Turizam - Page 5 - Forum

[ Updated threads · New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
Forum » Generalna diskusija » Svastara » Turizam (Preporuke i iskustva sa putovanja)
Turizam
LaraCroftDate: Wednesday, 02 August 2017, 19:54:05 | Message # 61
Imperija
Group: Publika
Messages: 4135
Awards: 30
Reputation: 145
Status: Offline
Quote tiksi ()
odmor na ovoj lokaciji cu da zapamtim i po tome da me ujela bogomoljka (isprva nisam znala dal je otrovna) koja je skocila iz pravca frizidera i direktno me ubola za rame , nakon cega sam joj presudila xD Interesantno za ovu bogomoljku je to sto sam ja dan pre toga izigravala dobrotvora i nisam htela da je zveknem vec sam je nezno uklonila na krov, kako bih deci pokazala kako su zivotinje bezazlene, da gledaju svoja posla i zive i da ih ne treba dirati.

Ja kad god mogu, ubijem insekta - nogom, plasticnom flasom, metalnom pepeljarom... pre par jeseni sam usisivacem unistila jedno 200 bezazlenih bubamara, kada su se uvukle u ugao podrumskog prozora, verovatno da prezime...

mi ili oni, tu nema kompromisa...

jer od jednog insekta izrodice se 101 za nekoliko meseci


I pričali su svašta o njoj. Da je loša. Da je zlo. Đavo sa licem anđela. Bahata i arogantna.
I jeste, bila je loša. Bila je najgora onda, kada su drugi bili loši prema njoj!
 
tiksiDate: Wednesday, 02 August 2017, 20:00:54 | Message # 62
Krtica
Group: Publika
Messages: 3086
Awards: 16
Reputation: 138
Status: Offline
Kod ovog "ujeda" ne znam sta je strasnije, dal to sto iznenadi jer je ogromni skakavac ili to sto ubada na dva mesta istovremeno, uglavnom uplasila me debelo, iako se insekata ne bojim. Inace ne ubijam, dok nisam napadnuta xD

Quote LaraCroft ()
mi ili oni, tu nema kompromisa...

ovo je diskutabilno, u principu insekti nisu uopste opasni po ljude, osim par vrsta, osim toga dobri su za ocuvanje prirode, ali poslednjih godina su poceli da mutiraju, npr. sada se pojavila neka mutirana vrsta ooogromnih strsljenova.

Ovo me podseti na jos jedan dogadjaj kada sam se uplasila na camcu na tim izvorima, mir tisina cuju se samo izvori i odjednom se zacu zvuk kao citavog roja pcela ja se okrecem i pogledam kada ono dron snima iznad, svejedno uplasilo me delom


Ne čitaj s usana. Usne izgovore stotinu laži. Čitaj iz očiju. Oči ispričaju stotinu istina.
 
troyaDate: Thursday, 03 August 2017, 01:19:27 | Message # 63
The Grim Reaper
Group: Game host
Messages: 15630
Awards: 87
Reputation: 223
Status: Offline
Quote tiksi ()
mir tisina cuju se samo izvori i odjednom se zacu zvuk kao citavog roja pcela ja se okrecem i pogledam kada ono dron snima iznad

Nema strasno, to te Sac cuva smile
 
PetarDate: Sunday, 22 April 2018, 10:45:08 | Message # 64
Oralni pobednik
Group: Publika
Messages: 186
Awards: 0
Reputation: 0
Status: Offline
Jao, i moja oblast ima temu ovde. Svašta bih mogao da pišem ovde, i o svojim putovanjima i o turizmu, ali za početak ću reći da Vrnjačka Banja ove godine slavi 150 godina turizma tako da vas pozivam da posetite najlepšu Banju na Balkanu u narednom periodu. Sve je više ljudi i procenjuje se da će Banja ove sezone ostvariti 1.000.000 noćenja. I ako budete dolazili, javite se da se družimo. smile

Soldier, keep on marching on
Head down tilll the work is done
Waiting on the morning sun
Soldier, keep on marching on
 
PollyDate: Sunday, 22 April 2018, 11:58:49 | Message # 65
Marioneta
Group: Game host
Messages: 1756
Awards: 9
Reputation: 65
Status: Offline
Samo se ti raspiši o putovanjima, ima nas ovdje dosta koji uživamo i u putovanjima i u čitanju o njima. A možda nekome daš dobru ideju koje mjesto sljedeće posjetiti. biggrin

P. S. Dobro nam došao!  beer


Sinners judging sinners for sinning differently.
 
PetarDate: Sunday, 22 April 2018, 19:51:46 | Message # 66
Oralni pobednik
Group: Publika
Messages: 186
Awards: 0
Reputation: 0
Status: Offline
Hvala, bolje vas našao. 'Ajde kad budem imao inspiracije, napisaću nešto iz iskustva. smile

Soldier, keep on marching on
Head down tilll the work is done
Waiting on the morning sun
Soldier, keep on marching on
 
WanderLustDate: Friday, 05 June 2020, 18:55:04 | Message # 67
Crna vatra
Group: Publika
Messages: 563
Awards: 4
Reputation: 1
Status: Offline
Aj malo da podignemo ovu temu.

Koliko su vam putovanja bitna u zivotu?
Ili koliko su vam nebitna?


U pojedinacnim razgovorima sa nekima od vas mi se ucinilo da nekolicina ne voli uopste da putuje, pa
sam srecna sto naleteh na ovaj thread.

Tako da za one kojima su putovanja bitna imam i dodatno pitanje -

Sta je to sto ih cini bitnima?
Zasto volite da putujete?


Message edited by WanderLust - Friday, 05 June 2020, 19:15:28
 
LaraCroftDate: Friday, 05 June 2020, 19:52:26 | Message # 68
Imperija
Group: Publika
Messages: 4135
Awards: 30
Reputation: 145
Status: Offline
Putovanja su mi bitna kada imaju neki cilj - da obidjem rodjake u Nemackoj ili odem na neko predavanje (seminar, kako god to zovete).
Inace ne idem samo "da mi vidi dupe put".
Sve u svemu, retko putujem. Za mene je odmor kada mogu da opruzim i ruke i noge na krevet i spavam koliko god hocu, ako treba i 18 sati dnevno, 15 dana uzastopce, a ne da odem negde da se blesavim i vratim kuci umornija nego sto sam otisla, a za dan - dva posle toga me ceka povratak na posao.
Takodje ne idem na putovanja samo da bih nesto videla svojim ocima. Na primer Ajfelov toranj u Parizu ili Big Ben u Londonu. Mogu da ih vidim i preko interneta, u cemu je razlika?
Dok sam bila mladja, puno sam putovala sa karate klubom i reprezentacijom, na pripreme i takmicenja. Mada to uglavnom nije bila nikakva ekskluziva, pripremali smo se po Lepenskom viru, Kladovu ili Sremskoj Mitrovici, a posto je bilo doba sankcija, retko smo putovali u inostranstvo i to dovijajuci se na razne nacine i to ne dalje od Sofije, Temisvara, Bratislave, Budimpeste i Soluna.
Jednom smo se tako vracali sa nekog turnira iz Bratislave, naravno, kombijem i sa sendvicima napravljenih sa svedskog stola za dorucak. U Budimpesti bila fudbalska utakmica Madjarska - Jugoslavija, trener preko prijatelja nabavio ulaznice i nas desetak otislo da gleda. Bio oktobar, mi u zimskim jaknama, a smrzli smo se kao da smo otisli na Juzni pol. Tu utakmicu nikad necu zaboraviti zbog ambijenta. Nas mozda 1.500 u sred Budimpeste, svi vicemo cele utakmice - Ija, ija, Hungarija (sto je neka uvreda za Madjare)... a rezultat 7:1 za nas.

Nisu putovanja nikakvo merilo. Ima ljudi koji su obisli ceo svet, a nemaju pojma ni o cemu sto su videli. Isto tako, ima dosta ljudi koji nisu izasli iz svog sela, a mozes od njih da naucis mnogo, o raznim temama.


I pričali su svašta o njoj. Da je loša. Da je zlo. Đavo sa licem anđela. Bahata i arogantna.
I jeste, bila je loša. Bila je najgora onda, kada su drugi bili loši prema njoj!
 
WanderLustDate: Friday, 05 June 2020, 20:19:25 | Message # 69
Crna vatra
Group: Publika
Messages: 563
Awards: 4
Reputation: 1
Status: Offline
Hvala Laro na odgovoru.

Posto sam vec ja postavila pitanje, a i nick sam mi je vrlo jasan, a pre nego sto budem imala vremena da napisem nesto vise, ili mozda drugacije o tome kakav ja stav imam prema putovanjima koja su meni najveca pasija i hobi, prekopiracu nesto sto sam skoro napsiala jednom prilikom.

Mišljenja sam da svako u životu, koliko god mu to mogućnosti dozvoljavaju, treba da putuje što više i da upoznaje svet. Upoznajući svet, upoznajemo i sebe više, što kao pojedinca, to i kao pripadnika zajednice. Upoznajemo i samu zajednicu kojoj pripadamo, a koja predstavlja jedinstven i svojevrsni fenomen, čak i kad liči na neke bliske joj primerke.
Kad kažem upoznajemo sebe na taj način, pod tim podrazumevam da otkrivamo svoje limite prihvatljivosti i prilagodljivosti mestima, ljudima i situacijama koje su nam nepoznate, a zajednicu svog porekla razumemo više i dublje jer dobijamo mogućnost da poredimo iste ili slične stvari na različitim mestima širom planete, pa u tom smislu možemo da formiramo i relevantan sud.
Posledično ovom poslednjem, verujem da je veliki broj ljudi koji su malo putovali u životu mnogo užih generalnih shvatanja, obično "zarobljen" u ubeđenju da je baš ono njegovo najbolje, najispravnije, najlepše, a da su tamo neki u nekim drugim zajednicama gori ili u najmanju ruku lošiji.
Iz ove navedene grupe ljudi naravno da izuzimam sve one koji, iako su iz raznih razloga u nemogućstvu da više putuju, jako mnogo čitaju i upoznaju razne destinacije i kulture na alternativne načine (dokumentarci, knjige, časopisi, filmovi i slično) i s tim u vezi stiču mišljenja o svetu bar posredno.


Message edited by WanderLust - Friday, 05 June 2020, 20:23:09
 
YoungWolfDate: Wednesday, 10 June 2020, 02:08:37 | Message # 70
Revijalni član
Group: Publika
Messages: 1722
Awards: 6
Reputation: 29
Status: Offline
Quote WanderLust ()
Koliko su vam putovanja bitna u zivotu?

Moram reci da je ovo jako tesko odgovoriti. Iskreno, da, bitna su mi. Voleo bih da posetim neka mesta, voleo bih da iskusim neke stvari medjutim, realnost je nazalost, takva kakva je. Dok nisam zaradjivao i dok su drugi placali putovanja, sve je to delovalo drugacije. Danas, nazalost, obaveze su takve da je putovanje poslednja rupa na svirali. Posebno jos sto mi roditelji zive u Crnoj Gori, i sto poseta njima bukvalno pojede budzet za putovanja. Negde postoji spisak stvari koje bih voleo da uradim i mesta koja bih voleo da posetim. Nadam se da cu jednog dana imati priliku da to ispunim.

Quote WanderLust ()
Sta je to sto ih cini bitnima?Zasto volite da putujete?

Mislim da je ljuav prema putovanjima posledica moje ljubavi prema ucenju i istrazivanju. Verujem da mozemo da naucimo dosta od drugih i verujem da putovanja mogu da nam ponude drugu perspektivu na sopstveni zivot. Jednostavno, putovanja prosiruju vidike i zbog toga treba putovati. Kada se ima prilika za to.
 
WanderLustDate: Friday, 12 June 2020, 13:41:24 | Message # 71
Crna vatra
Group: Publika
Messages: 563
Awards: 4
Reputation: 1
Status: Offline
Hvala YW na odgovoru.

Apsolutno te razumem i slazem se pogotovo oko tih poseta roditeljskim kucama koje su daleko. I nisu samo to roditeljske kuce, vec kad zivis daleko, onda je to citav splet situacija i okolnosti koje toliko brzo izvuku novac da bi mnoga ozbiljnija putovanja mogla opusteno da se takmice sa tim.

Sto se tice spiska, volela bih da nam ga napises ako zelis.
A ja ti svakako zelim da se taj spisak ispuni do kraja realizacijom!

Ja cu ispod napisati neku svoju bucket listu.
Quote YoungWolf ()
Mislim da je ljuav prema putovanjima posledica moje ljubavi prema ucenju i istrazivanju. Verujem da mozemo da naucimo dosta od drugih i verujem da putovanja mogu da nam ponude drugu perspektivu na sopstveni zivot. Jednostavno, putovanja prosiruju vidike i zbog toga treba putovati. Kada se ima prilika za to.


sa ovim se slazem a-pso-lu-tno


Message edited by WanderLust - Friday, 12 June 2020, 13:43:35
 
LaraCroftDate: Friday, 12 June 2020, 19:24:10 | Message # 72
Imperija
Group: Publika
Messages: 4135
Awards: 30
Reputation: 145
Status: Offline
Quote WanderLust ()
Ja cu ispod napisati neku svoju bucket listu.

Evo i ja cu, da ne ispadne da sam neka namcorka koja ne voli da izadje iz svog dvorista.
Volela bih da posetim:
1. Ognjenu zemlju, sa obilaskom i Rta Horn i Magelanovog moreuza
2. Aljasku, obilazak sa zapregom od haskija
3. Juzno ostrvo Novog Zelanda, uzduz i popreko
4. Planinski vrh K-2 u Pakistanu, naravno, svesna sam da ne bih mogla fizicki da izdrzim do 8.611 metara, ali do baznog logora na 5.300 metara bih verovatno mogla
5. Daleki istok Rusije, Kamcatku posebno


I pričali su svašta o njoj. Da je loša. Da je zlo. Đavo sa licem anđela. Bahata i arogantna.
I jeste, bila je loša. Bila je najgora onda, kada su drugi bili loši prema njoj!


Message edited by LaraCroft - Friday, 12 June 2020, 19:28:51
 
YoungWolfDate: Saturday, 13 June 2020, 00:53:20 | Message # 73
Revijalni član
Group: Publika
Messages: 1722
Awards: 6
Reputation: 29
Status: Offline
Quote WanderLust ()
Sto se tice spiska, volela bih da nam ga napises ako zelis.A ja ti svakako zelim da se taj spisak ispuni do kraja realizacijom!

Obecavam kad nadjem i budem imao vremena, da kucam... Jer to nije bas samo spisak destinacija vec i stvari koje bih zeleo da radim.
 
WanderLustDate: Saturday, 13 June 2020, 00:58:52 | Message # 74
Crna vatra
Group: Publika
Messages: 563
Awards: 4
Reputation: 1
Status: Offline
Odlicno!

Cold places biggrin
i na mojoj listi ima nesto odatle....a videces kroz koji mesec zasto je jos ova tvoja lista zanimljiva biggrin

Moj bucket po redu kako se navodi i u tim kombinacijama na jednom putovanju:

1. Peru, ceo - od izvora Amazona, Kuska, Titikake, do Machu Picchu
2. Meksiko, Gvatemala, Kuba - ovo je korona sprecila inace
3. Transibirska zeleznica sa svim stanicama
4. M41 Pamir Highway s posebno odvojenim vremenom za Kirgiziju
5. Madagaskar
6. Tibet
7. Slana jezera Bolivije - Atakama  - Patagonija - Ognjena zemlja
8. Namibija, Zambija uz safari i Viktorijine vodopade
9. Island - Farska ostrva
10. Etiopija
11.Kambodza - Vijetnam - Laos
12. Mongolija
13.Laponija uz polarnu svetlost
14. Galapagos
15, Jemen

pa onda sve ostalo sto nisam posetila biggrin

od iskustava:
Volela bih da mogu da se provozam autenticnim Orient Expressom
Da letim balonom iznad Kapadokije
da pridjem nekom vulkanu sto vise prilikom eksplozije
da plivam s ajkulama na Filipinima
da izvozim route 66
karneval u Riu
Dan mrtvih u Meksiku
da prepesacim Camino de santiago
i da odem na el clasico

pa onda sve ostalo biggrin


Message edited by WanderLust - Saturday, 13 June 2020, 01:02:45
 
WanderLustDate: Saturday, 13 June 2020, 00:59:35 | Message # 75
Crna vatra
Group: Publika
Messages: 563
Awards: 4
Reputation: 1
Status: Offline
Quote YoungWolf ()
Jer to nije bas samo spisak destinacija vec i stvari koje bih zeleo da radim.

zato sam ja resila da napravim samo mali kraci odabir gore biggrin
 
Forum » Generalna diskusija » Svastara » Turizam (Preporuke i iskustva sa putovanja)
Search: