9. emisija - Page 2 - Forum

[ Updated threads · New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
Forum » Virtual Survivor 5 - Kiska Island: Homecoming » Welcome from Hell » 9. emisija (Toni)
9. emisija
MarkoNGDate: Friday, 31 March 2017, 08:13:38 | Message # 16
The Punisher
Group: Publika
Messages: 2557
Awards: 15
Reputation: 129
Status: Offline
Quote Toni ()
razmišljali smo o tome da ga se riješimo tada
trebali ste, skratio bi muke nedelju dana ranije, da ne budem deo ovog cirkusa biggrin

i meni je laknulo kada sam izasao. Steta mi jedino ukletog glasa, sto ga bar nisam nekome mogao proslediti.
 
tiksiDate: Friday, 31 March 2017, 10:00:59 | Message # 17
Krtica
Group: Publika
Messages: 3086
Awards: 16
Reputation: 138
Status: Offline
Marko dugujes mi jos neko podizanje reputacije, jer te spasoh kao sto si i sam rekao :P

Elem, Necemo dozvoliti da nam ukradu budućnost!(A. Vučić, predizborna kampanja, 2017 ac)

Kao što pisah u ranijim tekstovima, stezanje jakog moralnog obruča (bespotrebno u celini jer Ka-ovci nikada nisu bili ugrozeni) ume da pojača osetljivost u toj grupi ljudi na bilo kakav stimulans ili naznaku izdaje, ljude dovodi u stanja duševne rastrzanosti jer sami ne mogu da ispoštuju vrednosti koje su postavili, oni srljaju i balon od sapunice počinje da puca. Zabavnost igre negde usput zaluta u pogrešnu ulicu grada greha. Ono Ethanovo legitimno batrganje, kao po mom mišljenju najboljeg survivor igrača ovde koji zaprvo i nema pravi survivor materijal u sezoni, jer materijala ima onoliko koliko ima i survivor razuma kada si u manjini ili survivor nerazuma kada i u većini, donekle relaksira situaciju jer se usput uklanjaju ljudi čija bi se izbacivanja teško moralno pravdala, prevashodno pred sobom.

Za mene je ova sezona prošla poprilično politički. Stranka koja je u RS na vlasti, neguje slične vrednosti i na sličan način pristupa igri, gotovo bespotrebno, jer je u većini svakako i bili su dovoljni i samo oni sendvici za odzavanje te vecine. Medjutim tu se radi o nečemu drugom i problemima koje ti ljudi imaju sa sobom. Druga grupa ljudi, zna o čemu se radi, ali ne može da uradi ništa, sem tiho da se batrga po cenu da bude ismejana i da se time vlastodrscima zapravo olaksa posao. U celoj toj zbrci zapravo profitiraju oni, koji malo i tesko govore i koji dosta teško ispoljavaju svoj karakter, nekada su im za to potrebne i godine, a opet su na strani većine.

Da sam član VV mislim da bih u ovoj sezoni (izuzev Ethana i Polly) po ovome pokazanom do sada i doprinosu opštem ambijentu igre glasala za LC (uprkos onim prikrivenim bockanjima koja se odnose i na rl koja su mene posebno pogodila jer me paralelno pogađaju i neke druge srodne realne stvari) iako ovaj korisnik igra igru iz potpuno drugih razloga. LC je kreirao ovakav opšti ambijent još od samog početka, potencirao bockanja, razlike, moral, suprotnost plemena, osigurao sebe i doveo u situaciju svoje saplemenike da srljaju. Pomogli su mu neki, koji su po prirodi osvetnici ili ne razumeju poentu survivora, koji su jaki pripadnici grupa i koji su se veoma lako priklonili ovakvoj politici. Sada kada je gusto, a drugi su navuceni i uključeni u prvi borbeni front, ovaj korisnik mirno može da stoji u pozadini, čeka tuđa odustajanja i da sam odustane kako bi ultimativno pokazao svoje herojstvo, mada se to uskoro neće dogoditi (sve dok ne bude i realno pred izbacivanjem).


Ne čitaj s usana. Usne izgovore stotinu laži. Čitaj iz očiju. Oči ispričaju stotinu istina.
 
Lavica88Date: Friday, 31 March 2017, 10:21:34 | Message # 18
Vučica
Group: Publika
Messages: 2584
Awards: 7
Reputation: 128
Status: Offline
Ma dajte ljudi, jos kad sam ja igrala VS, LC je sluzila samo kao glas, vuces do kraja pa izbacis iz voza... Kakva pobjeda, kakvi bakraci. Pri tom, naravno, LC je imala sasvim drugaciju predstavu o stanju u igri biggrin

~ Radi kako misliš, živi kao lavica! ~

Message edited by Lavica88 - Friday, 31 March 2017, 10:23:10
 
tiksiDate: Friday, 31 March 2017, 10:47:26 | Message # 19
Krtica
Group: Publika
Messages: 3086
Awards: 16
Reputation: 138
Status: Offline
Ma kazem i ja, kao sto sam juce na chatu i napisala da ona igra iz drugih razloga, zato je i vuku kao prikolicu. Prvo je da bi imala osećaj pripadnosti nekoj grupi, makar i virtuelnoj, drugo da iz ljudi izvlaci ono najgore, kao vodja heroj na svojoj ratnoj strani, trece da se igra sa pojmom licemerstva, radi sve u tom kontekstu, ali prefrigano, tako da zapravo drugi ispadaju licemeri, doduse to uvek i ne prolazi.

Medjutim u smislu toga ko je dao koji doprinos ukupnom ambijentu igre i tome kako se igra sa drugima i kako ljudi podležu njenoj igri, definitivno prednjači.


Ne čitaj s usana. Usne izgovore stotinu laži. Čitaj iz očiju. Oči ispričaju stotinu istina.
 
Lavica88Date: Friday, 31 March 2017, 10:53:26 | Message # 20
Vučica
Group: Publika
Messages: 2584
Awards: 7
Reputation: 128
Status: Offline
Quote
Medjutim u smislu toga ko je dao koji doprinos ukupnom ambijentu igre i tome kako se igra sa drugima i kako ljudi podležu njenoj igri, definitivno prednjači.


Apsolutno sam saglasna. Steta, ima tu potencijala od igraca, ali sve to pada u vodu ako dopustaju da se neko igra s njima, a tek ce se igrati u ovoj zavrsnici... Cast izuzecima ( dvoje ih ima trenutno ).


~ Radi kako misliš, živi kao lavica! ~
 
tiksiDate: Friday, 31 March 2017, 10:59:59 | Message # 21
Krtica
Group: Publika
Messages: 3086
Awards: 16
Reputation: 138
Status: Offline
Pi sto je nezgodno pisati o ovakvim licima, on ili ona ne zna covek sta da napise, a da se druga strana ne uvredi.

Nema ona nikakvu pogresnu predstavu, nego je survivor, kao survivor, mnogo i ne zanima. Oduvek igra na isti način, separatistički i kruna njenog poigravanja sa licemejem je kada odustaje kao najveci heroj u svom ratnom taboru, jer joj je to ono najbolja zavrsnica, izvuče iz ljudi najgore (uključujući i te njene ratne saborce), a da toga ljudi nisu ni svesni i izlazi kao heroj (jer zeli da se oseca herojem). Malo iskrivljena slika, ali nista neobicno u skladu sa svim ostalim.

P.S. karatisti nikada nisu timski igraci


Ne čitaj s usana. Usne izgovore stotinu laži. Čitaj iz očiju. Oči ispričaju stotinu istina.

Message edited by tiksi - Friday, 31 March 2017, 11:07:04
 
Lavica88Date: Friday, 31 March 2017, 11:20:23 | Message # 22
Vučica
Group: Publika
Messages: 2584
Awards: 7
Reputation: 128
Status: Offline
Ja cu se obracati u zenskom licu, svidja mi se ta zenska strana njegove licnosti... A i decko mi se zove Milan ( kurva sudbina facepalm ) pa mi nezgodno...

Nisam mislila da ima pogresnu predstavu, nego da smo joj mi, tada u tom VSu, namjerno dopustili da igra svoju igru, ona je mislila da ce svoje izgurati do kraja, ali prc Milojka! biggrin

E sad, ako je ovaj ostatak takmicara dopustio da ih LC obrce kako hoce, njihov problem.

A nemoj tako... ona kao karatista ( skoro crni pojas ) tvrdi da Survivor nije individualna igra...


~ Radi kako misliš, živi kao lavica! ~

Message edited by Lavica88 - Friday, 31 March 2017, 11:20:49
 
NaupDate: Friday, 31 March 2017, 11:41:15 | Message # 23
Lepi
Group: Publika
Messages: 1262
Awards: 9
Reputation: 55
Status: Offline
Koja god tema da se pokrene, uvek se dodje do LC biggrin Zanimljivo
 
Lavica88Date: Friday, 31 March 2017, 12:56:30 | Message # 24
Vučica
Group: Publika
Messages: 2584
Awards: 7
Reputation: 128
Status: Offline
Nauparac, pa kad je najzanimljivija, da ne kazem istorijska forumska licnost. Imas nesto protiv? biggrin

~ Radi kako misliš, živi kao lavica! ~
 
tiksiDate: Friday, 31 March 2017, 13:28:21 | Message # 25
Krtica
Group: Publika
Messages: 3086
Awards: 16
Reputation: 138
Status: Offline
Bolje nego da komentarisemo o prijovicki i ove ostale nebuloze to ce tek na red da dodje. Ali da vas vozi LC, vozi opasno sa krajeva igre

Ne čitaj s usana. Usne izgovore stotinu laži. Čitaj iz očiju. Oči ispričaju stotinu istina.
 
NaupDate: Friday, 31 March 2017, 14:55:31 | Message # 26
Lepi
Group: Publika
Messages: 1262
Awards: 9
Reputation: 55
Status: Offline
Nemam nista protiv, samo ste bas opterecene njome biggrin Jos kazete da nas ona kontrolise sve, veruj da uopste nije tako.. Mislim, videcete vec
 
Lavica88Date: Friday, 31 March 2017, 15:18:58 | Message # 27
Vučica
Group: Publika
Messages: 2584
Awards: 7
Reputation: 128
Status: Offline
Tvoje misljenje je da smo opterecene njome wink Ne da vas kontrolise, nego voza biggrin
Doduse, tebe je izbacila, valjda te ne voza vise biggrin


~ Radi kako misliš, živi kao lavica! ~
 
NaupDate: Friday, 31 March 2017, 15:24:02 | Message # 28
Lepi
Group: Publika
Messages: 1262
Awards: 9
Reputation: 55
Status: Offline
Niti nas kontrolise, niti nas voza biggrin I nije me ona izbacila, nego Kis-Srdjan biggrin

Wait for reunion
 
ToniDate: Friday, 31 March 2017, 15:26:17 | Message # 29
the quoter of the year
Group: Publika
Messages: 1491
Awards: 14
Reputation: 76
Status: Offline
Evo sad sam odmoran i sit i spreman odgovoriti na ova pitanja.
Btw Tiksi i Lavice,manite se LC, it's my time. Možda nas miješate jer smo oboje u nekoj igri odustali kao heroji da spasimo svoje pleme laugh  laugh  ,ali čekajte da ona ispadne  tongue 

1. Isto pitanje kao i za Srdjana, koga smatras najvecim licemjerom i zasto?
Teško mi je odgovoriti na ovo pitanje jer su samo Lara i Sac javno napali Srđana,mislim na chatu. Ostali sigurno dijele mišljenje,ali su ili povučeniji / introverti (Nina) ili prefrigani i skupljaju jury votes (Urke) pa su mišljenje zadržali za sebe ili za zajednički chat koji imaju kao savez.
Tako da ću pogriješiti ako kažem Sac i Lara,ali moram staviti njih dvoje.čisto iz razloga jer su jedini pokazali svoje mišljenje. A zašto su licemjeri je kristalno jasno,napravili su hijerarhiju unutar jedne velike sretne obitelji,stavili Srđana na dno i ispljuvali ga kao životinju kad je potražio bolju opciju. Očekujem da će me citirati kad izađu i napisati nešto u stilu "S nama bi bio u final 7 (final 6 da je Lara odustala kako mi je napisala u PP),a s vama je 9. To nije baš bolji deal". Ono što hoću reći jest da su morali izbaciti Srđana prvoga među nama da nahrane svoj ego i da mu mogu sljedećih 5-10 godina trljati na nos kako je pao najmanje za 2-3 mjesta. Ali,to je u redu.

2. Polly ti je spomenula nesto oko moguceg deala sa Sacom ili to samo pretpostavljas? Sac, Nina i Lara su takodjer sa tog foruma (imas link na mom profilu) i mislim da ce se drzati skupa, ali nisam sigurna da ce ukljuciti Polly, posto se Lara kune i svoje bives pleme
Ne,ona i Sac su u kontaktu dugo vremena,nema tu deala nažalost. Međutim,kad sam ja Urketu rekao da neće dobiti nijedan od naša eventualna 4 glasa,pri čemu stojim i dalje,on je napisao da mi ne znamo kako oni igraju igru i da se još dosta toga može dogoditi.
Obzirom da konstantno potenciramo Saca kao glavnu prijetnju,možda ga i pokušaju izbaciti. Ako se to dogoditi,nadam se da će se Sac i Dajana (Polly) naći skupa i oduprijeti njima. To su sve moje ne bih rekao pretpostavke,već nadanja. Lakše mi je to misliti i nadati se da Dajan ima šanse nego reći da je gotovo za nju. Ako ispadnu i moji Kisovci i Sac i final 3 bude Urke,TT i netko od dama,to će biti show. Mislim da ću morati napisati imena na papirić i izvlačiti za koga ću glasati,kao što bi veliko pleme KA riješilo tko će ispasti od 7. do 3. mjesta laugh


"Do you want to lead one day? Well,learn how to follow."
 
ToniDate: Friday, 31 March 2017, 15:26:28 | Message # 30
the quoter of the year
Group: Publika
Messages: 1491
Awards: 14
Reputation: 76
Status: Offline
3. Na skali od 1 do 10, koliko si ozbiljno prihvatio ovaj Survivor i koliko ti je bio bitan u zivotu?
Vrlo ozbiljno,ali ipak ne dovoljno ozbiljno da odustanem od toga tko sam ja kao osoba. Bahatost/arogancija i lažno moraliziranje su mi uvijek bili u top 5 najljigavijih ljudskih osobina i drago mi je da sam ostao priseban što se toga tiče.
Doduše,ovo odustajanje jest dosta suprotno od onoga tko sam ja kao osoba. U životu sam, siguran sam kao i svi, prošao puno kalvarija,i zadravstvenih i drugih i nikada mi nije palo na pamet odustati od onoga što želim. Zato me isprva i smetalo što me neki ljudi (prije svega Urke i TT) javno prozivaju,a ni ne znaju kakva sam ja osoba. Međutim,kad sam malo sagledao situaciju,oni me ne znaju i ne znaju kroz što sam ja prošao,tako da ne mogu od njih očekivati da me ne osuđuju jer jednostavno ne znaju puno toga o meni.
Oprosti,skroz sam skrenuo s tvoga pitanja. Rekao bih da je ocjena 8? Mislim,ne znam,što je 10,da bih bio spreman ubiti nekoga? biggrin Neka bude 8.

4. Smatras li da su neki zaboravili da je u pitanju igra i ako da ko?
Mislim da ima dosta ljudi koji su zaboravili da je ovo INDIVIDUALNA igra. Prije svega ću tu ubrojati Nauparca koji je u svom izlaznom intervjuu napisao da mu plasman nije bitan jer su oni kao pleme pobijedili. To je smiješno jer je plemenski dio igre tek prva polovica igre,ali dobro. Nina možda tu isto spada,iako bi se po odgovorima na prošlom TC reklo da ipak shvaća igru,a možda joj je bio i moral boost kad smo za nju napisali da je favorit. U svakom slučaju,drago mi je vidjeti tu promjenu.
A u drugu skupinu ljudi,koji su se preigrali... ima ih,ima ih. Sebe ću tu staviti jer ja u RL nisam sukobljiv,ovdje sam se već sukobio s nekima,a tek ću se sukobiti kad ispadnu. Tako da,meni bi dobro došlo da me netko ošamari i pokaže mi da je ovo samo igra. Teško je kad igraš hardcore mjesec-mjesec i po,proključa krv i dogodi se što i nakon svake sezone,svađe i optuživanja. Takvi smo mi Balkanci,ali ne možemo si pomoći biggrin

5. Da si kojim slucajem bio u drugom plemenu, mislis li da bi ostao uz njih nakon ujedinjena ili bi se pokusao prikljuciti Kisovicima? 
E,ovo je dobro pitanje.
Ne mogu reći precizan odgovor jer je to sve hipotetski. Odmah bi se skompao sa Srđanom,to je jasno i možda čak i sa Sacom i Urketom. Koliko bi naše prijateljstvo trajalo ja ne znam. Međutim,imam neki osjećaj da bih,kao i Srđan bio brzo šikaniran, tako da sumnjam da bih ostao s njima.
Ja zaista prema ljudima iz plemena Kis osjećam veliku privrženost i o njima imam samo najljepše mišljenje (tu ubrajam i Srđana,on je dio plemena Kis). Tako da vjerujem da bi se ta povezanost osjetila i drago mi je da sam od početka bio u mom plemenu sa mojim ljudima,bez obzira na konačni ishod.

Eto ga. Nauparac,podijelio sam post u 2 dijela da ti bude preglednije kad im budeš slao.


"Do you want to lead one day? Well,learn how to follow."
 
Forum » Virtual Survivor 5 - Kiska Island: Homecoming » Welcome from Hell » 9. emisija (Toni)
Search: