Turizam - Page 6 - Forum

[ Updated threads · New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
Forum » Generalna diskusija » Svastara » Turizam (Preporuke i iskustva sa putovanja)
Turizam
LaraCroftDate: Saturday, 13 June 2020, 13:38:57 | Message # 76
Imperija
Group: Publika
Messages: 4135
Awards: 30
Reputation: 145
Status: Offline
Quote WanderLust ()
Odlicno!Cold places

Ne volim mesta gde si po ceo dan znojav i moras da se krijes od Sunca i da popijes 5 litara tecnosti da ne dehidriras i da se kupas ili tusiras 10 puta dnevno da samom sebi ne budes odvratan.
Ljudi su se nekada kupali samo subotom i to leti i nista im nije falilo.

Quote WanderLust ()
i na mojoj listi ima nesto odatle....a videces kroz koji mesec zasto je jos ova tvoja lista zanimljiva

Bas me zanima...  smile

Quote WanderLust ()
10. Etiopija

Samo da ti dosadne crncuge ne traze 2 dolara za svoju gladnu decu, kojih imaju po 17. Ja bih im dala i 5 dolara, samo da pristanu da njihove zene nemaju vise od jednog porodjaja u zivotu i to narednih 800 godina.

Quote WanderLust ()
15, Jemen

Trenutno je tamo gradjanski rat koji ce ko zna kada da prestane. Jedino da odes tamo kao instruktor za oruzje Hutima.
Mogu da ti sredim preko nasih trgovaca oruzjem.

Quote WanderLust ()
9. Island

Ne znam kako sam ovo zaboravila da ubacim u listu. Zena mog rodjaka igrala je tamo fudbal i zivela vise od 10 godina i to ne u Rejkjaviku, nego po manjim mestima, tipa - Akirejri, ostrvo Vestmaneja...
Kada je pre 7-8 godina bila erupcija vulkana Ejafjalajokul, ona i koleginica bile su na Vestmaneji i gledale sa prozora stana kako kuljaju dim i vatra. Vazdusnom linijom je mozda 50 kilometara, a njima su se tresli i bili prljavi prozori kao da su na 2 kilometra.

Quote WanderLust ()
da pridjem nekom vulkanu sto vise prilikom eksplozije

Ovo je vezano za prethodno. Ne bi ti dali. Njih dve su htele da idu do podnozja vulkana da gledaju magmu kako prolazi, ali je vojska blokirala sve. Zivot ipak nije film "Danteov vrh".

Quote WanderLust ()
karneval u Riu

Ovo ne bih, ni da mi plate. Polovina stanovnika Ria su klasicni lopovi, kao i u svim velikim gradovima Latinske Amerike.

Quote WanderLust ()
Dan mrtvih u Meksiku

Tako pocinje poslednji do sada James Bond film - Spektra.
Pa nista posebno, gomila ljudi na ulicama, maskirani u kosture.


I pričali su svašta o njoj. Da je loša. Da je zlo. Đavo sa licem anđela. Bahata i arogantna.
I jeste, bila je loša. Bila je najgora onda, kada su drugi bili loši prema njoj!


Message edited by LaraCroft - Saturday, 13 June 2020, 13:45:36
 
WanderLustDate: Saturday, 13 June 2020, 20:26:26 | Message # 77
Crna vatra
Group: Publika
Messages: 563
Awards: 4
Reputation: 1
Status: Offline
Naravno da psotoje ekspedicije do vulkana koji su aktivni.

I kad vec pricamo o Etiopiji





ovo je moj prijatelj Jorgos koji je pre par godina bio na jednoj takvoj
bas u Etiopiji.

Sto se tice Jemena, prestace kad tad.
Sto se tice Dana mrtvih, bila si? Ili te jednostavno ne interesuje pa po tome sudis?

Sto se tice ostalog dela generalizovanja i dodeljivanja ljudi po boji koze,
siromastvu, tome da li ih neko sve smatra lopovima i slicno nemam komentar.
 
WanderLustDate: Saturday, 13 June 2020, 20:29:14 | Message # 78
Crna vatra
Group: Publika
Messages: 563
Awards: 4
Reputation: 1
Status: Offline
odredjivanja umesto dodeljivanja, ne mogu da editujem
 
LaraCroftDate: Sunday, 14 June 2020, 09:57:32 | Message # 79
Imperija
Group: Publika
Messages: 4135
Awards: 30
Reputation: 145
Status: Offline
Quote WanderLust ()
Sto se tice Dana mrtvih, bila si? Ili te jednostavno ne interesuje pa po tome sudis?

Videla nekoliko puta preko svetskih TV stanica, a i film Spektra pocinje na Dan mrtvih.
Tako kako je u Meksiko Sitiju na taj dan, ne interesuje me da budem tada tamo.
Pretpostavljam da i cene skoce duplo, samo zbog jedne maskarade, a ja nisam ovca za shishanje.

Quote WanderLust ()
Sto se tice ostalog dela generalizovanja i dodeljivanja ljudi po boji koze,siromastvu, tome da li ih neko sve smatra lopovima i slicno nemam komentar.

Ne generalizujem ih ja, nego oni sami sebe generalizuju, jer su 99,99% njih takvi kakve sam ih opisala.
Ima, naravno, lopova i siromasnih i u Srbiji, Svajcarskoj, Monaku, Norveskoj..., ali nisu 50% njih koje susretnes u nekoj ulici dzeparosi i nisu ekstremno siromasni i gladni zbog toga sto svake godine naprave po jedno dete.


I pričali su svašta o njoj. Da je loša. Da je zlo. Đavo sa licem anđela. Bahata i arogantna.
I jeste, bila je loša. Bila je najgora onda, kada su drugi bili loši prema njoj!
 
YoungWolfDate: Saturday, 11 July 2020, 13:31:56 | Message # 80
Revijalni član
Group: Publika
Messages: 1722
Awards: 6
Reputation: 29
Status: Offline
Sad videh jednu sliku na Wanderlustinoj grupi o Grckoj pa da pitam...

Narode, sta mislite o paradajz turistima?

#openingcanofworms
 
KillyDate: Saturday, 11 July 2020, 14:32:40 | Message # 81
Sveti Ilija
Group: Publika
Messages: 601
Awards: 4
Reputation: 10
Status: Offline
Nisam ni znao šta su dok nisam uzeo da ih guglam. Koliko sam razumeo, to su ljudi koji donose hranu od kuće kad idu na more da bi sačuvali pare. Ako to jeste to, šta tu ima da se diskutuje? Nek rade šta žele XD

お前はもう死んでいる
 
LaraCroftDate: Saturday, 11 July 2020, 15:15:11 | Message # 82
Imperija
Group: Publika
Messages: 4135
Awards: 30
Reputation: 145
Status: Offline
Quote YoungWolf ()
Narode, sta mislite o paradajz turistima?

Da su snalazljivi.
Odu na primer na 10 dana u Grcku i ne moraju bas da ponesu pun lonac punjenih paprika, ali naprave kuci po 2 bogata sendvica sa sunkom i kackavaljem ili kulenom za svaki dan boravka po osobi i to im bude za dorucak i veceru. Preko dana su na plazi i kad ogladne kupe po giros i to je sav trosak koji imaju, uz neki sladoled uvece, ako zakupe neki apartman bez hrane (a sa kuhinjom i friziderom), sto moze da se nadje za jeftine pare. Takodje mogu da ponesu i kuvalo i 200 - 300 grama kafe.
Licno to nikad nisam radila, ali, sto da ne. Ne potcenjujem takve osobe.


I pričali su svašta o njoj. Da je loša. Da je zlo. Đavo sa licem anđela. Bahata i arogantna.
I jeste, bila je loša. Bila je najgora onda, kada su drugi bili loši prema njoj!


Message edited by LaraCroft - Saturday, 11 July 2020, 15:26:40
 
YoungWolfDate: Saturday, 11 July 2020, 15:59:06 | Message # 83
Revijalni član
Group: Publika
Messages: 1722
Awards: 6
Reputation: 29
Status: Offline
Quote LaraCroft ()
Licno to nikad nisam radila, ali, sto da ne. Ne potcenjujem takve osobe.

Da se odmah razumemo, poenta nije bila da potcenjujemo bilo koga. Kao neko ko je kao klinac isao u Sutomore na more, koje je omiljeno mesto podgorickih cikotica koji nemaju bas finansija za budvansku opstinu, koncept mi je itekako dobro poznat. S time, sto se u Sutomore ide tako sto doruckujes kuci, odes u 10:00 na voz, poneses zaledjenu vodu i sok, poneke grickalice i tako nesto, kupas se, i onda u 18:00 nazad u PG na veceru.

Quote Killy ()
Ako to jeste to, šta tu ima da se diskutuje? Nek rade šta žele XD

Mozda sam pogresno formulisao pitanje... Naravno da sbvako ima prava da radi sta zeli, samo me je interesovalo koliko je ljudima blizak ili dalek koncept, da li bi tako letovali, smatraju li to opcijom, pros and cons za to...

Quote LaraCroft ()
naprave kuci po 2 bogata sendvica sa sunkom i kackavaljem ili kulenom za svaki dan boravka po osobi i to im bude za dorucak i veceru

E, i ovo... Mislim da manje imam problema sa zamrznutim loncem punim punjenih paprika nego ovim, sa zdravstvene strane. Mislim da bih bio bas hrabar da probam suhomesnati proizvod koji je bio i nekoliko sati van frizidera, a nekmoli nekoliko letnjih dana.

Takodje...

Postavilo se pitanje isplativosti. Koliko je zapravo to isplativo? Znamo da cene u Grckoj, Bugarskoj i Crnoj Gori u marketima nisu toliko vise od cena u Srbiji. Cak naprotiv! Kao neko ko zivi poslednjih 12 godina u Beogradu, moram reci da se svake godine kada idem da posetim roditelje u Crnoj Gori pozitivno iznenadim cenama. Wanderlust bi mogla da kaze vise o Grckoj.
 
Forum » Generalna diskusija » Svastara » Turizam (Preporuke i iskustva sa putovanja)
Search: