zanimljivi tekstovi - Page 5 - Forum

[ Updated threads · New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
Forum » Generalna diskusija » Svastara » zanimljivi tekstovi (za interesantne stvari koje nadjete na netu)
zanimljivi tekstovi
djoDate: Monday, 18 April 2011, 12:26:16 | Message # 61
Generalissimo
Group: Publika
Messages: 1649
Awards: 18
Reputation: 101
Status: Offline
Najlepsi grad na svetu biggrin

Fortress in Smederevo, Serbia, was a medieval fortified city and temporary capital of Serbia. It was built by Despot Đurađ Branković in the first half of the 15th century, during the era of the Serbian Despotate. Later that century it was further fortified by the Turks.It is Europe's largest plain fortress and covers 11.3 hectares in the center of the modern-day city of Smederevo.

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1140855

Virtual: http://www.360cities.net/image/smederevo#415.35,-85.74,79.2


>>>may the odds be ever in your favor>>>

Message edited by Nemanja - Monday, 18 April 2011, 12:32:27
 
anguaDate: Monday, 18 April 2011, 12:51:10 | Message # 62
Colonel
Group: Publika
Messages: 151
Awards: 1
Reputation: 2
Status: Offline
da da, najveca ravnicarska, ali je petrovaradinska ukupno veca.

ja sam iz agencije za vanzemaljska pitanja
 
LaraCroftDate: Friday, 20 May 2011, 16:27:42 | Message # 63
Imperija
Group: Publika
Messages: 4135
Awards: 30
Reputation: 145
Status: Offline
Za djecu koja su rodjena 1950-te, 60-te, 70-te i 80-te!!

Prvo, prezivjeli smo i rodjeni smo normalni iako su nase majke kad ih je boljela glava pile aspirine, jele hranu iz konzervi, pusile i radile do zadnjeg dana trudnoce.

U to vrijeme nisu postojala upozorenja u stilu 'Cuvati daleko od dohvata djece' na bocicama sa lijekovima, vratima i ormarima.

Mi, kada smo imali 0-1 godina nismo nosili Pampers-e. Pisali smo u krevet.

Kao djeca, vozili smo se u autima bez pojasa i zracnih jastuka i nismo morali imati kacige na glavi kad se vozimo biciklom ili na rolama.

Pili smo vodu iz crijeva za zaljevanje vrta, a ne iz flasica kupljenih u velikim trgovackim lancima.

Dijelili smo flasicu Coca cole sa nasim prijateljima i NITKO nije umro zbog toga .

Jeli smo mlijecne sladolede, bijeli kruh i pravi putar, pili kole koje su i tada bile pune secera, ali nismo bili debeli zato sto smo smo se
STALNO IGRALI VANI
Izlazili smo iz kuce ujutro i igrali se cijeli dan, sve dok se ne upale svijetla na ulici, skrivaca, partizana i nijemaca, kauboja i indijanaca, gumigumija, fantoma i svega ostalog sto je samo djecja masta bila u stanju smisliti, Nerijetko nas nitko nije mogao naci po cijeli dan. I nikad nije bilo problema...

Provodili smo cijele dane praveci trokolice od otpada iz podruma, spustali se niz ulice zaboravljajuci da nismo napravili kocnice. Nakon par padova, slomljenih prstiju i modrica naucili smo kako rijesiti problem.

Mi nismo imali imaginarne prijatelje ni probleme s koncentracijom u skoli.

Nama nisu davali tablete protiv hiperaktivnosti. Mi nismo imali skolskog psihologa i usmjerivaca pa smo ipak zavrsavali nekakve skole.

Nama nisu prodavali drogu ispred skole...

Mi nismo imali Playstation, Nintendo, X-box, video igrice, 99 kanala na televiziji, nismo imali video rekordere, mobitele, kompjutere, Internet.......
MI SMO IMALI PRIJATELJE
I MI SMO ISLI VAN DRUZITI SE S NJIMA !

Padali smo s drveca, znali se posijeci na staklo, slomiti zub, nogu ili ruku, ali nasi roditelji nikada nisu isli na sud zbog toga.

Isli smo biciklom ili pjeske do prijateljeve kuce, zvonili na vrata ili ulazili u njihovu kucu da se druzimo i budemo zajedno!

Kad upadnemo u probleme sa zakonom, roditelji nisu placali kauciju da nas izvuku.
U stvari, bili su cesto strozi nego sam zakon!

Drugarice i drugovi učitelji malo malo pa bi nas počastili kojom vrućom i nakon toga smo ih poštivali još više i puno više naučili!Nase generacije su proizvele najbolje izumitelje i znanstvenike do danas.

Imali smo slobodu, pravo na greske, uspjeh i odgovornost. I naucili smo zivjeti s tim !

I ti pripadas toj generaciji?

CESTITAM!

Pozdrav generaciji.
By: NicijaZemlja.net


I pričali su svašta o njoj. Da je loša. Da je zlo. Đavo sa licem anđela. Bahata i arogantna.
I jeste, bila je loša. Bila je najgora onda, kada su drugi bili loši prema njoj!
 
DonnieBrascoDate: Friday, 20 May 2011, 16:49:57 | Message # 64
Gelipter
Group: Publika
Messages: 3677
Awards: 23
Reputation: 52
Status: Offline
Laro sve to sto si navela stoji ... Ali jedno pitanje ? Da ti imas trenutno 16 godina kao Ja , da li bi imala Play Station , da li bi bila na kompjuteru stalno i to ? Da imas 16 i manje godina ? ....
Verovatno bi i mi u tom dobu da smo ziveli sve to isto radili ali doba se promenilo wink
 
LaraCroftDate: Friday, 20 May 2011, 16:55:50 | Message # 65
Imperija
Group: Publika
Messages: 4135
Awards: 30
Reputation: 145
Status: Offline
ja o dobu i pricam, a ne o sadasnjoj deci...

nisu sadasnja deca kriva sto je sad ovako, daleko od toga da mislim tako...

samo hocu da kazem da je u nekadasnjem dobu bilo daleko zanimljivije detinjstvo nego sada...

samo uporedite ondasnje crtane filmove (Tom i Dzeri, Pera detlic, Sofronije petao, macak Silvester, Elmer davez i Dusko Dugousko) sa ovim novima i sve je jasno...


I pričali su svašta o njoj. Da je loša. Da je zlo. Đavo sa licem anđela. Bahata i arogantna.
I jeste, bila je loša. Bila je najgora onda, kada su drugi bili loši prema njoj!
 
urkeDate: Friday, 20 May 2011, 18:11:08 | Message # 66
Biberče
Group: Moderators
Messages: 2421
Awards: 58
Reputation: 215
Status: Offline
Quote (LaraCroft)
samo hocu da kazem da je u nekadasnjem dobu bilo daleko zanimljivije detinjstvo nego sada...

To ja mojim roditeljima stalno govorim!

 
DonnieBrascoDate: Friday, 20 May 2011, 18:17:19 | Message # 67
Gelipter
Group: Publika
Messages: 3677
Awards: 23
Reputation: 52
Status: Offline
Mislis oni tebi laugh Sta im govoris da je njima bilo bolje i zanimljivije , sto su skakali i igrali Svaba i Partizana , ne gubi se lol
 
EthanMorascaDate: Friday, 20 May 2011, 18:42:33 | Message # 68
Vašljivi glodar
Group: Game host
Messages: 4270
Awards: 44
Reputation: 241
Status: Offline
Laro, i kad sam ja bio dete bilo je ovako. smile Znači, uključi i '90-e...

yeah, you may be good looking
but you're not a piece of art
 
urkeDate: Friday, 20 May 2011, 18:59:48 | Message # 69
Biberče
Group: Moderators
Messages: 2421
Awards: 58
Reputation: 215
Status: Offline
Quote (Miko)
Mislis oni tebi Sta im govoris da je njima bilo bolje i zanimljivije , sto su skakali i igrali Svaba i Partizana , ne gubi se

JA NJIMA! Jer po njihovim pricama zakljucujem da im je bilo mnogo zanimljivije! ******

 
DonnieBrascoDate: Friday, 20 May 2011, 19:07:16 | Message # 70
Gelipter
Group: Publika
Messages: 3677
Awards: 23
Reputation: 52
Status: Offline
Urke tata ti je bio Svabo a mama Partizanka laugh Tako nastade lenjivi crnogorac laugh
 
urkeDate: Friday, 20 May 2011, 20:05:27 | Message # 71
Biberče
Group: Moderators
Messages: 2421
Awards: 58
Reputation: 215
Status: Offline
Quote (Miko)
Urke tata ti je bio Svabo a mama Partizanka Tako nastade lenjivi crnogorac

Just no comment!

 
LazarDate: Friday, 20 May 2011, 20:45:04 | Message # 72
Colonel general
Group: Publika
Messages: 1147
Awards: 25
Reputation: 90
Status: Offline
I ja sam '93. godiste pa sam imao mesovito detinjstvo. Igrali smo se na ulicama i to do rata. Posle toga sam, valjda, dobio i comp, pa sam manje-vise prestao, a i drustvo se raspalo iz ulice zbog selidba.
 
tiksiDate: Friday, 20 May 2011, 21:34:40 | Message # 73
Krtica
Group: Publika
Messages: 3086
Awards: 16
Reputation: 138
Status: Offline
Lep komentar kao da sam ga ja pisala.

Nase jedino clanstvo bilo je u tajnim organizacijama koje su imale za cilj da zaokupe kraj, odnosno celi svet, sa sedistem u improvizovanoj baraki od ostataka automobila koje smo maznjavali sa auto-otpada, kartonskih kutija i grana sa drveca koje smo cupali veruci se, bez straha da nas uhvati dadilja ili isfrustrirana majka koja ume da kaze samo ne, koja bi nas navatala u pauzi izmedju spanskih i turskih serija i divanenja sa komsinicama.

Nas nije zanimalno clanstvo u EU, niti po forumima. Mi nismo znali nista o politici, samo o Politikinom Zabavniku.

Noge su nam bile utrnule od koprive, a ne od sedenja za kompovima.

Nismo imali facebook, o fiktivnim licnostima smo saznavali iz prasnjavih knjiga iz biblioteka.

Surfovali smo ulicama na biciklima i znali imena svih ulica u gradu i svaki pedalj zemlje.

Nismo imali dvojne licnosti, ni vise identiteta. Imali smo identitet sa vise kvaliteta.

Isli smo u prodavnicu da prastaroj komsinici kupimo hleb, mleko i sve sto joj je potrebno, nismo se sa njom svadjali u redu na kasi u prodavnici jer zurimo na turnir u stonom tenisu na netu.

Kod lekara smo isli jednom u 5 godina, a ne 5 puta u godini.

Bacali smo djubre svakog jutra, a ne kroz prozor.

Cuvali smo ulicne kerove, sakrivali ih od sintera, umesto da im secemo sape.

Ova lista bi mogla u nedogled da ide. Eh, kakva su to vremena bila, sada ode sve do djavola smile


Ne čitaj s usana. Usne izgovore stotinu laži. Čitaj iz očiju. Oči ispričaju stotinu istina.

Message edited by tiksi - Friday, 20 May 2011, 21:41:05
 
NeoDate: Friday, 20 May 2011, 21:45:40 | Message # 74
Generalissimo
Group: Publika
Messages: 2773
Awards: 19
Reputation: 97
Status: Offline
mrzi me da pisem o mom detinjstvu , al bilo je cool , sve suprotno sadasnjem ,al kad godine prodju ljudi se proemene, dodju novi ljudi i prijatelji ..itd smile rado bi se vratio u srednju skolu i osnovnu
 
tiksiDate: Friday, 20 May 2011, 21:50:13 | Message # 75
Krtica
Group: Publika
Messages: 3086
Awards: 16
Reputation: 138
Status: Offline
Meni bude zao nekada ovih mladjih, jer nisu osetili ni doziveli makar delic tog vremena, koje se ne moze povratiti niti naci bilo sta slicno bilo gde na svetu. Hteli smo da budemo svet, sto da ne, evo nam ga.

Ne čitaj s usana. Usne izgovore stotinu laži. Čitaj iz očiju. Oči ispričaju stotinu istina.
 
Forum » Generalna diskusija » Svastara » zanimljivi tekstovi (za interesantne stvari koje nadjete na netu)
Search: