filmovi - Page 13 - Forum

[ Updated threads · New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
Forum » Generalna diskusija » Svastara » filmovi
filmovi
LaraCroftDate: Tuesday, 20 June 2017, 20:34:04 | Message # 181
Imperija
Group: Publika
Messages: 4135
Awards: 30
Reputation: 145
Status: Offline
Hvala na komentarima o CLOUD ATLAS.

Ako izuzmem AVATAR, koji nije za poredjenje sa drugim filmovima zbog ulozenog novca i pripreme koja je trajala preko 10 godina, meni se svidjaju BEKSTVO IZ SOSENKA zbog poruke koju salje, VELIKO BEKSTVO jer je ratni klasik, prvi STARWARS jer je uneo "revoluciju" u snimanje SF filmova i pridobio stotine miliona fanova u ovaj zanr, kao i SINDLEROVA LISTA kao prica o beskrupuloznom profiteru koji je u ratu postao covek, a obicno je obrnuto.


I pričali su svašta o njoj. Da je loša. Da je zlo. Đavo sa licem anđela. Bahata i arogantna.
I jeste, bila je loša. Bila je najgora onda, kada su drugi bili loši prema njoj!
 
EthanMorascaDate: Tuesday, 20 June 2017, 21:02:59 | Message # 182
Vašljivi glodar
Group: Game host
Messages: 4270
Awards: 44
Reputation: 241
Status: Offline
Avatar, Bekstvo iz Šošenka, Star Wars i Šindlerova lista jesu fantastični filmovi. up

yeah, you may be good looking
but you're not a piece of art
 
LaraCroftDate: Wednesday, 21 June 2017, 07:33:07 | Message # 183
Imperija
Group: Publika
Messages: 4135
Awards: 30
Reputation: 145
Status: Offline
Ne znam zasto mnogi kritikuju AVATAR (a pretpostavljam da ga nisu ni gledali). To je najmanje SF film, mnogo vise je antiglobalisticka prica i borba za ocuvanje prirode. I bez 3D detalja, meni bi bio najbolji film koji sam ikada gledala, zbog scenarija i poruke koju salje.

Ima delimicno veze sa knjigom TIHANA IZ ERGA, ali ko je kriv piscu sto nije nasao producenta koji ce da ulozi 300 - 400 miliona USD da napravi takav film.


I pričali su svašta o njoj. Da je loša. Da je zlo. Đavo sa licem anđela. Bahata i arogantna.
I jeste, bila je loša. Bila je najgora onda, kada su drugi bili loši prema njoj!
 
PollyDate: Wednesday, 21 June 2017, 08:49:36 | Message # 184
Marioneta
Group: Game host
Messages: 1756
Awards: 9
Reputation: 65
Status: Offline
Za Shawshank i Schindlera se slažem, volim oba filma (i Kingov kratki roman "Rita Hayworth i iskupljenje u Shawshanku"), ali Avatar mi je bio dosadan. Vizualno prava poslastica, jasna je i poruka, ali eto, stvar ukusa. U kinu sam čak i zaspala na nekih 10-15 minuta dok sam ga gledala. SF inače baš i ne volim, tako da Star Wars nikada nisam pogledala, iako sam pokušala. S obzirom na značaj, voljela bih ga pogledati, ali to ću se morati natjerati.

S nekim forumašima sam već razmijenila top 10-20 najdražih filmova pa evo mogu i ovdje ostaviti, možda netko nađe nešto što će mu biti zanimljivo pogledati:

Yoidore tenshi (1948)
Ladri di biciclette (1948)
Rear Window (1954)
Blade Runner (1982)
Der Himel uber Berlin (1987)
Tonari no Totoro (1988)
Pulp Fiction (1994)
Billy Elliot (2000)
La fabuleux destin d'Amelie Poulain (2001)
Moartea domnului Lazarescu (2005)
Once (2007)
Wall-E (2008)
Mary and Max (2009)
Midnight in Paris (2011)
Nebraska (2013)
Kis uykusu (2014)


Sinners judging sinners for sinning differently.
 
LaraCroftDate: Wednesday, 21 June 2017, 09:20:45 | Message # 185
Imperija
Group: Publika
Messages: 4135
Awards: 30
Reputation: 145
Status: Offline
Quote Polly ()
Blade Runner (1982)

Odlican SF. Samo sto scenaristi skoro nista nisu pogodili. Sada smo u vremenu radnje tog filma. Robota sa ljudskim telima i dalje nema, kolonizacija drugih planeta jos je mnogo daleko kao i u vreme snimanja filma, Los Angeles nema 100 miliona stanovnika i mozda je i cistiji sa kiseonikom nego 1982. godine.

Uostalom, ni jedan SF film od pre 30-ak godina koji u radnji ima nase sadasnje doba, skoro nista nije pogodio. Meni je najvise zao sto nema vazdusnih skejtbordova iz BACK TO THE FUTURE


I pričali su svašta o njoj. Da je loša. Da je zlo. Đavo sa licem anđela. Bahata i arogantna.
I jeste, bila je loša. Bila je najgora onda, kada su drugi bili loši prema njoj!
 
EthanMorascaDate: Sunday, 25 June 2017, 13:07:52 | Message # 186
Vašljivi glodar
Group: Game host
Messages: 4270
Awards: 44
Reputation: 241
Status: Offline
Odgledao sam What Ever Happened to Baby Jane? i mogu reći da se radi o jaaako dobrom filmu. Radnja filma je dobro osmišljena i ide nekim prirodnim tokom, ništa se ne događa navrat-nanos. Beti Dejvis i Džoun Kroford fantastične, a lik Bejbi Džejn Hadson jednostavno fenomenalan. Nakon odgledanog filma, ne čudi me to što je ovaj žanr popularizovan tokom 1960-ih i zanima me kakav je kvalitet filmova koji su usledili, posebno Hush... Hush, Sweet Charlotte. Od mene 9/10 za Bejbi Džejn i preporuka ljubiteljima psiho-trilera, starih filmova i Kingovog romana Misery. smile

yeah, you may be good looking
but you're not a piece of art
 
LaraCroftDate: Wednesday, 28 June 2017, 21:10:12 | Message # 187
Imperija
Group: Publika
Messages: 4135
Awards: 30
Reputation: 145
Status: Offline
Pogledala sam sinoc na RTS 1 dobar film TIMELINE, iz 2002. godine (kod nas preveden kao MREZA VREMENA), glumci Gerard Butler, Paul Walker i jos neki manje poznati.

Volim filmove o putovanjima kroz vreme, a ovaj govori o grupi arheologa koji iz sadasnjeg doba odlaze u Francusku u 1357. godinu, u vreme Stogodisnjeg rata, bas u mesto u kojem te veceri predstoji jedna vazna istorijska bitka.
Kako to obicno biva po filmovima tog zanra, ne vracaju se svi u sadasnje doba, da sad ne spojlujem.

Da li jos neko od forumasa voli filmove o putovanju kroz vreme, bilo u proslost ili buducnost?


I pričali su svašta o njoj. Da je loša. Da je zlo. Đavo sa licem anđela. Bahata i arogantna.
I jeste, bila je loša. Bila je najgora onda, kada su drugi bili loši prema njoj!


Message edited by LaraCroft - Wednesday, 28 June 2017, 21:11:42
 
PollyDate: Sunday, 02 July 2017, 13:41:50 | Message # 188
Marioneta
Group: Game host
Messages: 1756
Awards: 9
Reputation: 65
Status: Offline
Quote EthanMorasca ()
Odgledao sam What Ever Happened to Baby Jane? i mogu reći da se radi o jaaako dobrom filmu.

Drago mi je što se i tebi svidio film! smile Ako budeš gledao druga dva spomenuta, svakako javi dojmove.

Quote LaraCroft ()
Da li jos neko od forumasa voli filmove o putovanju kroz vreme, bilo u proslost ili buducnost?

Ako su recimo na foru Groundhog Day, About Time, Midnight in Paris, tj. da su prije svega drame, onda da. Od onih koji više naginju SF-u, dobri su mi bili Twelve Monkeys i The Butterfly Effect. To su oni kojih se sad mogu sjetiti, sigurno ih ima još. Timeline nisam gledala.

Imate neke zanimljive dokumentarne filmove za preporuku? Malo sam ih pogledala pa je svaka preporuka dobrodošla. Kad su dokumentarci u pitanju, gotovo uvijek odaberem muzički pa sam evo i sad pripremila Lo Sound Desert, o korijenima desert rocka.


Sinners judging sinners for sinning differently.
 
Lavica88Date: Sunday, 02 July 2017, 14:03:03 | Message # 189
Vučica
Group: Publika
Messages: 2584
Awards: 7
Reputation: 128
Status: Offline
E konacno sam odgledala Passengers. Nije me fascinirao film, ali nije ni plitak. Dobra dva, tri dana sam razmisljala sta bih ja uradila da sam bila na mjestu glavnih glumaca. Preporucujem svakako. Ocjena 7.5/10

~ Radi kako misliš, živi kao lavica! ~
 
LaraCroftDate: Monday, 03 July 2017, 07:32:40 | Message # 190
Imperija
Group: Publika
Messages: 4135
Awards: 30
Reputation: 145
Status: Offline
Quote Lavica88 ()
E konacno sam odgledala Passengers. Nije me fascinirao film, ali nije ni plitak. Dobra dva, tri dana sam razmisljala sta bih ja uradila da sam bila na mjestu glavnih glumaca. Preporucujem svakako. Ocjena 7.5/10

Sta bi uradila da si na njenom mestu?




I pričali su svašta o njoj. Da je loša. Da je zlo. Đavo sa licem anđela. Bahata i arogantna.
I jeste, bila je loša. Bila je najgora onda, kada su drugi bili loši prema njoj!
 
Lavica88Date: Monday, 03 July 2017, 14:18:10 | Message # 191
Vučica
Group: Publika
Messages: 2584
Awards: 7
Reputation: 128
Status: Offline
LaraCroft, dosla sam do zakljucka da bih postupila isto kao i ona, doduse sa malo manje histerije.



~ Radi kako misliš, živi kao lavica! ~
 
LaraCroftDate: Monday, 03 July 2017, 18:32:45 | Message # 192
Imperija
Group: Publika
Messages: 4135
Awards: 30
Reputation: 145
Status: Offline
Lavice, slazem se, poslednja scena je mogla da traje bar jos 2 minuta, ne bi se osetilo na budzetu filma.

Ja sam je upamtila (i detaljno pogledala nekoliko puta sa zaustavljanjem) bas iz razloga koje sam navela u spojleru. Mislim da je ta scena najveci SF u celom filmu.


I pričali su svašta o njoj. Da je loša. Da je zlo. Đavo sa licem anđela. Bahata i arogantna.
I jeste, bila je loša. Bila je najgora onda, kada su drugi bili loši prema njoj!


Message edited by LaraCroft - Monday, 03 July 2017, 18:34:32
 
tiksiDate: Tuesday, 04 July 2017, 15:59:18 | Message # 193
Krtica
Group: Publika
Messages: 3086
Awards: 16
Reputation: 138
Status: Offline
Jel neko gledao film - Juno (2007)?  ako ije preporucujem , u pitanju je drama puna hrabrosti i topline, taj film sam poslednji pogledala i bas mi se dopao.

Ne čitaj s usana. Usne izgovore stotinu laži. Čitaj iz očiju. Oči ispričaju stotinu istina.
 
Lavica88Date: Tuesday, 04 July 2017, 16:42:27 | Message # 194
Vučica
Group: Publika
Messages: 2584
Awards: 7
Reputation: 128
Status: Offline
Quote
Jel neko gledao film - Juno (2007)? ako ije preporucujem , u pitanju je drama puna hrabrosti i topline, taj film sam poslednji pogledala i bas mi se dopao.


Gledala, takodje mi se dopao. Sta vise, mislim da je jedan od najboljih filmova u poslednjih 10 godina. Tema aktuelna i realna, Ellen Page maestralna, mracni, duhoviti dijalozi, odlicno odglumljene sporedne uloge, sve mi je na vrhunskom nivou.


~ Radi kako misliš, živi kao lavica! ~
 
EthanMorascaDate: Tuesday, 04 July 2017, 23:26:37 | Message # 195
Vašljivi glodar
Group: Game host
Messages: 4270
Awards: 44
Reputation: 241
Status: Offline
Juno je divan film, uživao sam u gledanju, mada je to bilo jako davno, tako da bih mogao opet da ga pogledam. smile

yeah, you may be good looking
but you're not a piece of art
 
Forum » Generalna diskusija » Svastara » filmovi
Search: