14. plemenski savet - Page 2 - Forum

[ Updated threads · New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
Forum moderator: TheGuardian  
Forum » Virtual Survivor 9 - A Song of Ice and Fire » Završeni plemenski saveti » 14. plemenski savet (Poslednji plemenski savet)
14. plemenski savet
WanderLustDate: Monday, 25 November 2019, 14:08:17 | Message # 16
Crna vatra
Group: Publika
Messages: 563
Awards: 4
Reputation: 1
Status: Offline
Selima prvi deo

1. Zašto mislite da zaslužujete pobjedu? Po čemu ste bolji od protivnika?

Mislim da sam se bolje pokazala u ukupnom skoru u igrama pri ujedinjenju u (gde smo i igrali zajedno), dok ne znam kakav je igrač bio u timskom delu jer nisam s njim ni u jednoj varijanti igrala. Ne imenujući ga, to sam i napomenula javno na jednom
od prvih plemenskih pri ujedinjenju izjavljujući da postoje igrači za koje ne znam kakvi su kao igrači jer ih tek sad upoznajem pa ne bih sudila o njima (nešto u tom kontekstu može se lako naći).

2. U koliko igara ste uzeli učešće?

U svim osim one sa osmosmerkom sa imenima članova kad sam došla kući kad je već bilo gotovo i one kad je bilo pitanja iz ovog ciklusa gde sam putujući iz Beograda za Solun stala na naplatnoj rampi u MK da se nakačim na net pa me policajac oterao posle deset minuta rekavši mi da tu ne sme da se stoji. wacko

3. Koliko puta ste ostvarili imunitet?

Ne znam da li misliš na to koliko sam puta igrala sa imunitetom ili koliko puta sam ga osvojila.

U oba slučaja je po tri.
Prva tri imuniteta sam osvojila na početku rekoh već kako, a pošto je to bio proizvod taktike mislim da je kao i da sam ih osvojila.

A druga tri sam osvojila u ujedinjenju od ukupno sedam. S tim da sam još jedan izgubila sa jednakim rezultatom sa Umom, ali nismo išli u drugi tiebreak jer je bilo kasno, pa je odlučeno na osnovu toga što je od četiri zadatka koja nisu bila istovremena već jedan za drugim ona bila bolja u prva dva, a ja u trećem i petom, pa se to uzelo kao prednost.

''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''

Selima drugi deo

Wanderlust, Starcraft je bio daleko bolji igrač i od Anhela, i od Ume, zašto je izbačen ranije? Da li si ga smatrala većom prijetnjom?

Kao što sam i rekla gore, StarCrafta sam smatrala najvećom pretnjom još od početka kad smo se malo upoznali u timu u kom smo bili zajedno i sa tobom. To zna i troya iz naših privatnih chatova. Iz tog razloga sam ga i prvog birala u reorganizovanim timovima jer nisam imala problema da u timu zadržim one koje sam smatrala najboljima, a kao što znaš i iz ličnih razgovora među nama, plan je bio da u timu ostane on, DelPiero i ti, pa je onda Zerikanka odustala i promenila strukturu na dva igrača iz blekfajera, a prvobitno je trebalo tri.

StarCrafta nikad nisam glasala jer sam verovala da treba da dođe do finala. Izbačen je u nekom drugom dogovoru.


Message edited by WanderLust - Monday, 25 November 2019, 14:12:13
 
UmaDate: Monday, 25 November 2019, 14:52:22 | Message # 17
Lieutenant
Group: Publika
Messages: 67
Awards: 1
Reputation: 0
Status: Offline
Koja vam je najbolja igra koju ste odigrali u ovoj sezoni?

Wander, misliš li da bi bila izabrana za drugog finalistu da nisi pobijedila u finalu?
 
WanderLustDate: Monday, 25 November 2019, 15:52:43 | Message # 18
Crna vatra
Group: Publika
Messages: 563
Awards: 4
Reputation: 1
Status: Offline
Aj sad redom, potrudiću se da ne bude zbunjujuće i preširoko:

"Koliko se sećam - ćutao sam. Nisam imao vremena da se ekstenzivno bavim
Survivor-om.
Možda sam jednom, kad smo nešto javno diskutovali
nešto rekao - i Wanderlust me je u letu odmah poklapala."


Nije mi stil da poklapam ljude, vrlo sam direktna kad nešto imam da kažem i iskrena i u real životu, a poklapanje kao takvo je meni podmukao i kukavički neiskren metod.
Iz tog razloga je i moj uvod bio takav kakav jeste, drugačije bih mogla dosta toga da preskočim da kažem.

Ti moji direktni odgovori se u mom rečniku zovu argumenti i uvek im prethodi nešto upereno direktno meni, kao sad npr.
Ne sećam se da smo imali tako neku situaciju među nama od početka igre, ako jesmo možeš slobodno ovde iskopirati, nemam problema ni da ti se izvinim ako je zaista do toga došlo.

"Nije mi prvi put da se srećem sa takvom agresijom i
zato se u ovakvim i sličnim igrama ili trudim da budem u potpunosti u igri ili
da se klonim intriga i politike.
Jer znam da ljudi koji mobuju to rade sa računicom, ma
kako raspirivali emocije drugima.
Ovo je mobovanje."


Ne ulazim u to kakve si agresije mogao imati u životu i žao mi je ako jesi.
S moje strane ako si je osetio, očigledno si je pogrešno protumačio jer pre svega nije bilo razloga, tj.motiva za istu. Jedina, uslovno rečena, "agresija" koju sam ispoljila prema tebi je glas tada kada si ispao, a ne osećam neku krivicu pri tome jer je glasanje sastavni deo ove igre. Ni ja se ne ljutim na Anhela koji je glasao za mene, a pretpostavljam ni on na mene jer sam za njega glasala da ispadne poslednja dva ili tri plemenska, nisam sigurna.

Mobing koji pominješ je vrlo teška i ružna reč i istim se ne služim niti bih se služila ni u krugovima u kojima se krećem u stvarnom životu, a u kojima sticajem okolnosti imam rukovodeću ulogu koja onima koji posežu za mobingom bude glavna alatka za to. Takođe, mobing je pojam nepoveziv za fenomen ovog tipa jer ne postoji nikakav logičan interes zbog kog bih ja ili bilo ko od nas trebalo nekog da šikanira čak i da je to etički opravdljivo.
I konačno, tebe pominjem tek na kraju u osvrtu na celu igru, kad već odavno ne učestvuješ aktivno u njoj, tj.ne može uticati negativno na tebe i to samo zato što sam shvatila da to tako treba uraditi na kraju . Ovim je sasvim jasno da apsolutno za to ne postoji nikakav drugi motiv od same retrospektive na igru (pomenuti sve što je ostalo u pamćenju).
Šta više, ta moja retrospektiva ne da mi ne daje prednost u finalu, već mi ide na štetu budući da su ovi tvoji postovi agresivna kampanja protiv mene, a slažemo se da sam bila svesna da će tako biti i mogla sam preskočiti taj deo.

Ja toliko nisam pratio stvari da se bukvalno ne sećam username-a "Exodus".
Ne sećam se ni da li sam ikoga imenovao.
Nisam dovoljno pratio i nije mi se upuštalo. Propuštao sam više igara jer sam bio na snimanjima, poslom
.

Nema veze, podsetićeš se kad se ponovo objave online plemenski saveti.
Ja se opet sećam da si igru pratio i na forumu i u chat-u čak i onda kad više nisi morao da se brineš da li stižeš, tj.kad si već ispao.

Ljudi koji svoju pobedu smatraju svojim pravom redovno
napadaju svakog kog ne mogu da kontrolišu.
Ovo je samo potvrda moje slutnje o tome ko je u igri
najagresivniji na način  na koji jajednostavno neću da igram. Neću da igram tako jer ni u životu i za bitne stvari neću da radim neke stvari, makar mi to nanosilo štetu. Nešto što bi trebalo da
bude hobi nije mi adekvatan povod da idem ispod svih granica ukusa i etike
.

Kill me I'm guilty jer dajem sebi za pravo da želim da pobedim u finalu do kog sam došla igrom. 
O agresivnosti i kontroli ipak mislim da je samo stvar tvoje percepcije koju si moguće oblikovao od momenta kad te nisam zadržala u istom timu pri podeli na Vatru i Čelik, a znao si i da nisi bio u planu za to kao neki drugi igrači.
Da se ne ponavljam, rekoh već malo iznad da ni u jednom momentu igre nikoga nisam napala, imala sam totalno drugi fazon za koji sam verovala da je jedini sigurni način da se dođe do finala - pokušati osvajati imunitete. Da se nisam potrudila da osvojim iste pre ostalih u poslednje dve igre, ne bih bila u finalu kao što nisu ni StarCraft, ni DelPiero.
Što se tiče ukusa i etike ima ona poznata latinska koja se može na oba primeniti.

"Takođe onaj famozni izlazak iz chata kad je
izgubio od Stara mi je vrlo detinjast i potvrđuje tu nadmenost,"
Da li je to "famozno" ili je neko to učinio famoznim ogovaranjem? 


Je'l ovo retoričko pitanje meni ili sebi samom?
Ako je meni, onda nam se opet poimanje nekih stvari razlikuje. Ogovaranje je kad ti neko nešto priča iza leđa, a kad ti javno napiše onda se to naziva mišljenjem, stavom, a u ovom slučaju i obrazloženjem zašto sam smatrala da ne treba da nastaviš igru.
Pretpostavlja se da smo svi odrasli ljudi ovde.

"Ja sam znao tačno ko će da kako spinuje to i zato sam i rekao Ivanu da ne treba
da se vraćam u igru.
Ivan je bio veoma pristojan i fin i iz poštovanja
prema njegovom trudu sam se vratio, premda je bilo izvesno da će da se spinuje
na moju štetu."


Ako govorimo u tom smislu štete, sam si je sebi napravio. Ne mogu govoriti u ime drugih, ali 
meni je taj izlazak samo idicija nezrelosti i nemogućnosti prihvatanja činjeničnog stanja da
se u ovoj igri može i izgubiti, a ti si na to odreagovao na meni detinjast način.  Pa čak i da nije to razlog već neki neispunjen dogovor s prijateljem. To je doprinelo
tome u određenoj meri da glasam za tebe onda kada si ispao.

"Povod za izlazak iz chat-a je između mene i
Starcraft-a. Vrlo sam lepo i iskreno objasnio da nije u redu prema
njemu da objašnjavam razlog i moj obzir prema njemu nije nešto što je
detinjasto, već principijelan odnos prema čoveku.
Neću da sikćem prema njemu i da ga ogovaram.
To nije lepo ponašanje."

''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
"a na sve to šlag na tortu kad iako mu Star daje
imunitet on ga još uslovno rečeno diskredituje komentarom da ne može da kaže
zašto mu je dao da ga ne dovede u neprijatnu situaciju."
I ja imam osnovanu tezu zašto je to uradio jer poznajem čoveka od oktobra 2001.
i gomilu puta smo pričali o svemu i svačemu.
Diskreditovao bih ga da sam rekao šta je bio povod
izlaska iz chat-a i mog odustajanja od igre.


A mogao si i ništa da ne napišeš, tj.ni da ne pominješ.
Ovako nedorečeno je ispalo kao da te on nešto obmanuo, pa si ti dobar i nećeš da ga raskrinkaš.
Na to sam mislila.
 
WanderLustDate: Monday, 25 November 2019, 15:52:56 | Message # 19
Crna vatra
Group: Publika
Messages: 563
Awards: 4
Reputation: 1
Status: Offline
Wanderlust ovde igra igru i meni prišiva neke osobine
kakve bi joj bilo adekvatno da ih imam. Jer dok sam ja najgori od sve dece -
ona pobeđuje. Dok me mobuje - u sebi umire od smeha.
Te stvari tako rade.


Jedino što mi je iskreno smešno je činjenica da ti misliš da imam razloga da ti prišijem neke osobine.
Get over it, ne radi se ovde o tebi!

"Wanderlust pokušava da spinuje vrlo principijelno i
sasvim pristojno ponašanje kao nešto rđavo.
Zato što gaji antipatiju prema meni, pa to
racinalizuje.
A ta antipatija je samo najobičnije moje stajanje na
njenom putu, kako verujem da to ona percipira. Ne mogu ja biti imun na
mahinacije - već mora da sam licemeran, detinjast, arogantan, manipulativan i
drzak itd. Jer ne mogu biti ravan njoj - moram biti ispod. Ako to ne shvatam -
mora da sam arogantan.
Tako te stvari rade
."

Tu antipatiju koju pominješ ja elegantno nazivam i verujem da je nepoklapanje naših senzibiliteta 
i mišljenja. 
Ovo sve ostalo što pominješ (od čega sam ja pomenula samo nadmen i detinjast) je samo pokazatelj da ustvari ne misliš da je to nepoklapanje nešto sasvim prirodno i normalno da postoji, pa tumačiš svim tim teorijama zavere koje ja navodno sprovodim nad tobom......koji stojiš meni na putu za gde tačno?
 
WanderLustDate: Monday, 25 November 2019, 16:07:45 | Message # 20
Crna vatra
Group: Publika
Messages: 563
Awards: 4
Reputation: 1
Status: Offline
"Sve u svemu nezrelo i dosta nezahvalno, a svi
smo još tad znali da ste se poznavali od ranije i da ste verovatno imali
savez."
Ovde Wanderlust okreće Starcraft-a protiv mene kako ja ne bih njega ubedio da
glasa za Anhel-a.
I ako Starcraft bude glasao za Anhel-a - onda će da
bude kako je to uradio jer sam ga ja tako terao.
A nisam mu ni slovo poslao na temu Survivor-a dve
nedelje, ako ne i više."


Wow, ja nisam poslala poruku nikome od učesnika porote, mogu to i potvrditi svi do poslednjeg, a ti si već iscenirao da ja pretpostavljam da ćeš TI nekog da ubeđuješ i da ću ja misliti da ako Star glasa Anhela da je to tvoje dostignuće, a ne njegov izbor?  smile
Doduše ja uopšte nisam fan fantastike, pa valjda mi zato ovo baš zvuči wow.

Ipak, žao mi je što moram da te razočaram i kažem ti da sam stekla utisak da on razmišlja svojom glavom i da ako bude glasao za Anhela to će biti zato što misli da je to bolje.
Kako rekoh ne mislim da mogu da utičem na bilo čiji glas, šta sam mogla do sad da uradim uradila sam.

"Ja pitam sve u poroti: da li je ovo ponašanje koje
treba nagrađivati?"


Iako nisam fan fantastike, nekad sam bila fan američkih advokatskih serija kao kolega, pa mi je ovo pitanje ipak manje wow od prethodnog  smile .

"Iz tog razloga saveza sam se konsultovala sa još dva igrača gde smo sve
troje bili saglasni da je on sledeći koji ispada."
I ja sam znao da će Wanderlust da spinuje sve i napravi zaveru protiv mene.
I rekao sam Starcraft-u da će u dlaku to da se desi i
da ću da ispadnem čim mi je bio dao imunitet, što mu nisam tražio i sam sam bio
prvi najviše iznenađen."


Ponavljam se, tvoje ispadanje što se mene tiče nema nikakve veze sa tim što ti je dao imunitet. Da nije, opet što se mene tiče ja bih već tog prethodnog puta glasala za tebe.

"O njegovim komentarima sa strane da ja vodim neku politiku i da mu se to
ne sviđa ne bih komentarisala jer je ovo zaista samo igra"
Prvo - ovo je komentar."


Da se dopunim jer je nejasno izgleda - ne bih dalje komentarisala.

"Drugo - ja sam taj koji je praktično nimalo nije ovde
komunicirao javno niti išta petljao.
Reći "ovo je zaista samo igra" nakon uvreda
na ličnom nivou koje sam dobio pokazuje da za Wanderlust ovo nije "zaista
samo igra", već da je spremna da kleveće ljude  i mobuje ljude kako bi pobedila.
I čitav spin kako sam ja najgori od sve dece služi
tome da kad ja odgovorim da to nije tačno ili to dovodim u pitanje - vi svi
držite na umu kako to ipak govorim ja, koji sam takav i takav.
Odnosno - ona se nada da će to tako raditi. 
Sve te mahinacije tome i služe. "


Žao mi je što si se uvredio time šta ja mislim o tebi. Prihvati da ne možemo svi biti simpatični svima.
Biće ti mnogo lakše.

A ako opet razmisliš da li je ovo meni samo igra, onda ćeš shvatiti da te ni nisam uvredila jer ja sudim tvom stilu igranja da je nadmen i detinjast, a ne o tebi lično, jer te kao i ostale ne poznajem.

Kao što je mobing nešto sasvim drugo od ovoga što se ovde dešava, tako je kleveta, mislim da to znaš.


Message edited by WanderLust - Monday, 25 November 2019, 16:38:16
 
WanderLustDate: Monday, 25 November 2019, 16:29:42 | Message # 21
Crna vatra
Group: Publika
Messages: 563
Awards: 4
Reputation: 1
Status: Offline
"Ja nisam javno rekao da se Wanderlust bavi politikom.
A sada me optužuje da sam to rekao.
Znači - saznala je to nekako (verovatno u mom objašnjenju za glasanje).
A to je mogla da sazna SAMO tako što je koristila te tajne prednosti putem predmeta da se raspita o mojim motivima.
Što znači - da me je smatrala protivnikom."


Pa nisi javno rekao, ali si rekao, a došlo je do mene, ne kako ti misliš jer sam pitala, već mi je neko rekao ko je time raspolagao, a verovatno jer si se ti pozivao na mene u tom komentaru bez da sam te ja uopšte pre toga pominjala. Ne, ne mislim ni da je to ogovaranje sa tvoje strane, iako po tvojim iznetim aršinima jeste.
Mislim da je to samo tvoje mišljenje o mojoj igri koja je inače dozvoljena, to nam je valjda još jedna razlika.

Ja sam i Chodu smatrala protivnikom u igri iako je ispao na početku i nismo ni reč razmenili.
Pa valjda smo svi svakoga smatrali protivnikom kad smo ušli u igru u kojoj se takmičiš za pobedu, a pobednik je jedan?!
Ili ti možda nisi?

"I - zato me je mobovala i sad izogovarala. Wanderlust beskrupulozno igra igru da bi pobedila po svaku cenu."

već pet minuta razmišljam šta da odgovorim na ovo i imam samo da kažem  smile 

Ja sam to prvo naslutio, a onda video -

ja mislim da ti za ovo moramo dati vanredno mesto u finalu

i sad je sama to pokazala i dokazala.

Je'l treba da podsetim da sam sama bez ičije prisile napisala taj deo o tebi ili ćeš da nastaviš da veruješ da imaš nekog uticaja na to?

Nemojte to da joj date da sakrije! "

Stvarno ljudi, čovek se baš potrudio!

Pitajte je otkud zna za to da sam rekao "da se ona bavi politikom"! "

A što me ti ne pitaš? Zašto druge pozivaš na to?  shutup
 
JohnLarkDate: Monday, 25 November 2019, 16:42:33 | Message # 22
Major
Group: Publika
Messages: 81
Awards: 0
Reputation: 4
Status: Offline
"Nije mi stil da poklapam ljude, vrlo sam direktna kad nešto imam da kažem i iskrena i u real životu, a poklapanje kao takvo je meni podmukao i kukavički neiskren metod."
Poklapanje je vrlo direktan metod.
I agresivan.
Kao što sam ga i okarakterisao.

"Iz tog razloga je i moj uvod bio takav kakav jeste, drugačije bih mogla dosta toga da preskočim da kažem."
Legitimno.

"Ti moji direktni odgovori se u mom rečniku zovu argumenti i uvek im prethodi nešto upereno direktno meni,"
Pa ne.
Izrazio sam drugačije mišljenje i odmah si krenula sa sukobom.
Ja sam mogao da se upuštam ali nisam hteo.

"kao sad npr."
Pa - nije ni sad.
Jer je sve ovo moj odgovor tebi.

"Ne sećam se da smo imali tako neku situaciju među nama od početka igre,"
Samo zato što sam ja odlučio da izbegavam drame koje mi ne trebaju.

"ako jesmo možeš slobodno ovde iskopirati, nemam problema ni da ti se izvinim ako je zaista do toga došlo."
Ono što ovde treba da se iskopira je to neko moje "pričanje kako se ti baviš politikom".
Jer znam da ga nisam javno izrazio, jer mi se ne svađa.
Mrzi me.

"Ne ulazim u to kakve si agresije mogao imati u životu i žao mi je ako jesi."
Samo si iz čista mira nekome s kim si imala praktično nikakvu komunikaciju sasula kako ima neke lične probleme pa se okomio na tebe.
To nije "neupuštanje", već čista provokacija, uvreda i skretanje pažnje na mene.

"S moje strane ako si je osetio, očigledno si je pogrešno protumačio"
Ne može biti očiglednije da sam primetio očigledno.
Jer ti nisam ni slovo poslao, a od glasanja kad sam izglasan nikome nisam ni privatno komentarisao išta.
Ali si i dalje smatrala za shodno da me vređaš i klevećeš ovde.

"jer pre svega nije bilo razloga, tj.motiva za istu."
Da je ovo iskreno - ne bi bilo sadržaja tvog uvodnog izlaganja uperenog ka meni.

"Jedina, uslovno rečena, "agresija" koju sam ispoljila prema tebi je glas tada kada si ispao, a ne osećam neku krivicu pri tome jer je glasanje sastavni deo ove igre."
Ovo je čista demagogija u kojoj sad spinuješ sebe kao jadnu žrtvu jer kao legitimno igraš igru - a ja sam zao što ti braniš da legitimno igraš igru.
Jedino čemu sam prigovorio je manipulacija i predvidivo si nastavila s njom.

"Ni ja se ne ljutim na Anhela koji je glasao za mene, a pretpostavljam ni on na mene jer sam za njega glasala da ispadne poslednja dva ili tri plemenska, nisam sigurna."
Sad su evo svi divni i složni - samo ja štrčim.
Standardno manipulativno mobovanje.

Nijedan jedini kontra-argument na moje prigovore.

"Mobing koji pominješ je vrlo teška i ružna reč"
To je tačna reč.
Manevri i trikovi koje sprovodiš se na to svode. Tako se to zove.
Očigledno si inteligentna i obrazovana žena - tako da možeš samo neiskreno da tvrdiš kako nije reč o mobingu.
A ja mogu da na njega ukazujem samo zato što si ga primenila.

"i istim se ne služim niti bih se služila ni u krugovima u kojima se krećem u stvarnom životu,"
Poslužila si se tačno ovde.
I to veoma vešto.
Malo ko se sreće ko ume tako lepo da proceni i toliko takta primeni u mobingu.

"a u kojima sticajem okolnosti imam rukovodeću ulogu koja onima koji posežu za mobingom bude glavna alatka za to."
To je tvrdnja.
Koja, inače, nema ama baš nikakve veze sa ovom igrom.
Ja nisam uplitao svoje karakterne kvalitete i svoju praksu u životu u ovu igru.

"Takođe, mobing je pojam nepoveziv za fenomen ovog tipa jer ne postoji nikakav logičan interes zbog kog bih ja ili bilo ko od nas trebalo nekog da šikanira čak i da je to etički opravdljivo."
To ja mislim i to sam tako primenjivao.
Ti taj rezon ne primenjuješ ovde.
I ćutao sam dok nisam video tvoje uvodno izlaganje.

"I konačno, tebe pominjem tek na kraju u osvrtu na celu igru, kad već odavno ne učestvuješ aktivno u njoj, tj.ne može uticati negativno na tebe i to samo zato što sam shvatila da to tako treba uraditi na kraju ."
1. Nije na samom kraju.
2. Ne učestvujem odavno jer sam zauzet. Što nisi priznala meni kao što si drugima, već si mi lepila nezrelost i aroganciju.

"Ovim je sasvim jasno da apsolutno za to ne postoji nikakav drugi motiv od same retrospektive na igru (pomenuti sve što je ostalo u pamćenju)."
Niko nije rekao da je drugačiji motiv od same igre.
Ja sam izrazio nesaglasnost sa tvojim modus operandijem.
To nema veze i sa čime mimo igre.

"Šta više, ta moja retrospektiva ne da mi ne daje prednost u finalu, već mi ide na štetu budući da su ovi tvoji postovi agresivna kampanja protiv mene, a slažemo se da sam bila svesna da će tako biti i mogla sam preskočiti taj deo."
Greške u taktiziranju nisu nesebičnost i nevinost.
A kamoli naivnost.
Procenila si da nemam prisebnosti i vremena da odgovaram na provokacije - i sad saniraš štetu jer nisam ćutao.
 
JohnLarkDate: Monday, 25 November 2019, 16:56:43 | Message # 23
Major
Group: Publika
Messages: 81
Awards: 0
Reputation: 4
Status: Offline
"Nema veze, podsetićeš se kad se ponovo objave online plemenski saveti.
Ja se opet sećam da si igru pratio i na forumu i u chat-u čak i onda kad više nisi morao da se brineš da li stižeš, tj.kad si već ispao."
A ja znam da sam kliktao na "read" u FB-u zato što sam znao da ćeš baš ti to tako da spinuješ.
To je standardno mobovanje.
To političari rade.
Izmišljaju i bajaju neke spoljne pretnje kako bi okupili ovce koje treba da ošišaju na jedno mesto, pod svoje okrilje.
Ja znam šta radiš.
Nema tu nečeg preterano originalnog.
I očigledno sam to bio dobro prepoznao.

"Kill me I'm guilty jer dajem sebi za pravo da želim da pobedim u finalu do kog sam došla igrom."
https://theupturnedmicroscope.com/comic/logical-fallacies-strawman/
Nisam to rekao. Manipulišeš opet.

"O agresivnosti i kontroli ipak mislim da je samo stvar tvoje percepcije koju si moguće oblikovao od momenta kad te nisam zadržala u istom timu pri podeli na Vatru i Čelik,"
Zapravo, to što nismo bili u timu mi je odgovarao.

"a znao si i da nisi bio u planu za to kao neki drugi igrači."
Tvom planu.
O tome govorim.

"Da se ne ponavljam, rekoh već malo iznad da ni u jednom momentu igre nikoga nisam napala,"
I ja mogu da kažem da ne kucam ovaj komentar.
Reći i uraditi su različite stvari.
Ja sam dobio uvrede bez provokacije sa moje strane.
Praviš me blesavim oko toga - i to je značajno ružnije.


"imala sam totalno drugi fazon za koji sam verovala da je jedini sigurni način da se dođe do finala - pokušati osvajati imunitete."
Naravno.

"Da se nisam potrudila da osvojim iste pre ostalih u poslednje dve igre, ne bih bila u finalu kao što nisu ni StarCraft, ni DelPiero."
Možda.
Ja procenjujem da bi bila i da si se upravo zbog toga igrala politike.

"Što se tiče ukusa i etike ima ona poznata latinska koja se može na oba primeniti."
Ovde je primenjiva "audacter calumniare, semper aliquid haeret".
"Optužuj lažno - nešto će se primiti"
Ti me napljuješ, pa će se verovatno nešto primiti... deo strategije.
Legitiman, mada ružan pristup.
I ja se legitimno od toga branim.

"Ako je meni, onda nam se opet poimanje nekih stvari razlikuje. Ogovaranje je kad ti neko nešto priča iza leđa, a kad ti javno napiše onda se to naziva mišljenjem, stavom, a u ovom slučaju i obrazloženjem zašto sam smatrala da ne treba da nastaviš igru.
Pretpostavlja se da smo svi odrasli ljudi ovde."
Odnosno - moj čin izlaska iz chat-a je "famozan" po sebi, a ne nešto što je neko iskonstruisao kao "famozno"?
To nije subjektivno?
Nije... tvoje subjektivno tumačenje mog čina? smile

"Ako govorimo u tom smislu štete, sam si je sebi napravio."
Uvek su svi krivi sem tebe, Wanderlust.
Znam celu priču.
Čuo sam je hiljade puta.
Starcraft nešto uradi, ja se povučem, Ivan me zamoli da se vratim, ja se vratim, ti me mobuješ - i ja sam kriv za sve, a? wink
To su sve standardni politikantski fazoni.
I to je tačno ono što sam ti prigovorio.
I što sam brzo zaključio, jer je prilično očigledno.

"Ne mogu govoriti u ime drugih, ali 
meni je taj izlazak samo idicija nezrelosti i nemogućnosti prihvatanja činjeničnog stanja da
se u ovoj igri može i izgubiti,"
Ovo je treći put da me provocirate da ogovaram Starcraft-a kako bih se "izvlačio" iz drskih optužbi i uvreda.
Neću da kažem šta i kako se desilo javno zato što neću da ga ogovaram.
Da sam licemer nalik tebi - rekao bih "izvini što neću da ogovaram prijatelja"... ali upravo je poenta u svemu što neću da se latim istih mahinacija koje primenjuješ.

"a ti si na to odreagovao na meni detinjast način."
Tvoje mišljenje, tvoj problem.
Mene ne zanima tu da išta objašnjavam.
Bilo bi ružno s moje strane.

"Pa čak i da nije to razlog već neki neispunjen dogovor s prijateljem."
Ni to nije bio slučaj.

"To je doprinelo tome u određenoj meri da glasam za tebe onda kada si ispao."
Uopšte nije stvar u glasanju.
Ovde sam komentarisao uvrede i klevete na svoj način.
I komentarisao sam manipulacije koje su sad malko veštije i sad imaju nešto više takta.
Nisam uopšte planirao da se upuštam, dok nisam primetio da, doduše predvidivo, baš iz nekog razloga moraš da čačkaš.
 
JohnLarkDate: Monday, 25 November 2019, 17:01:28 | Message # 24
Major
Group: Publika
Messages: 81
Awards: 0
Reputation: 4
Status: Offline
"Jedino što mi je iskreno smešno je činjenica da ti misliš da imam razloga da ti prišijem neke osobine.
Get over it, ne radi se ovde o tebi!"
Ako obratiš pažnju šta sam napisao, primetićeš da nisam ni rekao da je stvar o meni, već da je reč o strategiji.
Spinuješ ponovo, veoma manipulativno, kako si ti eto nikad razumnija i legitimnija, a ja, kao nešto tu doživljavam lično.
To je čista demagogija.

"Tu antipatiju koju pominješ ja elegantno nazivam i verujem da je nepoklapanje naših senzibiliteta 
i mišljenja. "
I ja sam to nazvao veoma slično.
Nisam rekao "senzibiliteta", već "stavova".
Razumemo se sasvim u tome, sasvim obostrano.

"Ovo sve ostalo što pominješ (od čega sam ja pomenula samo nadmen i detinjast)"
Ah, samo ta dva.
Znači... https://sr.wiktionary.org/wiki/nadmen
Na osnovu koje to psihoanalize moje ličnosti i nečega šta sam ja uradio sam ja tebi dao za pravo da mi tako nešto ružno iz čista mira, bez provokacija sa moje strane, prišiješ?

"je samo pokazatelj da ustvari ne misliš da je to nepoklapanje nešto sasvim prirodno i normalno da postoji,"
Ja sam rekao 5-6 puta da je upravo tako.
Prestani da se foliraš kako nisam.

"pa tumačiš svim tim teorijama zavere koje ja navodno sprovodim nad tobom......koji stojiš meni na putu za gde tačno?"
Ti meni reci, ženo.
Ja nisam tebe iz čista mira napljuvao kako bih dobio u nekoj igri.
 
JohnLarkDate: Monday, 25 November 2019, 17:04:37 | Message # 25
Major
Group: Publika
Messages: 81
Awards: 0
Reputation: 4
Status: Offline
"Wow, ja nisam poslala poruku nikome od učesnika porote, mogu to i potvrditi svi do poslednjeg,"
Nisam slučajno rekao da si ti veoma inteligentna i britka žena.
Ovo je veoma inteligentna manipulacija.
Ti usadiš ovde "privatne poruke" - i kao "oboriš" mi tvrdnju.
I sad namerno zatrpavaš glupostima tako da sve mrzi da gledaju ko je šta rekao.
Vrlo standardna taktika.
Odvratna, ali uobičajena.

"a ti si već iscenirao da ja pretpostavljam da ćeš TI nekog da ubeđuješ i da ću ja misliti da ako Star glasa Anhela da je to tvoje dostignuće, a ne njegov izbor?  "
Misliš - to nije moje legitimno stanovište i "samo igranje igre", kako bi ti spinovala samoj sebi?

"Doduše ja uopšte nisam fan fantastike, pa valjda mi zato ovo baš zvuči wow."
Još Ad Hominem-a.
Sad ja treba da se naljutim a ti kao "nisi provocirala".

"Ipak, žao mi je što moram da te razočaram i kažem ti da sam stekla utisak da on razmišlja svojom glavom"
Ovo je stvarno perverzno, koliko je manipulativno.

"i da ako bude glasao za Anhela to će biti zato što misli da je to bolje."
A ti, jadna moja žrtva, braniš slobodu, ovde?

"Kako rekoh ne mislim da mogu da utičem na bilo čiji glas, šta sam mogla do sad da uradim uradila sam."
Samo me ovde namerno i svesno provociraš i podjebavaš u nadi da utišeš na glasanje.
 
JohnLarkDate: Monday, 25 November 2019, 17:11:43 | Message # 26
Major
Group: Publika
Messages: 81
Awards: 0
Reputation: 4
Status: Offline
"Iako nisam fan fantastike, nekad sam bila fan američkih advokatskih serija kao kolega, pa mi je ovo pitanje ipak manje wow od prethodnog  "
Vešto, Wanderlust.
Kao - ja sam tamo neki blago i "nevino" etiketirani - a ti si baš opuštena. Veoma vešto.  wink 

"Ponavljam se, tvoje ispadanje što se mene tiče nema nikakve veze sa tim što ti je dao imunitet. Da nije, opet što se mene tiče ja bih već tog prethodnog puta glasala za tebe."
Komplimenti takođe nisu mnogo bitni.
Opet skrećeš pažnju sa toga da sam jednostavno dobro i tačno rekao da se baviš politikom.
I da nemaš pravo da se vređaš kada to neko kaže.

"Žao mi je što si se uvredio time šta ja mislim o tebi."
Uvreda je uvreda.
Mogu ja da budem zahvalan i polaskan - i dalje je uvreda.

"Prihvati da ne možemo svi biti simpatični svima. Biće ti mnogo lakše."
Znači - toliko "nećeš sve da uradiš za pobedu" da me ovde zajebavaš odvratnim provokacijama?
U tome je i poenta, Wanderlust.
Sve si spremna da uradiš i sa tim nisam saglasan.

Niko nije pričao ovde o "simpatijama".
Lažeš.
Ovde je reč o laganju i manipulaciji. I etici.
I opet si lagala i manipulisala.

"A ako opet razmisliš da li je ovo meni samo igra,"
Stvar je u tome šta je nekome igra.
Meni je hobi.
Tebi je, očigledno, pokušaj zavađivanja ljudi, manipulacija, podmuklo spinovanje i uvrede, bezobrazluk...
Meni to nije igra.
Odnosno - mene takve "igre" ne zanimaju.

"onda ćeš shvatiti da te ni nisam uvredila jer ja sudim tvom stilu igranja da je nadmen i detinjast, a ne o tebi lično, jer te kao i ostale ne poznajem."
Rekla si da je lično u istoj replici.
Toliko lažeš, ženo, da ne možeš da se strpiš ni da ti jedan komentar bude koherentan.

"Kao što je mobing nešto sasvim drugo od ovoga što se ovde dešava, tako je kleveta, mislim da to znaš."
To ti kažeš i tvrdiš.
Ali pokazuješ i postupaš drugačije.
 
JohnLarkDate: Monday, 25 November 2019, 17:20:07 | Message # 27
Major
Group: Publika
Messages: 81
Awards: 0
Reputation: 4
Status: Offline
"Pa nisi javno rekao, ali si rekao, a došlo je do mene, ne kako ti misliš jer sam pitala, već mi je neko rekao ko je time raspolagao, a verovatno jer si se ti pozivao na mene u tom komentaru bez da sam te ja uopšte pre toga pominjala."
I to je bavljenje politikom.

"Ne, ne mislim ni da je to ogovaranje sa tvoje strane,"
Nije reč o mom već o tvom ogovaranju.

"iako po tvojim iznetim aršinima jeste."
Očigledno ne možeš da se suzdržiš da ne vređaš jednu celu rečenicu.
Žao mi je.
Moraš da se odlučiš da li je jedno ili drugo.

"Mislim da je to samo tvoje mišljenje o mojoj igri koja je inače dozvoljena, to nam je valjda još jedna razlika."
Opet manipulativno skrećeš sa teme:
Niko nije pričao o "dozvoljenosti", već sam ja izneo bio vrednosni sud.

"Ja sam i Chodu smatrala protivnikom u igri iako je ispao na početku i nismo ni reč razmenili."
Mene je Iva podsetio na glasanje pa sam pogledao čega ima.
Zašto Choda nije - ne znam.

"Pa valjda smo svi svakoga smatrali protivnikom kad smo ušli u igru u kojoj se takmičiš za pobedu, a pobednik je jedan?!"
I nismo svi provocirali, vređali i manipulisali kao što ti to sad radiš.
Ja u životu nikome, čak i kad ga mrzim do srži, ne uvaljujem bezobrazne provokacije kakve si ti ovde meni iznela.
Vrlo se razlikujemo po tom pitanju.

"Ili ti možda nisi?"
Ovde u dlaku potvrđuješ ono što sve vreme ukazujem: ti umišljaš da je sve dozvoljeno i da je svima ovo neki poligon za patološke igre sa tuđim umovima u kojima je jedino bitna pobeda po svaku cenu.
I rekao sam da mobuješ - jer to radiš.
Radiš ovom replikom.
Sad spinuješ kako meni smeta što si ti finalista, a ja nisam.
To je bedno i nisko, Wanderlust.
I to je tačno ono što sam primetio rano i očigledno sam bio u pravu.
Ne možeš da se kontrolišeš u svom provociranju, manipulaciji i zajedljivosti.

"već pet minuta razmišljam šta da odgovorim na ovo i imam samo da kažem   "
Znači - nema kontra-argumenata.

"ja mislim da ti za ovo moramo dati vanredno mesto u finalu"
Molio bih ove što čitaju da primete da Wanderlust konačno, iziritirana ovim razgovorom, blatantno pokazuje da sam tačno i pravilno primetio i prigovorio.

"Je'l treba da podsetim da sam sama bez ičije prisile napisala taj deo o tebi ili ćeš da nastaviš da veruješ da imaš nekog uticaja na to?"
O čemu uopšte pričaš, sad?

"Stvarno ljudi, čovek se baš potrudio!"
Loš si gubitnik, Wanderlust.

"A što me ti ne pitaš? Zašto druge pozivaš na to?  "
Pitam to sve vreme.
Ceo ovaj razgovor je o tome.
I - nisi odgovorila ni na jedno direktno pitanje.
 
AnhelDate: Monday, 25 November 2019, 17:35:52 | Message # 28
Major general
Group: Publika
Messages: 433
Awards: 2
Reputation: 2
Status: Offline
Quote Selima ()
1. Zašto mislite da zaslužujete pobjedu? Po čemu ste bolji od protivnika?


Verovatno zato što sam stigao do samog kraja Survivora. Iskreno ne znam. biggrin

Quote Selima ()
2. U koliko igara ste uzeli učešće?


U par igara nisam učestvovao tj. manje-više jesam wink

Quote Selima ()
3. Koliko puta ste ostvarili imunitet?


Samostalno, dva puta smile

Quote Selima ()
Anhel, smatraš li da si bio najjača karika svog plemena? Jesi li uopšte zaslužio biti u finalu?


Iskreno, ne smatram ali eto stigao sam do finala za razliku od ostalih. Naravno da smatram da sam zaslužio finale čim sam ovde sada. Stigao sam do Top 3 samo zahvaljujući sebi, sad zaslugom WanderLust sam u finalu (iako je to bila njena taktika), i što ona verovatno smatra da nisam zaslužio, nije moj problem biggrin

Quote Selima ()
Wanderlust, Starcraft je bio daleko bolji igrač i od Anhela, i od Ume, zašto je izbačen ranije? Da li si ga smatrala većom prijetnjom?


Nije pitanje upućeno meni, ali sam pomenut u njemu. Zašto smatrate da je neko "bolji igrač" samo zato što je bio dobar u ovim manjim igricama? Smatram da je bolji igrač onaj koji je uspešniji u ovoj većoj igri zvanoj Survivor, znači koji stigne do kraja smile

Pitanja za mene od strane JohnLark-a nema, mogu samo da mu se zahvalim na lepim rečima i podršci. U ostalo neću da se mešam, jer nisam iz te priče smile
 
WanderLustDate: Monday, 25 November 2019, 17:37:17 | Message # 29
Crna vatra
Group: Publika
Messages: 563
Awards: 4
Reputation: 1
Status: Offline
"i ne vidim razlog takvim komentarima tipa
mizoginizma."
Ovo je standardni politikantski manevar.
Čim ja imam nešto da zamerim Wanderlust - ja
"mrzim sve žene".
Standardna odbrana napadom.
Ona mene napljuje - pa ja moram da se branim umesto da
se svi pitamo zašto ona mene mobuje.

Dozvolićeš mi da preskočim ovo o ovom mobingu pedesetpeti put.
Što se tiče politike i njenih metoda, o istu se koristim tek toliko da negodujem u vezi trenutnog stanja u zemlji.
O odbrani napadom bih mogla ja da pričam u tvom slučaju ovde. Nikad se ne branim napadom jer smatram da za tim posežu oni koji nemaju više argumenata, a ja retko kad ostanem bez istih.

Što se tiče ovog drugog dela nema to veze sa tvojom zamerkom WanderLust već sa stilom koji odaje da imaš utisak da žene ogovaraju, da ne mogu da igraju i pobede bez spletkarenja i slično, a devojke su sve itekako pokazale da su odlični igrači.
Dodatno mi potvrđuješ to mišljenje u delu u kom danas ranije navodiš kako ja imam porive da ti budeš ispod mene (da, baš ti first , ne neko ko je dogurao dalje u igri od tebe, ili za koga smatram da je bolji igrač od tebe, nego baš samo ti).

Upravo je izbacila sama jednu ženu iz finala - ali sad kao "predstavlja žene" i napada mene "u odbranu žena" kako bi ženu koju je upravo izbacila iz finala i druge žene u poroti izmanipulisala da gledaju pol, a ne šta Wanderlust radi.

Nisam se nikad predstavila predstavnikom žena, ne smatram da su žene inferiorne da bi trebalo da budu štićene, to misle one koji imaju feminističkih pobuda, a ja nisam neko ko veruje u feminizam. Verovanje da postoji mizoginizam ne isključuje neverovanje u feminizam. 
Doduše, možda je to karakterisanje zaista bilo malo preterano ovde, ali na osnovu stečenih mišljenja imam utisak da imaš nekih latentnih predizpozicija da smatraš da si ipak superiorniji od žena. Biće mi drago da grešim.

Što se tiče eliminisanja Ume iz finala, nema to nikakve veze s tim što je ona žena, tj.nezavisno je od pola. Već sam rekla zašto sam izabrala Anhela, a to je zato što sam igrala na kartu toga da će porota gledati ko je imao bolji učinak u igrama, a i dalje mislim da jesam imala bolji učinak od njega. Za Umu mislim da smo na istom tako da je sam odabir taktike nju eliminisao. Pride, Uma je igrala u Blekfajeru i u Čeliku, tj.igrala je timski sa skoro svim učesnicima porote pa je to bio drugi kriterijum.
Ne znam zašto se uopšte opterećuješ teorijama zavere, al ok ako ti prija.

Wanderlust je izuzetno inteligentna žena. Razočarava me jedino nemaštovitost, jer je Klintonova izgubila oslanjajući se na istu tu strategiju 2016. godine. Gomila žena je očigledno prozrelo šta je radila. 
Sve ću da ti oprostim, ali ovo poređenje sa Klintonovom nikad neću  bangin .

Nisu žene sve redom glupe, Wanderlust, pa da obavezno padaju na tu demagogiju. 
Dobar pokušaj, samo nemaštovit.
Pretpostavljam da je time istrošen arsenal svega šta imaš kako bi nas sve zavadila i pobedila i dobila to neko zadovoljstvo koje ti donosi vređanje i manipulacija.


Ovde si se malo baš zaigrao u drugom delu  wacko .
'''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
Žene naravno da nisu glupe pa će prepoznati da se baš ti u svrhu manipulacije služiš demagogijom udaranja po toj "ženskoj liniji" za koju pretpostavljaš da ih boli u globali pa ti uskačeš kao zaštitnik, ali si malo potcenio ove kojima se obraćaš, ja baš mislim da iste niti imaju potrebe za zaštitom, niti ih pogađa ta priča što će ih tamo neko smatrati glupim. Još samo jedan čisti muški pristup stvarnosti i tome šta žene misle i žele.

"Zato sam u momentu kad je Hakerka ispala i ja
glasala za nju jer znala sam da ne stiže od obaveza,"
Nisam stizao ni ja.


Ne bih rekla, kao što već pomenuh, bio si viđan i u chatu i na forumu online u vreme igara, a ti porekni da je tako ako misliš da nije istina i d ai drugi nisu videli.

I na kraju krajeva, kad je Hakerka izbačena ti već nisi bio tu, je'l treba da te podsetim?

Ali je Wanderlust odlučila da sam ja zlikovac, a ne samo čovek kojem su se
nezgodni rokovi poklopili sa Survivor-om u koji je upao lakomisleno i bez
obzira prema tome da se ne igra više od jednom.


Pretpostavimo da sam razumela šta si želeo reći -ako si već imao prečeg posla, zašto te toliko boli što si ispao kad si ispao? Meni je Hakerka lepo rekla da ne stiže zbog posla, visoka_sveštenica je takođe izašla jer se nije uklapala, ne vidim da iko od njih pravi skandal i da je umislio da sam ga ja napravila zlikovcem, a obe sam glasala kad su ispale.

 
WanderLustDate: Monday, 25 November 2019, 17:38:14 | Message # 30
Crna vatra
Group: Publika
Messages: 563
Awards: 4
Reputation: 1
Status: Offline
Ja se izvinjavam na ovom spamovanju i nadam se da se više ne dodaju postovi istog leitmotiva jer još nisam ni na prve odgovorila u celosti.
 
Forum » Virtual Survivor 9 - A Song of Ice and Fire » Završeni plemenski saveti » 14. plemenski savet (Poslednji plemenski savet)
Search: