filmovi - Page 15 - Forum

[ Updated threads · New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
Forum » Generalna diskusija » Svastara » filmovi
filmovi
PejkoDate: Tuesday, 21 November 2017, 22:49:56 | Message # 211
Major general
Group: Publika
Messages: 441
Awards: 1
Reputation: 13
Status: Offline

Quote
Jel gledao neko ovu novu verziju UBISTVA U ORIJENT EKSPRESU ?

Po traileru koji sam videla, rekla bih da je odlican film, kvalitetni glumci, kostimi, dramaticna desavanja i da su verno isli po knjizi, sto na zalost cesto nije slucaj.

Inace, retki su filmovi sa kompletnim desavanjima u vozu, izdvojila bih KASANDRIN MOST, vrhunski psiholoski triler iz 70 i neke...
 
Brat ga juce gledao u bioskopu,kaze da je film predobar...odlicni glumci,sjajna radnja...vredi pogledati.

Inace,sto se tice filmova u vozu samo da dodam...http://www.imdb.com/title/tt1706620/

Predobar film.
 
noko_boyDate: Tuesday, 05 December 2017, 21:08:52 | Message # 212
Colonel
Group: Publika
Messages: 167
Awards: 2
Reputation: 5
Status: Offline
Inception odmah da pogleda ko nije biggrin
 
LaraCroftDate: Friday, 15 December 2017, 16:00:11 | Message # 213
Imperija
Group: Publika
Messages: 4135
Awards: 30
Reputation: 145
Status: Offline
Tek sad videh ovaj post...

Quote Pejko ()
Brat ga juce gledao u bioskopu,kaze da je film predobar...odlicni glumci,sjajna radnja...vredi pogledati.

Pogledala i ja nedavno, slazem se. Radnja filma je moderna verzija cuvene knjige, sve je postavljeno kako treba. Napeto do kraja. Likovi sa svih drustvenih lestvica.

Quote Pejko ()
Inace,sto se tice filmova u vozu samo da dodam...http://www.imdb.com/title/tt1706620/

Ledolomac, gledala ga preko nekog besplatnog sajta pre mozda godinu i po dana...

Odlican, s tim sto je to postkataklizmicki film, zanr kakav volim, a voz je kao neka paradigma ovog naseg sveta koji je prethodno nestao pred novim ledenim dobom.

BTW, jel ima ovde fanova STAR WARS-a ? Jel odgledao neko ovaj novi osmi deo ?


I pričali su svašta o njoj. Da je loša. Da je zlo. Đavo sa licem anđela. Bahata i arogantna.
I jeste, bila je loša. Bila je najgora onda, kada su drugi bili loši prema njoj!
 
EthanMorascaDate: Monday, 18 December 2017, 01:02:46 | Message # 214
Vašljivi glodar
Group: Game host
Messages: 4270
Awards: 44
Reputation: 241
Status: Offline
Quote LaraCroft ()
BTW, jel ima ovde fanova STAR WARS-a ? Jel odgledao neko ovaj novi osmi deo ?

Ja sam gledao večeras, zato nisam bio na finalu. biggrin

Odličan film, jako sam zadovoljan. Dinamična radnja, stari likovi super, novi likovi fantastični... Od mene 9/10 zvezdica. smile

Carrie Fisher poslednji put kao princeza Leia Organa - neprocenjivo. heart

Jedino što mi se nije dopalo je...




yeah, you may be good looking
but you're not a piece of art
 
LaraCroftDate: Monday, 18 December 2017, 21:31:31 | Message # 215
Imperija
Group: Publika
Messages: 4135
Awards: 30
Reputation: 145
Status: Offline
Pogledala i ja kod mene u Rodi, malopre se vratih kuci...

NEMA SPOJLERA, CITAJTE SLOBODNO:

Standardi iz prethodnih SW filmova su podignuti po pitanju akcionih scena, a ima i uobicajene sale, sa onim smesnim zivotinjicama, od kojih je stari dobri Cubaka jednu morao da ispece i pojede. Da mu oprostimo, bili bismo i mi gladni na onom ostrvu u svemirskoj bestragiji. smile

Mala i opasna Rej je glavna u filmu, a uz nju su kao glavni heroji - beli i crni muskarac, kao i Kineskinja, da ceo svet i oba pola odu u bioskop, kako bi i ovaj film zaradio preko 2 milijarde.

Poslednji put smo gledali Keri Fiser u nekoj ulozi, tuzno je gledati premijerno neki film i znati da je glumica umrla pre godinu dana...

BTW, ne znam zasto sam tokom proslog filma mislila da je Rej u stvari cerka od Luka Skajvokera? Izgleda da nije, mada ko zna sta nas ceka u Epizodi 9, kroz dve godine.

Da se i ja jednom slozim sa Ethanom oko necega, ocena 9/10

EDIT: Da dodam da ni ovaj film nije bilo potrebno snimati u 3D tehnologiji. Scene nemaju dubinu, sve je kao da citas strip.
Jedini film koji je vredelo gledati u 3D bio je Avatar


I pričali su svašta o njoj. Da je loša. Da je zlo. Đavo sa licem anđela. Bahata i arogantna.
I jeste, bila je loša. Bila je najgora onda, kada su drugi bili loši prema njoj!


Message edited by LaraCroft - Monday, 18 December 2017, 21:47:55
 
EthanMorascaDate: Monday, 18 December 2017, 22:00:03 | Message # 216
Vašljivi glodar
Group: Game host
Messages: 4270
Awards: 44
Reputation: 241
Status: Offline
Quote LaraCroft ()
EDIT: Da dodam da ni ovaj film nije bilo potrebno snimati u 3D tehnologiji. Scene nemaju dubinu, sve je kao da citas strip.Jedini film koji je vredelo gledati u 3D bio je Avatar

Potpisujem.

EDIT: Zaboravio sam da napišem da je Laura Dern oduvala u ulozi admiralke Holdo. smile


yeah, you may be good looking
but you're not a piece of art
 
LaraCroftDate: Tuesday, 19 December 2017, 10:05:15 | Message # 217
Imperija
Group: Publika
Messages: 4135
Awards: 30
Reputation: 145
Status: Offline
Quote EthanMorasca ()
EDIT: Zaboravio sam da napišem da je Laura Dern oduvala u ulozi admiralke Holdo.

Odlicna uloga, plus strategijski sjajan poslednji potez.


I pričali su svašta o njoj. Da je loša. Da je zlo. Đavo sa licem anđela. Bahata i arogantna.
I jeste, bila je loša. Bila je najgora onda, kada su drugi bili loši prema njoj!
 
anchyDate: Wednesday, 20 December 2017, 22:45:23 | Message # 218
Bočica
Group: Publika
Messages: 1050
Awards: 5
Reputation: 18
Status: Offline
Quote Lavica88 ()
Ima onaj The game, sa Douglasom u glavnoj ulozi, stariji film
Upravo odgledala, odlican smile


Kad se bojiš - ne postojiš!
 
Lavica88Date: Wednesday, 20 December 2017, 23:15:01 | Message # 219
Vučica
Group: Publika
Messages: 2584
Awards: 7
Reputation: 128
Status: Offline
Quote
Upravo odgledala, odlican


Drago mi je da ti se dopao. smile


~ Radi kako misliš, živi kao lavica! ~
 
EthanMorascaDate: Wednesday, 03 January 2018, 11:27:09 | Message # 220
Vašljivi glodar
Group: Game host
Messages: 4270
Awards: 44
Reputation: 241
Status: Offline
The Mountain Between Us

U pitanju je romantična drama sa Kate Winslet i Idrisom Elbom u glavnoj ulozi. Ukratko, njihov mali avion se ruši na vrh neke planine i tu počinje njihova drama. Film me je kupio odličnim glumcima, radnjom koja drži pažnju i naravno aspektima koji su vezani za preživljavanje. Napeto je do poslednjeg trenutka. Da, zaboravio sam da pomenem da jednu od glavnih uloga u filmu ima pas. smile Nemojte da vas odbije to što je romantična drama u pitanju, film definitivno nije limunadica. Od mene ocena 10/10.


yeah, you may be good looking
but you're not a piece of art
 
EthanMorascaDate: Wednesday, 03 January 2018, 11:37:53 | Message # 221
Vašljivi glodar
Group: Game host
Messages: 4270
Awards: 44
Reputation: 241
Status: Offline
Bacalaureat

Zamislite, u pitanju je rumunski film. biggrin U prevodu na srpski naziv bi glasio Diplomiranje, a na engleskom je prevedeno kao Graduation. Radi se o porodično-društvenoj drami koja se dešava u Klužu, gradu u Transilvaniji. Paralele sa našim društvom su neverovatne, muče ih iste društvene boljke kao i zemlje bivše Jugoslavije, a prvenstveno korupcija. Film je jako mučan zato što se vidi da su likovi u najmanju ruku tužni, a neki od njih i poprilično depresivni. Nema nikakvih tragedija, bolesne dece i slično, a opet je vrlo potresno, što je drugačije od velikog broja filmova. Kada bih opisivao film jednom rečenicom, rekao bih: priča o roditelju koji misli da zna šta je najbolje za njegovo dete. Inače, neverovatno je koliko slovenskih reči se koristi u rumunskom jeziku (npr. prijatelj). Od mene ocena 9/10, neke sitnice su mi ostale nejasne na kraju (ništa preterano bitno).


yeah, you may be good looking
but you're not a piece of art
 
LaraCroftDate: Wednesday, 03 January 2018, 11:38:26 | Message # 222
Imperija
Group: Publika
Messages: 4135
Awards: 30
Reputation: 145
Status: Offline
Pogledacu, volim taj filmski zanr.

I pričali su svašta o njoj. Da je loša. Da je zlo. Đavo sa licem anđela. Bahata i arogantna.
I jeste, bila je loša. Bila je najgora onda, kada su drugi bili loši prema njoj!
 
EthanMorascaDate: Thursday, 04 January 2018, 23:30:21 | Message # 223
Vašljivi glodar
Group: Game host
Messages: 4270
Awards: 44
Reputation: 241
Status: Offline
The First Time

Teenage romantični coming of age film, a iz naziva je jasno o čemu se radi. Interesantni likovi i simpatična hemija među njima, ali su zato sporedni likovi katastrofa, bolje da ih nije ni bilo. Film nije predvidiv i to mi se dopada, mislim da je poprilično realan. Ipak, definitivno se ne radi o nekom remek delu, tako da od mene 8/10. Ako vam treba razbibriga od sat i po vremena, možete da bacite pogled.


yeah, you may be good looking
but you're not a piece of art
 
EthanMorascaDate: Monday, 08 January 2018, 20:40:06 | Message # 224
Vašljivi glodar
Group: Game host
Messages: 4270
Awards: 44
Reputation: 241
Status: Offline
The Belko Experiment

Film je počeo obećavajuće, glavni likovi su mi se jako dopali, posebno Mike, Leandra i Dany. Kada je igra počela, sve se razvijalo realno, bez nekih ispada i gluposti, ali mi je kasnije postalo bezveze sa previše klasičnim zlikovcima. Dopalo mi se što je bilo nepredvidivih momenata, to je veliki plus (npr. Dany u liftu). Uzevši u obzir neke smešne delove radnje (npr. magična zgrada sa metalnim zidovima za koje niko nije znao i slično), ali i činjenicu da mi je film zaista držao pažnju, planirao sam da dam ocenu 7/10. Međutim, kraj je upropastio i onako jako skroman utisak koji je film ostavio na mene, pa zbog toga prelazna ocena 6/10.

Kraj:


yeah, you may be good looking
but you're not a piece of art
 
EthanMorascaDate: Tuesday, 09 January 2018, 21:09:01 | Message # 225
Vašljivi glodar
Group: Game host
Messages: 4270
Awards: 44
Reputation: 241
Status: Offline
The Lost City of Z

Jako interesantan film, rađen po istinitoj priči o britanskom istraživaču Percyju Fawcettu i njegovim pohodima u Amazoniju. Film je najvećim delom drama sa primesama avanture. Moram priznati da sam očekivao malo više aspekata vezanih za preživljavanje i neku pravu avanturu, ali toga nije bilo. Ipak, to mi nije pokvarilo utisak o filmu, koji mi se u principu dopao. Bilo je dosta kvalitetnih emotivnih momenata, pri čemu su me dva baš dotakla. Ne sviđa mi se što traje skoro 2 i po sata, moglo je to malo da se skrati. Kvalitetan film o zanimljivoj temi (može ponešto i da se nauči), smešten u živopisnim predelima, a uloge tumače dobri glumci (Charlie Hunnam, Robert Pattinson, Sienna Miller), pa od mene ocena 8/10.


yeah, you may be good looking
but you're not a piece of art
 
Forum » Generalna diskusija » Svastara » filmovi
Search: