filmovi - Page 17 - Forum

[ Updated threads · New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
Forum » Generalna diskusija » Svastara » filmovi
filmovi
YoungWolfDate: Sunday, 17 February 2019, 11:06:46 | Message # 241
Revijalni član
Group: Publika
Messages: 1722
Awards: 6
Reputation: 29
Status: Offline
Quote LaraCroft ()
Da, znaci svega 20 godina u buducnosti od vremena snimanja filma (2015). Brzo ce to da dodje.A 20 godina pre snimanja filma (1995) i sada, tehnologija slanja ljudskih posada izvan Zemlje nista nije napredovala.
Tako da je film ipak trebalo staviti u daleku buducnost.


Ne bih se bas slozio sa ovim. Istina, mozemo debatovati koliko je Vir zapravo postovao neke zakone u pisanju svog sci-fi romana. Ali putovanje u svemir i istrazivanja svemira su svakako napredovala, i to u poslednjih 5, a ne 20 godina.  Mozda ne onako kako bismo ocekivali i nadali se, ali dosta je napravljeno.
 
Lavica88Date: Sunday, 17 February 2019, 11:27:14 | Message # 242
Vučica
Group: Publika
Messages: 2584
Awards: 7
Reputation: 128
Status: Offline
Quote LaraCroft ()
Da, znaci svega 20 godina u buducnosti od vremena snimanja filma (2015). Brzo ce to da dodje.
A 20 godina pre snimanja filma (1995) i sada, tehnologija slanja ljudskih posada izvan Zemlje nista nije napredovala.
Tako da je film ipak trebalo staviti u daleku buducnost.


20 godina od 1995 i 20 godina od 2015e godine su sasvim dve razlicite stvari. Uostalom, dozivjeces, pa ces vidjeti, akobogda. smile


~ Radi kako misliš, živi kao lavica! ~
 
LaraCroftDate: Sunday, 17 February 2019, 12:32:09 | Message # 243
Imperija
Group: Publika
Messages: 4135
Awards: 30
Reputation: 145
Status: Offline
Gledajuci 1995. godinu (da ne idem dalje u proslost, a mogla bih) i sad, ne vidim da se ista ubrzalo ni pronaslo nacina da se prezivi na drugim planetama (radijacija, vetrovi, temperaturne razlike).

Kako god, film je odlican kao drama. Tako sam ga i gledala. Svidjaju mi se Damonovi potezi.

BTW, ja bih se ubila tamo posle 3 dana


I pričali su svašta o njoj. Da je loša. Da je zlo. Đavo sa licem anđela. Bahata i arogantna.
I jeste, bila je loša. Bila je najgora onda, kada su drugi bili loši prema njoj!
 
LaraCroftDate: Tuesday, 10 March 2020, 10:15:53 | Message # 244
Imperija
Group: Publika
Messages: 4135
Awards: 30
Reputation: 145
Status: Offline
Pogledajte ZOV DIVLJINE, sa Harisonom Fordom.
Iako nema mnogo veze sa istoimenom knjigom Dzeka Londona, veoma je dobar film, u rangu sa EIGHT BELOW.
Naravno, ako volite pse, prirodu i sigurni ste da biste mogli da zivite u nekoj bestragiji, bez struje, mobilnih telefona, kompjutera i ostalih dostignuca danasnjice.
Lepi pejzazi Aljaske, zao mi je sto film nije radjen u 3D tehnologiji.
Film je za decu i sve one koji su u dusi deca. Kraj je u isto vreme i veoma tuzan i pun topline.
Skoro da sam zaplakala, ja koja sam prezivela stotine ratova, Titanika, Perl Harbura... bez suze u ocima.

9/10


I pričali su svašta o njoj. Da je loša. Da je zlo. Đavo sa licem anđela. Bahata i arogantna.
I jeste, bila je loša. Bila je najgora onda, kada su drugi bili loši prema njoj!
 
LaraCroftDate: Saturday, 04 July 2020, 12:08:51 | Message # 245
Imperija
Group: Publika
Messages: 4135
Awards: 30
Reputation: 145
Status: Offline
https://en.wikipedia.org/wiki/What_Happened_to_Monday

"Šta se desilo sa Ponedeljkom"

Jedan od najboljih distopijsko naučno - fantastičnih filmova koje sam gledala. Sve je lepo objašnjeno, bez preskakanja i bespotrebnih scena. Film je u suštini akcioni, a radnja je smeštena u 2073. godinu, taman gde treba, da bi nagomilani problemi na Zemlji bili lakše objašnjeni.
Pretpostavljam da se štedelo na budžetu, zato nije uzeta neka poznatija i uverljivija glumica. Sa Šarliz Teron, Džesikom Albom, Dejzi Ridli, Megan Foks ili Skarlet Johanson, koje su glumile u ostvarenjima ovakvog žanra, to bi bio film godine, ali bi koštao duplo više. Mada je i ova glumica sasvim dobro odradila posao.

Svakako preporučujem za gledanje, dva sata i par minuta brzo proleti.

9/10


I pričali su svašta o njoj. Da je loša. Da je zlo. Đavo sa licem anđela. Bahata i arogantna.
I jeste, bila je loša. Bila je najgora onda, kada su drugi bili loši prema njoj!
 
LaraCroftDate: Wednesday, 06 January 2021, 12:34:06 | Message # 246
Imperija
Group: Publika
Messages: 4135
Awards: 30
Reputation: 145
Status: Offline
https://en.wikipedia.org/wiki/Eye_in_the_Sky_(2015_film)

Pogled sa neba

Odličan psihološki politički triler. Britanska vojna operacija hvatanja grupe opasnih islamskih terorista u Najrobiju (Kenija) pretvara se u akciju njihovog ubijanja, jer nema drugih mogućnosti, posebno što imaju samoubilačke planove sa velikim brojem civilnih žrtava.
Ali ispred kuće koju treba izbombardovati, jedna mala siromašna muslimanska devojčica prodaje nekoliko hlebova. Njen otac nije radikalan islamista i vaspitava ćerkicu moderno - uči je da čita i piše, dozvoljava da se igra sa obručima.
I šta je važnije, pobiti istaknute teroriste ili spasiti njen život? Jedno i drugo teško da može a vreme ističe.
Ovo prethodno je samo uvod i ništa bitno vam nisam rekla, više od pola filma govori o lancu komande, odgovornosti i savesti političara, oficira i običnih vojnika koji treba da pritisnu obarač rakete.

Film traje manje od 2 sata i brzo proleti.

9/10


I pričali su svašta o njoj. Da je loša. Da je zlo. Đavo sa licem anđela. Bahata i arogantna.
I jeste, bila je loša. Bila je najgora onda, kada su drugi bili loši prema njoj!


Message edited by LaraCroft - Wednesday, 06 January 2021, 12:39:47
 
ErinNavanDate: Sunday, 10 January 2021, 14:01:56 | Message # 247
Kućna pomoćnica
Group: Publika
Messages: 1309
Awards: 8
Reputation: 24
Status: Offline
Quote LaraCroft ()
"Šta se desilo sa Ponedeljkom"

Ovaj mi je film baš odličan.

I kad smo već kod realnih fantastičnih filmova...
Na mene je snažan utisak ostavio "Ex Machina"
https://www.imdb.com/title/tt0470752/

Po pitanju veštačke inteligencije mi je knap kako treba, a ostavlja puno za razmišljanje o Bogu i čoveku, ko voli takva razmišljanja. I iskreno, mislim da je nešto najbliže realno mogućem, kad je u pitanju AI.

10/10


Koviljka za predsednika!
http://www.forum.epskafantastika.com/index.php


Message edited by ErinNavan - Sunday, 10 January 2021, 14:03:00
 
LaraCroftDate: Monday, 11 October 2021, 19:08:13 | Message # 248
Imperija
Group: Publika
Messages: 4135
Awards: 30
Reputation: 145
Status: Offline
NO TIME TO DIE

Zaplakah i ja, koja nisam suzu pustila na stradanje Dzeka u Titaniku i susret Rouz sa njim i ostalim dobrim likovima sa broda posle 85 godina, kojoj je poslednja scena u Perl Harburu samo okretanje tocka ratne sudbine troje mladih ljudi, a kraj "Beleznice" onako...

Nadam se da je ovo poslednji James Bond film ikada, snimanje novog za 3, 5, 10, 50... godina bila bi besmislica posle ovoga.



I ja bih isto izabrala. Da zivim, a da ne zagrlim one koje najvise volim, ne bih mogla.

To je i najbolja poruka filma u ovoj dvogodisnjoj histeriji oko korone i besmislenog izbegavanja prisnosti medju dragim ljudima.
To ako trajno izgubimo, dzabe nam zdravlje.

Sjajna Lasana Linc kao novi 007 agent, Ana de Armas kao akciona i duhovita Paloma, a Lea Sejdu je sve razbila svojom ulogom i recima na kraju.
Rami Malek kao negativac onako, bilo je mnogo upecatljivijih likova u fransizi.
Uvodna pesma i muzika uopste veoma slabi.
Daleko od najboljih Bond filmova - Zlatno oko, Spijun koji me voleo, Living Daylights, Octopussy, pa i Skyfall...

7,5/10


I pričali su svašta o njoj. Da je loša. Da je zlo. Đavo sa licem anđela. Bahata i arogantna.
I jeste, bila je loša. Bila je najgora onda, kada su drugi bili loši prema njoj!


Message edited by LaraCroft - Monday, 11 October 2021, 19:39:52
 
LaraCroftDate: Tuesday, 04 January 2022, 09:29:10 | Message # 249
Imperija
Group: Publika
Messages: 4135
Awards: 30
Reputation: 145
Status: Offline
TOMA

Pogledah i ja najzad ovaj film, 01. januara na RTS 1.
Sasvim prosečna priča o nekada popularnom pevaču, poznatog po tužnim pesmama i lepom glasu, ali i porocima. Vredi uvod filma, do trenutka kada Toma uskače u kombi i odlazi iz Leskovca u Tuzlu, da peva sa Silvanom. Posle toga je sve "zbrda - zdola". Nije loša scena kada on u Čikagu saznaje da je Silvana poginula, ali ni taj detalj ne izaziva neku tugu. Pesma "Ponoć je" je dobra, ali za to su zaslužni Željko Joksimović, Aco Pejović i Suzana Dinić - Branković.
Od stvarnih likova - Tozovac, Lepa Lukić, Zdravko Čolić, Cune Gojković... - načinili su karikature, a Radmilo Armenulić, koji je i sad sa 82 godine faca, predstavljen je kao totalna nakaza.
Kraj filma ne izaziva nikakve emocije, kao ni scena oko pesme "Za Ljiljanu" koja nije istinita. Nema ništa o Danki, pesmi koja je izazvala potres u svoje vreme.
Kad se završio film, zapitala sam samu sebe da li je vredelo gledati duže od 2 i po sata?
Nije.

Ocena maksimum 5/10


I pričali su svašta o njoj. Da je loša. Da je zlo. Đavo sa licem anđela. Bahata i arogantna.
I jeste, bila je loša. Bila je najgora onda, kada su drugi bili loši prema njoj!
 
troyaDate: Tuesday, 11 January 2022, 18:57:21 | Message # 250
The Grim Reaper
Group: Game host
Messages: 15630
Awards: 87
Reputation: 223
Status: Offline
nepotreban i onaj deo o sabanu
 
LaraCroftDate: Monday, 31 January 2022, 14:57:57 | Message # 251
Imperija
Group: Publika
Messages: 4135
Awards: 30
Reputation: 145
Status: Offline
Pogledah trilogiju DRUGAČIJA (Divergent), bila za vikend na B92

Prvi deo dosta dobar, lično mi se sviđaju distopijski filmovi i serije. Lik glavne junakinje je dobro postavljen, kao i onih oko nje. Akcija maksimalna, nema puno preterivanja po pitanju snage i mogućnosti.
Malo je komplikovano pohvatati sve te frakcije na koje su podeljeni stanovnici grada.
Kejt Vinslet kao negativac dominira, samo što izgleda kao baba, a kada je prikazan taj prvi film, imala je samo 39 godina. cool 

9/10

Drugi deo je isto dobar, malo manje od prvog, ali može da drži koncentraciju. Radnja počinje da se komplikuje sa novim frakcijama i građanima koji ne pripadaju ni jednoj. U ovom delu, glavna junakinja dobija preveliki uticaj na film u odnosu na sve ostale.

8/10

Treći deo je kompletno prešao u sferu SF-a, sa ultramodernim letelicama i raznim drugim mogućnostima koje koriste glavna junakinja i ostali likovi. Ceo film je rastegnut bez neke veće priče, snimljen očigledno tek da bi se uzele pare. Kraj ništa posebno.

5/10

Priča po modelu Ultraviolet i Aeon Flux, samo slabija, ali razvučena u tri dela, da bi se više zaradilo. Ekvilibrijumu nije ni do kolena.


I pričali su svašta o njoj. Da je loša. Da je zlo. Đavo sa licem anđela. Bahata i arogantna.
I jeste, bila je loša. Bila je najgora onda, kada su drugi bili loši prema njoj!


Message edited by LaraCroft - Monday, 31 January 2022, 15:08:59
 
LaraCroftDate: Monday, 19 December 2022, 21:10:46 | Message # 252
Imperija
Group: Publika
Messages: 4135
Awards: 30
Reputation: 145
Status: Offline
AVATAR 2

Izuzetno slab nastavak meni najboljeg filma ikada snimljenog. Ovaj deo nema dušu, poruku, kraj nije ni tužan iako je Kameron očigledno tako hteo, a ni srećan iako je Kameron verovatno i to hteo.
Gubici glavnih likova nisu dočarani kao neka tragedija, prethodno im ne stiže nikakva neočekivana epska pomoć kao u prvom delu, borba pozitivnog i negativnog lika je samo prosečna tuča.

Šta je Kameron trebao da uradi?



Da u filmu glumi Kejt Vinslet, znala sam pre odlaska u bioskop. Koji lik je glumila, saznala sam tek kada sam došla kući i našla podatak na Wikipediji. Njen Na Vi uopšte ne liči na nju, mogli su da uzmu i neku studentkinju glume i obuku joj kostim, imala bi isti utisak. Ovo je samo da joj se Kameron oduži za Titanik, a ona zaradi 10-ak miliona dolara.

Film nema ni neki vizuelni utisak. Gledala sam ga u 3D, ali nema neku posebnu dubinu scena, za razliku od prvog dela, gde imate utisak kao da ste u onoj džungli i da vas jure životinje ili da padate u ambis dok Džejk Sali jaše zmaja. Scene u vodi ne izazivaju ništa posebno. Kitove bi bolje napravila od plastelina deca u bilo kom vrtiću.

Najavljeni treći i četvrti deo, kada budu bili, ne verujem da ću ići da gledam. Kad se snimi neki film, nastavci su obično mnogo slabiji. Izuzeci su "Imperija uzvraća udarac" i "Indijana Džons i poslednji krstaš".

OCENA - 3/10, poklonjeno


I pričali su svašta o njoj. Da je loša. Da je zlo. Đavo sa licem anđela. Bahata i arogantna.
I jeste, bila je loša. Bila je najgora onda, kada su drugi bili loši prema njoj!
 
LaraCroftDate: Monday, 13 November 2023, 21:18:10 | Message # 253
Imperija
Group: Publika
Messages: 4135
Awards: 30
Reputation: 145
Status: Offline
ČUVARI FORMULE (Lančana reakcija)

Sigurno najbolji domaći film u poslednjih desetak godina, mada je oko 50% dijaloga na francuskom jeziku, glavni lik je francuski doktor.
U filmu je odlično razrađen odnos između doktora koji se protivi atomskom naoružanju i njegovog pacijenta naučnika, koji je došao na lečenje jer je hteo da napravi atomsku bombu.
Sve je to dobro poznato ako se znaju detalji iz "Slučaja Vinča" iz 1958. godine.
Film je rađen po istorijskim činjenicama i sa likovima koji su stvarno postojali.
Poruka filma je u davanju, požrtvovanju zarad drugog, čak i kada je to opasno za davaoca.
Možda su mogli malo bolje da razrade ostale likove - troje studenata, direktora bolnice, automehaničara, domaćicu sa decom.
Sve se svodi na sukob mišljenja doktora sa jedne i naučnika sa druge strane.
Veoma težak film za gledanje, skoro sve se dešava u bolnici, uz transplantacije, puno krvi...
Lepa muzika u filmu - "To davno beše, sećam se ja..."

9/10


I pričali su svašta o njoj. Da je loša. Da je zlo. Đavo sa licem anđela. Bahata i arogantna.
I jeste, bila je loša. Bila je najgora onda, kada su drugi bili loši prema njoj!


Message edited by LaraCroft - Monday, 13 November 2023, 21:24:13
 
Forum » Generalna diskusija » Svastara » filmovi
Search: