Turizam - Page 3 - Forum

[ Updated threads · New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
Forum » Generalna diskusija » Svastara » Turizam (Preporuke i iskustva sa putovanja)
Turizam
EthanMorascaDate: Sunday, 26 March 2017, 22:38:53 | Message # 31
Vašljivi glodar
Group: Game host
Messages: 4270
Awards: 44
Reputation: 241
Status: Offline
Quote troya ()
Taman da kad zavrsimo ovo, otvoris novi VS i prekines ga na 10. danu
Hahahaha... laugh


yeah, you may be good looking
but you're not a piece of art
 
cpdjaNDate: Sunday, 26 March 2017, 22:49:39 | Message # 32
Lieutenant general
Group: Publika
Messages: 562
Awards: 3
Reputation: 36
Status: Offline
Troya brate, ostavi Lari™ da me proziva za prekidanje sezone, ne kradi joj fore. ©
 
djoDate: Monday, 27 March 2017, 00:33:05 | Message # 33
Generalissimo
Group: Publika
Messages: 1649
Awards: 18
Reputation: 101
Status: Offline
Quote LaraCroft ()
Svajcarsku
Tamo sam ziveo dve godine kao klinac, brat mi je rodjen tamo pa ima drzavljanstvo, ja na zalost ne. Lugano je u pitanju, italijanski kanton Ticino. Ako postoji savrsena zemlja onda je to Svajcarska. U centru, u zgradama zive stranci, mislim da ne postoji nacija koju tamo ne mozes da nadjes i sve funkcionise savrseno, To me odusevljava.A pravi Svajcarci zive po brdima u neverovatno luksuznim vilama.
Quote tiksi ()
u Poljskoj ni Madjarskoj
Poljsku sam obisao uzduz i popreko zahvaljujuci folkloru, oni organizuju najveci broj tih festivala. Kao i Madjarska,Rumunija,Ceska...

Od Evrope mi ostala Skandinavija i Britanija, ali ne volim hladnocu biggrin

Sad u maju idem u Toskanu i San Marino.13.maja sam tamo, taman ako Italija pobedi na ESC da dozivim to sa njima biggrin ahahh


>>>may the odds be ever in your favor>>>

Message edited by Nemanja - Monday, 27 March 2017, 00:34:12
 
tiksiDate: Monday, 27 March 2017, 01:55:07 | Message # 34
Krtica
Group: Publika
Messages: 3086
Awards: 16
Reputation: 138
Status: Offline
Quote Nemanja ()
ali ne volim hladnocu


Uh ja volim, samo da nisu neke bljuzgavice, u Rusiji sam npr zivela 5 godina.

Quote Nemanja ()
Skandinavija i Britanija


Englesku bih izbegla, uopste mi se ne dopadaju Englezi, bila sam u nekoj engleskoj porodici 2 meseca i bas ono lose prosla. Branili mi da se kupam posle 7 uvece (a dolazila sam kuci u pola 8) kao uznemirava ih zvuk vode, mislili da je Srbija u Africi (ja reko da i vecina srba su ljudozderi ne znam ni kako sam do sada prezivela), nocni zivot osim izlezavanja na travnjaku i gledanja u zvezde nije postojao, a optuzivali su me da sam im ukrala sladoled iz zamrzivaca (sto su im kasnije njihova deca priznala da su pojela, kada su se razbolela). Inace sam bila u Kenterberiju (gde im je nadbiskupija), malo u Brajtoni i obišla sam London.


Ne čitaj s usana. Usne izgovore stotinu laži. Čitaj iz očiju. Oči ispričaju stotinu istina.
 
LaraCroftDate: Monday, 27 March 2017, 07:50:25 | Message # 35
Imperija
Group: Publika
Messages: 4135
Awards: 30
Reputation: 145
Status: Offline
Quote cpdjaN ()
Troya brate, ostavi Lari™ da me proziva za prekidanje sezone, ne kradi joj fore. ©

A uopste nisam ucestvovala, samo sam ti u jednoj sezoni bila pomocni voditelj za emisije Povratak u civilizaciju... smile

BTW, Island je odlicno mesto za turizam, nikad nisam bila na zalost, ali poznajem dve osobe koje su tamo zivele 7-8 godina.

Srdjane, koliko znam, Island je jedna od najskupljih turistickih destinacija u Evropi...


I pričali su svašta o njoj. Da je loša. Da je zlo. Đavo sa licem anđela. Bahata i arogantna.
I jeste, bila je loša. Bila je najgora onda, kada su drugi bili loši prema njoj!
 
djoDate: Monday, 27 March 2017, 19:11:16 | Message # 36
Generalissimo
Group: Publika
Messages: 1649
Awards: 18
Reputation: 101
Status: Offline
Quote tiksi ()
Uh ja volim, samo da nisu neke bljuzgavice, u Rusiji sam npr zivela 5 godina.
Ja sam zvanicno alergican na hladnocu, svake jace zime dobijem osip i traje do proleca, ove zime takodje, jos se borim sa tim. 
Planiram da pobegnem bilo gde u neku zemlju bez zime, i to do sledece zime ako uspem. Ako nadjem neki pristojan posao
 
A Engleze gotivim, ne znam zasto biggrin Dosta sam ih upoznao na pomenutom Zakintosu, generalno volim plave ljude


>>>may the odds be ever in your favor>>>
 
MagdalenaDate: Thursday, 30 March 2017, 20:22:56 | Message # 37
Colonel general
Group: Publika
Messages: 911
Awards: 14
Reputation: 77
Status: Offline
Quote cpdjaN ()
Ja mogu da se pohvalim da za mesec dana idem na svoju destinaciju iz snova.ISLAND


Ja mogu da ti kažem da ti mnogo zavidim biggrin

Daj nam još neke informacije ... kako do tamo, smeštaj, troškovi puta, šta mora obavezno da se proba od hrane i pića smile
 
tiksiDate: Thursday, 30 March 2017, 20:35:28 | Message # 38
Krtica
Group: Publika
Messages: 3086
Awards: 16
Reputation: 138
Status: Offline
Jel bio neko na Malti ?

Ne čitaj s usana. Usne izgovore stotinu laži. Čitaj iz očiju. Oči ispričaju stotinu istina.
 
troyaDate: Thursday, 30 March 2017, 21:10:54 | Message # 39
The Grim Reaper
Group: Game host
Messages: 15630
Awards: 87
Reputation: 223
Status: Offline
Quote Magdalena ()
Daj nam još neke informacije ... kako do tamo, smeštaj, troškovi puta, šta mora obavezno da se proba od hrane i pića

Dzaba se raspitujes, tebe racunamo za novi vs laugh
 
MagdalenaDate: Friday, 31 March 2017, 17:17:59 | Message # 40
Colonel general
Group: Publika
Messages: 911
Awards: 14
Reputation: 77
Status: Offline
Quote troya ()
Dzaba se raspitujes, tebe racunamo za novi vs

Ako cpdjan pravi ucestvujem biggrin
 
cpdjaNDate: Friday, 31 March 2017, 22:19:19 | Message # 41
Lieutenant general
Group: Publika
Messages: 562
Awards: 3
Reputation: 36
Status: Offline
Quote Magdalena ()
Daj nam još neke informacije ... kako do tamo, smeštaj, troškovi puta, šta mora obavezno da se proba od hrane i pića


Put nas je izasao 370e za povratnu avionsku kartu preko Kopenhagena. U povratku smo ceo jedan dan u Kopenhagenu, pa smo mislili da obidjeo malo grad.
Smestaj nas je izasao oko 400 evra (29.04. - 10.05.), s tim sto smo samo 3 noci u Rejkjaviku, a ostatak veceri uvek na novom mestu. Moze da se prodje i jeftinije ako uzimate deljene sobe sa vise kreveta u hostelima itd. Dorucak se uglavnom doplacuje oko 10e.
Van toga smo dali po 220e za auto za nekih 10ak dana (nas troje), 60e za ulaznicu za Blue Lagoon i ocekujemo da cemo dati po oko 100e za gorivo.
Osim toga, ostaju nam troskovi za hranu, kojom planiramo da sw snabdemo u nekom supermarketu sto vise mozemo.
Jedini specijalitet za koji sam ja cuo je fermentisana ajkula. Navodno ima ostar miris i nije bas najlepsi izbor hrane, cak i za neke islandjane. Proguglaj malo po netu recept, pominje se i amonijak haha. Ne znam hocemo li to probati.
Verovatno cu mnogo vise moci da napisem kada se vratim.

Quote Magdalena ()
Ako cpdjan pravi ucestvujem


Zna se ko pravi najbolji Survivor.
 
Lavica88Date: Friday, 31 March 2017, 22:25:34 | Message # 42
Vučica
Group: Publika
Messages: 2584
Awards: 7
Reputation: 128
Status: Offline
Pa ko bi pri zdravoj pameti jeo ajkulu surprised Ko zna sta je ona jela prije biggrin

~ Radi kako misliš, živi kao lavica! ~
 
cpdjaNDate: Friday, 31 March 2017, 22:31:21 | Message # 43
Lieutenant general
Group: Publika
Messages: 562
Awards: 3
Reputation: 36
Status: Offline
Evo, da iskopiram i recept ovde, meni je bas fascinantno zasto bi nekome ovo bilo nacionalno jelo hahaha.

Iako nakon duge pripreme ovog Islandskog jela dobijeni rezultat i ne izgleda tako loše kada se servira, na iznenađenje koje ovo jelo predstavlja za čula ukusa i mirisa treba se prethodno pripremiti, jer nije za osobe koje o jelu prvo sude po mirisu, ili za one sa slabim stomakom. Ovaj delikates se priprema od Grenlandske ajkule tako što se obezglavljena i očišćena ajkula zakopa u plitku rupu u zemlji i tamo odstoji od šest do 12 nedelja. Na ovaj način se tečnosti ajkule istisnu iz tela. Nakon ovog perioda ajkula se poprečno iseče i okači da se suši nekoliko meseci. Kada je završena priprema, ajkula se iseče na kockice i tako služi. Fermentisana ajkula ima naročito izražen miris amonijaka, koji znatno nadmašuje izrazitost ukusa, zbog čega izaziva mučninu u stomaku kod onih koji po prvi put probaju ovo jelo. Koriste se dve varijante mesa ove ajkule; meso sa stomaka ajkule koje je žilavije i ima crvenkastu boju, i meso sa tela ajkule koje je mekše i ima belu boju.

Slika.
 
Lavica88Date: Friday, 31 March 2017, 22:35:34 | Message # 44
Vučica
Group: Publika
Messages: 2584
Awards: 7
Reputation: 128
Status: Offline
Aman, covjece, pijem pivo, imaj milosti laugh

~ Radi kako misliš, živi kao lavica! ~
 
cpdjaNDate: Friday, 31 March 2017, 22:37:37 | Message # 45
Lieutenant general
Group: Publika
Messages: 562
Awards: 3
Reputation: 36
Status: Offline
Quote Lavica88 ()
Aman, covjece, pijem pivo, imaj milosti


Ziveli. biggrin
 
Forum » Generalna diskusija » Svastara » Turizam (Preporuke i iskustva sa putovanja)
Search: