Game Of Thrones - komentari o seriji - Page 7 - Forum

[ Updated threads · New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
Forum » Generalna diskusija » Svastara » Game Of Thrones - komentari o seriji
Game Of Thrones - komentari o seriji
LaraCroftDate: Tuesday, 08 August 2017, 10:49:13 | Message # 91
Imperija
Group: Publika
Messages: 4135
Awards: 30
Reputation: 145
Status: Offline
S 07 E 04 - THE SPOILS OF WAR

SPOJLERI - NEKA NE CITA DALJE KO NECE A NIJE GLEDAO EPIZODU


1. Jamie Lannister i Bronn na celu kolone koja se vraca za Kings Landing sa tovarima zlata, opljackanih od kuce Tyrell. Za to vreme, Cersei u dvorcu ceka to isto zlato, da bi isplatila dugove Zeleznoj banci i uzela nove kredite.
Ali, malo morgen, a o tome kasnije...

2. Winterfell, nekoliko sjajnih scena. Prvo pricaju Brandon i Littlefinger, zatim Meera odlazi kuci, uz hladan pozdrav od Brandona, kome je ona spasila dupe.
Najbolje od svega, Arya se vraca kuci. NE ZNAM DA LI I VAMA DELUJE DA SANSA NESTO I NIJE ODUSEVLJENA NJENIM POVRATKOM ? Ili se ja to varam...
Scene totalno bez emocija, kao da se vratila sa dvonedeljne ekskurzije sa planice Goc. Nesto malo se grlila sa Sansom u podzemnoj grobnici, a sa Brandonom ni poljubac.
Nesto kasnije odlicna scena macevanja izmedju Arye i Brienne.

3. Dragonstone. "Tetka i tetkino" u rudniku, on joj pokazuje crteze iz praistorije, kada su se Deca sume i Prvi ljudi udruzili protiv Armije Mrtvih. Ubedjuje je da se ponovo udruze, ona pristaje, ali pod uslovom da on klekne i prizna njenu vlast. On nece, ali ima vremena, a i nacina 
Na izlazu iz rudnika lose vesti o uzaludnom osvajanju Casterly Rocka im saopstavaju Tyrion i Varys, inace idealne osobe za saopstavanje crnih vesti na nekoj TV stanici.
Daenerys odlucuje da krene u protivnapad i unisti neprijatelje. A I VREME JE BILO DA KRENE.
Sasvim nebitna scena sa iskrcavanjem Theona Greyjoya i 7-8 prezivelih mornara. Mogao je Jon i da ga ubije na obali, niko ne bi zaplakao.

4. Najbolja scena u sezoni. Uzivala sam gledajuci kako vojnici Lannistera umiru u plamenu zmajeva, predvodjeni Kraljicom, a za njima u jurisu Dothraci i ostali, dok Tyrion gleda iz daljine propast svog brata.
Naravno, od oko 10.000 vojnika Lannistera, poginulo je njih 9.998, zivi su ostali samo Jamie i Bronn, sto mi se bas i nije svidelo... Klise iz crtanih filmova.
Sve u svemu, osta Cersei bez zlata. Nadam se da ce ranjeni zmaj da prezivi. Svaki ima vrednost vecu od atomske bombe.


I pričali su svašta o njoj. Da je loša. Da je zlo. Đavo sa licem anđela. Bahata i arogantna.
I jeste, bila je loša. Bila je najgora onda, kada su drugi bili loši prema njoj!


Message edited by LaraCroft - Tuesday, 08 August 2017, 10:55:42
 
Lavica88Date: Tuesday, 08 August 2017, 11:28:27 | Message # 92
Vučica
Group: Publika
Messages: 2584
Awards: 7
Reputation: 128
Status: Offline
Quote
NE ZNAM DA LI I VAMA DELUJE DA SANSA NESTO I NIJE ODUSEVLJENA NJENIM POVRATKOM ? Ili se ja to varam...


Zasto bi beskicmenjakinja bila odusevljena Aryinim povratkom kad joj zavidi.

Quote
Ubedjuje je da se ponovo udruze, ona pristaje, ali pod uslovom da on klekne i prizna njenu vlast. On nece, ali ima vremena, a i nacina


Jedva cekam da vidim Deni na koljenima pred Jonom, ako me razumete...

Quote
. Uzivala sam gledajuci kako vojnici Lannistera umiru u plamenu


Tvoji problemi sve ozbiljniji i ozbiljniji. sad


~ Radi kako misliš, živi kao lavica! ~
 
LaraCroftDate: Tuesday, 08 August 2017, 14:17:57 | Message # 93
Imperija
Group: Publika
Messages: 4135
Awards: 30
Reputation: 145
Status: Offline
Quote Lavica88 ()
Zasto bi beskicmenjakinja bila odusevljena Aryinim povratkom kad joj zavidi.
To i ja kazem. Mislila sam da se varam, ali, eto, ima istomisljenika.

Quote Lavica88 ()
Jedva cekam da vidim Deni na koljenima pred Jonom, ako me razumete...
Kod tebe samo neka erotika tongue 

Quote Lavica88 ()
Tvoji problemi sve ozbiljniji i ozbiljniji.
Ne, nego cu da navijam za vojsku koju kontrolise Cersei. Ko im je kriv sto se nisu pobunili.
I nemacke vojnike, neduznu decu od 18 godina prisilno mobilisanu i skoro bez oruzja, su gazili sovjetski tenkovi pocetkom maja 1945. godine na barikadama Berlina i to je bila legitimna vojna akcija Saveznika.
A Daenerys isto samo izvrsava pravdu.


I pričali su svašta o njoj. Da je loša. Da je zlo. Đavo sa licem anđela. Bahata i arogantna.
I jeste, bila je loša. Bila je najgora onda, kada su drugi bili loši prema njoj!
 
troyaDate: Tuesday, 08 August 2017, 14:45:37 | Message # 94
The Grim Reaper
Group: Game host
Messages: 15630
Awards: 87
Reputation: 223
Status: Offline
Zlato je stiglo u Kingslanding pre borbe biggrin
 
Lavica88Date: Tuesday, 08 August 2017, 16:28:11 | Message # 95
Vučica
Group: Publika
Messages: 2584
Awards: 7
Reputation: 128
Status: Offline
Quote
Kod tebe samo neka erotika


Ljubav, Laro, ljubav.

Quote

Ne, nego cu da navijam za vojsku koju kontrolise Cersei.


Onda se tako i izrazi, a ne da ti je drago da ljudi gore.

A Deni bi se mogla spustiti malo na zemlju, previse se uzdigla. Doduse, smirice je Jon i mrtvaci.


~ Radi kako misliš, živi kao lavica! ~
 
LaraCroftDate: Tuesday, 08 August 2017, 20:56:48 | Message # 96
Imperija
Group: Publika
Messages: 4135
Awards: 30
Reputation: 145
Status: Offline
Zaboravih onu kratku scenu kada Missandei i Daenerys pricaju o Sivom Crvu.
Kao da su obe 6 - 7 razred osnovne skole, posebno mi je bilo smesno kako je Daenerys podigla obrvu dok Missandei prica


I pričali su svašta o njoj. Da je loša. Da je zlo. Đavo sa licem anđela. Bahata i arogantna.
I jeste, bila je loša. Bila je najgora onda, kada su drugi bili loši prema njoj!
 
SacDate: Wednesday, 16 August 2017, 08:50:54 | Message # 97
Izjahani jahač
Group: Publika
Messages: 2988
Awards: 19
Reputation: 113
Status: Offline
Procurila i epizoda 6. Ima je na torrentu, dobar kvalitet.

Imam 99 problema, ali ti nisi jedan od njih.
 
LaraCroftDate: Wednesday, 16 August 2017, 20:54:27 | Message # 98
Imperija
Group: Publika
Messages: 4135
Awards: 30
Reputation: 145
Status: Offline
kako je krenulo, do kraja avgusta procurice i cela sledeca (osma) sezona i to u HD

I pričali su svašta o njoj. Da je loša. Da je zlo. Đavo sa licem anđela. Bahata i arogantna.
I jeste, bila je loša. Bila je najgora onda, kada su drugi bili loši prema njoj!
 
Lavica88Date: Thursday, 17 August 2017, 08:47:10 | Message # 99
Vučica
Group: Publika
Messages: 2584
Awards: 7
Reputation: 128
Status: Offline
Ako je dobar kvalitet, cu da glednem epizodu danas.

~ Radi kako misliš, živi kao lavica! ~
 
LaraCroftDate: Friday, 18 August 2017, 10:33:48 | Message # 100
Imperija
Group: Publika
Messages: 4135
Awards: 30
Reputation: 145
Status: Offline
S 07 E 05 - EASTWATCH

SPOJLERI - NEKA NE CITA DALJE KO NECE A NIJE GLEDAO EPIZODU


1. Dok su Jamie i Bronn nekim cudom uspeli da pobegnu sa poprista bitke, tako da ih niko od Dotrakija ne juri, Daenerys kaznjava izdajnike Tarlijeve, koji su jedan dan za kucu Tyrell, drugi dan za Cersei. Bar su casno poginuli, mada od njih nije ostao ni djon od cizmi 

2. Od dve scene u kojoj se zajedno pojavljuju Cersei i Jaime, nista posebno mi se nije svidelo. Ni prva, u kojoj joj Jaimer prica o snazi vojske od Daenerys, a ni druga u kojoj joj on prica o razgovoru sa Tyrionom, a ona njemu da je trudna.
Mada ne znam da li ce to dete da se rodi, jer joj je, dok je bila mala, prorocica rekla da ce da ima troje dece (S05 E 01)

3. Tetka se vraca na Dragonstone, a tetkino, Jon, miluje zmaja 
Vratio se i ozdravljeni Jorah Mormont, lepe dve scene sa Daenerys na obali, prva kad dolazi, a druga, kada odlazi sa Jonom, Gendryjem i ser Davosom da uhvate Belog Hodaca.

4. Nije mi jasno gde je krenuo Samwell Tarly, verovatno da se nadje sa Jonom. Pretpostavljam da ce on na kraju sve da ih spase, sa svojim saznanjima i zdravom logikom razmisljanja njegove Gilly.

5. Winterfell. Tamo nikad nije dosadno. Brandon Stark salje gavrane da nadlecu armiju Belih Hodaca, Arya dribla Sansu, my lady 
Kasnije, Arya i Littlefinger igraju "zmurke", pretpostavljam da su njemu dani odbrojani.

6. Najbolja scena na kraju, kao i obicno. Jon, Jorah, Gendry, Tormund, Hound, Thoros i drustvo kroz tunel odlaze severno od Zida.
Ako se secate, tako je pocela prva epizoda prve sezone...

Bilo je jos sitnih scena koje ne bih posebno komentarisala (Gendry ubija 2 vojnika i slicno...).
Sta reci, osim da se sezona, a i cela serija, blizi kraju...


I pričali su svašta o njoj. Da je loša. Da je zlo. Đavo sa licem anđela. Bahata i arogantna.
I jeste, bila je loša. Bila je najgora onda, kada su drugi bili loši prema njoj!


Message edited by LaraCroft - Friday, 18 August 2017, 10:41:14
 
Lavica88Date: Friday, 18 August 2017, 18:31:43 | Message # 101
Vučica
Group: Publika
Messages: 2584
Awards: 7
Reputation: 128
Status: Offline
Tri puta odgledah sestu epizodu, odlicna! Mada, sve mi nekako zbrzano djeluje...

~ Radi kako misliš, živi kao lavica! ~
 
LaraCroftDate: Friday, 18 August 2017, 20:00:40 | Message # 102
Imperija
Group: Publika
Messages: 4135
Awards: 30
Reputation: 145
Status: Offline
epizoda 5, mali spojler

Cersei u jednom trenutku rece da ima zlato i da ce sa njim da kupi vojnike, pa me interesuje odakle, to jest, gde se to na Westerosu ili Essosu kupuju vojnici za tako brzo vreme?

Secam se da je i Stannis u jednom trenutku otisao u Zeleznu banku, uzeo kredit i zatim se pojavio kod Zida sa brojnom vojskom, a prethodno nije imao ni jednog uz sebe.


I pričali su svašta o njoj. Da je loša. Da je zlo. Đavo sa licem anđela. Bahata i arogantna.
I jeste, bila je loša. Bila je najgora onda, kada su drugi bili loši prema njoj!


Message edited by LaraCroft - Friday, 18 August 2017, 20:01:31
 
LaraCroftDate: Thursday, 24 August 2017, 11:00:09 | Message # 103
Imperija
Group: Publika
Messages: 4135
Awards: 30
Reputation: 145
Status: Offline
S 07 E 06 - BEYOND THE WALL

SPOJLERI - NEKA NE CITA DALJE KO NECE A NIJE GLEDAO EPIZODU


Odlicna epizoda. Samo tri scene su se smenjivale - najvise severno od Zida, manje u Winterfellu i nesto vrlo malo na Dragonstoneu, a i to je bilo usko vezano za desavanja severno od Zda.

1. Severno od Zida. Odlican dijalog izmedju Joraha Mormonta i Jona Snowa, Jon mu daje porodicni mac, a Jorah mu ga vraca, uz komentar da ga Jon vise zasluzuje. Casno, nema sta.
Kasnije, Jon i druzina hvataju jednog Mrtvaca, ali bivaju opkoljeni na ledenom ostrvu. Kako to uvek biva u filmovima i serijama, spas stize sa neba. Dolazi Daenerys sa svoja tri zmaja, unistava veliki broj Mrtvih, ali jedan zmaj gine.

Postaje predvidljivo, na kraju epizode, Nocni Kralj ozivljava tog zmaja.
Ostaje najveca misterija serije - ko je taj Nocni Kralj? Njegova istorija? On nije bilo ko... Mozda je neko od Targaryena?

2. Winterfell. Tamo nikad nije dosadno. Pogotovo kada su zajedno Sansa i Arya. Mladja sestra otkriva starijoj sta je radila u Braavosu i sta je postala.
Sansi stize pozivnica za Kings Landing, ali iskusno salje Briennu of Tarth. Kratka scena i sa Littlefingerom, kome su izgleda dani odbrojani. Vise nema koga da prevari...

3. Rastuzio me definitivni kraj Benjena Starka, zrtvovao se da spasi sinovca Jona, koji mu u stvari nije sinovac, ali to znamo samo mi gledaoci i Brandon Stark, koji ce to saznanje mozda i da sacuva zauvek za sebe.

Lepa scena na kraju epizode u brodskoj kabini, izmedju tetke i tetkinog. Nema sta, sigurna sam da pada sex izmedju njih u sledecoj epizodi, scenario ide prema tome.
Da li ste to i hteli?  devil


I pričali su svašta o njoj. Da je loša. Da je zlo. Đavo sa licem anđela. Bahata i arogantna.
I jeste, bila je loša. Bila je najgora onda, kada su drugi bili loši prema njoj!


Message edited by LaraCroft - Thursday, 24 August 2017, 11:01:17
 
Lavica88Date: Monday, 28 August 2017, 17:43:37 | Message # 104
Vučica
Group: Publika
Messages: 2584
Awards: 7
Reputation: 128
Status: Offline


~ Radi kako misliš, živi kao lavica! ~
 
LaraCroftDate: Wednesday, 30 August 2017, 11:02:23 | Message # 105
Imperija
Group: Publika
Messages: 4135
Awards: 30
Reputation: 145
Status: Offline
S07 E07 - The Dragon and the Wolf

SPOJLERI - NEKA NE CITA DALJE KO NECE A NIJE GLEDAO EPIZODU


Efektan zavrsetak sezone. Najduza epizoda od pocetka serije, 80 minuta. Mozda su celu sezonu mogli da razvuku na jos jednu epizodu vise, od ovih sedam.

1. Stara razrusena arena u okolini Kings Landinga. Odlicni dijalozi - izmedju Jaimea i Bronna, Hounda i Mountaina, Jona i Cersei, Eurona i Theona, dolazak Daenerys na zmaju...
Efektna scena sa zarobljenim White Walkerom. Jos bolja prica izmedju Tyriona i Cersei u dvorcu.
Cersei zatim daje vojsku, a u stvari je ne daje. Pominje se Golden Company, ali samo na sekund, dok Sac kaze da u knjigama ima jedno veliko poglavlje o njima.

2. Winterfell. Ode Littlefinger kao da ga nikad nije bilo. I zasluzio je takav kraj, kao stara pocepana krpa. Ko jednom ili vise puta izda, nikad mu ne treba verovati (dobar savet i za neki sledeci VS). Posebno je lepo sto mu je hladnokrvno i elegantno presudila Arya Stark, sada vec mogu da kazem - najveci ubica u svim serijama koje sam gledala.

3. Dragonstone. Theon Greyjoy ponovo od krpe postaje covek. Videcemo u sledecoj sezoni sta ce da uradi. Pretpostavljam da ce on da ubije strica Eurona i oslobodi sestru Yaru.

4. Jaime napusta Cersei. U Sacovim spojlerima od pre 3 meseca sam procitala da ce ona da se probudi krvava u krevetu, ali to nisam videla. Mozda su to ostavili za sledecu sezonu.
Jaime jos jednom pokazuje da je castan covek. Sad zasluzuje da prezivi do kraja serije, ali ne verujem.

5. Samwell Tarly dolazi kod Brandona Starka, koji gleda u proslost i vidi civilizovano vencanje Targaryena sa Lyannom Stark, koja zatim radja Jona Snowa, koji se zapravo zove Aegon Targaryen i ima pravo na Gvozdeni presto.

6. Istovremeno, "tetka i tetkino" imaju sex na brodu koji putuje na Sever. Licno mislim da je scena mogla malo duze da traje, da nesto i pricaju... 

7. Winterfell, kratka scena, Sansa i Arya. Ovo je valjda prvi put u seriji da se njih dve slazu. Verovatno do prve "krivine".  

8. Night King uz pomoc plamena zmaja probija Zid i White Walkersi krecu na civilizaciju.

Ostaje pitanje, ko ih je oziveo i zasto, koja je istorija Night Kinga ?

Cekacemo na to, po nekim informacijama, do proleca 2019. godine...


I pričali su svašta o njoj. Da je loša. Da je zlo. Đavo sa licem anđela. Bahata i arogantna.
I jeste, bila je loša. Bila je najgora onda, kada su drugi bili loši prema njoj!
 
Forum » Generalna diskusija » Svastara » Game Of Thrones - komentari o seriji
Search: