Eurovision Song Contest 2012 - Page 15 - Forum

[ Updated threads · New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
Forum » Generalna diskusija » Svastara » Eurovision Song Contest 2012 (Ovde mozemo diskutovati o izabranim (i neizabranim pesmama))
Eurovision Song Contest 2012
tiksiDate: Wednesday, 23 May 2012, 17:14:43 | Message # 211
Krtica
Group: Publika
Messages: 3086
Awards: 16
Reputation: 138
Status: Offline
Quote (Nemanja)
Rusiju nmg da podnesem xD


Mogu da se kladim da su bili prvoplasirani u ovom polufinalu. Neke zemlje i sa prosecnim pesmama ili na neki nacin zanimljivim lako prolaze, a neke poput Francuske, Austrije, Makedonije mogu i mecku da rode a da se ne plasiraju dalje. Trolovsko takmicenje, gde masa vlada ne valja nikako, ali sta cu kad pratim od rodjenja, naviklo se.


Ne čitaj s usana. Usne izgovore stotinu laži. Čitaj iz očiju. Oči ispričaju stotinu istina.
 
ToniDate: Wednesday, 23 May 2012, 20:17:04 | Message # 212
the quoter of the year
Group: Publika
Messages: 1491
Awards: 14
Reputation: 76
Status: Offline
Jel vi vjerujete u ovo? Neki lik je napisao na forum.hr pa me zanima mišljenje ljudi koji prate Eurosong,slažu li se s ovim:

Ja ne mogu vjerovati da i dalje postoje neki koji misle da je pjesma i scenski nastup jedini faktor koji je bitan za pobjedu na ESC.
Ove godine Švedska pobjeđuje 100%, ali ne isključivo zbog pjesme, koliko zbog toga što financijski ona to može podnijeti. Ali jedna Španjolska, Italija, Cipar, Rumunjska (koja se vrtoglavo popela na kladionicama), Island, Srbija - su sve države koje ima odlične pjesme, ali jednostavno niti jedna od navedenih ne može to financijski podnijeti. Zadnje četiri godine su ESC organizirale države čije ekonomije imaju izniman BDP rast, a i prava kriza u Europi je počela prije četiri godine. Rusija 2008, Norveška 2009, Njemačka 2010, Azerbajdžan 2011.

Razlozi su i politički.
Ukrajina 2004 - Revolucija, Juščenko, Timošenko - pokažimo Ukrajini da pripada Europi
Srbija 2007 - 15% teritorija ćemo proglasiti nezavisnom državom, pokažimo im da se saberu, priznaju Kosovo, i da ne odu u ruke majke Rusije nego put Bruxelles.

Još primjera - Italija se lani nakon 11 godina vratila na ESC i vi mislite da je ono jazz-sranje zaslužilo biti drugo? Taj pjesmuljak je trebao biti među zadnjima, ali bi tad Talijani opet kukali i rekli - ''nitko ne voli našu canzonu, imamo San Remo i basta ''. I ESC bi izgubio Italiju na sljedećih 10 godina.

Pjesma i nastup su 60% garantiranog uspjeha. Ostalo je novac i politika.
Ja pratim ESC isključivo zbog klađenja već skoro 10 godina, a ne zbog toga da pljujem Badrićku što će joj ona plahta. Valjda znam što govorim.

------------------------------
Večeras prolaze (na što sam se kladio)
:Island, Grčka, Rumunjska, Cipar, Danska, Rusija, Irska, Belgija, Madžarska i Latvija (mada zadnje mjesto bi malo smrdi na Izrael ili Švicarsku)


"Do you want to lead one day? Well,learn how to follow."
 
DonnieBrascoDate: Wednesday, 23 May 2012, 20:28:03 | Message # 213
Gelipter
Group: Publika
Messages: 3677
Awards: 23
Reputation: 52
Status: Offline
Ima nesto u tome sto prica ali nije samo tako wink
 
ToniDate: Wednesday, 23 May 2012, 22:51:31 | Message # 214
the quoter of the year
Group: Publika
Messages: 1491
Awards: 14
Reputation: 76
Status: Offline
Jebeš Švedsku,cili dan mi iz glave ne izlaze dvi pjesme:

You make me dance, dance like a maniac
You make me want your aphrodisiac (Grčka)

i

Never forget what I did, what I said
When I gave you all my heart and soul.
Morning will come and I know we‘ll be one
Cause I still believe that you‘ll remember me. (Island,ofc).

Ove godine možda čak i glasan koji put za Island,iako Eurosong inače ne pratim posebno i nikad ne glasam,al ove godine ću napravit iznimku,pisma je savršena,samo su sve uništili koreografijom koje zapravo niti nema.


"Do you want to lead one day? Well,learn how to follow."
 
urkeDate: Thursday, 24 May 2012, 00:13:52 | Message # 215
Biberče
Group: Moderators
Messages: 2421
Awards: 58
Reputation: 215
Status: Offline
Iz prvog polufinala najbolji su mi : Rumunija, Island, Kipar, Grcka i Rusija!
 
DonnieBrascoDate: Thursday, 24 May 2012, 01:00:10 | Message # 216
Gelipter
Group: Publika
Messages: 3677
Awards: 23
Reputation: 52
Status: Offline
Meni iz prvog ovi sto su prosli valjaju pre svega Rumunija pa Island pa Grcka pa Kipar a od ovih sto su ispali zao mi je Svajcaraca i Ramba naravno
 
MagdalenaDate: Thursday, 24 May 2012, 02:01:29 | Message # 217
Colonel general
Group: Publika
Messages: 911
Awards: 14
Reputation: 77
Status: Offline
Quote (ludjak_18)
Jel vi vjerujete u ovo? Neki lik je napisao na forum.hr pa me zanima mišljenje ljudi koji prate Eurosong,slažu li se s ovim:


Slazem se samo u smislu da zemlje koje ne mogu da organizuju ESC obicno salju neke pesme za koje znaju sigurno da nemaju ni teorijske sanse za pobedu. Kao kad smo mi poslali Cipelu. Jeste da te godine nismo ni imali nesto mnogo bolje ali su se izgleda sa RTS-a potrudili da posalju bas najgore.

Glupo je eventualnu pobedu Svedske pripisati politickim razlozima. Pesma je veliki favorit bila i pre nego sto je postala njihov zvanicni predstavnik.


Message edited by Magdalena - Thursday, 24 May 2012, 02:08:07
 
tiksiDate: Thursday, 24 May 2012, 10:05:30 | Message # 218
Krtica
Group: Publika
Messages: 3086
Awards: 16
Reputation: 138
Status: Offline
Quote (ludjak_18)
Jel vi vjerujete u ovo?

Nisam sklona da verujem u teorije zavere. Malo mi tesko da zamislim Angelu Merkel & Co. kako odlucuju o sudbini ESC-a. Sa druge strane ni celnici ESC-a nemaju ingerencije a ni interes da se mesaju u evropsku politiku. No cinjenica je da neke zemlje poput Rusije i njenih bivsih clanica, Turske i drugih islamskih zemalja pa, negde tu i Srbije mogu da i kad imaju solidnu pesmu i dobiju od drugih 2-5 poena izvan saveza ili gasterbajtera, ako su glasovi razbacani i heterogeni i nema izrazitih favorita, lako dobiju ovo. Tako je bilo i sa Srbijom i sa Ukrajinom i sa Ajzerbedzanom. Sto se tice "uspeha" Italije, mislim da je ziri ma gde bio sklon da italijanskim izvodjacima, pre svaga zbog znacaja u svetskoj istoriji muzike, daje poene, a i ta pesma lani veruj mi i nije bila tako losa.

Kakve su vase prognoze oko plasmana Srbije, Makedonije, Hrvatske ove godine?

Mislim da ce Srbija uzeti negde oko 7. og mesta, Makedonija oko 12-13, a za Hrvatsku nisam sigurna dal ce se plasirati u finale, bice na ivici. Mislim da ljudi kojima bi se svideo ovaj kalibar pesama, a pogotovo makedonska koja je izrazito kvalitetna i cak bolja od Zeljkove i po kvalitetu i po interpretaciji, ili ne gledaju ESC ili ne glasaju.


Ne čitaj s usana. Usne izgovore stotinu laži. Čitaj iz očiju. Oči ispričaju stotinu istina.

Message edited by tiksi - Thursday, 24 May 2012, 10:13:48
 
ToniDate: Thursday, 24 May 2012, 10:52:55 | Message # 219
the quoter of the year
Group: Publika
Messages: 1491
Awards: 14
Reputation: 76
Status: Offline
Quote
Iz prvog polufinala najbolji su mi : Rumunija, Island, Kipar, Grcka i Rusija!

Osim Rumunjske,apsolutno se slažem s tobom. Island ima pravu pismu za Eurosong i nadam se da će proć do top 5.

Quote
Kakve su vase prognoze oko plasmana Srbije, Makedonije, Hrvatske ove godine?

Više-manje se slažemo. Srbija možda 6.mjesto,Makedonija tek 15. ili 16.,iako je pisma vrh,najbolja od ovih iz regije. Još bih dodao i BiH,mislim da i oni imaju šanse za top 10 plasman. Hrvatsku san već napisa u postu gore,male i nikakve šanse za finale,pjesma nije loša,ali nije to za Eurosong a ni nastupom to neće uspit popravit pa ćemo proć u finale jedino ako nas žiri pusti.
Btw,ne znam di san to pročita,ali neko je predložia da sve zemlje na Balkanu ili u Europi,nisam siguran ali ugl da svi glasamo za jednu pismu samo da Švedska ne pobijedi hahahahah,zamisli kako bi bilo super da se cila Europa ujedini i glasa za nekoga da Euphoria ne pobijedi


"Do you want to lead one day? Well,learn how to follow."

Message edited by ludjak_18 - Thursday, 24 May 2012, 10:54:18
 
DonnieBrascoDate: Thursday, 24 May 2012, 12:55:32 | Message # 220
Gelipter
Group: Publika
Messages: 3677
Awards: 23
Reputation: 52
Status: Offline
Evo neka moja prognoza

U finale ce uci i Slovenija i BiH i Makedonija i Srbija i Hrvatska.
Pa ljudi moji svaka od ove zemlje ima druge 4 od kojih ce dobiti veliki broj poena i ovih 5 zemalja ce biti medju 7 po glasovima ljudi + ziri tesko tu moze mnogo da promeni. 4/5 ce sigurno proci, a sto se finala tice :

Srbija pobedjuje
BiH oko 15.
Hrvatska oko 20.
Makedonija 15-20.
Slovenija 11.
 
djoDate: Thursday, 24 May 2012, 14:49:26 | Message # 221
Generalissimo
Group: Publika
Messages: 1649
Awards: 18
Reputation: 101
Status: Offline
Nije tacno to sigurno...Srbija organizovala 2008.Evroviziju i poredis ekonomiju Rusije i Nemacke sa nasom xD

Srbija 4.mesto u najgoroj mogucoj situaciji(sve zemlje bivse juge 12 poena dace Srbiji plus Austrija,Svajcarska i ostala dijaspora) posle nas Slovenija,a BiH i Makedoniju mozda ukenja da upadnu u finale,Hrvatska nece jer nema ko da glasa za njih...

Quote (tiksi)
veruj mi i nije bila tako losa

Meni je bila Italija najbolja prosle godine smile I ove mi je Italija medju 5najboljih...

Quote (ludjak_18)
15% teritorija ćemo proglasiti nezavisnom državom, pokažimo im da se saberu, priznaju Kosovo, i da ne odu u ruke majke Rusije nego put Bruxelles.

Veoma pametan taj ko je rekao to xD Majka Rusija <3

Iz prvog najbolje Madjarska, Moldavija, Rumunija, Danska, Svajcarska, Austrija i Finska mi se svidela,nzm zasto smile

a iz drugog Turska, Srbija, Malta, Slovenija, Svedska, Ukrajina i Makedonija

a od velikih Italija i UK smile


>>>may the odds be ever in your favor>>>

Message edited by Nemanja - Thursday, 24 May 2012, 14:56:59
 
ToniDate: Thursday, 24 May 2012, 17:19:39 | Message # 222
the quoter of the year
Group: Publika
Messages: 1491
Awards: 14
Reputation: 76
Status: Offline
Quote
Srbija 4.mesto u najgoroj mogucoj situaciji(sve zemlje bivse juge 12 poena dace Srbiji plus Austrija,Svajcarska i ostala dijaspora) posle nas Slovenija,a BiH i Makedoniju mozda ukenja da upadnu u finale,Hrvatska nece jer nema ko da glasa za njih...

Quote
Srbija pobedjuje


Čisto sumnjam,mislim da Željko može do top 5,ali više od toga nzm baš. Švedska,Italija,Njemačka i vjerojatno Grčka,ko i uvik će bit visoko plasirane,tu upadne još možda Cipar i vjerojatno Rusija kad dobije bodove od svih susjeda.
Mislim da bi BiH mogla bit ugodno iznenađenje i bit najbolje plasirana od zemalja iz regije...


"Do you want to lead one day? Well,learn how to follow."
 
djoDate: Thursday, 24 May 2012, 17:46:09 | Message # 223
Generalissimo
Group: Publika
Messages: 1649
Awards: 18
Reputation: 101
Status: Offline
Ma rodjo bre,kad ti kazem...Srbija u prva 4 sigurno... Kad BiH sa Dinom nije usla u 5,ne sanse sad sa ovom,a tek da bude ispred nas...
Po mojim proracunima imacemo osam dvanaestica biggrin


>>>may the odds be ever in your favor>>>
 
tiksiDate: Thursday, 24 May 2012, 18:00:38 | Message # 224
Krtica
Group: Publika
Messages: 3086
Awards: 16
Reputation: 138
Status: Offline
Quote (ludjak_18)
Švedska,Italija,Njemačka i vjerojatno Grčka,ko i uvik će bit visoko plasirane,tu upadne još možda Cipar i vjerojatno Rusija kad dobije bodove od svih susjeda.


Svedska i Rusija (sa onim teskim da ne kazem sranje* od pesme) 100% iznad nas, mogu da se kladim da ce cak i Nemacka, Italija i Turska, a ne bi me cudilo da tu negde bude i Danska, Estonija, Spanija i slicno.

Kipar me skroz razocarao. Ona devojka stvarno nema glas, a i od pojave se ocekivalo vise, nekako dodje muskrobanjasta, kao trandza neki,

Bolje biti skeptik pa se kasnije obradovati, a ne razocarati biggrin


Ne čitaj s usana. Usne izgovore stotinu laži. Čitaj iz očiju. Oči ispričaju stotinu istina.

Message edited by tiksi - Thursday, 24 May 2012, 18:01:55
 
ToniDate: Thursday, 24 May 2012, 19:54:22 | Message # 225
the quoter of the year
Group: Publika
Messages: 1491
Awards: 14
Reputation: 76
Status: Offline
Neko je napisa da je zvuk bio loš pa je Cipranka zvučala onako. Ma daj molim te,kome oni mažu oči,ima muški glas i amen. Kad je čuješ,pari da pjeva neki muškarac,a kad je i vidiš misliš si Ček,jel ova transeksualac ili šta tongue

@Nemanja,meni Dinova pjesma stvarno nije bila ništa posebno,iako mi je inače drag pjevač. Mayina pjesma ima nešto posebno i ja bi je stavio u top 5,zajedno sa Rusijom,Grčkom,Islandom i ofc Loreen.


"Do you want to lead one day? Well,learn how to follow."
 
Forum » Generalna diskusija » Svastara » Eurovision Song Contest 2012 (Ovde mozemo diskutovati o izabranim (i neizabranim pesmama))
Search: