Game Of Thrones - komentari o seriji - Page 6 - Forum

[ Updated threads · New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
Forum » Generalna diskusija » Svastara » Game Of Thrones - komentari o seriji
Game Of Thrones - komentari o seriji
SacDate: Sunday, 23 July 2017, 23:58:32 | Message # 76
Izjahani jahač
Group: Publika
Messages: 2988
Awards: 19
Reputation: 113
Status: Offline
Novi trailer:  batman



Imam 99 problema, ali ti nisi jedan od njih.
 
EthanMorascaDate: Monday, 24 July 2017, 15:53:20 | Message # 77
Vašljivi glodar
Group: Game host
Messages: 4270
Awards: 44
Reputation: 241
Status: Offline
Vrhunska druga epizoda, ostao sam bez teksta, savršeno od početka do kraja. smile

Prva epizoda je bila sranje. laugh


yeah, you may be good looking
but you're not a piece of art
 
Lavica88Date: Monday, 24 July 2017, 16:54:24 | Message # 78
Vučica
Group: Publika
Messages: 2584
Awards: 7
Reputation: 128
Status: Offline
Ona Missandei je mogla makar vrata zatvoriti, za sve ostalo se slazem sa Glodarom. biggrin

~ Radi kako misliš, živi kao lavica! ~
 
PollyDate: Monday, 24 July 2017, 17:29:36 | Message # 79
Marioneta
Group: Game host
Messages: 1756
Awards: 9
Reputation: 65
Status: Offline
Za drugu se i ja slažem, za prvu ne. Bila je lošija od druge, na momente dosadna, ali nije mi bila sranje. biggrin

Quote Sac ()
Covek je pristao da se pojavi, zato sto je glumica sto glumi Aryu njegov veliki fan i volela bi da ga upozna, pa su ljudi iz serije resili da joj pripreme iznenadjenje i ispune joj zelju.
To nisam znala. Zanimljivo.
Ako ništa drugo, Ed je bar odglumio bolje od nekih koji su u seriji od početka.  lol


Sinners judging sinners for sinning differently.
 
LaraCroftDate: Tuesday, 25 July 2017, 15:28:16 | Message # 80
Imperija
Group: Publika
Messages: 4135
Awards: 30
Reputation: 145
Status: Offline
S 07 E 02 - STORMBORN

SPOJLERI - NEKA NE CITA DALJE KO NECE, A NIJE GLEDAO EPIZODU


1. Ratno savetovanje na Dragonstoneu. Daenerys, Tyrion, Varys, kasnije dolazi i Melisandra. Planovi za opsti
napad na Westeros. Kasnije im se prikljucuju Yara Greyjoy, Elaria Sand,
kao i baba Olenna Tyrell, valjda kako ko dolazi na Dragonstone.
Hronoloski, svakako. smile
Licno, meni je najupecatljiviji deo kada su imali dijalog Daenerys i Varys. Ona ga podseca koga je sve izdao sluzeci
raznim gospodarima, licno sam mislila da ce da ga skrati za ono sto mu
je ostalo (glavu), ali jbg...

2. Winterfell, prvi deo. Jon Stark (nekada Snow), Sansa i ser Davos. Jonu stize poruka od Daenerys da dodje na Dragonstone. Zaplet pocinje. Neverovatno je koliko su razliciti stavovi od Jona i Sanse.

3. Kings Landing. Nista posebno, najslabiji deo epizode. Cersei sa svojim ratnim planom,
Jamie prica sa matorim Tarlyem, ocem od Samwella. Od svih pozicija na
Westerosu, njihova je trenutno najslabija. Kasnije, Cersei gleda kosture
od zmajeva i sa nadrilekarom pravi plan kako da ih malo vecim
samostrelom ubije???

4. Samwell Tarly pocinje da leci Joraha Mormonta u Citadeli, mada stari mestar tvrdi da je to
nemoguce. Sigurna sam da ce ga izleciti do kraja ove sezone.

5. Sivi Crv i Misandei, najzad seks, ali odradjeno nekako slabo, vestacki.

6. Arya Stark u nekoj krcmi nailazi na debeljka Vrucu Pitu, od koga saznaje da je
Winterfell ponovo u vlasti Starkova i zatim krece tamo, umesto za Kings
Landing. Pretpostavljam da ce sad ponovo da se mimoilazi sa svojim
preostalim zivim rodjacima, kao u dosadasnjem delu serije. Smesno mi je kako pije pivo naiskap.
Lepa scena sa Nymerijom, koja je sada odrasla vucica sa opasnim potomcima. Nije
krenula za Aryom, verovatno da ne bi ostavila svoje vukove. Mada je
moguce da ce im se putevi ukrstiti jos jednom.

7. Winterfell, drugi deo. Jonu stize poruka od Samwella sta se nalazi na Dragonstoneu i odlucuje
da ode tamo, istovremeno predaje vodjstvo zamka Sansi. Ocekivala sam da vodja bude mala Mormontova. Mogao je ujedno i da ubije Littlefingera u grobnici, taj vise nikom ne treba. Samo moze da izda.

8. Bitka na brodu. Theon Greyjoy ponovo pokazuje kolika je kukavica. Dve od tri Dornijke
hrabro ginu, Euron sada ima za taoce Yaru i Elariu (koje su prethodno imale odlicnu scenu), verovatno ih vodi
kod Cersei kao zarobljenike. Sta drugo ocekivati, to je sam Euron najavio u
prvoj epizodi.

Sve u svemu, epizoda mnogo bolja od prve.

Nadam se, slabija od sledece...
smile


I pričali su svašta o njoj. Da je loša. Da je zlo. Đavo sa licem anđela. Bahata i arogantna.
I jeste, bila je loša. Bila je najgora onda, kada su drugi bili loši prema njoj!
 
MarkoNGDate: Wednesday, 26 July 2017, 08:50:37 | Message # 81
The Punisher
Group: Publika
Messages: 2557
Awards: 15
Reputation: 129
Status: Offline
Spojler za drugu epizodu...


Message edited by MarkoNG - Wednesday, 26 July 2017, 08:53:19
 
LaraCroftDate: Tuesday, 01 August 2017, 18:57:57 | Message # 82
Imperija
Group: Publika
Messages: 4135
Awards: 30
Reputation: 145
Status: Offline
S 07 E 03 - THE QUEENS JUSTICE

SPOJLERI - NEKA NE CITA DALJE KO NECE A NIJE GLEDAO EPIZODU


1. Dragonstone. Tyrion docekuje Jona na obali, uz odlicne uvodne reci obojice, dok zmajevi lete iznad njihovih glava. Iz daljine gledaju ih Varys i Melisandra, koja se oprasta od Westerosa.
Zatim se susrecu Daenerys i Jon (tetka i tetkino ), on joj prica jedno, ona od njega trazi drugo. Na kraju ce ispasti nesto sasvim trece, kao i obicno
Varys obavestava Daenerys i Tyriona o porazu njihovih trupa u borbi brodova.
Na kraju scene pojavljuje se i Theon Greyjoy na nekom brodu, ali samo na kratko, ocigledno prezren od njegovih preostalih saboraca. Mudo od labuda, sto bi rekli u mom kraju...

2. Euron Greyjoy sprovodi Yaru Greyjoy i dve Dornijke kroz pomahnitali Kings Landing. Bas zanimljivo, prostaci koji su ne tako davno pljuvali po Joffrey, zatim i po Cersei, sada pljuju po njihovim neprijateljima. Dobar dokaz da su prostaci i bednici svuda isti i da ih ne treba zaliti kad crknu.
Dugacka scena u Kings Landingu, Cersei se na efektan nacin sveti Elariji Sand tako sto truje njenu cerku, zatim vodi ljubav sa Jaimeom (a prethodno je obecala glupavom Euronu da ce da se uda za njega), na kraju vodi pregovore sa predstavnikom Zelezne banke.
Niko od nas ne voli Cersei, ali moramo da joj priznamo da ume da se snalazi u teskim situacijama i da zna da se sveti sa stilom. Zato mislim i da je Euron velika budala, kada joj veruje. Lakse bi mu bilo da je na drugoj strani. Mada mi se svideo deo dijaloga izmedju njega i Jamiea.

3. Dragonstone ponovo. Jon i Tyrion pricaju o "zmajstaklu", zatim Tyrion nagovara Daenerys da dozvoli Jonu da pocne sa iskopavanjem.
Dosta dobra scena izmedju Jona i Daenerys, za sada najbolji dijalozi u sezoni 007.

4. Winterfell. Sansa zapoveda kao matora, uz dosadan razgovor sa Littlefingerom koji je jos tamo, iako je Namesnik sasvim drugog zamka. I budali je jasno da od nje on ne moze da dobije nista.
Zatim stize Brann sa Meerom, ocekivala sam malo vise emocija od Branna. Ipak je dosao posle 6 godina u rodni dom i video najstariju sestru. A on, kao da je otisao pre 10 dana na ekskurziju sa skolom.

5. Citadela. Samwell Tarly izlecio Joraha Mormonta od teske kozne infekcije brze nego da je u pitanju prehlada. Dok ga je lecio, na drugim delovima Westerosa nije proslo vise od desetak dana...
Lepo rece Bata Stojkovic u "Ko to tamo peva" - Nemacka medicina je najbolja

6. Neokaljani osvajaju Casterly Rock (koristeci planove Tyriona o kanalizaciji), koji je branjen sa minimumom vojske i ispraznjen od hrane.
Za to vreme, Jamie Lannister osvaja zamak Tyrella, koji brani jos manji broj vojnika. Baba Olenna dostojanstveno umire ispijajuci otrov, uz priznanje Jamieu, da je ona otrovala blentavog Joffreya.
I meni ce nedostajati baba, odlican lik.

Sve u svemu, epizoda oko proseka (koji je vrlo dobar, ali nije bilo nista specijalno sto menja desavanja u seriji), meni su se najvise svideli dijalozi izmedju tetke i tetkinog.


I pričali su svašta o njoj. Da je loša. Da je zlo. Đavo sa licem anđela. Bahata i arogantna.
I jeste, bila je loša. Bila je najgora onda, kada su drugi bili loši prema njoj!


Message edited by LaraCroft - Tuesday, 01 August 2017, 19:15:53
 
Lavica88Date: Tuesday, 01 August 2017, 19:29:14 | Message # 83
Vučica
Group: Publika
Messages: 2584
Awards: 7
Reputation: 128
Status: Offline
Quote
Lepo rece Bata Stojkovic u "Ko to tamo peva" - Nemacka medicina je najbolja


A i ti se slazes s tom izrekom, je l' tako? wink


~ Radi kako misliš, živi kao lavica! ~
 
LaraCroftDate: Tuesday, 01 August 2017, 20:26:32 | Message # 84
Imperija
Group: Publika
Messages: 4135
Awards: 30
Reputation: 145
Status: Offline
Ma, to je samo jedan dobar filmski citat, koji sam iskoristila da prokomentarisem brzinu i efikasnost lecenja u GOT-u.

Samwell brze izlecio Joraha, nego sto je Euronu trebalo da stigne od mesta borbe na moru do Kings Landinga.


I pričali su svašta o njoj. Da je loša. Da je zlo. Đavo sa licem anđela. Bahata i arogantna.
I jeste, bila je loša. Bila je najgora onda, kada su drugi bili loši prema njoj!
 
troyaDate: Wednesday, 02 August 2017, 09:29:44 | Message # 85
The Grim Reaper
Group: Game host
Messages: 15630
Awards: 87
Reputation: 223
Status: Offline
Laro to je sve pod pretpostavkom da su desavanja u GOT-u hronoloski rasporedjena, sto ne mora da znaci smile
 
LaraCroftDate: Wednesday, 02 August 2017, 11:04:14 | Message # 86
Imperija
Group: Publika
Messages: 4135
Awards: 30
Reputation: 145
Status: Offline
Quote troya ()
Laro to je sve pod pretpostavkom da su desavanja u GOT-u hronoloski rasporedjena, sto ne mora da znaci

I to sto kazes...

S tim u vezi, Armija Mrtvih je jos pre sezonu i po (kad je bila ona spektakularna bitka u luci Hardhome, kad je Jon ubio jednog), bila nadomak Zida, a kao, odlucno marsiraju prema njemu.
Istovremeno, bogalj Brann Stark im je umakao, presao Zid i stigao do Winterfella, a oni i dalje nisu kod Zida.
Gde su, svratili u Bogutovacku banju da lece zivce ?

Ima i drugih vremenskih paradoksa u seriji...


I pričali su svašta o njoj. Da je loša. Da je zlo. Đavo sa licem anđela. Bahata i arogantna.
I jeste, bila je loša. Bila je najgora onda, kada su drugi bili loši prema njoj!
 
EthanMorascaDate: Wednesday, 02 August 2017, 14:45:01 | Message # 87
Vašljivi glodar
Group: Game host
Messages: 4270
Awards: 44
Reputation: 241
Status: Offline
Quote LaraCroft ()
Gde su, svratili u Bogutovacku banju da lece zivce ?

laugh


yeah, you may be good looking
but you're not a piece of art
 
Lavica88Date: Saturday, 05 August 2017, 17:43:50 | Message # 88
Vučica
Group: Publika
Messages: 2584
Awards: 7
Reputation: 128
Status: Offline


~ Radi kako misliš, živi kao lavica! ~
 
LaraCroftDate: Saturday, 05 August 2017, 21:26:31 | Message # 89
Imperija
Group: Publika
Messages: 4135
Awards: 30
Reputation: 145
Status: Offline
Lavica unapred pogledala novu epizodu, verovatno onaj snimak koji su hakeri postavili.

ja cu u utorak pre podne, standardno...


I pričali su svašta o njoj. Da je loša. Da je zlo. Đavo sa licem anđela. Bahata i arogantna.
I jeste, bila je loša. Bila je najgora onda, kada su drugi bili loši prema njoj!
 
Lavica88Date: Saturday, 05 August 2017, 21:34:18 | Message # 90
Vučica
Group: Publika
Messages: 2584
Awards: 7
Reputation: 128
Status: Offline
Pa normalno da cu pogledati kad su vec izbacili link.

~ Radi kako misliš, živi kao lavica! ~
 
Forum » Generalna diskusija » Svastara » Game Of Thrones - komentari o seriji
Search: