10. emisija - Page 2 - Forum

[ Updated threads · New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
Forum » Virtual Survivor 5 - Kiska Island: Homecoming » Welcome from Hell » 10. emisija (EthanMorasca)
10. emisija
Lavica88Date: Tuesday, 04 April 2017, 23:40:01 | Message # 16
Vučica
Group: Publika
Messages: 2584
Awards: 7
Reputation: 128
Status: Offline
Miko, pa ko te vrijedja, pobogu? wacko

~ Radi kako misliš, živi kao lavica! ~
 
DonnieBrascoDate: Tuesday, 04 April 2017, 23:41:51 | Message # 17
Gelipter
Group: Publika
Messages: 3677
Awards: 23
Reputation: 52
Status: Offline
Gde nestao smisao za humor  biggrin
 
Lavica88Date: Tuesday, 04 April 2017, 23:43:14 | Message # 18
Vučica
Group: Publika
Messages: 2584
Awards: 7
Reputation: 128
Status: Offline
Quote
Gde nestao smisao za humor


Evo, bogUmi, ne znam, ti najbolje znas gdje ti je nestao smisao za humor biggrin


~ Radi kako misliš, živi kao lavica! ~
 
DonnieBrascoDate: Tuesday, 04 April 2017, 23:45:47 | Message # 19
Gelipter
Group: Publika
Messages: 3677
Awards: 23
Reputation: 52
Status: Offline
U datim okolnostima, jedino nam to preostaje biggrin
 
Lavica88Date: Tuesday, 04 April 2017, 23:48:53 | Message # 20
Vučica
Group: Publika
Messages: 2584
Awards: 7
Reputation: 128
Status: Offline
up

Elem, pohvale i za Nikolu ( Ethana ) na dobro odradjenom Survivoru, zna on na sta mislim. biggrin


~ Radi kako misliš, živi kao lavica! ~
 
EthanMorascaDate: Wednesday, 05 April 2017, 11:00:00 | Message # 21
Vašljivi glodar
Group: Game host
Messages: 4270
Awards: 44
Reputation: 241
Status: Offline
Pozdrav svima od Ethaka Morcate iz plemena Kis. biggrin

Kako ti se činila sezona? Definitivno mislim da je ovo sezona za pamćenje, pošto ovakvu do sada nismo imali. Meni lično ništa nije išlo na ruku od samog početka, tako da ne mogu reći da sam zadovoljan sezonom, ali mislim da je nekome ko posmatra sa strane sve ovo bilo jako interesantno i da će postati još interesantnije (znam da bi meni tako bilo) osim ako jedan takmičar ne upropasti sezonu i ne traži da ga u Final 5 izglasaju.

Prvi put smo imali pleme koje je 5 puta zaredom otišlo na plemenski savet i spalo na 3 člana, a onda u ujedinjenju nakon samo jednog plemenskog uspelo da odnos snaga 7-3 pretvori u 5-4. Nakon toga, propustili smo dve šanse da preokrenemo igru. Prva je bila crni glas koji je Srđan zamalo osvojio svojim fantastičnim skorom u onoj onlajn igri. Bilo je potpuno neočekivano da će Urke imati veći skor, pogotovo kad se uzme u obzir da je u pitanju verovatno bio svega jedan blok razlike. Druga šansa je bila HII koji je Toni našao demonstrirajući neverovatnu snalažljivost i želju za igranjem ove igre. Nakon što smo tu šansu propustili, sve je krenulo nizbrdo.

Kako su ti se činila plemena? Objektivno posmatrano, plemena su bila potpuno neravnomerno raspoređena, što znači da je sistem random podele plemena jako loš i neprikladan, pogotovo za All-Star sezonu kao što je ova. Ne mogu u jednom plemenu da budu 4 osobe koje su u prošlosti osvajale gomilu imuniteta (Sac, Tic-Tac, Srđan i Urke), a u drugoj Marko i ja. Polly je super u igrama, ali je tada još uvek bila nova, pa nije bilo realno očekivati da bi mogla da parira pomenutoj četvorci iz Ka.

Tako da je jedini razlog naših poraza potpuno nepravedna podela plemena koja je stvorila jedno izuzetno jako i jedno prosečno pleme, pri čemu mislim na sposobnosti u igrama, a ne o strateškom kapacitetu za igranje Survivora, gde mislim da nam nisu bili ni blizu, pošto 3 osobe iz tog plemena fundamentalno ne razumeju koncept Survivora i ne razumem zašto ga uopšte igraju.

Naklapanja jedne persone sa foruma da se Kis oslabio Mikinim izbacivanjem su notorne budalaštine, s obzirom na to da je Miko u igrama ispodprosečan i da je njegova jedina funkcija na plemenskom chatu za vreme igara bila unošenje haosa i konfuzije.

Na ostala pitanja ću odgovoriti kasnije. smile


yeah, you may be good looking
but you're not a piece of art
 
Petar_KondorDate: Wednesday, 05 April 2017, 14:21:13 | Message # 22
Colonel
Group: Publika
Messages: 244
Awards: 0
Reputation: 65
Status: Offline
morcata šta misliš o tome ko će u finale i šta misliš o larinoj društvenoj strani u ovom VS-u pošto mi deluje da će sigurno u finale ?
šta misliš je li zaslužila pobedu ?
iskreno moj bi glas imala u finalu


Gufuuu
 
EthanMorascaDate: Wednesday, 05 April 2017, 14:32:09 | Message # 23
Vašljivi glodar
Group: Game host
Messages: 4270
Awards: 44
Reputation: 241
Status: Offline
Imaš li favorite? Moji favoriti su Polly i Sac.

Polly je ovo prvi put da igra Survivor i nažalost je imala tu nesreću da joj od početka situacija nikako ne ide u korist. Završila je u slabijem plemenu koje je neprekidno bilo na plemenskom savetu, što za novajliju koji ne poznaje ostale učesnike nikako ne može da bude dobro. Ipak, uspela je da se izbori za svoje mesto u ujedinjenju i ostane poslednji preživeli član plemena Kis.

Sac je veoma iskusan igrač Survivora u sva tri aspekta - igrama, strategiji i društvenim odnosima. Mislim da je ovo sezona u kojoj igra bolje nego ikada do sada. Pozicionirao se tako da nikakve poteze ne treba da pravi, sedi u samom vrhu većinskog saveza i nikome iz Porote se nije zamerio, dok njegovi glavni konkurenti za pobedu i te kako jesu.

Šta misliš ko pobeđuje, a ko ispada sledeći? Pobednik ove sezone je definitivno Sac, to sam napisao na prvom plemenskom savetu u ujedinjenju i stojim pri tome i dalje. Mislim da u svim kombinacijama za finale, bilo da bude Final 2 ili Final 3 on dobija većinu glasova Porote. Nažalost, sledeća verovatno ispada Polly.


yeah, you may be good looking
but you're not a piece of art
 
EthanMorascaDate: Wednesday, 05 April 2017, 14:59:50 | Message # 24
Vašljivi glodar
Group: Game host
Messages: 4270
Awards: 44
Reputation: 241
Status: Offline
Da li se kaješ zbog nečega u ovoj sezoni?

U Markovom izbacivanju nisam učestvovao ni na koji način i nisam mogao da ga sprečim, tako da zbog toga ne mogu da se kajem, ali mislim da je to bila velika greška iz dva razloga. Prvo, bio je najjača karika u igrama nakon Polly i mene. Drugo, imao je ukradeni glas koji bi u ujedinjenju mogao da nas sve spasi i preokrene igru, a gotovo sigurno bi nas više ušlo u ujedinjenje zato što bismo uzeli bar još jedan imunitet. Iako kao veliki fan Survivora moram da cenim dobar blindside (a ovaj je bio baš vrhunski biggrin ), jedina osoba koju je Marko zaista ugrožavao je Toni, zato što je stalno insistirao da on ispadne, što meni nikako nije odgovaralo zato što sam hteo da igram sa Tonijem.

Što se tiče ujedinjenja, savez između Srđana i bivših Kisovaca je bio potez koji je pomenutoj četvorci dao šansu da preuzme kontrolu nad igrom. Na taj prvi plemenski savet u ujedinjenju sam jako ponosan, stvarno smo to odlično uradili. Jedino je šteta što nismo eliminisali neku ozbiljnu pretnju, ali nismo smeli da rizikujemo zbog HII.

Jedina stvar zbog koje se iskreno kajem jeste to što Tonijev HII nismo odigrali na Srđana. To ostavlja baš gorak ukus u ustima. sad

Kakav je osećaj biti izbačen, ovo ti je 3. učešće i dugo sam čekao priliku da ti konačno ugasim baklju?  Čudan je jako osećaj, definitivno nisam navikao na ovo i žao mi je što nisam uspeo da se izborim za opstanak. Svi koji me poznaju znaju koliko volim Survivor, tako da svakako nisam oduševljen činjenicom što sam ispao, radije bih se igrao i dalje, pa makar bio u manjini 5-1. biggrin Takođe, kao fan Survivora iskreno cenim priliku da glasam za nekog od finalista i učestvujem u izboru pobednika, tako da se tome jako radujem. smile


yeah, you may be good looking
but you're not a piece of art
 
EthanMorascaDate: Wednesday, 05 April 2017, 15:03:44 | Message # 25
Vašljivi glodar
Group: Game host
Messages: 4270
Awards: 44
Reputation: 241
Status: Offline
Quote Toni ()
Definitivno ljudina i jedan od najkvalitetnijih,a sigurno i najbolji VS igrač na ovim prostorima.Samo riječi hvale,baš mi je drago da smo se upoznali heart

Hvala, Toni! heart Već sam ti više puta rekao koliko te cenim kao druga, ali ti možda nikada nisam rekao da te smatram jednim od najsposobnijih igrača Survivora u ovom našem VS svetu. respect


yeah, you may be good looking
but you're not a piece of art
 
EthanMorascaDate: Wednesday, 05 April 2017, 15:20:18 | Message # 26
Vašljivi glodar
Group: Game host
Messages: 4270
Awards: 44
Reputation: 241
Status: Offline
Quote lanedi ()
1. Jesi li pokusao s nekim iz drugog plemena da napravis dogovor?
2. Ko bi volio da ispadne iduci i zasto?

Pozdrav, Marsi. biggrin

Naravno da sam pokušao i to u više navrata. Na početku ujedinjenja sam one ljude za koje sam procenio da se nalaze na najnižim pozicijama u hijerarhiji većinskog saveza vrbovao da promene stranu kako bi poboljšali i svoje i naše šanse. Nakon što smo izgubili šansu da preuzmemo kontrolu nad igrom, predlagao sam nekim članovima većine da iskoriste Pollyn i moj glas da napravimo preokret. Videćemo da li su te osobe napravile dobar potez tako što nisu pristale na to. smile

Voleo bih da sledeća ispadne Lara, zato što je do ove faze igre stigla pukom srećom i ničim drugim. Da je kojim slučajem bila sa nama u plemenu izletela bi pre Mike sigurno zato što njene gluposti niko ne bi trpeo - postavljanje glupih pitanja po 40 puta, traženja tačnog datuma i časa početka naredne igre svega minut po završetku trenutne igre itd.

Mislim da je Nina podjednako loš igrač Survivora, možda čak i gora od Lare Croft, ali moram da joj skinem kapu i naklonim se do poda zato što me je pobedila u prošloj igri za imunitet i tako mi presudila. smile


yeah, you may be good looking
but you're not a piece of art
 
EthanMorascaDate: Wednesday, 05 April 2017, 15:26:25 | Message # 27
Vašljivi glodar
Group: Game host
Messages: 4270
Awards: 44
Reputation: 241
Status: Offline
Quote Lavica88 ()
Elem, pohvale i za Nikolu ( Ethana ) na dobro odradjenom Survivoru, zna on na sta mislim.

Hvala, Lavice, znam sve. biggrin

Quote Petar_Kondor ()
morcata šta misliš o tome ko će u finale i šta misliš o larinoj društvenoj strani u ovom VS-u pošto mi deluje da će sigurno u finale ?

šta misliš je li zaslužila pobedu ?

Mislim da je Lara kao i svaki put imala katastrofalnu društvenu igru koja se najbolje ogleda u njenom stavu da sa pripadnicima drugog plemena treba imati minimum komunikacije. Evidentno je da čak ne kapira ni koncept ujedinjenja baš najbolje. biggrin 

Naravno da nije zaslužila pobedu, nije zaslužila ni da stigne u Final 6. Jedina varijanta u kojoj postoji šansa da glasam za nju jeste ukoliko u finalu bude sedela pored Nine, tada bi to bila poštena borba između njih dve.

Ukoliko je neko bude vukao u finale samo zato što misli da će tako sigurno pobediti, razmotriću svoju odluku da ne glasam za nju.


yeah, you may be good looking
but you're not a piece of art
 
tiksiDate: Wednesday, 05 April 2017, 15:36:26 | Message # 28
Krtica
Group: Publika
Messages: 3086
Awards: 16
Reputation: 138
Status: Offline
I ja vas volim ljudi haha <3

Ovo sa Markom iz ove perspektive izgleda kao greška, mada je pitanje šta bi se desilo i sa odnosima vas troje preostalih, da se nismo oslobodili tog pritiska koji smo tada osećali. Da nije ispao Marko, velo moguce da bi uskoro ispao ti Ethan ili bi ti to veoma poremetilo odnose sa ostatkom plemena. Drugo, svi smo očekivali mešanje plemena, što je bilo i logično očekivati s obzirom na odnose kakvi su se postavili i unelo bi mnogo dinamike u sezonu, takođe očekivali smo u tom momentu da će i drugo pleme igrati mnogo više survivor, a ne Ratove zvezda. Tako da ne mogu da smatram greškom nešto što je urađeno iz sasvim druge perspektive.

Aj da pitam i ja ponešto.

Da li je greška što niste prihvatili moj sumanuti predlog da probamo u Pobuni da se ujedinimo (kako bi bar delom laknule neke tenzije) ili da ako pokušaju da beže u Kis, bar ostane ajdin koga ste mogli da izbacite prvom prilikom i koji bi kao što je i njima poslužio kao imunitet?

Da li je postalo jasnije zasto je Tic Tac davao ona obećanja i koja je logika svega toga?

Da li misliš da sve ovo sa VSom ima ikakvog smisla, jer su se svi VSovi pretvorili u jedan neprekidan VS, gde je očigledno cilj da čovek svojom igrom, neispoljavanjem iskrenog mišljenja i slično ne blokira neke svoje šanse u budućnosti nalik na VIP Survivor Srbija gde je cilj bio da se ne izgube fanovi?

Da li misliš da bi se kreirale veće sanše u igri za tebe lično ili bar tu jednu osobu iz Kis-a koja bi mogla da ide do vrha, da se nije zauzeo tako frontalan pristup sa prelaskom SrdjaNa gde je samo podebljana linija između ratničkih plemena?

Pitanje je po prilično neutemeljeno jer nisam bila u kontaktu sa Tic tacom i ne mogu da procenim koliko je moglo da mu se veruje. Takođe sigurno je da bi u prvih par krugova ili u kompletu ispadali članovi našeg plemena, mada ne mora da znači i gotovo da ne znam ni šta pitam :D. Moj pristup je uvek bio takav da se kalkulacija brojkama gleda na drugom ili trećem mestu.

Da li te je neko razočarao?


Ne čitaj s usana. Usne izgovore stotinu laži. Čitaj iz očiju. Oči ispričaju stotinu istina.
 
DonnieBrascoDate: Wednesday, 05 April 2017, 15:37:26 | Message # 29
Gelipter
Group: Publika
Messages: 3677
Awards: 23
Reputation: 52
Status: Offline
Je li tvoja ideja bila da se ja izglasam ili ne? I koji je osnovni razlog bio?

Ja iskreno mislim da je nase pleme mozda i jedno od gorih u VS istoriji s obzirom na tih 4-5 vezanih poraza u igri za imunitet i kasnija eliminacija svih redom u mergeu.
 
tiksiDate: Wednesday, 05 April 2017, 15:46:18 | Message # 30
Krtica
Group: Publika
Messages: 3086
Awards: 16
Reputation: 138
Status: Offline
Quote Miko ()
Ja iskreno mislim da je nase pleme mozda i jedno od gorih u VS istoriji s obzirom na tih 4-5 vezanih poraza u igri za imunitet i kasnija eliminacija svih redom u mergeu.


Ovo se uopšte ne slažem. Većina igara je bila istog tipa i bazirala se na upotrebi skriptova, drugo mnogo nas uopšte nije moglo da se posveti igrama, a i te igre smo gubili za dlaku (npr. slucajno lupljen broj gde je ispao Lazar). Što se tiče vezanih poraza, oni su skroz i logični, kada su igre istog tipa i broj ljudi koji igraju ima ulogu, a motivacija plemena koje gubi samo opada. Sa druge strane, ove ljude koji su ostali da igraju sačekalo je 7 oro ljudi koji su planirali svi da idu u finale, a bilo je i dosta nekakvih ličnih stvari, onih uvreda, spominjanja stvari iz RL i slicno. Tako da definitivno ne mogu da kažem da je pleme bilo najgore od svih, jednostavno bilo je nikad teže da se bilo šta uradi.


Ne čitaj s usana. Usne izgovore stotinu laži. Čitaj iz očiju. Oči ispričaju stotinu istina.
 
Forum » Virtual Survivor 5 - Kiska Island: Homecoming » Welcome from Hell » 10. emisija (EthanMorasca)
Search: