14. plemenski savet - Page 4 - Forum

[ Updated threads · New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
Forum » Virtual Survivor 5 - Kiska Island: Homecoming » Završeni plemenski saveti » 14. plemenski savet (Poslednji plemenski savet)
14. plemenski savet
urkeDate: Thursday, 13 April 2017, 11:59:13 | Message # 46
Biberče
Group: Moderators
Messages: 2421
Awards: 58
Reputation: 215
Status: Offline
Quote Nauparac ()
Da smo u top4 ostali ti, Nina, Zic i ja, da li bi razmisljao da izbacis Zica (pretpostavka da nije imao HI), posto bi ti on bio glavni konkurent u finalu (mozda)?

Razmisljao bih.

U cijeloj sezoni sam se trudio da emocije ostavim po strani. Da igram hladnokrvno. Tako da bi na kraju neka nestrateska odluka pokvarila taj kontinuitet.

Koliko sam bio uporan, hladnokrvan, zadrt u svom cilju, pokazuju i pobjede u vecini igara koje su zapravo bile produkt zajednickog truda. Kaovci su sve vrijeme insistirali da se i u individualnim igrama pomazemo sto sam iskoristavao da sebe obezbijedim. Tako sam u svakoj igri imao prednost, jer sam dobijao tudja rjesenja, a svoja polovicno otkrivao. 
Medjutim, u posljednjoj igri sam ipak predlozio da svako igra za sebe, nisam zelio da nam Sac salje rjesenja da bi ga potom izbacili, svakako smo Tic-Tac i ja imali prednost kao duo, ali je on napisao da ipak ne treba da se zezamo (da ti malo makar olaksam prihvatanje ove informacije, sva rjesenja koja si poslao smo vec imali). To je i razlog sto sam nakon Sacovog izbacivanja bukvalno ostao bez rijeci kojim bih mu se obratio, jer sam znao da ce mu trebati vremena da se slegne sve ono sto ga je zadesilo.
 
PollyDate: Thursday, 13 April 2017, 12:02:57 | Message # 47
Marioneta
Group: Game host
Messages: 1756
Awards: 9
Reputation: 65
Status: Offline
Nina, Tic-Tac i Urke, javljam se s malim zakašnjenjem, već ste se svi uspjeli raspisati. smile Došla sam vam samo čestitati i poželjeti sreću, a onda se bacam na detaljno čitanje i izvlačenje materijala za pitanja. biggrin

Sinners judging sinners for sinning differently.
 
EthanMorascaDate: Thursday, 13 April 2017, 13:30:59 | Message # 48
Vašljivi glodar
Group: Game host
Messages: 4270
Awards: 44
Reputation: 241
Status: Offline
Quote urke ()
razlozi: u tom slucaju bih imao Ninin glas

Ne kradi poteze od TT.


yeah, you may be good looking
but you're not a piece of art
 
EthanMorascaDate: Thursday, 13 April 2017, 13:44:03 | Message # 49
Vašljivi glodar
Group: Game host
Messages: 4270
Awards: 44
Reputation: 241
Status: Offline
Quote urke ()
Koliko sam bio uporan, hladnokrvan, zadrt u svom cilju, pokazuju i pobjede u vecini igara koje su zapravo bile produkt zajednickog truda. Kaovci su sve vrijeme insistirali da se i u individualnim igrama pomazemo sto sam iskoristavao da sebe obezbijedim. Tako sam u svakoj igri imao prednost, jer sam dobijao tudja rjesenja, a svoja polovicno otkrivao.

Ne bih se hvalio ovim na tvom mestu ukoliko želim da dobijem bar neki Ka glas. I ne izmišljaj strategiju tamo gde je nema, imaš dovoljno svojih kvalitetnih poteza, ne trebaju ti izmišljeni. Pogotovo ne ovakvi.


yeah, you may be good looking
but you're not a piece of art


Message edited by EthanMorasca - Thursday, 13 April 2017, 13:45:17
 
urkeDate: Thursday, 13 April 2017, 14:41:42 | Message # 50
Biberče
Group: Moderators
Messages: 2421
Awards: 58
Reputation: 215
Status: Offline
Quote EthanMorasca ()
Ne kradi poteze od TT.

Pa u pitanju je imaginarna situacija tako da ne kradem nista. Plus to zapravo i nije TT-ov potez, da nije zelio Ninu u Poroti je samo dodatno opravdanje za izbacivanje Saca, koje je odavno isplanirano, samo je odlagano.

Quote EthanMorasca ()
Ne bih se hvalio ovim na tvom mestu ukoliko želim da dobijem bar neki Ka glas. I ne izmišljaj strategiju tamo gde je nema, imaš dovoljno svojih kvalitetnih poteza, ne trebaju ti izmišljeni. Pogotovo ne ovakvi.

Ne zelim da preuzimam tudje zasluge kao svoje. Lara je osvojila imunitet u XO protiv tebe (prve dvije faze jesam sam odradio), ostrva smo svi zajedno trazili, naziv knjige takodje.
 
PollyDate: Thursday, 13 April 2017, 14:47:32 | Message # 51
Marioneta
Group: Game host
Messages: 1756
Awards: 9
Reputation: 65
Status: Offline
Za sve finaliste:

- Navedite uz svakog člana Porote prve asocijacije koje vam padnu na pamet kad vidite njihov nadimak/ime, bez ikakvog dodatnog objašnjenja. (Neka to bude po jedna imenica i jedan pridjev uz svako ime. Imenica i pridjev ne moraju biti u direktnoj vezi.)

- Na osnovu onoga koliko ste me uspjeli upoznati, što mislite, koje ću vaše osobine, odluke i poteze u igri najviše cijeniti (i možda vam upravo zbog njih dati svoj glas)?

Za Ninu:

- Jesi li planirala igrati tako nevidljivo ili se jednostavno poklopilo? Zamolila bih te da napišeš i objašnjenje u nekoliko rečenica.

- Nadam se da mi Lanedi neće zamjeriti što ću preuzeti njeno pitanje koje je postavila Ethanu, ali baš me zanima tvoj odgovor: Je li po tebi bolje da pobijedi osoba koja skoro niti jednu igru nije pobijedila, ali je napravila odlične saveze, ili osoba koja je u igrama bila odlična, ali nije napravila dobre saveze (ili ih nije pravila uopće)?

Za Tic-Taca:

- Kažeš da je ovo bila emotivno iscrpljujuća igra. Koje su te situacije najviše emotivno iscrpile? Navedi ih najviše 3 (možeš i samo jednu) i objasni s kojim si emocijama imao najviše "problema". 

- Jesi li od samog početka mogao odvojiti igru od onog privatnog ili je to došlo tek kasnije? Jesi li tu liniju povukao i kad je Urke u pitanju?

- Rekao si i da si bio poprilično siguran da te do kraja nitko ne bi izdao. Da se to ipak dogodilo, što misliš, tko bi te prvi izdao: Nauparac, Sac ili Urke? I zašto to misliš?

Quote Tic-Tac ()
jer sam time ujedno sprečio i da pokušaju da vrbuju nekog iz plemena Ka ko se zapravo ne nalazi na vrhu saveza

- Jasno ti je da nismo mogli nikoga više pridobiti. biggrin "Na dnu" su onda bile još i Nina i Lara. Da si bio na našem mjestu, kako bi ih uopće pokušao pridobiti? Osobu koja je u skoro svakom smislu bila nezapažena i osobu koja je nakon ujedinjenja pisala da sa "suprotnim plemenom" (?) nema potrebe pretjerano komunicirati (žao mi je što ne mogu naći citat). Gdje je tu bilo prostora za bilo kakav pokušaj?


Sinners judging sinners for sinning differently.
 
PollyDate: Thursday, 13 April 2017, 15:00:46 | Message # 52
Marioneta
Group: Game host
Messages: 1756
Awards: 9
Reputation: 65
Status: Offline
Još jedno za sve finaliste:

- Tic kaže da su on i Urke većinu igara igrali zajedno, a Urke da su svi bivši Kaovci igrali zajedno. Što je istina, ili bar bliže istini? Kako ste se dogovarali tko će prvi poslati rješenje i kako to da ih je na kraju najčešće slao baš Urke?

Za Urketa:

- Prvo želim objašnjenje za Daenerys u najmanje 3 rečenice, jer mi je to jedan od najneomiljenijih likova! biggrin

- U kolikoj mjeri su i na koji način razgovori s Tiksi utjecali na neka tvoja razmišljanja i odluke tijekom igre? Molim te da navedeš konkretne primjere.

Quote urke ()
(da ti malo makar olaksam prihvatanje ove informacije, sva rjesenja koja si poslao smo vec imali)

- A koliko ste Ethanovih i mojih rješenja već imali, kad ste pogađali filmove?

Toni mi je uzeo pitanje o vremenu, sorry. sad biggrin

(Bit će još pitanja!)


Sinners judging sinners for sinning differently.
 
urkeDate: Thursday, 13 April 2017, 15:28:20 | Message # 53
Biberče
Group: Moderators
Messages: 2421
Awards: 58
Reputation: 215
Status: Offline
Quote Polly ()
Navedite uz svakog člana Porote prve asocijacije koje vam padnu na pamet kad vidite njihov nadimak/ime

Ethan - prijatelj, ambiciozan      Toni - duhovit, hiperaktivnost     Lara - misteriozna, igra 5 in a row
Nauparac - posten, neiskvarenost   srdjan - inteligentan, samopouzdanje       Sac - sistematican, inercija
Polly - prefinjena, knjizevnost

Quote Polly ()
- Na osnovu onoga koliko ste me uspjeli upoznati, što mislite, koje ću vaše osobine, odluke i poteze u igri najviše cijeniti (i možda vam upravo zbog njih dati svoj glas)?

Posto si ti neko ko jasno odvaja emocije od igre, mislim da ces cijeniti moje poteze koji su znatno uticali na igru, a pritom mi omogucili dolazak u finale, prvenstveno izbacivanje Srdjana.

Quote Polly ()
- Tic kaže da su on i Urke većinu igara igrali zajedno, a Urke da su svi bivši Kaovci igrali zajedno. Što je istina, ili bar bliže istini? Kako ste se dogovarali tko će prvi poslati rješenje i kako to da ih je na kraju najčešće slao baš Urke?

Oboje je tacno. Sve vrijeme dok smo pisali na Mibbitu takodje smo imali otvoren nas zajednicki chat. Posto sam ja navaljivao da osvajam igre, a Zivan nije htio da djeluje kao prijetnja, rjesenja sam slao ja. A to se desilo tako sto kad bi mi nedostajalo samo 1 rjesenje, prvo bih pripremio poruku troyi, a zatim sam pokusao da rijesim preostalo ili ako neko upise samo dodao to rjesenje.

Quote Polly ()
- Prvo želim objašnjenje za Daenerys u najmanje 3 rečenice, jer mi je to jedan od najneomiljenijih likova!
Deneris je jedan od heroja GOT-a. Postala mi je jedan od omiljeni likova kad je udaju za Kal Droga iskoristila na najbolji moguci nacin and turned lemons into lemonade, a imala je samo 14 godina. Dopada mi se njena neustrasivost, borbenost, gracioznost, nacin na koji vlada. Mislim da ce upravo ona preuzeti Gvozdeni Prijesto na kraju. Takodje, ljepota glumice samo pridodaje Deninom liku.


Message edited by urke - Thursday, 13 April 2017, 15:51:07
 
urkeDate: Thursday, 13 April 2017, 15:28:47 | Message # 54
Biberče
Group: Moderators
Messages: 2421
Awards: 58
Reputation: 215
Status: Offline
Quote
Quote Polly- U kolikoj mjeri su i na koji način razgovori s Tiksi utjecali na neka tvoja razmišljanja i odluke tijekom igre? Molim te da navedeš konkretne primjere.

Tiksi jeste uticala na moju odluku o izbacivanju Lare zato sto sam njena (i lavicina) saznanja iskoristio za to izbacivanje. Sto se tice Saca, sve vrijeme sam bio svjestan njihovog odnosa, ali nisam dozvolio da to utice na moju igru.
Jos sta bih dodao je da me u jednom trenutku podsjetila da je Toni zapravo dobar duhovit momak tako da sam nakon toga spustio loptu i pokusao da popravim odnos sa njim. Savjetovala me je i da razmislim o saradnji sa Ethanom, do cega, kao sto znas, nije doslo.


Message edited by urke - Thursday, 13 April 2017, 15:31:35
 
urkeDate: Thursday, 13 April 2017, 15:40:17 | Message # 55
Biberče
Group: Moderators
Messages: 2421
Awards: 58
Reputation: 215
Status: Offline
Quote Polly ()
- A koliko ste Ethanovih i mojih rješenja već imali, kad ste pogađali filmove?

Nisam znao da ste pomagali Sacu u toj igri.


Message edited by urke - Thursday, 13 April 2017, 15:40:57
 
Tic-TacDate: Thursday, 13 April 2017, 15:41:05 | Message # 56
Prvo Mesto
Group: Publika
Messages: 1020
Awards: 10
Reputation: 81
Status: Offline
Quote Polly ()
- Navedite uz svakog člana Porote prve asocijacije koje vam padnu na pamet kad vidite njihov nadimak/ime, bez ikakvog dodatnog objašnjenja. (Neka to bude po jedna imenica i jedan pridjev uz svako ime. Imenica i pridjev ne moraju biti u direktnoj vezi.)

Sac - mrmot, uspavan
Polly - leptirić, alternativna
Lara - misterija, intrigantna
Ethan - exit, namazan (svim bojama) biggrin
Toni - cvrčak, veseo
Cpdjan - IQ, promućuran
Naup - simpatija, dobar

Quote Polly ()
- Na osnovu onoga koliko ste me uspjeli upoznati, što mislite, koje ću vaše osobine, odluke i poteze u igri najviše cijeniti (i možda vam upravo zbog njih dati svoj glas)?

Mislim da ćeš ceniti to što sam samouveren, iako znam da je to ono što te je tokom igre nerviralo. Mislim da ćeš ceniti to što sam imao strategiju i što sam se trudio da zaista igram dobru igru, najbolje što umem. Takođe i to što ću da stanem iza svakog svog poteza, bio on dobar ili loš. Ali da ću barem pokušati da objasnim zašto je u tom trenutku meni delovao dobar. Da ne navodim sad ponovo neke pojedinačne poteze, ali mislim da ćeš možda nagradititi to što sam kontrolisao šta se dešava, a istovremeno radio na tome da lično budem zaštićen od svakog eventualnog iznenađenja.

Quote Polly ()
- Kažeš da je ovo bila emotivno iscrpljujuća igra. Koje su te situacije najviše emotivno iscrpile? Navedi ih najviše 3 (možeš i samo jednu) i objasni s kojim si emocijama imao najviše "problema".

Kad kažem emotivno iscrpljujuća igra, mislim zaista u svakom smislu, i lepom i ružnom. Ali, verujem da se slično i vi ostali osećate.

Sa jedne strane sam bio predan igri i ljudima sa kojima razgovaram i sarađujem i prosto sam se vezao za ljude i tu su se javile te pozitivne emocije. Ali, na taj način postaješ i ranjiv jer u ovoj igri svakog trenutka je mogao meni neko da uradi ono što sa ja pojedinima uradio i znam da bi me to dotaklo. A kada su u pitanju te negativne emocije, to su izdaje i njihova posledica, a to je da se neko zbog toga oseća loše. Konkretno mislim na izbacivanja koja ljudi nisu očekivali, a u koja sam bio uključen.
Bilo mi je jako neprijatno prvo kada sam to uradio Srđanu jer smo imali prijatne razgovore, a ja sam ga slagao. Sa Larom su verovatno neki drugi bili bliži, ali znam da je i nju izbacivanje pogodilo. I naravno izbacivanje Saca koje mislim da nam je svoj četvorici iz saveza jako teško palo, iako nisam siguran koliko su Naup i Sac ubeđeni u to.


Da ih srce vodi, oni ne daju!

Message edited by Tic-Tac - Thursday, 13 April 2017, 15:43:13
 
Tic-TacDate: Thursday, 13 April 2017, 16:09:24 | Message # 57
Prvo Mesto
Group: Publika
Messages: 1020
Awards: 10
Reputation: 81
Status: Offline
Quote Polly ()
- Jesi li od samog početka mogao odvojiti igru od onog privatnog ili je to došlo tek kasnije? Jesi li tu liniju povukao i kad je Urke u pitanju?
Na početku zapravo i nije bilo potrebe za previše strategije unutar plemena jer nismo bili prinuđeni da izbacujemo članove plemena. Napravili smo stabilan savez koji smo maksimalno učvrstili. Kasnije, kada je igra zaista započela za nas, trudio sam se da se isključim i da uvek igram razumom. Ako je pitanje da li mi je uvek bilo lako da to radim i odvojim emocije od igre - nije.

Kada je Urke u pitanju, od samog početka mi je jedan od glavnih ciljeva bio da stignemo zajedno do kraja. Ali, lagao bih ako bih rekao da nisam u više navrata razmišljao o tome da ću u jednom trenutku možda morati da ga se rešim, ukoliko situacija bude takva da bi mi to išlo u prilog. A da li bih to stvarno uradio - ne znam.

Quote Polly ()
- Rekao si i da si bio poprilično siguran da te do kraja nitko ne bi izdao. Da se to ipak dogodilo, što misliš, tko bi te prvi izdao: Nauparac, Sac ili Urke? I zašto to misliš?

Mislim da Nauparac to ne bi uradio nikada: čak i kada bismo stigli do kraja nas četvorica, on bi želeo da dogovorom ili igrom zajedno odlučimo o tome ko će da ispadne. Takođe, mislim da nam je Sac bio veran, ali nisam siguran kako bi se odvijala situacija da smo ostali nas četvorica na kraju. Što se Urketa tiče, mislim da nam je obojici bio cilj da stignemo zajedno do kraja. Ali s obzirom da znam da je sličan kao i ja, a da takmičarski duh u meni ume da nadvlada, mogu samo da pretpostavljam da je isto moglo i njemu da se desi i da se odluči da se okrene i protiv mene. Ali mislim da teško da bi se iko okretao protiv mene pre top 4, a svakako sam čuvao HII za taj momenat.

Quote Polly ()
Gdje je tu bilo prostora za bilo kakav pokušaj?

Sasvim mi je jasno da ste bili u jako lošem položaju i da je prolaz bio jako težak, ako uopšte i moguć. To sam rekao jer sam se sigurnije osećao ako znam da sa mnom pokušavate, a ne sa nekim drugim. A ukoliko mislite da sam vam ja jedina opcija, to onda mene ostavlja bezbednim na prvim plemenskim u ujedinjenju, koji su za mene bili najrizičniji.

Quote Polly ()
- Tic kaže da su on i Urke većinu igara igrali zajedno, a Urke da su svi bivši Kaovci igrali zajedno. Što je istina, ili bar bliže istini? Kako ste se dogovarali tko će prvi poslati rješenje i kako to da ih je na kraju najčešće slao baš Urke?

Urke je već odgovorio na ovo pitanje. Potvrđujem to što je napisao.


Da ih srce vodi, oni ne daju!

Message edited by Tic-Tac - Thursday, 13 April 2017, 16:14:37
 
SacDate: Thursday, 13 April 2017, 17:57:12 | Message # 58
Izjahani jahač
Group: Publika
Messages: 2988
Awards: 19
Reputation: 113
Status: Offline
Evo jos pitanja od mene za Urketa i TT, kasnije ce ih biti jos:

Mene bi bilo sramota da spomenem igre i imunitete da sam na vasem mestu. Molim vas da mi objasnite predstavu na poslednjoj igri.

Kako bi ste opisali moju igru u ovoj sezoni? Tu igru koja vas je toliko plasila? Da li vasa igra ima bar neke slicnosti sa mojom? Sta vas je sprecavalo da igrate kao ja?

Da je neko iz porote na vasem mestu i da su se stvari i odnosi izmedju nas odvijali na isti nacin, da li mislite da bi neko od njih bio u stanju da mi ucini isto sto ste i vi ucinili? Da li za nekog mislite da ne bi sigurno? Molim obrazlozenja.

Cemu sve ono sa Naupom pred moje izbacivanje? Kako niste mogli da pretpostavite kako ce da reaguje? Ili vas nije bilo briga?

Da li se secate kako nam je bilo nakon Naupovog ispadanja? I sta smo tad rekli jedni drugima i Naupu? Sta bi s tim?

Da je Naup ostao u igri do kraja, a da su se nasi odnosi razvijali kao i sad, da li mislite da biste mogli da ubedite Naupa da podrzi to da ja ispadnem pre Final 4? Ili biste mu to uradili iza ledja?

Svi znamo nacin na koji je ispala Lara? Da li mislite da bi neko od clanova porote bio u stanju da uradi to isto? Da li mislite da neko sigurno ne bi? Molim obrazlozenja.


Imam 99 problema, ali ti nisi jedan od njih.

Message edited by Sac - Thursday, 13 April 2017, 18:47:04
 
NiNaDate: Thursday, 13 April 2017, 18:19:38 | Message # 59
Colonel
Group: Publika
Messages: 211
Awards: 1
Reputation: 11
Status: Offline
Quote EthanMorasca ()
Zašto bi iko glasao za tebe nakon ovakve izjave?

Realno,jači su igrači,da se ne lažemo,ali moja borbenost i trud,pobijaju cijelu njihovu strategiju,koja je doslovno oba plemena obuhvatila.
 
Quote EthanMorasca ()
Ti i ja nismo progovorili 4 reči ove sezone. I nisam samo ja u pitanju, već i troje drugih članova Porote. Pitanje je da li si i 4 posta ostavila na ovom forumu u temama koje nemaju veze sa igrom. Izvan svog saveza si bila jako nedruštvena i ostavila si utisak nekoga koga nimalo ne interesuju ni igra ni ljudi koji je igraju (osim tvojih saveznika).Kakvo je tvoje mišljenje o meni? Molim te da napišeš iskren odgovor.

Nismo,nažalost. Forum kao forum me ne zanima ,kao ni chat gdje se većinu vremena provlače raznorazna pitanja,u koja se ne želim uvlačiti.,jedino ESC. Malo je glupo da se gleda da li sam postala po forumu,to ne bi trebalo imati nikakve veze. Što se tiče ostalih igrača,potpuno si u pravu. Nisam se nikome javljala,ne iz razloga što sam nedruštvena, već se nisam željala uvlačiti u spletke,izvlačenja informacija i slično,a da ti/vam se javim i pitam kako ste,kakvo je vrijeme,je jadno.
 
Quote EthanMorasca ()
Ovo mi se jedino dopada u tvojoj uvodnoj reči! Voleo bih da opišeš taj trudi borbu, a da u tim opisima ne pominješ igre za nagradu i imunitet.
Ubedi nas da glasamo za tebe. Šta si bolje uradila od drugih dvoje
finalista. Mora da postoji nešto u čemu si bolja. Već sam rekao da
većina glasova visi u vazduhu i da svako ima šanse da pobedi.


Bolje sam nespletkarila i nemam cijelu tu pozadinu koja je razrađena do sitnih detalja. Nikad nisam manipulirala s nikim, uvijek sam bila iskrena i lojalna prema svima . Što se tiče mog truda,sve sam odradila maksimalno znajući da se borim s vrlo jakim igračima,no odustajanje za mene nikad nije dolazilo u obzir,i zato sam tu gdje jesam.


Message edited by NiNa - Thursday, 13 April 2017, 18:20:11
 
EthanMorascaDate: Thursday, 13 April 2017, 18:24:27 | Message # 60
Vašljivi glodar
Group: Game host
Messages: 4270
Awards: 44
Reputation: 241
Status: Offline
Quote Tic-Tac ()
Ethan - exit, namazan (svim bojama)

Hahahaha... biggrin


yeah, you may be good looking
but you're not a piece of art
 
Forum » Virtual Survivor 5 - Kiska Island: Homecoming » Završeni plemenski saveti » 14. plemenski savet (Poslednji plemenski savet)
Search: