14. plemenski savet - Page 3 - Forum

[ Updated threads · New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
Forum moderator: TheGuardian  
Forum » Virtual Survivor 9 - A Song of Ice and Fire » Završeni plemenski saveti » 14. plemenski savet (Poslednji plemenski savet)
14. plemenski savet
AnhelDate: Monday, 25 November 2019, 17:44:32 | Message # 31
Major general
Group: Publika
Messages: 433
Awards: 2
Reputation: 2
Status: Offline
Quote Uma ()
Koja vam je najbolja igra koju ste odigrali u ovoj sezoni?


Pa meni ove igre sa rečima, bez obzira da li su bile uspešne za mene ili ne.. . Asocijacije, ona ukrštenica sa imenima prethodnih takmičara, pa ona Tabela sa gradovima Maroka itd...

Ako sam preskočio neko pitanje, recite... smile
 
AngieDate: Monday, 25 November 2019, 18:02:25 | Message # 32
Private
Group: Publika
Messages: 5
Awards: 0
Reputation: 0
Status: Offline
Ja cu ovako apstraktno za oba takmicara: da ili ne?

Pitala bih i nesto konkretnije ali posto me bole oci od ovih sitnih slova drzacu se ovog izbora.


Message edited by Angie - Monday, 25 November 2019, 18:02:55
 
JohnLarkDate: Monday, 25 November 2019, 18:02:25 | Message # 33
Major
Group: Publika
Messages: 81
Awards: 0
Reputation: 4
Status: Offline
"Dozvolićeš mi da preskočim ovo o ovom mobingu pedesetpeti put."
Ne, neću nijednom zato što je tačno.
Rekao sam "politikantski manevar", jer očigledno jeste.

"Što se tiče politike i njenih metoda, o istu se koristim tek toliko da negodujem u vezi trenutnog stanja u zemlji."
Niko ne priča o životu mimo igre ovde.
Niko sem tebe.

"O odbrani napadom bih mogla ja da pričam u tvom slučaju ovde."
Ko je prvi počeo?
Sve vreme spinuješ kako bi sklonila temu sa svojih intriga, laži i ružnih gestova.

"Nikad se ne branim napadom jer smatram da za tim posežu oni koji nemaju više argumenata, a ja retko kad ostanem bez istih."
Jel' zato nisi odgovorila ni na jedan argument koji sam izneo i zaobišla moje konkretne upite?

"Što se tiče ovog drugog dela nema to veze sa tvojom zamerkom WanderLust već sa stilom koji odaje da imaš utisak da žene ogovaraju,"
Sad nastavljaš sa tim lupetanjem kako bi pokrenula žene u svoju korist, jer će kao da "pokažu mizoginistima" kad glasaju za tebe koja si ih redom poizbacivala iz igre.

"da ne mogu da igraju i pobede bez spletkarenja i slično, a devojke su sve itekako pokazale da su odlični igrači."
https://theupturnedmicroscope.com/comic/logical-fallacies-strawman/
Još foliranja i laži.

"Dodatno mi potvrđuješ to mišljenje u delu u kom danas ranije navodiš kako ja imam porive da ti budeš ispod mene (da, baš ti  , ne neko ko je dogurao dalje u igri od tebe, ili za koga smatram da je bolji igrač od tebe, nego baš samo ti)."
Nigde nisam isticao sebe.
Opet lažeš, spinuješ i mobuješ.
I pokušavaš da nas zavadiš tako što ćeš mene da izoluješ, kao, kao nekog ko se gura i lakta među svima kako bi sakrila svoje ponašanje.
Standardno politikantsko manipulisanje.
 
JohnLarkDate: Monday, 25 November 2019, 18:10:28 | Message # 34
Major
Group: Publika
Messages: 81
Awards: 0
Reputation: 4
Status: Offline
"Nisam se nikad predstavila predstavnikom žena, ne smatram da su žene inferiorne da bi trebalo da budu štićene,"
Samo si krenula da se foliraš kako se vređajući mene, kao, "suprotstavljaš mizoginiji"... jer "nema teorije da je JohnLark istakao očigledno i bio mobovan - već to on samo mrzi žene wink "
To su sve provaljene fore.

"to misle one koji imaju feminističkih pobuda, a ja nisam neko ko veruje u feminizam."
I sad se kao foliraš - ja sam, kao, "mizoginista, a ti ni ne veruješ u feminizam".
Sve provaljene fore.

"Verovanje da postoji mizoginizam ne isključuje neverovanje u feminizam."
Al' ćeš ti da zadovoljiš i feministe i anti-feministe tako što ćeš da me napljuješ za mizoginiju a kažeš kako "nisi za feminizam".
To su standardni političarski trikovi.
Ko malo obrati pažnju - vidi ih redovno.

"Doduše, možda je to karakterisanje zaista bilo malo preterano ovde,"
Odnosno - lupila si po navici, jer nisi očekivala da ću da to istaknem kako bih pokazao da lažeš i manipulišeš.

"ali na osnovu stečenih mišljenja imam utisak da imaš nekih latentnih predizpozicija da smatraš da si ipak superiorniji od žena."
I sad hoćeš da žene ovde to analiziraju i mene gledaju popreko kako ne bi primetile da si ih sve preveslala.
Standardne demagoške fore.

"Biće mi drago da grešim."
Ovo je stvarno bedna demagogija.
Biće ti drago ako dobijem nervni slom kako bi ti sakrila da lažeš i podvaljuješ i pobedila na dizanje prašine i pravljenje drame ni oko čega.
Zato i provociraš.
Jer moraš da pobediš po svaku cenu.

"Što se tiče eliminisanja Ume iz finala, nema to nikakve veze s tim što je ona žena, tj.nezavisno je od pola."
Ali ako ja tebi nešto prigovorim tebi jer manipulišeš, lažeš, bezobrazna si i vređaš se iz čista mira - to je onda "napad na sve žene", a?
Standardna manipulacija.

"Već sam rekla zašto sam izabrala Anhela, a to je zato što sam igrala na kartu toga da će porota gledati ko je imao bolji učinak u igrama, a i dalje mislim da jesam imala bolji učinak od njega."
I to zavisi od toga kako čovek ocenjuje šta jeste "učinak".
Oko toga upravo i imamo sukob mišljenja.
Ti to spinuješ kako je lično, ili univerzalno kad misliš da ćeš da me što bolje napljuješ... ali stvarno nije ništa lično.
Ne cenim ni kad muškarci spinuju, lažu i vređaju.
Ne pravi razliku ni najmanje.

"Za Umu mislim da smo na istom tako da je sam odabir taktike nju eliminisao. Pride, Uma je igrala u Blekfajeru i u Čeliku, tj.igrala je timski sa skoro svim učesnicima porote pa je to bio drugi kriterijum."
Pametno.

"Ne znam zašto se uopšte opterećuješ teorijama zavere, al ok ako ti prija."
Spinovala si kako "odajem utisak mizoginiste a nadaš se da nisi u pravu" u ovom komentaru, rekla si kako si se dogovarala da me izbaciš sa drugima, ubeđivala me ovde kako pravim saveze koji nisu bili na snazi, ali ja pravim teorije zavera, a? smile
 
WanderLustDate: Monday, 25 November 2019, 18:13:55 | Message # 35
Crna vatra
Group: Publika
Messages: 563
Awards: 4
Reputation: 1
Status: Offline
"Smatram da je Uma trebalo biti sa mnom u finalu, ali se nadam da sam se
kao igrač pokazala bolje od Anhela i iz tog razloga sam se odlučila za njega
nadajući se da će kriterijum pri izboru biti pokazan
učinak."
Wanderlust se pokazala odlična kao igrač.
Ima kombinaciju inteligencije, pameti, političke
veštine, komunikološke veštine, lukavstva…
Vidite kako je divno i strateški lepo pohvalila kako koga treba.
Reč je o ženi koja odlično drži na umu cilj i veoma
britko kalkuliše.


Za Umu sam već nekoliko puta pisala, preskačem.

Što se tiče ostatka ukoliko su dobronamerni komplimenti zahvaljujem se.
A verovaću da je dobronamerno jer verujem da je ljudski pohvaliti ljude, kao što sam i ja iznela pohvale koje ti smatraš strateškim.

Ja bih rekao da nema dovoljno etike u tome i da joj
previše znači pobeda i da je ogovaranje i manipulacija ljudima na ličnom nivou
nešto što prekoračuje granice normalne i zdrave igre - ali to sam samo
"nezreli" i "nadmeni" ja. 

Ne, to si samo povređeni ti, proći će te.


"Moji favoriti za pobedu su bili po redu
StarCraft prvi, Uma, DelPiero i Selima za koju zaista smatram da je prerano
izbačena, Hakerka za koju mislim d aje imala puno da pokaže, ali nije
stigla  i GreenFlash na samom početku, ali pošto ne znam kako bi se
razvila priča jer nije mnogo igrao, ne mogu negde da ga svrstam određenije.
Naravno smatram da sam i ja među njima jer mislim da
sam odličnan performans imala u igrama i tamo gde su mi izmakla dva imuniteta
je bilo jer sam jurila i vreme."
Ovo vam je, dame i gospodo, vrhunska politika.
Tačno je svakome uglađena sujeta kako treba i po
prioritetima.
Ogradila se od optužbi da je arogantna i da muti veoma
vešto tako što je objasnila da i sebe smatra dobrim igračem.
Veoma vešto i pametno."

Ja ne znam da li je u tvom svetu cenjenije da se neko pravi lažno skromnim, al u mom nije.
Takođe, kad pominješ prioritete da li to znači da će ti najkrivlje biti ako Star glasa za mene ili generalno?
I konačno, verujem da Uma neće glasati za mene, pa to oko glađenja njene sujete izvlačiš iz konteksta bez pokrića. Devojka je ispred DelPiera jer je dogurala dalje i od njega i Selime, a jedini koji je hronološki iza drugih, tj.ranije je ispao je Star ali je na prvom mestu jer mi je od najranije faze igre favorit.
Još jedna teorija zavere kojom si se samo uzaludno zamarao.
U prilog tome ide i činjenica da su svi iz mog početnog tima i da može troya potvrditi da sam se još kod reorganizacije razočarala što sam njih dve morala da ostavim mimo Vatre.

A Anhela je odabrala kao finalistu jer je procenila da neće biti elokventan u svom poslednjem izlaganju,
već nešto opušteno smrsiti. Nešto neupečatljivo, što će lako da se zaboravi.

A zašto ti ovde potcenjuješ retoričku moć i elokventnost Anhela?
Pride, kako to nisi pomislio da je Anhel svojim uopštenim tekstom ustvari taktički želeo da ostane neutralan kako se nikome ne bi zamerao?
A da, on nije glasao za tebe....

Zna se zašto sam ga izabrala btw.

"Za razliku od Wanderlust koja može nekim šefovima država da drži lekcije iz retorike i politike u praksi.
Vrhunski posao, Wanderlust!"

Ako uspeš ostale da ubediš da si TI u finalu u kom inače ne učestvuješ žrtveno jagnje, nevezano što si ispao pre nekoliko plemenskih, ja ću početi političku karijeru odmah

"Samo - mi ovde nismo plemstvo koje se bori na život i smrt, već samo obični mali ljudi koji se upuštaju u mali hobi.
Ne treba da pršti krv i pucaju kosti.
Ovo je igra."

Osim što mi je iskreno žao što si se toliko uvredio bez da sam imala nameru, žao mi i što se osećaš polomljenih kostiju.
Što se krvi tiče AB sam grupa, javi ako zagusti.  ;)

Da ignorišemo na trenutak etiku i lične uvrede….
Mene je davno bio Anhel impresionirao kako se držao
dok se čitav klan borio protiv njega.
Ja sam skupa sa Wanderlust bio igrao igru protiv njega. I vodili smo u poenima ubedljivo.

Koju smo to igru igrali samo nas dvoje bez drugih protiv Anhela?
I gde sam ja to rekla da sam uvek bila bolja od tebe, tj.da nije bilo igara koje su ti više ležale nego drugima uključujući i mene?

(Ja sam doprinosio više od Wanderlust pa je zato procenila da treba da me ukloni kao pretnju

neću ti rušiti iluzije, nemam srca

i tad je verovatno odlučila da vreba priliku da me mobuje. I pronašla je priliku jer je Starcraft
meni ubio interesovanje za igrom, a ja sam se onda vratio nazad na Ivanovu molbu i iz obzira prema njegovom radu.)

ovo je vaša stvar

Dok sam se ja radovao kako vodimo i očajavao što ne nalazim više onih skrivenih reči...... baš sam bio pomislio "Ovi u drugom timu mora da su načisto demoralisani kad ovoliko gube".
Anhel me je bio potpuno šarmirao time što je opušteno radio i prijavljivao reči iako je bio ostavljen sam da se snalazi.
Mene je to načisto impresioniralo i ponadao sam se da će dobiti priliku da pobedi jer takvo ponašanje mislim da načelno
zaslužuje da bude nagrađeno.

Pa eto, dala sam mu priliku, može se reći da imamo i neku dodirnu tačku  wink  na kraju (psssst nemoj reći ostalima da sam ustvari to uradila jer si me ti ubedio svojim ubeđivačkim sposobnostima).

For the record, da ne bude da nismo videli da si providan,,,
Anhel je nekoliko puta igrao sam ako se dobro sećam dok smo mi igrali u timu  i mislim da sam mu svaki put javno na forumu čestitala, možda ponekad i jedina.
Iz tog razloga ga nisam ni glasala sve dok je u igri bilo ljudi koji su bili neaktivni, pa čak i Hakerka s kojom sam i privatno ćaskala. Ostavila sam ga njenom eliminacijom iako su svi tad glasali za nju i moj eventualni glas Anhelu ga ne bi ugrozio.
Ali kad je u igri ostao DelPiero, StarCraft i Uma, onda sam počela da glasam Anhela jer je po mojim kriterijumima to bilo više fer.

"Od tada se nadam da će moći da pobedi i svakako mislim
da underdog-ovi treba da budu nagrađeni za staloženost i hrabrost."

Baš lepo od tebe. To su istinska osećanja koja treba proživeti da bi shvatio njihovu važnost.

Lično bih voleo da bude nagrađeno i u životu - ali za sad može makar da bude nagrađen pobedom.
Toliko možemo da ga nagradimo.

Da li svi mislite da mobovanje, manipulacija,
agresija, klevetanje i britko taktiziranje treba da budu nagrađeni… ili
ležernost, hrabrost i staloženost?


Ovo ne ide meni pitanje, al ne ide da te isečem.


Message edited by WanderLust - Monday, 25 November 2019, 18:15:48
 
JohnLarkDate: Monday, 25 November 2019, 18:17:29 | Message # 36
Major
Group: Publika
Messages: 81
Awards: 0
Reputation: 4
Status: Offline
"Sve ću da ti oprostim, ali ovo poređenje sa Klintonovom nikad neću   ."
Nisi u poziciji da opraštaš jer je ocena sasvim poštena.
Isto kao ona si krenula sa "mizoginijom" kao napadom kako ne bi morala da se braniš od svojih malverzacija i toga da ćeš da radiš sve šta ti padne na pamet kako bi došla do pobede.

"Žene naravno da nisu glupe pa će prepoznati da se baš ti u svrhu manipulacije služiš demagogijom udaranja po toj "ženskoj liniji" za koju pretpostavljaš da ih boli u globali pa ti uskačeš kao zaštitnik,"
Jel' ja ovde pominjem "mizoginiju" iz čista mira ili ti?

"ali si malo potcenio ove kojima se obraćaš, ja baš mislim da iste niti imaju potrebe za zaštitom, niti ih pogađa ta priča što će ih tamo neko smatrati glupim. Još samo jedan čisti muški pristup stvarnosti i tome šta žene misle i žele."
Iiii... naravno - mizandrija. smile
Ja to ne mogu da skapiram jer sam "samo muško". wink
Sad računaš da će one da asociraju muške kretene sa mnom kako bi prešli preko toga da lažeš i foliraš se kako stigneš. smile

"Zato sam u momentu kad je Hakerka ispala i ja
glasala za nju jer znala sam da ne stiže od obaveza,"
Nisam stizao ni ja.

"Ne bih rekla, kao što već pomenuh, bio si viđan i u chatu i na forumu online u vreme igara, a ti porekni da je tako ako misliš da nije istina i d ai drugi nisu videli."
Toliko si zapela da me mobuješ da spinuješ zavere oko "viđanja na chat-u i forumu".
I sad računaš da sam nešto petljao kako bi se svi okrenuli protiv mene.
A ako ne - onda da će svi da poveruju da sam sa drugima nešto mutio.
Sve kako bi skrenula pažnju sa sebe. smile

"I na kraju krajeva, kad je Hakerka izbačena ti već nisi bio tu, je'l treba da te podsetim?"
Ženo... ti ogovaraš, manipulišeš i lažeš, vređaš i provociraš ovde.
Ja sam kliknu ona "mark as read" i glasao sam jednom od 3-4 glasanja.
Kakvu ti ovde suludu priču ti ovde spinuješ?

"Pretpostavimo da sam razumela šta si želeo reći -ako si već imao prečeg posla, zašto te toliko boli što si ispao kad si ispao?"
I jesam.
Zato nisam ni bio aktivan.
Proverite sa Ivanom. Samo sam jednom stigao i da glasam.

"Meni je Hakerka lepo rekla da ne stiže zbog posla, visoka_sveštenica je takođe izašla jer se nije uklapala, ne vidim da iko od njih pravi skandal i da je umislio da sam ga ja napravila zlikovcem, a obe sam glasala kad su ispale."
Kako si ti blagorodni vladar koji je sebe odlučio da ovlasti da deli pravdu. smile
Ne, to uopšte nije patologija koju sam odmah primetio jer je vrlo prepoznatljiva. smile
 
JohnLarkDate: Monday, 25 November 2019, 18:26:43 | Message # 37
Major
Group: Publika
Messages: 81
Awards: 0
Reputation: 4
Status: Offline
"Za Umu sam već nekoliko puta pisala, preskačem.
Što se tiče ostatka ukoliko su dobronamerni komplimenti zahvaljujem se."
Lično mislim da je etika i kvalitet karaktera nešto bitnije od inteligencije.
Glup čovek nije kriv što je glup. Ali i glup čovek može da bude čestit, hrabar, nesebičan, principijelan...
Inteligencija je nešto što se čoveku samo zatekne. Da njome raspolaže.

"A verovaću da je dobronamerno jer verujem da je ljudski pohvaliti ljude, kao što sam i ja iznela pohvale koje ti smatraš strateškim."
I naravno - sad spinuješ principjelnu poziciju kao da sam ja zlikovac i "neljudski" što nisam saglasan sa laganjem, foliranjem, manipulacijom i vređanjem. smile

"Ne, to si samo povređeni ti, proći će te."
Opet "Ad Hominem". smile
Wanderlust izbegava temu jer zna da je kriva, vrlo dobro zna da provocira i vređa i vrlo dobro zna šta radi. smile

"Ja ne znam da li je u tvom svetu cenjenije da se neko pravi lažno skromnim, al u mom nije."
Jel' si se zato pravila lažno skromna u ovodnoj izjavi - a onda pokazala stav rekavši maločas kako si "dopustila" ljudima da ostanu u igri? smile

"Takođe, kad pominješ prioritete da li to znači da će ti najkrivlje biti ako Star glasa za mene ili generalno?"
Wanderlust sada očajnički spinuje kako je nešto tu lino i meni je Starcraft bitno da glasa kako ja kažem. smile
On zna da ja njemu slovo nisam uputio deset dana unazad, ja znam to - ali ona računa da vi to ne znate i da treba da doživite nju kao neku jadnu žrtvu našeg zlog saveza. smile

"I konačno, verujem da Uma neće glasati za mene, pa to oko glađenja njene sujete izvlačiš iz konteksta bez pokrića."
Ne znači da nisi pokušala.
A ja mogu da na to ukažem, izvini.

"Devojka je ispred DelPiera jer je dogurala dalje i od njega i Selime, a jedini koji je hronološki iza drugih, tj.ranije je ispao je Star ali je na prvom mestu jer mi je od najranije faze igre favorit."
biggrin Sad on treba da primeti kako ga "jedino ti ovde ceniš" biggrin
Ženo... jel' postoji nešto što ti nećeš da uradiš oko pobede u igri koja stvarno nije ni bitna ikome normalnom u životu? smile

"Još jedna teorija zavere kojom si se samo uzaludno zamarao."
Ko mi kaže...
Upravo si spinovala kako ja sa Starcraftom nešto pravim.

"U prilog tome ide i činjenica da su svi iz mog početnog tima i da može troya potvrditi da sam se još kod reorganizacije razočarala što sam njih dve morala da ostavim mimo Vatre."
Ovo je zapravo jedini kontra-argument koji si zapravo dala, do sad.
I validan je.
Nagoveštava sujetu koju sam pominjao - ali je sasvim validan.
Pretpostavljam da si se u međuvremenu pribrala.
 
AnhelDate: Monday, 25 November 2019, 18:35:08 | Message # 38
Major general
Group: Publika
Messages: 433
Awards: 2
Reputation: 2
Status: Offline
Ne znam zašto bih izbegavao da se nekom zamerim. Jedino možda što za to nije postojao razlog. A za JohnLarka sam glasao na plemenskom smile A to što nisam nikoga pomenuo u govoru, smatrao sam da nije bilo potrebe za tim biggrin

Message edited by Anhel - Monday, 25 November 2019, 18:35:55
 
WanderLustDate: Monday, 25 November 2019, 18:42:24 | Message # 39
Crna vatra
Group: Publika
Messages: 563
Awards: 4
Reputation: 1
Status: Offline
IMA JOŠ  cry  cry  cry  cry 

Pitanja za Wanderlust: JohnLark

1. Otkud to da se pominje moja "optužba da se Wanderlust bavi politikom" kad ja to nisam nigde nikako javno bio rekao i prokomentarisao sam prvi put tokom glasanja u kojem sam bio ispao (u kom si ti iovako bila imuna)?

tvoja greška

2. Kako se to ne baviš politikom ako mene mobuješ i svima nam deliš ocene?
Da pomognem pri odgovaranju, definicija politike na Wikipedia-i glasi:
"Politika je skup osnovnih principa i pripadajućih smernica kojima se usmeravaju i limitiraju aktivnosti u cilju ostvarivanja dugoročnih ciljeva".

Posle ovog tvog brainstorminga ozbiljno počinjem da se interesujem...ubedi me da treba

3. Da li si ti mizoginista tako što si glasala za to da ispadne gomila žena kako bi sada u finalu samo imala muškarca za protivnika? Ako ne - zašto nisi, kada sputavaš druge žene? I - kako je to bolje od toga da ja tebi prigovorim na osnovu tvog ponašanja nešto?

Ima na forumu negde pravilnik igre. Idi pročitaj opet koncept i cilj igre. To o ženama i toj demagogiji pročitaj malo ranije u nekom od odgovora.

Što se tiče poslednje rečenice -  nidje veze.


4. Zašto je činjenica da sam tokom cele igre ili ćutao ili pomagao svom timu da dobije tebi nije dovoljna da me poštediš ogovaranja i klevetanja?

I za ovo imaš odgovor aj da ne zamaramo ni sebe ni druge, jer polako počinjem i ja da gubim strpljenje.
Vidi možda wiki ima i definicuju za ogovaranje i klevetanje, ali proveri opet negde drugde, nemoj posle da bude kao sa Berlinskim zidom da je pao dve godine kasnije nego što jeste.


5. Da li sada možda žališ što ti je izletelo to da si pokazala opsesivno politikantsko delovanje i rad u svom uvodnom izlaganju jer razotkriva tvoje opsesivno igranje sa psihom drugih ljudi?

Naravno da ostajem pri onome što sam napisala, da sam mislila da ne treba, ne bih ni pisala. Pa ti si prvi koji tvrdiš da sam proračunata, zar bi mi promaklo tako nešto?
Na stranu što zaista mislim da sa tim potenciranjem kako sam te vređala i šikanirala svako sa malo zdrave logike i ko je pratio igru i prati ovu diskusiju vidi da si preterao maksimalno i iako si bio malo ubedljiv sad postaješ naporan.


6. Kako ti je promaklo da je skromniji, opušteniji i staloženiji Anhel nesrazmerno simpatičniji i samim tim opasniji protivnik za finale?

To je sve igra i rizik koji ista nosi. Kao što rekoh dva su bila puta koja sam mogla izabrati. Birala sam sebi logičniji. Je'l treba da se izvinim i za to?

7. Misliš li da si prva u istoriji koja se laktala i manipulisala do neke fiktivne "pobede" tako da to završi spokojnom, zadovoljnom starošću i zdravim, lepim zaveštanjem? Ako misliš - zašto misliš da su milioni tirana, politikanata i političara, osvajača, demagoga, sofista i drugih svi redom završili kao histerični, sasušeni ludaci (kad bi doživeli starost)?

Pazi, nisam još spremna za to starost, ali ne bih imala ništa protiv da se malo sasušim.

(negde ovde počinjem da se brinem za tvoje psihičko zdravlje i moju grižu savesti zbog istog).


8. Uočavaš li ironiju u tome da si u Survivor-u inspirisanom AGOT-om sebe dovela u finale metodama koje su identične metodama koje je koristila Kraljica Sersei Barateon? (koja se smatrala Lanisterom, ali je malo varala muža i zgrabila mu prezime kako bi sela na presto)

Imao si mnogo obaveza pa ti je promaklo da nisam gledala AGoT.

9. Smatraš li da ima dovoljno idiota u poroti da ne prepoznaju političke trikove koje si koristila, ovde?

Ne smatram da je iko idiot u poroti, čak ni za tebe tako nešto ne bih pomislila posle svih ovih rafala.

10. Čime ćeš sad da me ogovaraš kako bi se odbranila od optužbi i zgrabila fiktivnu, digitalnu pobedu od čoveka koji se hrabro borio od nas svih udruženih protiv njega i kad je gubio?

Ne vidim kakve veze imaš ti sa tim da li će on da pobedi ili ne?
ILi ti je potrebna satisfakcija da veruješ da si bar na taj način učestvovao u finalu?

p.s. da ne bude zabune ostalima, tj.onima sa strane koji nisu igral
i ovu sezonu, pod ogovaranjem moj suigrač JohnLark podrazumeva pola pasusa u mojoj javnoj uvodnoj reči.

11. Zašto ne abdiciraš da obraduješ Anhela što je onako hrabro istrajao do sada, uprkos tome što je očigledno underdog na kvadrat?

Ne, imam bolji predlog za koji sam ozbiljna i ukoliko mogu da se koriguju pravila, predlažem da tebi ustupim mesto u finalu pa da glasamo između underdog Anhela i tebe uskraćenog, očigledno s moje strane sigurnog favorita.

Troya, TheGuardian?

12. Šta gubiš time što abdiciraš i proglasimo Anhela pobednikom a ti nas sve častiš tortom bez obzira?

Samo tortu.
 
JohnLarkDate: Monday, 25 November 2019, 18:44:54 | Message # 40
Major
Group: Publika
Messages: 81
Awards: 0
Reputation: 4
Status: Offline
"A zašto ti ovde potcenjuješ retoričku moć i elokventnost Anhela?"
Hvatanje za slamku, a? wink
"Ti ćeš sad da braniš Anhelovu elokventnost" a maločas si rekla kako si ga "izabrala jer je slabiji"?
Kako je slabiji? smile

"Pride, kako to nisi pomislio da je Anhel svojim uopštenim tekstom ustvari taktički želeo da ostane neutralan kako se nikome ne bi zamerao?"
Pomislio sam.
Ali se jasno vidi da si ti svojom uvodnom reči računala da ćeš da ga dobiješ na retoriku.

"A da, on nije glasao za tebe...."
Znači... sad spinuješ i zaveru kako smo on i ja u savezu?
Toliko o tome kako ja spinujem teorije zavera...

"Zna se zašto sam ga izabrala btw."
Baš na to i ukazujem.
Ja na to ukazujem. Ti odvališ nešto kontradiktorno, pa dodaš kako se "zna".

"Ako uspeš ostale da ubediš da si TI u finalu u kom inače ne učestvuješ žrtveno jagnje, nevezano što si ispao pre nekoliko plemenskih, ja ću početi političku karijeru odmah"
Nagoveštavala si da već imaš političku karijeru.
Ti stvarno misliš da su svi ovde zlatne ribice?

"Osim što mi je iskreno žao što si se toliko uvredio bez da sam imala nameru, žao mi i što se osećaš polomljenih kostiju.
Što se krvi tiče AB sam grupa, javi ako zagusti.  ;)"
"Ne grebeš ti manijakalno ka pobedi po svaku cenu - već to JohnLark mnogo osetljiv pa se povredio".
Stvarno bedna demagogija.

"Koju smo to igru igrali samo nas dvoje bez drugih protiv Anhela?"
Sedmu.
"I gde sam ja to rekla da sam uvek bila bolja od tebe, tj.da nije bilo igara koje su ti više ležale nego drugima uključujući i mene?"
Opet izmišljaš šta sam ja, kao, rekao?
'ajde malo samokontrole, pobogu.

"i tad je verovatno odlučila da vreba priliku da me mobuje. I pronašla je priliku jer je Starcraft
meni ubio interesovanje za igrom, a ja sam se onda vratio nazad na Ivanovu molbu i iz obzira prema njegovom radu.)
ovo je vaša stvar"
Koju si otvoreno spinovala i povodom koje si me napljuvala.
Ako je "naša stvar" - zašto je pominješ i na mene je svaljuješ i onda meni deliš epitete?
S kojim pravom?

"Pa eto, dala sam mu priliku, može se reći da imamo i neku dodirnu tačku  "
Ja nisam. Igrali smo protiv njega i on se držao fenomenalno.

"na kraju (psssst nemoj reći ostalima da sam ustvari to uradila jer si me ti ubedio svojim ubeđivačkim sposobnostima)."
Nisi, jer smo ga bili dobili načisto i ubedljivo.
Nisi nikom "dala priliku". Kladila si se na strateško izbacivanje igrača i sad spinuješ kako si zbog toga "divna".

"For the record, da ne bude da nismo videli da si providan,,,
Anhel je nekoliko puta igrao sam ako se dobro sećam dok smo mi igrali u timu  i mislim da sam mu svaki put javno na forumu čestitala, možda ponekad i jedina."
I kako sam tu ja "providan"?
Ja ne bih znao da je on bio sam da ti to nisi pomenula, zapravo.
Ti sad spinuješ kako sam ja opsesivan i mesec dana se bavim samo tobom - ali bukvalno nisam znao da nisam usput pogledom prešao nakon te igre preko chat-a gde si ti to pomenula.

"Iz tog razloga ga nisam ni glasala sve dok je u igri bilo ljudi koji su bili neaktivni, pa čak i Hakerka s kojom sam i privatno ćaskala. Ostavila sam ga njenom eliminacijom iako su svi tad glasali za nju i moj eventualni glas Anhelu ga ne bi ugrozio."
Super.

"Ali kad je u igri ostao DelPiero, StarCraft i Uma, onda sam počela da glasam Anhela jer je po mojim kriterijumima to bilo više fer."
To je među vama.
I mimo onoga šta je meni interesantno da se pomene i komentariše.
Ja sam komentarisao nešto drugo.

"Baš lepo od tebe. To su istinska osećanja koja treba proživeti da bi shvatio njihovu važnost."
Niko nije rekao da ne umeš da prepoznaš i iskoristiš elokvenciju, Wanderlust. smile
Ja samo mislim da imaš krajnje nezdrav odnos prema ovoj igri i da si vrlo manipulativno koristila grozna sredstva, uključujući i odvratne provokacije i demagogiju.
Ti u tome ne vidiš problem - i tu je naša razlika u mišljenju.
 
WanderLustDate: Monday, 25 November 2019, 18:53:55 | Message # 41
Crna vatra
Group: Publika
Messages: 563
Awards: 4
Reputation: 1
Status: Offline
Znači - nijedan kontra-argument, za sada.
I otvorenije pokazivanje loših manira.
Sve očekivano.
I vrlo standardno
.

Samo si nestrpljiv, strpljen spašen, a pošto si nam dokazao da misi mizogin i da si džentlmen, Selima je svakako imala prednost jer je pre tebe postavila pitanje...no gde da dodđe na red i ona?!

"kako sam kažeš, udaraš na sujetu drugih aludirajući da sam ih nasamarila"
Lažeš.
Nisam to rekao.
I nisam rekao da si ih nasamarila.
Dame i gospodo, ovo se zove "Strawman argument".
https://yourlogicalfallacyis.com/strawman
https://theupturnedmicroscope.com/comic/logical-fallacies-strawman/
To su standardne sofističke, manipulativne fore i trikovi.
Kao - ja rekao nešto što je Wanderlust ponovila pa kao ona pokazuje kako to ne valja.
Što upravo pokazuje ono što sam tvrdio ranije.
Reč je o nekome ko je manipulativan.
A ja sam, po njoj, to kao rekao javno... a to, kao, nije tačno.
Očigledno jeste tačno.
A gde je to javno... nije odgovorila.
Jer odgovor očigledno po sebi potvrđuje da sam to osnovano mislio i rekao privatno.

Od ovog celog konfuznog dela samo ću ostaviti ovo naglašeno velikim podebljanim slovima kao odraz vrlo zrelog i kulturnog ponašanja.
Oprezno sa guglanjem, znaš već
 ;) 

"Opa, sad se igramo   ."
Wanderlust čeka mene da joj išta prigovorim od početka. Poklapala me je kad god bih bilo šta i u vezi čega rekao.
To je vrlo normalno i standardno među agresivnim ljudima.
I... kakvo to "opa"?
Šta znači to "opa"?


Opa je poštapalica govornog područja u kom živim  wink 
Osim toga, troza nas ubi kako je dosadan plemenski...pa je opa baš zgodna reč.

I - vređanje nije igra.
To upravo i objašnjavam.
Tebi su vređanje i manipulacija igra.
Ja ih ne vidim kao igru.
Ne volim takve igre.
I neću da igram igre na taj način.
Ovo nije "čija će laž da pobedi i ubedi što više idiota", već odgovor na vređanje i klevete.
Upravo sam i objasnio da vidimo stvari različito i da upravo tu leže razlike u mišljenju i stavu
.

A ovo za poklapanje i tebe na svakom koraku si se opasno istripovao, mogao bi da pogledaš to malo.
Kao što rekoh, izvoli prekopiraj bilo koji momenat u kom sam te poklopila ili čekala na ziceru i sl. Iz chat'a, iz igara, sa plemenskih, bilo gde.
Ne računajući ovaj thread jer ovde odgovaram na tvoje uporne napade koji se svi vrte oko tvoje uvređene sujete, a istim ovim metodama kojepominješ pokušavaš da dokažeš da su se drugima sujete uvredile, a niko ništa ne govori.

A za vređanje i klevetanje rekosmo...

"Standardna verzija mene bi ti rekla da si sve ovo vrlo lično shvatio"
Lične uvrede na ličnom nivou nisu lične, sad odjednom?


Nisam sigurna da sam shvatila šta me pitaš, pa da ne lupam.

Tebi je i ovako i onako sve lično.

"i ne bi se dalje osvrtala na detaljne odgovore čitavog ovog referata koji si izneo kako bi izbacio svu tu ljutnju iz sebe,"
Vidite kako sad sve, kao, svaljuje na mene.
Nije ona postupila agresivno, bezobrazno i manipulativno - već sam, kao, ja mnogo ljut.
To se zove "Ad hominem".
https://yourlogicalfallacyis.com/ad-hominem
Lični napad.
Nema tu nikakve relevantne materije.
Nema argumenata.


što nema onaj smajli koji aplaudira?
Jesi li ti sam sebe ubedio u sve to što govoriš?  cry 

"U međuvremenu ću da odgovorim Selimi jer ima manje pitanja i pre tebe se javila."
Super.
 
WanderLustDate: Monday, 25 November 2019, 18:55:41 | Message # 42
Crna vatra
Group: Publika
Messages: 563
Awards: 4
Reputation: 1
Status: Offline
Quote Uma ()
Koja vam je najbolja igra koju ste odigrali u ovoj sezoni?Wander, misliš li da bi bila izabrana za drugog finalistu da nisi pobijedila u finalu?


wow, još neko učestvuje i došao je na red!!  yahoo 

Rekla bih poslednja, nisam sigurna? 

Ne, mislim da biste u finalu bili ti i Anhel.
 
WanderLustDate: Monday, 25 November 2019, 19:17:32 | Message # 43
Crna vatra
Group: Publika
Messages: 563
Awards: 4
Reputation: 1
Status: Offline
aj malo da preskočimo ponešto

Izrazio sam drugačije mišljenje i odmah si krenula sa sukobom.
Ja sam mogao da se upuštam ali nisam hteo.


Ja nisam u sukobu s tobom, ti očigledno jesi sa mnom, al ja ti tu ne mogu pomoći. Ja ti samo odgovaram jer mislim da je to deo ove igre koju igram do kraja, ako nije, nek me neko obavesti i poštedi. 

"Ne sećam se da smo imali tako neku situaciju među nama od početka igre,"
Samo zato što sam ja odlučio da izbegavam drame koje mi ne trebaju.


Znači nismo? Sad se već bolje razumemo.

"ako jesmo možeš slobodno ovde iskopirati, nemam problema ni da ti se izvinim ako je zaista do toga došlo."
Ono što ovde treba da se iskopira je to neko moje "pričanje kako se ti baviš politikom".
Jer znam da ga nisam javno izrazio, jer mi se ne svađa.
Mrzi me.


Ne mrzi te, nego nemaš šta da iskopiraš jer nijednom nismo došli ni u kakvu situaciju razmirice, kao ni niko od nas međusobno rekla bih. Čak nismo nikad ni pričali osim onoga što se tiče zajedničke igre.
Jedina stvar za koju si se zalepio je ovo što sam javno napisalau uvodu u tri rečenice, a što uporno karakterišeš vređanjem, šovinizmom, klevetanjem, bla, bla, bla.

"Ne ulazim u to kakve si agresije mogao imati u životu i žao mi je ako jesi."
Samo si iz čista mira nekome s kim si imala praktično nikakvu komunikaciju sasula kako ima neke lične probleme pa se okomio na tebe.
To nije "neupuštanje", već čista provokacija, uvreda i skretanje pažnje na mene.


To si ti sam pomenuo. Možda da se zapitaš zašto si neshvaćen jer očigledno kao i u slučaju onoga sa Starom kad nešto kažeš može se drugačije tumačiti.
Što se tiče skretanja pažnje na tebe, ne mogu da dodđem na red da to uradim....od tebe. Ti si taj koji si zakupio finalni plemenski savet na večć tri strane jer su te opasno uvredile moje tri rečenice.

"S moje strane ako si je osetio, očigledno si je pogrešno protumačio"
Ne može biti očiglednije da sam primetio očigledno.
Jer ti nisam ni slovo poslao, a od glasanja kad sam izglasan nikome nisam ni privatno komentarisao išta.
Ali si i dalje smatrala za shodno da me vređaš i klevećeš ovde.

............

"jer pre svega nije bilo razloga, tj.motiva za istu."
Da je ovo iskreno - ne bi bilo sadržaja tvog uvodnog izlaganja uperenog ka meni
.

Čim pre shvatiš da se moj uvod tiče toga kako sam ja igrala i zašto, to će ti biti lakše.
Ne vidim da se Exodus nešto potresao toliko, a njega sam prvog pomenula i to ne s ciljem da bih njega uvredila već da bih izložila svoje poteze u igri.

"Jedina, uslovno rečena, "agresija" koju sam ispoljila prema tebi je glas tada kada si ispao, a ne osećam neku krivicu pri tome jer je glasanje sastavni deo ove igre."
Ovo je čista demagogija u kojoj sad spinuješ sebe kao jadnu žrtvu jer kao legitimno igraš igru - a ja sam zao što ti braniš da legitimno igraš igru.
Jedino čemu sam prigovorio je manipulacija i predvidivo si nastavila s njom
.
.....................

"Ni ja se ne ljutim na Anhela koji je glasao za mene, a pretpostavljam ni on na mene jer sam za njega glasala da ispadne poslednja dva ili tri plemenska, nisam sigurna."
Sad su evo svi divni i složni - samo ja štrčim.
Standardno manipulativno mobovanje.

pa ja ne vidim nikoga osim tebe

Nijedan jedini kontra-argument na moje prigovore.

Da je ovo bilo pre dva sata, smejala bih se, sad ne mogu. Ubi me 

"Mobing koji pominješ je vrlo teška i ružna reč"
To je tačna reč.
Manevri i trikovi koje sprovodiš se na to svode. Tako se to zove.
Očigledno si inteligentna i obrazovana žena - tako da možeš samo neiskreno da tvrdiš kako nije reč o mobingu.
A ja mogu da na njega ukazujem samo zato što si ga primenila.

"i istim se ne služim niti bih se služila ni u krugovima u kojima se krećem u stvarnom životu,"
Poslužila si se tačno ovde.
I to veoma vešto.
Malo ko se sreće ko ume tako lepo da proceni i toliko takta primeni u mobingu.


Ok, žao mi je što se osećaš ugroženim s moje strane.
Javno se izvinjavam što JohnLark oseća da ga mobujem.

"a u kojima sticajem okolnosti imam rukovodeću ulogu koja onima koji posežu za mobingom bude glavna alatka za to."
To je tvrdnja.
Koja, inače, nema ama baš nikakve veze sa ovom igrom.
Ja nisam uplitao svoje karakterne kvalitete i svoju praksu u životu u ovu igru.


Ni ja je ne bih uplitala da nije bilo potrebno objasniti ti da mobing nema veze sa ovom igrom, a ponajmanje to kako sam se ja prema tebi postavila.

"Takođe, mobing je pojam nepoveziv za fenomen ovog tipa jer ne postoji nikakav logičan interes zbog kog bih ja ili bilo ko od nas trebalo nekog da šikanira čak i da je to etički opravdljivo."
To ja mislim i to sam tako primenjivao.
Ti taj rezon ne primenjuješ ovde.
I ćutao sam dok nisam video tvoje uvodno izlaganje.


Ok, fine by me. Možeš da misliš šta želiš.

"I konačno, tebe pominjem tek na kraju u osvrtu na celu igru, kad već odavno ne učestvuješ aktivno u njoj, tj.ne može uticati negativno na tebe i to samo zato što sam shvatila da to tako treba uraditi na kraju ."
1. Nije na samom kraju.
2. Ne učestvujem odavno jer sam zauzet. Što nisi priznala meni kao što si drugima, već si mi lepila nezrelost i aroganciju.

Na samom je kraju, na uvodnoj reči kraja.
Ne razumem drugi deo?

"Ovim je sasvim jasno da apsolutno za to ne postoji nikakav drugi motiv od same retrospektive na igru (pomenuti sve što je ostalo u pamćenju)."
Niko nije rekao da je drugačiji motiv od same igre.
Ja sam izrazio nesaglasnost sa tvojim modus operandijem.
To nema veze i sa čime mimo igre.

"Šta više, ta moja retrospektiva ne da mi ne daje prednost u finalu, već mi ide na štetu budući da su ovi tvoji postovi agresivna kampanja protiv mene, a slažemo se da sam bila svesna da će tako biti i mogla sam preskočiti taj deo."
Greške u taktiziranju nisu nesebičnost i nevinost.
A kamoli naivnost.
Procenila si da nemam prisebnosti i vremena da odgovaram na provokacije - i sad saniraš štetu jer nisam ćutao.


Ovde si potcenio samog sebe kao i moje mišljenje o tebi, ali nemoj posle ja da budem kriva.
Baš naprotiv, iznenađena sam da je prošao čitav jedan dan do tvoje reakcije jer sam je očekivala. Ne smatram te ni mutavim, ni ćutljivim, ali malo si ipak preterao u tumačenju svega ovoga. Najiskrenije.

Uošte nije bila greška u taktici, ostajem pri svojoj izjavi kao pto i rekoh i opet bih isto napisala jer je cilj bilo predstavljanje moje igre i sve drugo bi bila laž. Ne bih mogla da kažem glasala sam za JohnLarka jer sam mislila d aje najslabija karika, kad u tom momentu nisam mislila da si najslabija karika, već sam imala druge motive koje sam tim uvodom i objasnila. To što ti nisi prepoznao to, nije moj problem.
 
JohnLarkDate: Monday, 25 November 2019, 19:21:37 | Message # 44
Major
Group: Publika
Messages: 81
Awards: 0
Reputation: 4
Status: Offline
Pitanja za Wanderlust: JohnLark
"1. Otkud to da se pominje moja "optužba da se Wanderlust bavi politikom" kad ja to nisam nigde nikako javno bio rekao i prokomentarisao sam prvi put tokom glasanja u kojem sam bio ispao (u kom si ti iovako bila imuna)?"
"tvoja greška"
Nije moja, jer ja to nisam javno rekao. Ko je to kako izvukao i kako je to došlo do tebe kako bi me ti ovde optuživala kako je to nekako nepravedno i zlo s moje strane?

"2. Kako se to ne baviš politikom ako mene mobuješ i svima nam deliš ocene?
Da pomognem pri odgovaranju, definicija politike na Wikipedia-i glasi:
"Politika je skup osnovnih principa i pripadajućih smernica kojima se usmeravaju i limitiraju aktivnosti u cilju ostvarivanja dugoročnih ciljeva".
Posle ovog tvog brainstorminga ozbiljno počinjem da se interesujem...ubedi me da treba"
Praviš se blesava.
Pre samo sat vremena si rekla "ne bavim se politikom, osim ako je to mojoj zemlji potrebno".
To kaljeni političar ne bi smislio, koliko je iskalkulisano i samopromotivno.

"3. Da li si ti mizoginista tako što si glasala za to da ispadne gomila žena kako bi sada u finalu samo imala muškarca za protivnika? Ako ne - zašto nisi, kada sputavaš druge žene? I - kako je to bolje od toga da ja tebi prigovorim na osnovu tvog ponašanja nešto?"
"Ima na forumu negde pravilnik igre. Idi pročitaj opet koncept i cilj igre. To o ženama i toj demagogiji pročitaj malo ranije u nekom od odgovora.
Što se tiče poslednje rečenice -  nidje veze."
Skretanje teme. Nema jasnog odgovora, jer je odgovor veoma očigledno "lupila sam mizoginizam kako bih sve okrenula protiv tebe".

"4. Zašto je činjenica da sam tokom cele igre ili ćutao ili pomagao svom timu da dobije tebi nije dovoljna da me poštediš ogovaranja i klevetanja?"
"I za ovo imaš odgovor aj da ne zamaramo ni sebe ni druge, jer polako počinjem i ja da gubim strpljenje.
Vidi možda wiki ima i definicuju za ogovaranje i klevetanje, ali proveri opet negde drugde, nemoj posle da bude kao sa Berlinskim zidom da je pao dve godine kasnije nego što jeste."
Potpuno zaobišla pitanje.

5. Da li sada možda žališ što ti je izletelo to da si pokazala opsesivno politikantsko delovanje i rad u svom uvodnom izlaganju jer razotkriva tvoje opsesivno igranje sa psihom drugih ljudi?
"Naravno da ostajem pri onome što sam napisala, da sam mislila da ne treba, ne bih ni pisala. Pa ti si prvi koji tvrdiš da sam proračunata, zar bi mi promaklo tako nešto?
Na stranu što zaista mislim da sa tim potenciranjem kako sam te vređala i šikanirala svako sa malo zdrave logike i ko je pratio igru i prati ovu diskusiju vidi da si preterao maksimalno i iako si bio malo ubedljiv sad postaješ naporan."
Sama si u drugoj replici rekla da to baš i nije bilo dobro rečeno.
Ja sam primetio i ukazao na to da jesi gomilu puta bila i ukazao na manipulativnost u tome.
Proračunati i manipulativni ljudi mogu povremeno da pogreše. Ljudski je, je li.
Vređala si i provocirala iz čista mira. Žalim slučaj.

"6. Kako ti je promaklo da je skromniji, opušteniji i staloženiji Anhel nesrazmerno simpatičniji i samim tim opasniji protivnik za finale?"
"To je sve igra i rizik koji ista nosi. Kao što rekoh dva su bila puta koja sam mogla izabrati. Birala sam sebi logičniji. Je'l treba da se izvinim i za to?"
... čak ne odgovoriš ni na jednostavna i benigna pitanja...

"7. Misliš li da si prva u istoriji koja se laktala i manipulisala do neke fiktivne "pobede" tako da to završi spokojnom, zadovoljnom starošću i zdravim, lepim zaveštanjem? Ako misliš - zašto misliš da su milioni tirana, politikanata i političara, osvajača, demagoga, sofista i drugih svi redom završili kao histerični, sasušeni ludaci (kad bi doživeli starost)?"
"Pazi, nisam još spremna za to starost, ali ne bih imala ništa protiv da se malo sasušim.
(negde ovde počinjem da se brinem za tvoje psihičko zdravlje i moju grižu savesti zbog istog)."
Ad hominem (lični napad) jer nema odgovora.

"8. Uočavaš li ironiju u tome da si u Survivor-u inspirisanom AGOT-om sebe dovela u finale metodama koje su identične metodama koje je koristila Kraljica Sersei Barateon? (koja se smatrala Lanisterom, ali je malo varala muža i zgrabila mu prezime kako bi sela na presto)"
"Imao si mnogo obaveza pa ti je promaklo da nisam gledala AGoT."
Eto - dala si odgovor. Ne znam da li je iskren (lagala si barem 50-tak puta) ali makar je odgovor.

"9. Smatraš li da ima dovoljno idiota u poroti da ne prepoznaju političke trikove koje si koristila, ovde?"
"Ne smatram da je iko idiot u poroti, čak ni za tebe tako nešto ne bih pomislila posle svih ovih rafala."
Izbegavanje pitanja i odgovaranja + ad hominem. smile

"10. Čime ćeš sad da me ogovaraš kako bi se odbranila od optužbi i zgrabila fiktivnu, digitalnu pobedu od čoveka koji se hrabro borio od nas svih udruženih protiv njega i kad je gubio?"
"Ne vidim kakve veze imaš ti sa tim da li će on da pobedi ili ne?
ILi ti je potrebna satisfakcija da veruješ da si bar na taj način učestvovao u finalu?"
Jel' si me zbog toga bez potrebe vređala?

"p.s. da ne bude zabune ostalima, tj.onima sa strane koji nisu igrali ovu sezonu, pod ogovaranjem moj suigrač JohnLark podrazumeva pola pasusa u mojoj javnoj uvodnoj reči."
Ne, ne podrazumevam.
Podrazumevam to što si spinovala kako bih ispao i pribegla pri tome "character assassination"-u.
Napljuvala si me na ličnoj osnovi kako bi spinom se primakla pobedi.
I to kritikujem.
Ja to kritikujem - ti to zabašuruješ i dodatno me vređaš i ocrnjuješ u nadi da niko neće da me sluša.
Standardne politikantske mahinacije, s tvoje strane.

"11. Zašto ne abdiciraš da obraduješ Anhela što je onako hrabro istrajao do sada, uprkos tome što je očigledno underdog na kvadrat?"
"Ne, imam bolji predlog za koji sam ozbiljna i ukoliko mogu da se koriguju pravila, predlažem da tebi ustupim mesto u finalu pa da glasamo između underdog Anhela i tebe uskraćenog, očigledno s moje strane sigurnog favorita."
Opet, spinuješ kako išta od toga ima ikakve veze sa mnom.
Nema tvoje ponašanje ni najmanje veze sa mnom.
I ja nisam odgovoran za ono što ti radiš, ma kako mi ti uvaljivala "tvoja greška" budalaštinu za tvoje postupke.
Da ja na tebe mogu da utičem - ti mene ne bi vređala i ne bi pribegla vrlo niskim manipulacijama.

"12. Šta gubiš time što abdiciraš i proglasimo Anhela pobednikom a ti nas sve častiš tortom bez obzira?"
"Samo tortu."

Sve ovo ogovaranje i spin radi torte, znači?
 
WanderLustDate: Monday, 25 November 2019, 19:40:24 | Message # 45
Crna vatra
Group: Publika
Messages: 563
Awards: 4
Reputation: 1
Status: Offline
"Nema veze, podsetićeš se kad se ponovo objave online plemenski saveti.
Ja se opet sećam da si igru pratio i na forumu i u chat-u čak i onda kad više nisi morao da se brineš da li stižeš, tj.kad si već ispao."
A ja znam da sam kliktao na "read" u FB-u zato što sam znao da ćeš baš ti to tako da spinuješ.
To je standardno mobovanje.
To političari rade.
Izmišljaju i bajaju neke spoljne pretnje kako bi okupili ovce koje treba da ošišaju na jedno mesto, pod svoje okrilje.
Ja znam šta radiš.
Nema tu nečeg preterano originalnog.
I očigledno sam to bio dobro prepoznao.


WOWWWW

Ustvari mi možemo zajedno da osnujemo partiju, i da srušimo avava?  zorro 

p.s. ok nek bude da si namerno zbog toga čitao chat i bio online na forumu, pa te pitam - da li ti je zaista toliko stalo kad došlo do toga?????? 

"Kill me I'm guilty jer dajem sebi za pravo da želim da pobedim u finalu do kog sam došla igrom."
https://theupturnedmicroscope.com/comic/logical-fallacies-strawman/
Nisam to rekao. Manipulišeš opet.


To si rekao.

"O agresivnosti i kontroli ipak mislim da je samo stvar tvoje percepcije koju si moguće oblikovao od momenta kad te nisam zadržala u istom timu pri podeli na Vatru i Čelik,"
Zapravo, to što nismo bili u timu mi je odgovarao.

"a znao si i da nisi bio u planu za to kao neki drugi igrači."
Tvom planu.
O tome govorim.


Mogu ti reći da mi je drago.

"Da se ne ponavljam, rekoh već malo iznad da ni u jednom momentu igre nikoga nisam napala,"
I ja mogu da kažem da ne kucam ovaj komentar.
Reći i uraditi su različite stvari.
Ja sam dobio uvrede bez provokacije sa moje strane.
Praviš me blesavim oko toga - i to je značajno ružnije.



Rekla sam ti, dokaži i kopiraj. Mrzi me nije tačan odgovor,

"Što se tiče ukusa i etike ima ona poznata latinska koja se može na oba primeniti."
Ovde je primenjiva "audacter calumniare, semper aliquid haeret".
"Optužuj lažno - nešto će se primiti"
Ti me napljuješ, pa će se verovatno nešto primiti... deo strategije.
Legitiman, mada ružan pristup.
I ja se legitimno od toga branim.


Ne ti za time posežeš, odličan primer, nadaš se da ćeš nekog ubediti, a nemaš nijedan valjani dokaz da sam te ja izvređala osim onoga što sam ja javno napisala, svesno i savesno.
Možda se i primi
.

Hvala ti na ovome, ne bih se nikad setila

"Ako je po meni, onda nam se opet poimanje nekih stvari razlikuje. Ogovaranje je kad ti neko nešto priča iza leđa, a kad ti javno napiše onda se to naziva mišljenjem, stavom, a u ovom slučaju i obrazloženjem zašto sam smatrala da ne treba da nastaviš igru.
Pretpostavlja se da smo svi odrasli ljudi ovde."
Odnosno - moj čin izlaska iz chat-a je "famozan" po sebi, a ne nešto što je neko iskonstruisao kao "famozno"?
To nije subjektivno?
Nije... tvoje subjektivno tumačenje mog čina? 


Svako tumačenje je samo po sebi subjektivno.
Čak i tumačenje jezika u smislu prevoda što bi trebalo da ne odskače mnogo od same poente. Zato se i zove slobodan prevod.

Famozno je jer si izašao tek tako bez povoda, a ako se vratiš videćeš i šta je komentarisano od strane svih nas, tj.onih koji su prokomentarisali.

"Ako govorimo u tom smislu štete, sam si je sebi napravio."
Uvek su svi krivi sem tebe, Wanderlust.
Znam celu priču.
Čuo sam je hiljade puta.
Starcraft nešto uradi, ja se povučem, Ivan me zamoli da se vratim, ja se vratim, ti me mobuješ - i ja sam kriv za sve, a? 


Ova poslednja rečenica baš zvuči kao da ustvari ti tražiš krivce u svima nama.... 

Ova prva rečenica mi je nejasna - znamo li se mi odnekud pa smo imali neku drugu situaciju da donosiš ovakav proizvoljni zakljulak da je meni uvek neko drugi u nečemu kriv?
Pa bar ovakvu kao što je tvoja, gde smo nas troje krivi, a ti ne?

Što se tiče srednje rečenice, žao mi je što moram zaći u tvoju privatnu sferu nazirući da si tu ustvari ljut na nekog drugog, pa ti ja dobro dođem kao projekcija?

"Ne mogu govoriti u ime drugih, ali 
meni je taj izlazak samo idicija nezrelosti i nemogućnosti prihvatanja činjeničnog stanja da
se u ovoj igri može i izgubiti,"
Ovo je treći put da me provocirate da ogovaram Starcraft-a kako bih se "izvlačio" iz drskih optužbi i uvreda.
Neću da kažem šta i kako se desilo javno zato što neću da ga ogovaram.
Da sam licemer nalik tebi - rekao bih "izvini što neću da ogovaram prijatelja"... ali upravo je poenta u svemu što neću da se latim istih mahinacija koje primenjuješ.


opet preteruješ, baš me briga šta imaš sa Starom i zašto i kako...
 
Forum » Virtual Survivor 9 - A Song of Ice and Fire » Završeni plemenski saveti » 14. plemenski savet (Poslednji plemenski savet)
Search: