvala Behemot (iako nije bio potpuno crn).


Mora da je imao neke druge odlike Behemota, iako nije bio potpuno crn laugh

Mnogi u mom okruzenju su u zadnje vrijeme zaslijepljeni onom gluposcu od 50 nijansi ili tim s&m i generalno ljubavno-erotskim knjigama. Pocela sam citati 50 nijansi sive i posle 15 stranica nisam mogla vise, ocajan kvalitet pisanja.
Medjutim, neke ljubavne knjige sa odmjerenom dozom erotike, volim procitati, mada rijetko. Ako neko cita takve knjige, preporucujem bilo koju od autorki Samanthe Young, Colleen Hoover i Mie Sheridan. biggrin


~ Radi kako misliš, živi kao lavica! ~
 
Lavica88Date: Monday, 03 April 2017, 17:26:14 | Message # 78
Vučica
Group: Publika
Messages: 2584
Awards: 7
Reputation: 128
Status: Offline
Quote
Konačno neko ko ju je pročitao. biggrin Dopalo mi se kako detaljno prelazi sve, a opet ne gnjavi. Takođe, jako je duhovit, a na momente čak i sarkastičan. Imao sam negde i omiljene citate izdvojene, ali se više ne sećam gde. sad I super je što povezuje Britansku istoriju sa jugoslovenskom i srpskom, te paralele su mi se baš dopale.


Pekic je poznat po tom svom doziranju svega i svacega u svojim djelima. Ja sam luda za kombinacijom sarkazam ( donekle cinizam )/humor, pomjesano sa ozbiljnom zivotnom pricom ili istorijskim cinjenicama. biggrin


~ Radi kako misliš, živi kao lavica! ~
 
PollyDate: Monday, 03 April 2017, 18:40:46 | Message # 79
Marioneta
Group: Game host
Messages: 1756
Awards: 9
Reputation: 65
Status: Offline
Quote tiksi ()
U zadnje vreme sam čitala samo one knjige sa trafike što se prodaju za 300 din.
Kod nas se može naći dosta dobrih knjiga na trafici, za 30-40 kn. Zafonove Sjena vjetra i Anđelova igra sam uzela na trafici, isto tako i Suskindov Parfem. Nađe se i dosta dobrih trilera. Bude, naravno, i ovdje svakakvih, ali nađu svoje čitatelje, sigurno.

50 nijansi nisam ni pokušala čitati. Kad je književnost u pitanju, više sam za suptilnu erotiku; volim maštati, umjesto da mi je sve nacrtano. 

Za Pekića sam već odavno dobila preporuku (našla samo Atlantidu i Besnilo kao pdf), ali nikako da krenem.


Sinners judging sinners for sinning differently.
 
Lavica88Date: Monday, 03 April 2017, 18:48:00 | Message # 80
Vučica
Group: Publika
Messages: 2584
Awards: 7
Reputation: 128
Status: Offline
Quote
Kad je književnost u pitanju, više sam za suptilnu erotiku; volim maštati, umjesto da mi je sve nacrtano.


Hm, mora da si Vodolija ili Blizanac u horoskopu biggrin


~ Radi kako misliš, živi kao lavica! ~
 
PollyDate: Monday, 03 April 2017, 18:53:45 | Message # 81
Marioneta
Group: Game host
Messages: 1756
Awards: 9
Reputation: 65
Status: Offline
yes 
Ovo:
Quote Lavica88 ()
Blizanac

biggrin


Sinners judging sinners for sinning differently.
 
Lavica88Date: Monday, 03 April 2017, 18:57:32 | Message # 82
Vučica
Group: Publika
Messages: 2584
Awards: 7
Reputation: 128
Status: Offline
Sestra mi se bavi astrologijom, izradjuje natalne karte i to, pa sam malo upucena u karakteristike horoskopskih znakova i slicno. I ona je Blizanac biggrin

~ Radi kako misliš, živi kao lavica! ~
 
PollyDate: Monday, 03 April 2017, 18:59:46 | Message # 83
Marioneta
Group: Game host
Messages: 1756
Awards: 9
Reputation: 65
Status: Offline
U podznaku Škorpion, možda i to nešto otkrije.  tongue 
(Ja nemam pojma o tome...)


Sinners judging sinners for sinning differently.
 
Lavica88Date: Monday, 03 April 2017, 19:04:50 | Message # 84
Vučica
Group: Publika
Messages: 2584
Awards: 7
Reputation: 128
Status: Offline
Otkriva da imamo isti podznak biggrin a mozda i da ti neka "hard" erotika nije strana tongue

Ako te zanima, ili bilo kog drugog, da nesto vise saznas o svom horoskopskom znaku, podznaku, samim tim i o sebi, javi mi se u pp, pa cu ti poslati link stranice moje sestre na fb. smile


~ Radi kako misliš, živi kao lavica! ~
 
Lavica88Date: Wednesday, 05 April 2017, 00:26:38 | Message # 85
Vučica
Group: Publika
Messages: 2584
Awards: 7
Reputation: 128
Status: Offline
Polly, jesi upoznata mozda sa knjigom Ane Bucevic - Safari duha? Ili neko od drugih forumasa...

~ Radi kako misliš, živi kao lavica! ~
 
PollyDate: Wednesday, 05 April 2017, 09:00:10 | Message # 86
Marioneta
Group: Game host
Messages: 1756
Awards: 9
Reputation: 65
Status: Offline
Quote Lavica88 ()
Polly, jesi upoznata mozda sa knjigom Ane Bucevic - Safari duha?

Prvi put čujem, ali pročitala sam o čemu je riječ. Moram priznati da me takve knjige slabije zanimaju, ali ovdje je riječ o odgoju djeteta, što me uvijek može zainteresirati.
Ti si čitala? Imaš nekih dobrih citata, tek toliko da vidim kako piše?


Sinners judging sinners for sinning differently.
 
Lavica88Date: Wednesday, 05 April 2017, 09:50:27 | Message # 87
Vučica
Group: Publika
Messages: 2584
Awards: 7
Reputation: 128
Status: Offline
Nisam procitala, nego cisto da vidim koliko je popularizovana ta tema i koliko je ljudi culo za Anu Bucevic. Iskreno, ni mene ne zanima ta prica oko lifecouchinga i samopomoci, sestra moja je totalno u toj prici, non stop bruji o Ani Bucevic, Esther Hicks, itd. Cisto me zanimalo koliko se to i u kojoj mjeri prodaje danas, pa reko' mozda je neko upucen i u takve knjige. smile

~ Radi kako misliš, živi kao lavica! ~
 
MagdalenaDate: Sunday, 09 April 2017, 13:42:38 | Message # 88
Colonel general
Group: Publika
Messages: 911
Awards: 14
Reputation: 77
Status: Offline
Jeste li čitali Rju Murakamija? Skroz drugačiji od poznatijeg imenjaka ali baš dobar. Ja mnogo volim obojicu smile
A kad smo pisaca koje volim, ne videh da je iko spomenuo Nila Gejmena. On mi je posebno drag. Uskoro se sprema serija po njegovoj knjizi "Američki bogovi" pa preporučujem da požurite sa knjigom pre serije.
 
EthanMorascaDate: Tuesday, 18 April 2017, 10:47:03 | Message # 89
Vašljivi glodar
Group: Game host
Messages: 4270
Awards: 44
Reputation: 241
Status: Offline
Koji je to žanr? Čuo sam, ali nikad nisam čitao ništa o tom serijalu.

Inače bih da napomenem da ne znam osobu koja više čita od Magdalene, njen nalog na Goodreadsu mi nabija komplekse. biggrin

Evo mog naloga na Goodreadsu:

https://www.goodreads.com/user/show/34965627


yeah, you may be good looking
but you're not a piece of art
 
PollyDate: Saturday, 22 April 2017, 09:39:58 | Message # 90
Marioneta
Group: Game host
Messages: 1756
Awards: 9
Reputation: 65
Status: Offline
Zašto sad nema Magdalene? Hoću i ja vidjeti što čita!

Što se Gaimana tiče, mislim da je najčešći žanr fantasy, ali čitala sam samo Zvjezdanu prašinu (Stardust) pa ne mogu reći da je sigurno tako. Imala sam u planu pročitati i Američke bogove prije početka serije, ali neću stići. U planu mi je i strip The Sandman, no kako sam tek nedavno počela čitati stripove, natovarila sam sebi previše toga pa ne znam kad će što doći na red.

Ima vas još koji volite stripove?


Sinners judging sinners for sinning differently.
 
Forum » Generalna diskusija » Svastara » Knjige (Book Club)
Search: