16. plemenski savet - Page 2 - Forum

[ Updated threads · New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
Forum » Virtual Survivor 6 - Finland: The Winds of Changes » Završeni plemenski saveti » 16. plemenski savet (Poslednji plemenski savet)
16. plemenski savet
DuXDate: Thursday, 14 December 2017, 21:26:05 | Message # 16
Major general
Group: Publika
Messages: 315
Awards: 1
Reputation: 8
Status: Offline
Quote Bolest ()
Ne Ana,nego ti.

Ne kapiram Bole smile Objasni lepo ko je koga i šta molio, direktno ili inderektno?
 
BoleeeDate: Thursday, 14 December 2017, 22:08:48 | Message # 17
Colonel
Group: Publika
Messages: 163
Awards: 2
Reputation: 8
Status: Offline
Quote DuX ()
Ne kapiram Bole Objasni lepo ko je koga i šta molio, direktno ili inderektno?
Nije bitno ko je koga molio,bitnoo je da smo te uhvatili da lazes i to je to,zadnja laz ti je bila kada si pokusao da jednog od nas troje finalista pokusas da ubedis da se tako sto ces nam reci kako je onaj drugi glasao za ovog prvog posvadjamo i posumnjamo jedan u drugog. biggrin
 
anchyDate: Thursday, 14 December 2017, 22:30:23 | Message # 18
Bočica
Group: Publika
Messages: 1050
Awards: 5
Reputation: 18
Status: Offline
Cestitke finalistima, svaka cast na postignutom uspehu! Da naglasim odmah da nemam nista protiv bilo koga od vas, mozda ce pitanja zvucati tako, pa bolje da se ogradim na vreme biggrin
Quote Bolest ()
Dobar dan svima,postovanoj poroti
Bole, jel si zaboravio da sam i ja u poroti ili inace govoris ljudima koje postujes da se u njihovim malim bocicama drzi govno za analizu? 
Quote Bolest ()
ono sto je kasnije Anchy radila
Sta je to tacno Anchy radila? Imala informacije iz sva tri plemena i to je nesto lose ili je u pitanju nesto drugo?
Quote Bolest ()
kao grom iz vedra neba se javlja Luka kao pomoc
Quote Bolest ()
Pobeda u duelu protiv Dzojbe :D
Znaci tesko da se moze reci da si zasluzan za svoj prolazak u finale?


Kad se bojiš - ne postojiš!
 
anchyDate: Thursday, 14 December 2017, 22:41:11 | Message # 19
Bočica
Group: Publika
Messages: 1050
Awards: 5
Reputation: 18
Status: Offline
Quote noko_boy ()
Vecinom je moja strategija bila da meni ljudi prilaze sa dogovorima i savezima a ne ja njima i mislimda sam imao dosta srece povodom toga
Strategija ti se oslanjala na srecu?
Quote noko_boy ()
bio ponudjen savez unutar saveza
Quote noko_boy ()
Nakon tog raspadnutog saveza stvorio se novi
Quote noko_boy ()
tada sam ja napravio najveci potez ja mislim u mojoj igri a to je da sam Luki predstavio sta i kako
Dobar potez, mada po celoj prici bih rekla i da je jedini. Postoji li jos nesto sto si bas ti uradio?
Quote noko_boy ()
pokusamo da zajedno dodjemo do kraja bez mnogo krvoprolica
Ovo ne kapiram, svakako je morala biti prolivena krv 15oro ljudi biggrin


Kad se bojiš - ne postojiš!
 
BoleeeDate: Thursday, 14 December 2017, 22:41:52 | Message # 20
Colonel
Group: Publika
Messages: 163
Awards: 2
Reputation: 8
Status: Offline
Quote anchy ()
Bole, jel si zaboravio da sam i ja u poroti ili inace govoris ljudima koje postujes da se u njihovim malim bocicama drzi govno za analizu?
 Vise te je uvredila analiza nego moj ulazak u finale :D
Quote anchy ()
Sta je to tacno Anchy radila? Imala informacije iz sva tri plemena i to je nesto lose ili je u pitanju nesto drugo?
Ja za tebe nisam rekao nista lose,sem analize.
Quote anchy ()
Znaci tesko da se moze reci da si zasluzan za svoj prolazak u finale?
Ja za svoj jesam,kao i za tvoje izbacivanje biggrin
 
noko_boyDate: Thursday, 14 December 2017, 22:52:57 | Message # 21
Colonel
Group: Publika
Messages: 167
Awards: 2
Reputation: 5
Status: Offline
Quote anchy ()
Strategija ti se oslanjala na srecu?
Ne nego sam imao dosta srece sto su ljudi meni prilazili a ne ja njima,naravno da oni meni nisu ja bih.
Quote anchy ()
Dobar potez, mada po celoj prici bih rekla i da je jedini. Postoji li jos nesto sto si bas ti uradio?
Tako je to je jedini,jos nesto sto sam ja bas uradio nema.
Quote anchy ()
Ovo ne kapiram, svakako je morala biti prolivena krv 15oro ljudi biggrin
Jeste ali svako izbacivanje nije isto,nekog je vise povrijedilo nekog manje.Moj cilj je bio da se sto manje ljudi uvrijedi.
 
stingemmmDate: Thursday, 14 December 2017, 22:55:04 | Message # 22
Trainwreck diktator
Group: Publika
Messages: 674
Awards: 4
Reputation: 19
Status: Offline
Ćao Dux, drago mi je da si ovako opširan!
Quote DuX ()
Koji je vaš *jedan* najbolji potez koji vas je doveo do finala?

Nezadovoljavanje prostim pomeranjem sa dna za koji glas u f7 koje mi je bilo ponuđeno, već preuzimanje stvari u svoje ruke na duge staze izbacivanjem Jasona.
Quote DuX ()
U top6, ko se prvi obratio kome, kada, i kako, pa ste uspeli da naravite dogovor protiv Ane, Jovana i mene?

Noko meni, doduše odmah sam mu rekao da me je preduhitrio i da sam bukvalno istu stvar planirao još u f7.
Quote DuX ()
Koliko su na vašu igru i odluke uticala saznanja o dešavanjima koja ste imali iz porote/publike, ili od nekog ko je izbačen? Ukoliko jeste pričali sa nekim ko je u poroti/publici, da li mislite da bi drugačije odigrali neki potez?

Slabo. Jedina stvar na koju je možda uticala je tvoje izbacivanje(verovatno bih isto odlučio svakako ali me je uverilo) jer iz moje perspektive je realna priča u kojoj skoro niko ne glasa za tebe zbog socijalne igre(ja to razdvajam od strateške, strateški si ti odličan i zato si i izbačen jelte). A činjenica je da smo svi imali dodira sa publikom hteli to ili ne, čemu sam ja pokušao da se suprotstavim u startu, ali kada je već postalo očigledno šta se dešava prosto sam prihvatio to. Naglasio bih da nikada nisam samostalno tražio ikakvu informaciju, sve što je došlo do mene iz publike bilo je sticajem okolnosti.


Go fuck your prototype
I'm an upgrade of your stereotype.
 
lilakeDate: Thursday, 14 December 2017, 23:10:38 | Message # 23
Babetina
Group: Publika
Messages: 334
Awards: 4
Reputation: 6
Status: Offline
Pozdrav finalisti, čestitam svima na plasmanu i milo mi vas je vidjeti na posljednjem plemenskom savetu smile

Bole, do mene je došao info da si znao da ispadam. Istina ili ne? Moram priznati da mi je najčvršći savez u igri bio s tobom, iako je s matijom bio dugotrajniji i da mi je drago da si dogurao do f3.

Nole, jesi li imao kakav dogovor sa duxom i dzojbericom pri podjeli na tri plemena? Pitam jer su te htjeli sačuvati u Ekenasu, pa me zanima biggrin

Luka, o kome pričaš kada kažeš "publika"? smile
 
anchyDate: Thursday, 14 December 2017, 23:11:49 | Message # 24
Bočica
Group: Publika
Messages: 1050
Awards: 5
Reputation: 18
Status: Offline
Quote stingemmm ()
Ovo mi je pomoglo da uspostavim ranu kontrolu u Nuuksiu kada smo na dramatičnom plemenskom savetu izbacili Stola
Mozes li da objasnis sta si u tom izbacivanju ti tacno kontrolisao?
Quote stingemmm ()
odlučili smo da spasimo Anu i Duxa i prenesemo ovu informaciju
Niste nikog spasili, znali smo mi to vec :)
Quote stingemmm ()
Kako je Nikola bio infiltriraniji u novi Ekenas, njemu je ostala priča sa Anom, pa potom sa Duxom, dok sam ja bio zadužen za Jasona, ali ceo plan je bio usklađen između nas dvojice koji smo bili osobe sa potpunom kontrolom da odlučuju o tome ko će da ispadne
Mozes li i ovo da objasnis? Moj je plan bio cim sam videla onu lilake-inu poruku da nju izbacimo i tek posle dogovora sa Duxom sam definitivno vama "pristala" na nju, a mozda vi stvarno mislite da ste imali neku kontrolu, jer nisam htela da agresivno nametnem svoju volju smile Seti se da ste se mislili izmedju nje, Boleta i Matije, za svakog smo imali neki razlog, ali sam vam ja rekla je taj crni glas veca pretnja od neparnog tajnog imuniteta, a i Dux ih bolje poznaje, pa je i njegova preporuka bila da nju izbacimo. smile Takodje sam isto bila zaduzena za Jasona, ni ti ni ja mu nismo javili do pred sam kraj, jer mu nismo verovali. Jedino ako je to bila varka za mene?
Quote stingemmm ()
nastavili smo sa kontrolisanjem većine i na sledećem savetu kada je meta bio Dux, i taj plan je propao isključivo zbog tajnog imuniteta
Vidim da je Dux postavio pitanje vezano za ovo, pridruzujem se smile Kakvo kontrolisanje, a meni kazete da glasate za njega, za koga "znate" da sam u savezu i pritom je veoma jak takmicar (znaci verovatnoca da ima tajni imunitet je ogromna :D) ?
Quote stingemmm ()
da nikada ne dođem u poziciju da ostanem na dnu, da u svakom trenutku postoji osoba koja bi bila meta pre mene i da u finale dođem sa osobama koje mogu da pobedim
Ovo bi mozda mogao biti razlog za glas od mene... Videcu da li cu se setiti neceg vezano za ovo, pa cu ti postaviti pitanje. Posto su mi se malo pobrkali neki plemenski  lol


Kad se bojiš - ne postojiš!

Message edited by anchy - Friday, 15 December 2017, 00:19:03
 
anchyDate: Thursday, 14 December 2017, 23:16:39 | Message # 25
Bočica
Group: Publika
Messages: 1050
Awards: 5
Reputation: 18
Status: Offline
Jedno pitanje/konstatacija za svu trojicu:
U top 6 ste se udruzili samo zato sto ste imali "zajednickog neprijatelja", znaci nije nesto sto ste planirali i prosto je bilo nesto sto vam je jedino ostalo da probate? Samo jedna igrica je odredila da cete u finalu biti vas trojica ili Dux, Dzojba i ja. Kako to komentarisete?

Edit: dva pitanja biggrin


Kad se bojiš - ne postojiš!

Message edited by anchy - Thursday, 14 December 2017, 23:17:11
 
stingemmmDate: Thursday, 14 December 2017, 23:20:18 | Message # 26
Trainwreck diktator
Group: Publika
Messages: 674
Awards: 4
Reputation: 19
Status: Offline
Quote DuX ()
Luka, za vreme ili pre 10. kruga (kada je ispao Matija), kada si tačno (otprilike dan i vreme) prvi put pomislio da ćeš glasati za mene, i kada si na kraju doneo konačnu odluku?

Nakon razgovora sa tobom o podeli glasova. Nikola i ja smo hteli da spasimo Matiju i deljenje bi to omogućilo jer bismo rekli Matiji da glasa za Noka i on bi ispao 4:3, a i da nije bilo toga sigurno bih insistirao na podeli jer nisam imao ideju gde imunitet može da bude. Posle tvog eksplicitnog odbijanja i paranoje, shvatio sam da ću te i u budućnosti teško i u šta ubediti, s čime se Nikola složio i otprilike tri sata pre plemenskog je prvi i konačni put razmotreno izbacivanje tebe. Dodatni bonus je bio što sam bio prilično siguran da je tajni kod tebe zbog toliko sigurnosti i svesne želje za omogućavanjem Nuuksio većine, a to bi bio idealan trenutak da ispadneš sa njim u džepu. Anino odavanje apsolutno nisam očekivao ali o tome detaljnije kasnije.
Quote DuX ()
Luka, za vreme ili pre 14. kruga (kada je ispala Ana), kada si tačno (otprilike dan i vreme) doneo odluku da ćeš glasati za Anu?

Odluku o izbacivanju Ane baš tu tom trenutku, nakon tvog osvajanja imuniteta, a odluku da ću nekada izbaciti Anu i da ne želim s njom u f3 otprilike kad je Stefan ispao. Prosto, jasno mi je bilo da Ana ima najviše konekcija, igrala je ubedljivo najuravnoteženiju igru od svih nas, bila odlična u borbama, zaista jako malo zamerki se moglo naći njenoj igri a to je za kraj zabrinjavajuće.
Quote DuX ()
Luka, kažeš da nikada nisi bio na dnu, šta tačno misliš da te je održalo u 11. krugu (kada je ispao Nikola), pa si baš ti ostao u igri umesto Nikole? Da li si bio srećan što je ispao Nikola, u smislu, da bi se teško rešio njega na dalje, a on je do tada "pravio sve poteze i odlučivao o svemu" (njegove reči)?

Hvala za ovo pitanje jer je nešto što sam zaboravio da spomenem. Ja sam od Stefanovog izbacivanja svestan da ako išta pođe po zlu u mom klanu, prvi koji bi bili na tapeti bili bi Nikola i Ana i posmatrao sam ih kao savršen štit za sebe. Sve vreme sam se trudio da svu kritičnu komunikaciju sa ljudima ostavim Nikoli baš zbog situacije koja se desila u f8, kada je Nikola izbačen umesto mene. Da sam tada ja bio vidljivija pretnja od Nikole, ovde bi bio neko drugi a ja u poroti. Kao što sam rekao u svom prvom odgovoru, koliko mi je bilo bitno da nikada ne budem na dnu, toliko mi je bilo bitno i da uvek postoji veća pretnja od mene u igri. Nisam se radovao što je ispao Nikola jer je to bio moj broj koji mi je u tom trenutku delovalo da ću teško da nadomestim, a za izbacivanje svog laganog broja je u tom trenutku bilo rano. Ali da sam bio srećan što nisam ja ispao, jesam. A svakako je bilo još dosta vremena da se izbaci Nikola do kraja ako pritreba, nije mi ni najmanje prošlo kroz glavu da se rešavam pretnje rada.


Go fuck your prototype
I'm an upgrade of your stereotype.
 
stingemmmDate: Thursday, 14 December 2017, 23:35:24 | Message # 27
Trainwreck diktator
Group: Publika
Messages: 674
Awards: 4
Reputation: 19
Status: Offline
Quote DuX ()
Kako si tačno ti uticao na to da se pitaš u 12. krugu (kada je ispao Jason) između Jasona i Ane. Šta bi uradio da su Bole ili Nole poslušali plan da se izbaciš ti tada? Da li misliš da je to tvoj potez, ili su oni na vreme predosetili šta se dešava, pa tebe sačuvali i zbog svog preživljavanja i doveli do finala?

Pitao sam se u smislu da nisam samo pristao na ponuđen plan već sam iskalkulisao opciju koja je dugoročno najbolja po mene. Meni je rečeno da svi glasaju za Anu, što je meni u tom trenutku bilo okej s obzirom na to da sam bio na dnu, ali nisam želeo da prepustim njima trojici da me vuku do kraja/f4/sledećeg kruga, već sam želeo da moj tok igre bude pod mojom kontrolom i na način koji je najpovoljniji po mene. Vrlo lako sam mogao da kažem "okej super preživeću još malo" i da glasam za Anu ne govoreći vama apsolutno ništa, ali je slična priča bila kao izbacivanje Lilake, da sam se držao prvobitno ponuđenog plana došao bi momenat kada bih sam bio u manjini. Ja ne znam šta se dešavalo kod vas i ko je šta planirao, ja samo znam da sam informacije koje su do mene stigle iskoristio onako kako meni najviše odgovara. Ja nisam želeo da budem manjina koju će da iskoristi većina(što bi tada uradila njih trojica), ja sam želeo da ja budem većina koja će da iskoristi manjinu(što sam i postao nakon tog plemenskog kada sam prešao u većinu sa vas troje i spasio njih dvojicu).
Quote DuX ()
Luka, čini mi se da si najbliži bio sa Nikolom? Recimo da je Nikola ostao u top4, ali da je odigrao do tada takvu igru da bi od porote pokupio 2 glasa više od tebe u finalu. Ti si pobedio u poslednjoj igri za imunitet, da li bi sačuvao Nikolu ili bi glasao protiv njega? Pričamo konkretno o NikolaKhait, ne o nekoj zamišljenoj ili drugoj osobi

U scenariju koji si ti opisao, sigurno protiv. Jedino kada bih ga zadržao je da nisam svestan da će da pobedi pred porotom(a jesam smatrao da imam dobre šanse protiv njega jer je ekstremno omražen, slično što sam i za tebe mislio samo mnogo konkretnije), ili da postoji osoba koja bi me još ubedljivije pobedila od njega. Uglavnom, ako veće šanse imam bez njega nego sa njim, svakako se ne bih libio da ga izbacim.


Go fuck your prototype
I'm an upgrade of your stereotype.
 
Stefan97czvDate: Thursday, 14 December 2017, 23:56:02 | Message # 28
Lieutenant general
Group: Publika
Messages: 518
Awards: 1
Reputation: 31
Status: Offline
Luka one večeri kad je ispao Nikola, i kada si mi svašta izgovorio po mom mišljenju bez razloga, nekome sa kim si najbliži bio spomenuo si da se Ana od mog ispadanja nije ništa pitala,.. Svi koji su u povratku u civilizaciju pisalo složni su da se Ana pitala za gotovo sve.. Možeš li detaljnije da objasniš,to svoje mišljenje?
 
stingemmmDate: Thursday, 14 December 2017, 23:57:23 | Message # 29
Trainwreck diktator
Group: Publika
Messages: 674
Awards: 4
Reputation: 19
Status: Offline
Quote DuX ()
Luka, kažeš prvo da je bilo jasno da smo Ana, Džojbe i ja bili u savezu posle Stefanovog izbacivanja. Što ste onda pričali sve vreme Ani da ćete glasati za mene ako je to trebalo da bude blindside? Čak i da nisam imao tajni imunitet, ako ste znali da smo Ana i ja bili zajedno, znali bi i da bismo spasili savez na drugačiji način.

Nisam bio dovoljno jasan. Bilo je jasno da je Anin najbliži Ekenas savez sa vama, ali nisam mislio da joj je taj savez bliži nego sa nama. Nikola me jeste upozoravao na Anu ali ja najiskrenije do momenta Nikolinog izbacivanja nisam imao razloga da ozbiljnije sumnjam u Anu(mada prelazak u Ekenas jeste probudio ideje poput potencijalnog poznanstva sa nekim od vas van igre), što je bio i dodatan razlog da je izbacim jer je jedina osoba koja me je nadigrala. Prosto, Ana bi u finalu pobedila svakoga, a od starta odlično sarađuje i sa Nikolom i sa mnom i skroz mi je bio nejasan motiv zbog kog bi ona htela nas da izda pre recimo f5. Mi jesmo tada razmatrali da ne kažemo Ani jer nam nije bio neophodan njen glas, ali smo želeli da ubuduće nastavi da nam veruje.
Quote DuX ()
"Kako bi Nikola i ja najverovatnije završili na petom i šestom mestu da smo išli sa njima, odlučili smo da spasimo Anu i Duxa i prenesemo ovu informaciju"
Informaciju da se glasa za Anu mi je rekao Bole lično, čak mi je rekao i da imam sreće što to nisam ja. Da niste glasali sa nama, iskoristili bi tajni imunitet, tako da teško da ste vi uticali na to ko će da ispadne tad.

Ja ne mogu da računam da će neko da kaže osobi za koju glasa da će da glasa za nju, moja percepcija tada bila je takva da uz racionalnu igru ostalih, vi bez Nikole i mene ne biste mogli ništa. A tajni imunitet bi vas svakako spasio samo jedan glas, nakon toga bi Lilake klan+mi ostao većina i nastavili bismo dalje sa kontrolom. U tom trenutku bilo je 7:3 da smo Nikola i ja(i Jason, koji je bio najbliži sa mnom) išli sa lilake, tako da vam ni tvoja dva(pod pretpostavkom tačno iskorišćena) imuniteta ne bi povratila većinu. Tako isto i ja mogu da kažem da smo Nikola i ja mogli da izbacimo jednog od vas kada je ispao Stefan jer činjenično jesmo imali tajni i znali gde idu glasovi, ali prosto to ne bi dugoročno obrnulo dinamiku jer bismo i dalje ostali u manjini i to i jeste bila logika u nespašavanju Stefana od strane Nikole po svaku cenu.
Quote DuX ()
"... kao neko ko nikada nije razmatran za izbacivanje(nijedan glas protiv mene)"
Kako to što nisi imao glas protiv tebe znači da nisi razmaran za izbacivanjе?

Slažem se da je nesrećna rečenica, poenta je bila da nikada nije postojao plan da se ja izbacim koji je prenet na plemenski savet. A svrha rečenice je da je to kvalitet koji je veoma potcenjen ovde jer su ljudi uglavnom strogo rezultatski orijentisani. Recimo, Anu smatram najboljim igračom ove sezone koji nije pobednik, a jedna od retkih mana u njenih igri jeste činjenica da je vrlo često bila meta većeg broja ljudi i bila na glas-dva od izbacivanja, što je kao što i sam znaš kao neko ko se plaši gustih glasova veoma rizično.


Go fuck your prototype
I'm an upgrade of your stereotype.
 
stingemmmDate: Friday, 15 December 2017, 00:05:56 | Message # 30
Trainwreck diktator
Group: Publika
Messages: 674
Awards: 4
Reputation: 19
Status: Offline
Zdravo, lilake!
Quote lilake ()

Luka, o kome pričaš kada kažeš "publika"?

E u to ni ja nisam siguran, pošto sam uglavnom informacije dobijao nepotpuno u varijanti "priča se da...", kapiram da je to neki miks porote i posmatrača.


Go fuck your prototype
I'm an upgrade of your stereotype.
 
Forum » Virtual Survivor 6 - Finland: The Winds of Changes » Završeni plemenski saveti » 16. plemenski savet (Poslednji plemenski savet)
Search: