Turizam - Page 2 - Forum

[ Updated threads · New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
Forum » Generalna diskusija » Svastara » Turizam (Preporuke i iskustva sa putovanja)
Turizam
EthanMorascaDate: Sunday, 26 March 2017, 09:02:41 | Message # 16
Vašljivi glodar
Group: Game host
Messages: 4270
Awards: 44
Reputation: 241
Status: Offline
http://www.tourism-review.com/travel-tourism-magazine-trans-siberian-railway-offers-stunning-experience-category2671

Evo par nekih članaka o Transsibirskoj železnici. biggrin


yeah, you may be good looking
but you're not a piece of art


Message edited by EthanMorasca - Sunday, 26 March 2017, 15:38:31
 
MagdalenaDate: Sunday, 26 March 2017, 15:32:02 | Message # 17
Colonel general
Group: Publika
Messages: 911
Awards: 14
Reputation: 77
Status: Offline
Ako ti nije problem prepravi link, neće da mi otvori.

Kad smo već kod turizma, posebno ako pričamo o budget friendly turizmu. Ryanairovi letovi iz Niša su baš povoljni. Po desetak evra do Berlina, Bratislave, Milana ... Veoma povoljno ako vam je Niš u blizini smile
 
EthanMorascaDate: Sunday, 26 March 2017, 15:42:23 | Message # 18
Vašljivi glodar
Group: Game host
Messages: 4270
Awards: 44
Reputation: 241
Status: Offline
Ispravljeno. biggrin

Ja sam u decembru leteo Wizz Airom iz Niša do Memingena kad sam išao u Minhen, to mi je bio prvi let avionom. biggrin Doduše, ja sam to 100 evra platio zato što smo tek 3 nedelje pred polazak kupili karte, nismo pre toga znali kad idemo i da li uopšte idemo. Skroz mi odgovara Niški aerodrom, od polaska iz Pirota do sletanja u Memingenu prođe fazon 3 sata, što je fantastično.


yeah, you may be good looking
but you're not a piece of art
 
LaraCroftDate: Sunday, 26 March 2017, 18:28:02 | Message # 19
Imperija
Group: Publika
Messages: 4135
Awards: 30
Reputation: 145
Status: Offline
Ima i iz Beograda za Memmingen let Wizz Airom, valjda 2 puta nedeljno, ja sam tako par puta isla kod rodbine preko tog aerodroma, pa jos 70-ak kilometara autom, ali ne prema Minhenu, nego prema zapadu...

Kad cekiras kartu mesec i po dana ranije (mozes i 6 meseci, ali ko to zna toliko unapred kada ce da ide), onda povratna karta bude oko 100 evra...

A povratna autobusom je oko 130 - 140 evra, a klackas se 15 sati, plus dosadni madjarski carinici koji te pitaju gde ides, koliko ostajes i koliko paklica cigareta imas...

A avionom si za manje od 2 sata tamo i niko te nista ne pita, ni od nasih carinika ni od nemackih kad sletis tamo...


I pričali su svašta o njoj. Da je loša. Da je zlo. Đavo sa licem anđela. Bahata i arogantna.
I jeste, bila je loša. Bila je najgora onda, kada su drugi bili loši prema njoj!
 
tiksiDate: Sunday, 26 March 2017, 20:19:55 | Message # 20
Krtica
Group: Publika
Messages: 3086
Awards: 16
Reputation: 138
Status: Offline
Quote LaraCroft ()
niko te nista ne pita, ni od nasih carinika ni od nemackih kad sletis tamo.


To zavisi od toga sta imas u prtljagu, kolko sumnjivo izgledas, a za cigare sme jedan boks kao i jedna flasa rakije. Mene su zadrzavali par puta na carinskoj, doduse karatko je trajalo, a jedna drugarica je cak dobila i crveni pecat (ni kriva ni duzna).

Gde ces Lara busom, ne prilici to ljudima iz republickog javnog tuzilastva


Ne čitaj s usana. Usne izgovore stotinu laži. Čitaj iz očiju. Oči ispričaju stotinu istina.
 
LaraCroftDate: Sunday, 26 March 2017, 20:36:24 | Message # 21
Imperija
Group: Publika
Messages: 4135
Awards: 30
Reputation: 145
Status: Offline
Madjari imaju propis da u njihovu drzavu sme da se unese samo 2 paklice cigareta, a kad ides avionom u Nemacku ili Svajcarsku, koje su isto Sengen kao i Madjarska, moze ceo 1 boks...

Rakija moze 1 litar i ovako i onako...

Quote tiksi ()
Gde ces Lara busom, ne prilici to ljudima iz republickog javnog tuzilastva

Bitno je putovati, makar i biciklom. Neki tako proputuju pola sveta...


I pričali su svašta o njoj. Da je loša. Da je zlo. Đavo sa licem anđela. Bahata i arogantna.
I jeste, bila je loša. Bila je najgora onda, kada su drugi bili loši prema njoj!
 
PollyDate: Sunday, 26 March 2017, 20:40:12 | Message # 22
Marioneta
Group: Game host
Messages: 1756
Awards: 9
Reputation: 65
Status: Offline
Super mi je tema, ali tek sad sam se sjetila da nisam ništa napisala... 

Quote EthanMorasca ()
pozivam sve da podele neka svoja iskustva, preporuke, planove za neka skorašnja putovanja, destinacije iz snova...

Ne mogu se pohvaliti da sam baš nešto previše putovala jer najčešće bude da kad imam vremena, nemam novaca ili kad mogu to sebi financijski priuštiti, nemam vremena. Nisam ljubitelj organiziranih putovanja s turističkim vodičem, više volim da me netko "domaći" provede ili da sama s društvom istražujem mjesto.

S vodičem sam obišla jedino Beč i Prag (maturalac), ali u Pragu sam uživala tek kad sam se društvom uputila u grad bez vodiča, kad smo se pogubili po nekim uličicama i kad smo upoznali jednog trgovca kojemu je prva asocijacija na Hrvatsku bila - rakija! biggrin 

Mađarska mi je bila blizu i dok sam živjela u Srbiji, a i sad mi je dosta blizu pa sam tamo nekako najčešće i putovala. Možda je predrasuda, ali Mađari su dosta zatvoreni kad su strani jezici u pitanju, bar sam takva iskustva imala s njima. Tu uz granicu još ih se može naći koji nešto malo govore hrvatski ili srpski, dok engleski skoro nikako. Čak je i u Budimpešti bilo teško naći nekoga tko će progovoriti engleski (ili im se jednostavno nije dalo pomoći). U metrou nas je zaustavila kontrola i svima redom su nešto dobacivali dok su pregledali karte. Mene su pitali jesam li ja Silvija (toliko mađarskog znam da sam to razumjela xD) i kad sam rekla da ne govorim mađarski, pustili su odmah i mene i prijateljice, samo da se ne moraju mučiti s nama.

Budimpešta mi je prekrasna, ali pretpostavljam da ste manje-više tamo svi bili pa bih radije nešto više rekla o jednom manjem mjestu, gdje sam bila prije 2-3 godine, a koje me oduševilo. Riječ je o gradiću Villanyu koji je poznat po vinogradima i vinima. Tamo se većina ljudi gotovo u potpunosti posvetila tom poslu - ili drže vinograde, ili imaju vinske podrume (čini mi se da ih na glavnoj ulici ima i dvadesetak, a da ne govorim o onima "sa strane") ili rade u srednjoj školi. A srednja škola upravo je specijalizirana, što ju čini i specifičnom - jer učenici imaju školski vinograd i voćnjak, pa čak i vinski podrum gdje kao dio maturskog rada sami spravljaju vino. Vanredno se tamo može položiti i ispit za degustatora vina; posjetila sam i tu učionicu gdje su nam prikazali kako izgleda ispit. Ne moram ni reći da smo na svakom mjestu koje smo posjetili uvijek dobili i čašu vina. biggrin Priroda je zbilja prekrasna, a gradić je taman toliki da se sve može obići u dan-dva.

No, koliko god voljela Mađarsku, nigdje nisam srela tako drage i gostoljubive ljude kao u Poljskoj. Bila sam u Wroclawu i Nysi i ono je čudo koliko su ljubazni i kako drže goste kao malo vode na dlanu. biggrin Wroclaw je prekrasan, ali kako ipak više volim manja mjesta, Nysa je ostavila bolji dojam.

Što se skorašnjih putovanja tiče, za mjesec dana sam opet u Poljskoj (Nysa sigurno, možda još Opole) i na jesen u Beogradu.

A destinacija iz snova, upravo ova:
Quote EthanMorasca ()
Sankt Peterburg

I to usred zime. biggrin Ma može i bilo koje drugo mjesto u Rusiji, ali Sankt Peterburg mi je definitivno na prvom mjestu. 
Uz to recimo još i Skandinavija. 

Sigurno ću još piskarati na ovoj temi; sad sam, može bit, i pretjerala. biggrin


Sinners judging sinners for sinning differently.
 
Lavica88Date: Sunday, 26 March 2017, 20:42:29 | Message # 23
Vučica
Group: Publika
Messages: 2584
Awards: 7
Reputation: 128
Status: Offline
Polly, nisi pretjerala, samo pisi wink

~ Radi kako misliš, živi kao lavica! ~
 
tiksiDate: Sunday, 26 March 2017, 20:59:03 | Message # 24
Krtica
Group: Publika
Messages: 3086
Awards: 16
Reputation: 138
Status: Offline
Nisam bila u Poljskoj ni Madjarskoj nikad, mozda samo u prolazu, ali se toga ne secam i volela bih da odem u skorijoj buducnosti. Od ovih blizih ne-jugoslovenskih mislim samo da sam bila posteno u Bugarskoj i Rumuniji. To sa Rumunijom je bilo interesantno, jer smo se vracali kolima iz Rusije i zaglavili u Bukurestu na dan kada je ubijen Čaušesku, sećam se da je po ulicama bilo tenkova i da se pucalo, iako sam sitno dete bila.

Ne čitaj s usana. Usne izgovore stotinu laži. Čitaj iz očiju. Oči ispričaju stotinu istina.
 
Lavica88Date: Sunday, 26 March 2017, 21:00:21 | Message # 25
Vučica
Group: Publika
Messages: 2584
Awards: 7
Reputation: 128
Status: Offline
LaraCroft, ti bas volis Svajcarsku i Njemacku? Vidim cesto spominjes te dve zemlje...

~ Radi kako misliš, živi kao lavica! ~
 
EthanMorascaDate: Sunday, 26 March 2017, 21:45:26 | Message # 26
Vašljivi glodar
Group: Game host
Messages: 4270
Awards: 44
Reputation: 241
Status: Offline
Quote tiksi ()
To sa Rumunijom je bilo interesantno, jer smo se vracali kolima iz Rusije i zaglavili u Bukurestu na dan kada je ubijen Čaušesku, sećam se da je po ulicama bilo tenkova i da se pucalo, iako sam sitno dete bila.
Hahahaha, to je stvarno doživljaj.

Teča mog tate je bio u Pragu kad su Sovjeti izvršili invaziju na Čehoslovačku, pa je spavao u jugoslovenskoj ambasadi. laugh


yeah, you may be good looking
but you're not a piece of art
 
LaraCroftDate: Sunday, 26 March 2017, 22:03:39 | Message # 27
Imperija
Group: Publika
Messages: 4135
Awards: 30
Reputation: 145
Status: Offline
Quote Lavica88 ()
LaraCroft, ti bas volis Svajcarsku i Njemacku? Vidim cesto spominjes te dve zemlje...

Da ponovim, nema boljih zemalja za odmor od te dve, kako zimski, tako i letnji...

Posebno Nemacka, jer je dosta jeftinija...

A i brojni zamkovi, planine za obilaske, krstarenje Rajnom ko ima dosta para...


I pričali su svašta o njoj. Da je loša. Da je zlo. Đavo sa licem anđela. Bahata i arogantna.
I jeste, bila je loša. Bila je najgora onda, kada su drugi bili loši prema njoj!
 
cpdjaNDate: Sunday, 26 March 2017, 22:07:42 | Message # 28
Lieutenant general
Group: Publika
Messages: 562
Awards: 3
Reputation: 36
Status: Offline
Ja mogu da se pohvalim da za mesec dana idem na svoju destinaciju iz snova.

ISLAND

Idem u malom društvu, iznajmićemo auto i obići celo ostrvo za 8 dana plus još dva dana ćemo provesti u glavnom gradu.
Neki grubi plan puta (osim što nećemo ići baš ceo severozapadni deo - Westfjords):
Ring Road

Neke od stvari koje ćemo obići su:

1. Thingvellir
Nacionalni park u kom se spajaju severnoamerička i evroazijska tektonska ploča. Moguće je i zaroniti između dve ploče i tu je voda jedna od najčistijih na planeti zbog vulkanskih stena, ali je i hladna (svega nekoliko stepeni iznad nule). Mi nažalost nećemo zaranjati jer nemamo dozvole za ronjenje.
2. Veliki gejzir
Izbacuje vodu do 70m u visinu.
3. Gullfoss
4. Seljalandsfoss
Specifičan po tome što se može ući u pećinu iza njega.
5. Skogafoss
Ako vam je poznat, Justin Bieber ima neke spotove kod ovog vodopada. biggrin
6. Solheimasandur Plane Crash
7. Dyrhólaey
8. Reynisfjara plaža sa crnim peskom
9. Diamond beach
10. Godafoss
"Najmoćniji" vodopad u Evropi.
11. Hraunfossar
12. Blue Lagoon

Pokušaćemo da vidimo Auroru, žao mi je što nećemo moći u ledene pećine jer za to bismo morali da odemo zimi, ali možda neki drugi put.

Pravim doc dokument gde ubacujem sve korisne stvarčice vezane za put kao i plan svega što ćemo obići, pa mogu da pošaljem kada bude gotov ako nekog zanima.  biggrin
 
EthanMorascaDate: Sunday, 26 March 2017, 22:14:06 | Message # 29
Vašljivi glodar
Group: Game host
Messages: 4270
Awards: 44
Reputation: 241
Status: Offline
Quote cpdjaN ()
Idem u malom društvu, iznajmićemo auto i obići celo ostrvo za 8 dana plus još dva dana ćemo provesti u glavnom gradu.
Auuuu, ekstra! I to mi je na užem spisku želja. biggrin

Quote cpdjaN ()
11. Hraunfossar
Ovo malkice podseća na Plitvice. biggrin

Trojka, četvorka i petica (sa spiska) su posebno magične, mada je sve prelepo...


yeah, you may be good looking
but you're not a piece of art
 
troyaDate: Sunday, 26 March 2017, 22:29:36 | Message # 30
The Grim Reaper
Group: Game host
Messages: 15630
Awards: 87
Reputation: 223
Status: Offline
Quote cpdjaN ()
Ja mogu da se pohvalim da za mesec dana idem na svoju destinaciju iz snova.ISLAND

Idem u malom društvu, iznajmićemo auto i obići celo ostrvo za 8 dana plus još dva dana ćemo provesti u glavnom gradu.

Taman da kad zavrsimo ovo, otvoris novi VS i prekines ga na 10. danu biggrin
 
Forum » Generalna diskusija » Svastara » Turizam (Preporuke i iskustva sa putovanja)
Search: