Turizam - Forum

[ Updated threads · New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
Forum » Generalna diskusija » Svastara » Turizam (Preporuke i iskustva sa putovanja)
Turizam
EthanMorascaDate: Tuesday, 21 March 2017, 12:14:52 | Message # 1
Vašljivi glodar
Group: Game host
Messages: 4270
Awards: 44
Reputation: 241
Status: Offline
Mislim da je ovo jako interesantna tema, pozivam sve da podele neka svoja iskustva, preporuke, planove za neka skorašnja putovanja, destinacije iz snova... cool 

Koja je najegzotičnija destinacija koju ste posetili? Da li vas je neka destinacija razočarala? Da li postoji neka destinacija koja je po vašem mišljenju nepravedno zapostavljena?

Ja godinama planiram da odem na Baltičku turu koja obuhvata boravak u Talinu, Rigi, Viljnusu i Sankt Peterburgu, kao i posete Varšavi, Krakovu i Helsinkiju. smile Začkoljica je što bi to putešestvije sa svim troškovima izašlo na kraju oko 1.000 evra, koje ja - nemam. laugh


yeah, you may be good looking
but you're not a piece of art
 
MagdalenaDate: Tuesday, 21 March 2017, 14:53:10 | Message # 2
Colonel general
Group: Publika
Messages: 911
Awards: 14
Reputation: 77
Status: Offline
Najegzotičnija destinacja su Kanarska ostrva, tacnije Tenerife. A putovanje o kome (još uvek samo) maštam je transibirska zeleznica smile Mada i ova Ethanova tura zvuči super biggrin Ali meni svako putovanje super zvuči.

Juna smo planirali da idemo u Gruzju ali smo se prebacli na Portugaliju smile

Koje su tvoje top destnacije?
 
Lavica88Date: Tuesday, 21 March 2017, 15:15:23 | Message # 3
Vučica
Group: Publika
Messages: 2584
Awards: 7
Reputation: 128
Status: Offline
Najegzoticnija destinacija koju sam ja posjetila do sad je Costa Brava u Spaniji, mislim pretezno na mala seoca i plaze koja nisu u sklopu turisticke ponude. Prelijep pejzaz, spoj brda, kamenja i mora, divlja priroda, predobra hrana i gostoprimljivi i druzeljubivi ljudi.

Inace su mi Barcelona i Firenza najljepsi gradovi u Evropi, i njih preporucujem za posjetu.

Cim pronadjem slobodnog vremena, sljedeca ruta mi je Irska-Skotska-Engleska, oduvijek mi je bila zelja Britaniju posjetiti.

A ako bude prilike, akobogda, na listi su mi Rusija, Portugalija, dio Juzne Amerike, Novi Zeland, Kanada, Boston, Washington i San Francisko.


~ Radi kako misliš, živi kao lavica! ~
 
EthanMorascaDate: Tuesday, 21 March 2017, 15:57:58 | Message # 4
Vašljivi glodar
Group: Game host
Messages: 4270
Awards: 44
Reputation: 241
Status: Offline
Quote Magdalena ()
transibirska zeleznica
Ah, i meni je to ogromna želja. sad Zamisli tu milinu, vozis se preko pola sveta do Tihog okeana... I to vozom. smile

Quote Magdalena ()
Ali meni svako putovanje super zvuči.
I ja sam isti tip. biggrin

Quote Magdalena ()
Juna smo planirali da idemo u Gruzju ali smo se prebacli na Portugaliju
I Kavkaz i Portugalija mi se visoko kotiraju, kažu da je Gruzija prelepa...

Quote Magdalena ()
Koje su tvoje top destnacije?
Ja imam skromno iskustvo sa putovanjima, ali od ovoga što sam do sada video najlepši utisak su mi ostavili Nica, Minhen, Sarajevo, Barselona i San Marino. Ništa egzotično još uvek nisam posetio, tako da je Turska za sada najegzotičnija, ako se uopšte može takvom smatrati. biggrin

Ono šta bih voleo da posetim, a za šta postoje realne šanse u skorije vreme su pomenuta Baltička tura, Portugal, Istra, Plitvička jezera i Dubrovnik... Na neki srednji rok bih voleo da odem na Kubu dok se nije potpuno transformisala.

Destinacije iz snova su mi Novi Zeland, Sijetl i američki nacionalni parkovi. Sigurno sam nešto zaboravio. biggrin

Added (21 March 2017, 3:57 PM)
---------------------------------------------

Quote Lavica88 ()
Firenza
Tamo moram opet da odem, pošto mi je prošli put pljuštala kiša ceo dan. laugh

Quote Lavica88 ()
Costa Brava u Spaniji, mislim pretezno na mala seoca i plaze koja nisu u sklopu turisticke ponude
Bio sam tamo, ali smo organizovano obilazili, tako da sam najautentičnije lokalitete sigurno zaobišao. sad

Quote Lavica88 ()
Cim pronadjem slobodnog vremena, sljedeca ruta mi je Irska-Skotska-Engleska
Ako ti je slobodno vreme najveći ograničavajući faktor, ti si srećna devojka. biggrin Ima neka tura iz Srbije gde se autobusom sve ovo obilazi, ide se trajektom preko Lamanša i Irskog mora. smile Izađe oko 500 evra, ne sećam se sad tačno...

Quote Lavica88 ()
a listi su mi Rusija, Portugalija, dio Juzne Amerike, Novi Zeland, Kanada, Boston, Washington i San Francisko
Može sve ovo. biggrin


yeah, you may be good looking
but you're not a piece of art
 
Lavica88Date: Tuesday, 21 March 2017, 16:17:09 | Message # 5
Vučica
Group: Publika
Messages: 2584
Awards: 7
Reputation: 128
Status: Offline
EthanMorasca, polako, bice para wink

~ Radi kako misliš, živi kao lavica! ~
 
LaraCroftDate: Tuesday, 21 March 2017, 20:27:19 | Message # 6
Imperija
Group: Publika
Messages: 4135
Awards: 30
Reputation: 145
Status: Offline
Lepo je svuda otici, makar i u Budimpestu (meni najbliza strana prestonica), mada mi se ona nesto i ne svidja. Mostovi, par zanimljivih muzeja i sve ostalo isto kao u Beogradu, kafic do kafica.

Bila sam skoro svuda po Balkanu, a od malo daljih destinacija, prolazila sam kroz Austriju na proputovanju do Nemacke, bila na kratko u Svajcarskoj i Francuskoj, ali u mestima blizu nemacke granice.

Nemacka je prava drzava za odmor. kako zimski, tako i letnji. Ima dosta zelenila, jezera i mesta za kampovanje, planina Svarcvald je idealna za tako nesto. Posebno sto nema velikih vrucina, kao i guzve i galame karakteristicne za grcke plaze.
Takodje u Nemackoj mozete da nakupujete jeftine a kvalitetne kozmetike, pri povratku kuci.

Gde bih volela da odem na odmor, a nisam isla do sada? Novi Zeland i to Juzno Ostrvo, zatim u povratku Australija, ali ne uobicajena mesta na istoku ili Pert, nego unutrasnjost i sever kontinenta.
Takodje i Island, onaj vulkan Ejafjalajokul koji je pre nekoliko godina blokirao avio saobracaj u pola Evrope na nekoliko dana.


I pričali su svašta o njoj. Da je loša. Da je zlo. Đavo sa licem anđela. Bahata i arogantna.
I jeste, bila je loša. Bila je najgora onda, kada su drugi bili loši prema njoj!
 
djoDate: Tuesday, 21 March 2017, 20:31:24 | Message # 7
Generalissimo
Group: Publika
Messages: 1649
Awards: 18
Reputation: 101
Status: Offline
Quote EthanMorasca ()
Talinu, Rigi, Viljnusu
Imao sam par meseci specijalizacije u vezi posla u Estoniji i Litvaniji
Talin je prelep, mali, ususkan, zbijen, previse cist
99% Estonaca ima plave oci, devojke su im prelepe biggrin

Litvanija nista posebno, podseca me na Srbiju xD
Vilnjus je kao uredjeniji i zeleniji Novi Sad
Ali imaju dobro pivo

Ja bih u Centralnu Ameriku, Kolumbiju, Meksiko smile Neki Safari po Africi


>>>may the odds be ever in your favor>>>

Message edited by Nemanja - Tuesday, 21 March 2017, 20:31:43
 
tiksiDate: Tuesday, 21 March 2017, 20:47:27 | Message # 8
Krtica
Group: Publika
Messages: 3086
Awards: 16
Reputation: 138
Status: Offline
Bila sam na nekim bas udaljenim mestima poput Pekinga, ali kako sam fan epske fantastike i umetnosti najviše volim Italiju, a posebno Rim, i dopalo mi se ovo sto sam skorije bila na Kritu, pojedine plaze su stvarno egzoricne, ali je potreban renta car.

Pogledajte npr: elafonisi, seitan limania ili balos, mada ih ima jos puno bas dobrih.

Balos mi je bio posebno interesantan jer moraju kolima da se prodju neki neoiviceni predeli na rubu teskih provalija gde se digne i po 5 metara crvene prasine, nakon cega se pesaci kroz neku pustaru kilometrima po suncu, a onda se odjednom pojavljuje predeo koji puca sa vrha te planine i ima podosta da se silazi nekakvom liticom dok se ne dodje do polu prazne plaze sa kristalno cistom vodom

Seitan limania je zanimljiv jer mora da se silazi bosonog po nekim liticama i ono nije lako uopste, a rizicno je veoma, a kada se jednom spustite dole su sve mladi i ludi ljudi

Krit je generalno jako interesantan, Srba gotovo i da nema, a ima i tih nekih ostataka kritsko-mikenske kulture, jedino sto su cene malo jace i renta car je jako skup u sezoni.


Ne čitaj s usana. Usne izgovore stotinu laži. Čitaj iz očiju. Oči ispričaju stotinu istina.
 
tiksiDate: Tuesday, 21 March 2017, 20:53:56 | Message # 9
Krtica
Group: Publika
Messages: 3086
Awards: 16
Reputation: 138
Status: Offline
Volela bih da odem gde stignem, tj. mnogo volim lutanje po svetu, jedna od neostvarenih zelja su mi one ture po Tajlanu i Bankoku sa sto vise nekih zaustavnih tacaka, imala sam priliku da odem u januaru i to free, ali nisam, valjda ce se nekad javiti jos neka, cene su sad dosta popustile za tu lokaciju

Ne čitaj s usana. Usne izgovore stotinu laži. Čitaj iz očiju. Oči ispričaju stotinu istina.
 
EthanMorascaDate: Tuesday, 21 March 2017, 23:53:23 | Message # 10
Vašljivi glodar
Group: Game host
Messages: 4270
Awards: 44
Reputation: 241
Status: Offline
Quote Nemanja ()
Talin je prelep, mali, ususkan, zbijen, previse cist
Ekstra što si bio tamo! biggrin Nije toliko popularna destinacija, ali svi koji su bili preporučuju.

Quote tiksi ()
Bila sam na nekim bas udaljenim mestima poput Pekinga
U Kini me najviše unutrašnjost privlači, oni njihovi nacionalni parkovi su top.

Quote tiksi ()
i dopalo mi se ovo sto sam skorije bila na Kritu, pojedine plaze su stvarno egzoricne, ali je potreban renta car.
Nikad nažalost nisam bio na ostrvu, ali kada budem išao biće to neko grčko ostrvo. Kad sam bio u Kušadasiju, bili su u ponudi izleti na Samos, koji je jako blizu, ali je bilo 50 evra, nije niko drugi hteo da ide, tako da sam izvisio.


yeah, you may be good looking
but you're not a piece of art
 
tiksiDate: Wednesday, 22 March 2017, 10:17:14 | Message # 11
Krtica
Group: Publika
Messages: 3086
Awards: 16
Reputation: 138
Status: Offline
Krit i Santorini su ono najbolje sto moze da se nadje u Grckoj. Krit jer stvarno ima svega i moze bas kvalitetan i raznovrsan odmor da se provede, plus sve te bas egzoticne plaze, a nije predaleko. Sa Krita se prave i ti jednodnevni izleti gliserom na Santorini, pa ko hoce moze i to da vidi.

Peking je bezveze, prljavo svetlece reklame i komunizam koji je evidentan.

Uskoro idem u Cesku na 5 dana i tome se radujem, samo da vidim nesto novo :P


Ne čitaj s usana. Usne izgovore stotinu laži. Čitaj iz očiju. Oči ispričaju stotinu istina.
 
Lavica88Date: Wednesday, 22 March 2017, 10:35:33 | Message # 12
Vučica
Group: Publika
Messages: 2584
Awards: 7
Reputation: 128
Status: Offline
Jao da, zaboravih Santorini, prelijepo je, moram posjetiti, akobogda smile

Tiksi, probaj cesko pivo kad odes u Cesku biggrin


~ Radi kako misliš, živi kao lavica! ~

Message edited by Lavica88 - Wednesday, 22 March 2017, 10:35:52
 
djoDate: Wednesday, 22 March 2017, 13:31:12 | Message # 13
Generalissimo
Group: Publika
Messages: 1649
Awards: 18
Reputation: 101
Status: Offline
Quote tiksi ()
Santorini
Prelep jeste, ali nemas sta drugo da vidis osim onih belih kuca i crne plaze. dovoljan je jedan dan tamo
Quote tiksi ()
Krit i Santorini su ono najbolje sto moze da se nadje u Grckoj
Zante bih dodao obavezno smile ja sam zaljubljen u to ostrvo, ove godine 4.put letujem tamo i uvek nesto novo pronadjes, rent a car prejeftin, a skrivenih plaza bezbroj, Navagio Shipwreck je u top10 plaza na svetu. Ono je nestvarno, pesak je kao da hodas po plazma torti a voda kao da je ofarbana u tirkizno
Quote Lavica88 ()
probaj cesko pivo kad odes u Cesku
Nemoj Staropramen, to je kod njih jedno od slabijih biggrin


>>>may the odds be ever in your favor>>>
 
Lavica88Date: Wednesday, 22 March 2017, 13:41:11 | Message # 14
Vučica
Group: Publika
Messages: 2584
Awards: 7
Reputation: 128
Status: Offline
Kozel pivo, tamno, ubjedljivo najbolje cesko pivo biggrin

Znaci, na Santorini samo na kafu i jedan dan kupanja, a?


~ Radi kako misliš, živi kao lavica! ~
 
tiksiDate: Wednesday, 22 March 2017, 16:19:46 | Message # 15
Krtica
Group: Publika
Messages: 3086
Awards: 16
Reputation: 138
Status: Offline
Quote Lavica88 ()
Znaci, na Santorini samo na kafu i jedan dan kupanja, a


pa da inace je preskupo a efekat nije neki.


Ne čitaj s usana. Usne izgovore stotinu laži. Čitaj iz očiju. Oči ispričaju stotinu istina.
 
Forum » Generalna diskusija » Svastara » Turizam (Preporuke i iskustva sa putovanja)
Search: